2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Neyse hamile kaldigimdan habersiz en son 3 civari cikan tsh yi unutmustum..birde ben cok pinpirikliyimdir..hamile oldugumu ogrendigimde 8 haftalikti bebegim ben.hemen o telasla tsh olcturdum o da 2 bucuk civati cikti sasirdim ilac falan hic baslamamistim.oysa.neyse 4.aya gelene kadar ilac kullanmadim hep 2 civari seyretti ama sanirim hamilelikte dusuruyomus sanirim hormonlar tshi..en son 4 ayda gittim tahlilde 4 civari cikti hemen euyrox 25 basladik hep kontrolle bugune geldim iki iki bucuk uc civari seyretti diye ilacin dozunu yukseltmedi doktorlar ama en.son tsh 2.60 t3 normal.sinirlar icindeydi t4 ise 0.93-1.7 olmasi gerkirken benm 0.899 cikinca( yani dusuk)brni bi telas aldi doktora gittim dahiliyeciye ama ilacin dozunu yukseltmedi tedirginim bende insallah bisorun olmaz.. kusura bakma uzun yazdim ama boyle iste

geliyo heralde senin minnak canım aynıyız 1 gün var aramızda benimkide hazırlanıyomuş 2 hafta daha dayansalarda öyle gelseler bari:KK16:
Hayırlısı bakalım ben zamanında gelip ikizler burcu olmasını istiyorum herkez boğa ister ben ikizler 😊
Dunden beri cok kötu sancilarim var ama cok duzensiz... demin wc ye gittigimde afedersiniz kanli sumuksu bir akinti geldigini gördum benim bile midem bulandi:KK17:
Rahimi kapayan tikacmis bu akinti dogumun yaklastigini göaterwn bir belirtiymis... simdi bu nisanmi oluyor acaba ? Dogum ne kadar surede baslar bazi yerlerde 1 gun icinde baalar diyo.

Sonunda canım bekleyişin sona erdi bence bugün yarın dogurursun tam kaç günün kalmıştı

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Neyse hamile kaldigimdan habersiz en son 3 civari cikan tsh yi unutmustum..birde ben cok pinpirikliyimdir..hamile oldugumu ogrendigimde 8 haftalikti bebegim ben.hemen o telasla tsh olcturdum o da 2 bucuk civati cikti sasirdim ilac falan hic baslamamistim.oysa.neyse 4.aya gelene kadar ilac kullanmadim hep 2 civari seyretti ama sanirim hamilelikte dusuruyomus sanirim hormonlar tshi..en son 4 ayda gittim tahlilde 4 civari cikti hemen euyrox 25 basladik hep kontrolle bugune geldim iki iki bucuk uc civari seyretti diye ilacin dozunu yukseltmedi doktorlar ama en.son tsh 2.60 t3 normal.sinirlar icindeydi t4 ise 0.93-1.7 olmasi gerkirken benm 0.899 cikinca( yani dusuk)brni bi telas aldi doktora gittim dahiliyeciye ama ilacin dozunu yukseltmedi tedirginim bende insallah bisorun olmaz.. kusura bakma uzun yazdim ama boyle iste

sorun olacagin sanmiyrm. cok ufak fark var. laboratuar olcum hatasi bile olabilir. korkmayin. dedigim gibi bu haftadan sonra sorun olmayacak bir durum.dedi dr.

Dün buradan söylemiştim tahlil verdik sonuçlarını bekliyoruz diye saat 17.00 gibi doktoruma mail attım sonuçlarımı ve aradım. Ameliyattayım bakamayacağım ama bakınca size hemen dönerim dedi, akşam saat 21.00 olunca ben iğnemi ( clexane ) yaptım ve evden çıktık, kayınvalideme gitmek için. Doktor 5 dakika sonra aradı, hemen gelin ameliyata almam lazım değerleriniz çok kötü durumdalar, kaşıntı var mı halen diye, tam o sırada ben de kulağımı kaşıyarak kanatmıştım evet hat safhada dedim, eve döndük çantamızı almak için 1 dakika sonra doktor tekrar aradı, iğnenizi yaptınız mı diye evet iğnemi yaptım dedim o zaman Ursofalk diye bir ilaç ismi verdi bunu alıp yanıma gelin ben de size diyet listesi hazırlatayım dedi. Muayenehanede buluştuk, diyabetten çok daha tehlikeli bir hastalık olduğunu ani bebek ölümlerine sebep olacağını bebek hareketlerini sürekli kontrol etmemizi ve akşam yemeğinden yarım saat sonra her gün nst'ye bağlanmamızı istedi. Kendisi bu sabah 5'te Antalya'ya uçtu ve Pazar sabahı gelecek, pazar öğleden sonra bebeğimizi alacak inşallah. Çok kaygılanıyorsanız arkadaşıma söyleyeyim alsın bebeği yarın dedi, çok kararsızım kızlar uyandığımdan beri birşey yiyemiyorum, moralim aşırı derecede bozuk, ne yiyeceğimi bilemiyorum deli gibi kaşınıyorum sadece. Sizce nasıl bir karar vereyim doktorumu beklemeyip bebeğimi aldırayım mı, yoksa ilaç ve nst ile doktorumu mu bekleyeyim??:KK43::KK43::KK43::KK43:

Çok geçmiş olsun Koseden. Diğer yazılarını da okudum beklemeden Cuma'ya karar vermişsin doğum için. Çok isabet olmuş, inşallah Cuma'ya kavuşuyorsunuz canım. Bolca dinlen ve guzel seyler dusun.

Dunden beri cok kötu sancilarim var ama cok duzensiz... demin wc ye gittigimde afedersiniz kanli sumuksu bir akinti geldigini gördum benim bile midem bulandi:KK17:
Rahimi kapayan tikacmis bu akinti dogumun yaklastigini göaterwn bir belirtiymis... simdi bu nisanmi oluyor acaba ? Dogum ne kadar surede baslar bazi yerlerde 1 gun icinde baalar diyo.

nişan gibi ....:KK1:hadi hayırlısı benim nişan geldi ertesi gecede suyum gelmişti. ...hazırlıklarınızı yapıp bekleyin bence...bol dua edin...Rabbim bir avzda kurtarsın..:nazar:

Merhaba kızlar.bugün kontrolümüz vardı 39 haftaya girdik çok şükür.kilosuda 2930 çıktı.alttan muayene etti hiç açılma yok dedi.benim geçen hafta cuma ve dün akşam nişanım gelmişti.normal mi diye sordum normsl dedi.önceleri nst de sancım çıkardı bugün oda çıkmadı.kalp atışlarında da problem yok.ama benim altıma hala bıçak batarmışcasına acılar giriyor.idrar kan temiz çıkıyor.acaba sizde de bu batmalar var mı?

batmalar var arkadaşım su anda bile hissediyorum.32.haftadan sonra giderek artmaya başladı .şimdi kızım hareket ettikçe aşağı hem bastırıyor hem sanki bıçak giriyormuş gibi sancıyor.

canım bu kesın nisan hadı gozun aydın doguracaksın artık valla herkes dogurdu bır sen kaldın.ınsallah sagsalım bebegıne kavusursun.
koseden arkadasım bence hıc drunu bekleme cuma gunu kavus bebegıne. ben de cuma gunu kavusacagım.

arkadaslar benım mutlu olmam gerekırken mutsuzum ıcımde bır sıkıntı var. herkes arıyor kaldı bır gun dıyorlar benı strese sokuyorlar.sacma sapan ruyalar goruyorum. sankı bırsey olcakmıs gıbı tedırgınım. keske doguma sadece ben ve kocam gıtsek

Benim de dun gece cok kasilmam oldu, bugun de cok kotu belim agriyor ve yine kasilmalarim basladi.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kızlar geçen hafta mukus plug dediğimiz özür dileyerek söylüyorum şeffaf sümüksü ama kopmayan kıvamda nişanım gelmişti.bugünde açık kahve sürekli akıntım gelmekte.yarın sabah kontrolüm var.sizde de oldu mu böyle birşey.korkmalımıyım😱yoksa normal mi?internetten baktığımda buna da nişan deniyormuş galiba.doğru mu?

Canım korkma ama dr.unla konuş ve git bence, bende cuma günü aynı paniği yaşadım, burdaki arkadaşlat çok rahatlattı beni, nst ve açılma muayenesinden sonra riskli bir durum olmadığı müddetçe eve gönderip istirahat ettiriyorlar..

Benim de dun gece cok kasilmam oldu, bugun de cok kotu belim agriyor ve yine kasilmalarim basladi.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kızlar geçen hafta mukus plug dediğimiz özür dileyerek söylüyorum şeffaf sümüksü ama kopmayan kıvamda nişanım gelmişti.bugünde açık kahve sürekli akıntım gelmekte.yarın sabah kontrolüm var.sizde de oldu mu böyle birşey.korkmalımıyım😱yoksa normal mi?internetten baktığımda buna da nişan deniyormuş galiba.doğru mu?

Canım korkma ama dr.unla konuş ve git bence, bende cuma günü aynı paniği yaşadım, burdaki arkadaşlat çok rahatlattı beni, nst ve açılma muayenesinden sonra riskli bir durum olmadığı müddetçe eve gönderip istirahat ettiriyorlar..

Rabbim en kısa zamanda hayırlı birşekilde kucağına almanı nasip etsin inş.Bu sefer doğuruyorsun galiba bebişin pes etti herhalde:nazar:Bol bol sütlerle dol inş.canım çok sevindim:KK52:

hayırlı olsun. herkes kurtuluyor çok şükür. ben de kaldım böyle hala. senin gibi son haftayımı bekliyo napıyo :S

Selam KIZLAR doğuran annelere hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün inşallah :) biz iyiyiz sadece emmemeliydi inat ediyor güzelim ama çok tatlı teyzeleri lokum lokum :)

Çok geçmiş olsun Koseden. Diğer yazılarını da okudum beklemeden Cuma'ya karar vermişsin doğum için. Çok isabet olmuş, inşallah Cuma'ya kavuşuyorsunuz canım. Bolca dinlen ve guzel seyler dusun.

canım arkadaşlara katılıyorum bende, hem haftası ve kilosu çok güzel bebeğinin, hiç meraklanma o yüzden,
isterdin kendi doktorun girsin doğuma ama bu da nasip işi demek ki, yeterki bebeğin sağlıklı olsun ve
o diğer doktorun ellerine beceri güç versin Allah, güzel başarılı bir doğum diliyorum.

daha öncede yazmıştım, aynısı arkadaşımın başına geldi, karaciğer enzimleri yüksek çıktı ve 36. haftasını doldurmadan aldılar bebeği ve şuan çok sağlıklı bebeği, küveze de girmedi, 2.980 doğdu kızı.

Geçmiş olsun canım ben olsam risk almadım en azından başka bir doktora daha danışırdım. Hem bebisin kurtarır artık kendini en geriden gelenimiz bile 36 oldu

canım bence bekleme madem durum ciddi bebegi riske atıcak bir durum var ortada bekleme

100 mg ile 200 mg arasi bazen biraz daha ustu veya hicte cikmadigi zamanlar olabiliyor... idrarinki rengi koyu fazlasiyla umarim sende böyle bir sorun yoktur ?
Birde cok gecmis olsun canm bebis gelisimini tamamladi kuveze bile gerek yok artik insallah... gelsin artik annesi en dogru kararda bu olucaktir okadar risk varken 1 gun bile beklemek sana iskence olucagina almalari daha iyi:)

benimki de 2650 canım, bir hafta gerideydi şimdi normal dedi Dr. Bol süt iç benimki sütle farkı kapattı.
Köseden bence de cuma al kucağına bebeğini, aklında duracağına kucağında Dursun :)

koseden bence de doktoruna güven Allah ın izniyle kavuşursun yavruna çekersin kokusunu içine ohh miss bitti gitti işte :KK54::KK34:

canım hiç panik yapma aynı durum benim arkadaşımda da olmuştu hemen aldılar bebişi çok sağlıklı oldu kendi kaşıntısı falan da kalmamıştı
pazarı bekleyip kendini strese sokma derim cuma ya karar vermişsin zaten inşallah herşey güzel olurr
Kızlar saat 11 gibi kaşıntılarım çok arttı doktora telefon açtım, hastane doktorunu arayayım dedi, ameliyata al diyemem ama ilgilen diyebilirim dedi.
Hastane doktoru Nst mize baktı, ardından bizi hastanenin gastroenteroloji bölümüne yolladı, sadece ALP değerimizi tehlikeli buldu onun da çok yüksek olmadığını söyledi, kadın doğum doktorunun yanına gittik ve gastroenterologun söylediklerini söyledik. Kıymetli gebelik olduğunu biliyorum fakat beklenebilir durumda dedi, cumaya kadar bekleyelim nst yi tekrarlayalım dedi.
Ardından bizim doktoru aradım böyle böyle diyorlar diye, doktorumuz çok bozuldu ve adeta yalvarırcasına lütfen diyetinize dikkat edin, gastroenterologun bilebileceği bir rahatsızlık değil zaten kadın doğum doktoru bilebilir ancak dedi. İlaçlarınızı kullanmaya devam edin dedi ve bebeğin hareketlerini takip etmeyi ihmal etmeyin dedi.
Arkadaşlar ben şaşkaloz oldum, kime güveneceğimi kimi dinleyeceğimi bilemiyorum. Bir doktor çok riskli derken, diğeri bebekle ilgili değil tamamen anne ile ilgili " kolestazi " değilsiniz diyor Allah rızası için bir bilen varsa özelden tahlil sonuçlarımı göndereyim bir baksın. Oferta sen de abine sorabilir misin acaba ben ne yapıcam bilmiyorum...

Guzel dilekleriniz icin hepinise tesekkur ederim. Tek tek alinti yapamadim kusura bakmayin.ben henuz toparlayamadim kendimi. Insallah ileride herseyi anlatirim .

Selam KIZLAR doğuran annelere hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün inşallah :) biz iyiyiz sadece emmemeliydi inat ediyor güzelim ama çok tatlı teyzeleri lokum lokum :)

canım masallah bebısını 15 gunluk yaptın. nerdeyse yarı kırkı dolcak.ben hala doguramadım. bıberon verme kasıkla ver .. benıom dogum yapcagım yerdekı hemsıre asla bıberon getırme emmeyı ogrenemez memeyı almassa kasıkla verırız dedı. lokum kızını op benım ıcınde annesı

Kızlar saat 11 gibi kaşıntılarım çok arttı doktora telefon açtım, hastane doktorunu arayayım dedi, ameliyata al diyemem ama ilgilen diyebilirim dedi.
Hastane doktoru Nst mize baktı, ardından bizi hastanenin gastroenteroloji bölümüne yolladı, sadece ALP değerimizi tehlikeli buldu onun da çok yüksek olmadığını söyledi, kadın doğum doktorunun yanına gittik ve gastroenterologun söylediklerini söyledik. Kıymetli gebelik olduğunu biliyorum fakat beklenebilir durumda dedi, cumaya kadar bekleyelim nst yi tekrarlayalım dedi.
Ardından bizim doktoru aradım böyle böyle diyorlar diye, doktorumuz çok bozuldu ve adeta yalvarırcasına lütfen diyetinize dikkat edin, gastroenterologun bilebileceği bir rahatsızlık değil zaten kadın doğum doktoru bilebilir ancak dedi. İlaçlarınızı kullanmaya devam edin dedi ve bebeğin hareketlerini takip etmeyi ihmal etmeyin dedi.
Arkadaşlar ben şaşkaloz oldum, kime güveneceğimi kimi dinleyeceğimi bilemiyorum. Bir doktor çok riskli derken, diğeri bebekle ilgili değil tamamen anne ile ilgili " kolestazi " değilsiniz diyor Allah rızası için bir bilen varsa özelden tahlil sonuçlarımı göndereyim bir baksın. Oferta sen de abine sorabilir misin acaba ben ne yapıcam bilmiyorum...

canım senin ast alt değerlerin kaç? keşke bilgim olsa ama bahsettiğim arkadaşın değerleri 36. haftalara doğru 150-170 gibi rakamlarda çıkmıştı.

sonuçta hamilelikten dolayı biraz yüksek olması da normalmiş. mesela benim ilk haftalarda (9. - 10. haftalarımda) 60 olması gereken değer 90 küsür çıkmıştı ama doktor bunun hormonlardan dolayı biraz yüksek olmasının sakıncası olmadığını söylemişti.

canım ıcını rahat tut.senınkıde tup bebektı dıye hatırlıyorum. olmadı baska bır hastaneye gıt. acılden gırıs bıle yaptırsan dogumunu yapmak zorundalar. hele elınde tahlıl sonuclarında var. drların bu zamanlarda olmaması cok zor. ben drlardan cok cektıgım ıcın bu druma baslarken ılk sorum benım dogumum mayıs bası olcak doguma gırme garantısı verıyormusunuz dedım hmen bılgısayarını cıkardı o tarıhlerde semınerım egıtımım yok allahtan olum olmassa tamam dedı. bır durum olursada hastalık olum gıbı sana soz arkadasıma yonlendırırım dedı. cunku ben tum yasadıgım sıkıntıları anlatmıstım bu drunun hıc mı senı dogurtacak nazı gecen bır arkadası yok. benım drun cenazesı olmustu sekreterı aradı dr beyın cenzacesı var sız rısklı gebe oldugunuz ıcın su ısımlı drdan randevu alın drun haberı var gıttım kı dra her durumumu drum anlatmıs bılgısı vardı ..bence drunu ara ıcının rahat olmadıgını bekleyemeyecegını bır cozum bulmasını ıste ayrıca bebege bırey olsa sorumlulugun ona aıt oldugunu hıssettır. ya bır sezaryan yapmak cok mu zor...koca hastanede baska dr mu kalmamıs. olmadı o hastanenenın baska druna gorun .. arastırma hastanesı ya da fakultenın acılıne gıt kasınıyorum de senı hemen doguma alırlar

X