2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
başlık hepsini almayınca buraya devam edeyim, inşaAllah herkes kavuşunca yavrusuna MAYIS ANNELERİNE yakışan bir tablo hazırlarım :KK34::KK34::KK34:
50.derin58 :nazar:
51.nunum56 :nazar:
52.zeygur :nazar:
53.phekda :nazar: 37+3 2.550 gr
54.fatoş5353 :nazar:
55.tulayokay :nazar: 40+6 2.900 gr
56.goforit :nazar: 37+4 3.000 gr
57.ayne :nazar: 37+5 3.200 gr
58.elvin2014 :nazar: 38+5 3.200 gr
59.computergirl :nazar: 37+0 3.000 gr
60.esilagulubb :nazar: 38+2 3.170 gr
61.niyall :nazar:
62.maya_79 :nazar: 38+5 2.800 gr
63.tcdc :nazar: 3.130 gr
64.nilfa15 :nazar:
65.plojovic :nazar: 39+4 2.640 gr
66.aihal :nazar:
67.sertun :nazar: 40+6
68.gzdrbs :nazar:
69.mine8585 :nazar: 2.720 gr
70.mehuna :nazar: (ikiz) 2.300 gr, 3.180 gr
71.eyican06. :nazar: 3.820 gr
72.yamess :nazar:
73.galeteia :nazar: 38+0 2.550 gr
74.zazakz :nazar:
75.delale :nazar: 37+4 2.800 gr
76.sinehas :nazar: 38+2 3.700 gr
77.deniz1006 :nazar: 38+3 3.500 gr
78.banuocek :nazar: 4.100 gr
79.yawyaw :nazar: 3.750 gr
80.aymuda :nazar: 3.700 gr
81.hayatnebayat :nazar: 39+6 3.000 gr
82.merymfth :nazar:
83.burcuarslnn :nazar: 40+2 3.560 gr
84.aybah :nazar: 38+4
85.beyazmelekd :nazar:
86.kocamann :nazar: 39+5 2.970 gr
87.hatmaca :nazar:
88.vitis :nazar: 39+0 3.200 gr
89.silzi22 :nazar: 3.220 gr
90.bayanruj :nazar:
91.eylülgüzeli :nazar: 4.000 gr
92.vefalim :nazar: 38+4 3.850 gr
93.pantenol :nazar: 38+5 2.600 gr
94.mneeee :nazar: 40+1 3.320 gr
95.belialnephilim :nazar:38+0
96.yanasip :nazar: 2.570 gr
97.hanife6n :nazar: 40+0 3.100 gr
98.miraclemiracle :nazar: 3.800 gr
99.mestcan :nazar: 39+0 3.000 gr
100.emres :nazar: 38+6 3.500 gr
101.herşey-mümkün :nazar: 38+5 3.380 gr
102.janicee :nazar: 4.600 gr
103.esmasrn :nazar: 3.000 gr
104.sefamolsun :nazar: 38+4 3.425 gr
105.emineveaydın :nazar:
106.fatmabetül16 :nazar: 3.680 gr
107.melis1643 :nazar: 3.900 gr
108.fzl985 :nazar:
109.nimrodel :nazar:
110.

ayyyy doldu taştı bebekler yaa maşaAllah ... henüz gelmeyen bebeklerimizi de hasretle bekliyoruz :KK34::KK34::KK34:
yaaa ben nerdeyim hani uff kustum sana herkesin dogurmasini mi beklicem kendimi gormek ici ;,,((( ühu
Selam KIZLAR doğum yapanlara hayırlı olsun nasılsınız bakalım biz büyüyoruz pazar günü 40 ımız. Mevlütümüz var bekleriz :)) :KK16: sizler alıştınız mı yavrularla yaşamaya. Biz artık emzirme çabalarını bıraktık sadece mama yiyoruz. Tırnak batması yaşıyorum umarım geçer yoksa küçük bi işlem gerekecekmiş. Sigaraya başladım çok canım istiyor deli gibi. Emzirmediğim için bi tane bi tane yeniden başladım. Lohusa depresyonunda yaşadım. Şu aralar aşırı derece uykum geliyor. Annem yanımda gece bebek onunla yatıyor buna rağmen :KK14::KK50:

benim de bu carsamba mewlutum bende beklerim buyrun gelin 23 gunluk olcaz ama hawalar ramazan erken yapmak istedik...ben emziriom hala ama inan ki zorla emio heran birakabilir...benim de annem bakio ama hep uykum war hep...

aynen ya ne sancı ne açılma var bekliyoruz böyle

Yalanci da olsa sancilarim vardi atraksiyon oluyordu. Nstde hep sancim cikinca dr magnezyumu gunde 2 kez onerdi. Simdi o sancılar da yok... Hamiş miyim değilmiyim unutuyorum bazen :KK43:

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

lavman ewt doğumdan once yapılıyor bağırsaklar boşaltılıyor.açılmayıda hızlandırdığına dair bişeyler okumuştum.bende gercekten faydası oldu bide kusmak açılmaya fayda ettihe bide lavman maceram arasına kusmayı yazmayı unutmuşum bak:KK1::KK37: wcye doğum başlamadan gidiyorsun... lavmandan sonra ıkınma hissin geliyorsa o gaita değil bebekkk....başın kanaldan geçişi insanda ıkınma hissi yaratıyor...

Anladımm.bilgiler için teşekkürler :) tekrar tekrar geçmiş olsunn... Güle güle büyütün yavrularınızı...

evet biz kaldık bizde başbaşa takılalım bari:KK9::KK9:sen kaç haftalıksın tam olarak canım

39+4 um canim bugün.. BDT 28 mayis şafak 3 yani. Fazlası olmaz inşaallah. Hayirlisi.. Senin kacti BDT?

Kızlar ben de varım, ne sancım var ne de açılmam. Haziran anneleri bile doğurmuş, bizim kızlar tembel çıktı..

Benim ara ara olan adet sancılar ına benzer agrımdan başka biseyim yok.. Acılma olmaya baslasın diye de zeytinyagını hafif ılıtıp pamukla koyuyorum 2 gundur. Faydası olur insaallah..

Yalanci da olsa sancilarim vardi atraksiyon oluyordu. Nstde hep sancim cikinca dr magnezyumu gunde 2 kez onerdi. Simdi o sancılar da yok... Hamiş miyim değilmiyim unutuyorum bazen :KK43:

Sunun surasında dogumlarımıza ne kaldı ki canım ya neden sancılarını durdurmaya calısıyo doktor. Ben bıraktım birkaç hafta önce magnezyumu.. 40haftasını dolduran birinin sancılarını durdurmaya calismak ne kadar doğru kii:44:

Son düzenleme:
Uçak küçük bir bebek için sorun olacağını sanmıyorum. Iniş ve kalkışta emzirilirse kulak ici basıncı engellemiş olur. Ben oğlumu Almanya'da doğurduktan iki hafta sonra turkiyeye uçmuştum. Doktora sordum en az bir haftalık olsun demişti o zaman.
Evet onu duymustumda doktorun bana sordugu ilk sey 6. aydan sonra gitmeyi dusunuyormusunuz evet hatta önce gitmeyi istiyorum dedigimde gitmemeniz daha iyi 6. aydan sorna hepatit B asisi olucak ve ondan önce giderseniz Turkiyede hastalik kapma riski var dedi ve kulagi icin iyi degil ucak yolculuk 1 saatten fazlaysa önermiyoruz dedi...
Acaba Almanya dahami yakin turkiyeye[/QUOTE]

Hmm demek ki aşılardan dolayı öyle demiş. Hepatit turkiyede dogum itibari ile yapılıyor. Almanya'da ise anca 3 aylıkken. Oğlumda sorun olmamıştı gec yapılması. Türkiye'ye döndüğümüzde yine aynen kızım için de olacak.

Kızlar ben emzik verdim iki çocukla çok zor oluyor başka türlü başedemiyorum büyük oğlum hiç tutmamıştı emzik ve biberon ben çalışmaya başlayınca annem çok zorlanmıştı şimdi baştan verdik büyük rahatlık eminim zararlı olduğu yönlerde var ama şimdilik beni rahatlattı biraz. Gece uykuları düzelecek endişe etmeyin çok sık uyanıyorsa doymuyor olabilir mama takviyesi gerekebiliyor ilk aylarda büyük oğlumda da takviye yapmıştım sonra sütüm çoğalınca yetmeye başlamıştı bu ufaklıkta da ara ara mama veriyorum yetmeyince hem uzun uyuyor hemde doyduğuna emin oluyorum

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Aynen bende senin gibi yapıyorum Oferta. Sütüm gec geldi kilosu henüz dogum kilosuna ulaşmadığı için bende hastanede oldugu gibi hem iki göğüsü emziriyorum sonra hala aranıyor bende formül süt veriyorum ve rahat 70 ml de şişeden iciyor. Gece 5-6 saat uyuduğu oluyor keske uyanmada emzirsem.

Emziğe oğlumda kesinlikle karşıydım ama bu kez beni emzik olarak kullanmaya başlamıştı. Tam vereyim dediğimde ne yaptıysam bu kez oğlum istemedi. Şimdi kızımda bastan alıştırayım diyorum. Biliyorum henüz 2 haftalık fakat tutamıyor. Iki farklı marka denedim nuk ve avent ikisini de almıyor. Alsa en azında uyumak için beni emmesi ortadan kalkmış olur.

son haftanda niye magnezyum verdiki ,öyle hafif sancılar bendede var ama vurup geçiyo daha ileri gitmiye sancıları böyle hasretle bekleyeceğim hiç aklıma gelmezdi:KK9:

39+4 um canim bugün.. BDT 28 mayis şafak 3 yani. Fazlası olmaz inşaallah. Hayirlisi.. Senin kacti BDT?

Benim ara ara olan adet sancılar ına benzer agrımdan başka biseyim yok.. Acılma olmaya baslasın diye de zeytinyagını hafif ılıtıp pamukla koyuyorum 2 gundur. Faydası olur insaallah..

Sunun surasında dogumlarımıza ne kaldı ki canım ya neden sancılarını durdurmaya calısıyo doktor. Ben bıraktım birkaç hafta önce magnezyumu.. 40haftasını dolduran birinin sancılarını durdurmaya calismak ne kadar doğru kii:44:

Benim aşırı sancım çıkıyordu 90-100lerde. Günlük hayatımı aşırı etkiliyordu hiç dinlenemiyordum. Dr alttan muayene etti, açılma olmadığı gibi rahim ağzı da tam aşağıya dönmemiş 3-4 günden önce doğum olmaz dedi. O yüzden artırdık magnezyumu. Benim bdt de 27 mayıs.. Doktorum izindeydi 5 gündür yarın dönüyor. Biraz da onu bekledim yürüyüşleri falan azalttım. Yarından itibaren yürüyüşleri arttırıp magnezyumu bırakıyorum :)))

bende 39+3 üm 29 mayıs bdt böyle giderse zorla doğurtacaklar oda olmadı sezercik yolu görünüyo okadarda hurma yiyorum yürüyorum ılık suya oturuyorum yapmadığım kalmadı, hayırlısı olsun hepimiz için

papatyaorj sen ilk kizin olmadi mi oglun mu war anlamadim

Gecmis olsun kizlar. Biz dr kontrolynden donuyorduk hicbise hissetmedik.

Birsey sormak istiyorum. Kontrolde dr azcik sarilik var ama yatacak kadar degil dedi. Teste yolladi. Ben de farkindayim ama yuksek olmadigi belli surekli de takip edip emziriyorum. Gece de vi kere mama veriyorum. Cisi kakasi normal ve sık sık yapiyor. Bu yuzden test yaptirmadim cani yanmasin diye. Sali gunu saglik ocaginda dr gosteririm dedim o zzamana kadar gecer belki. Var mi tavsiyeniz?
Bu arada 2990 dogdu oglum dort gun once bugun 3020 cikti. Dr cok iyi dedi demek ki doyuyor degil mi? Ikinci cocuk ama unutmusum. Basladi yine kaka cis kilo takibi :)
bence gunduzde gunun ortasinda bi kez de olsa mama wer bence faydasi olur..nasilsa emio..
Kizlar ölüyorum meme ucum cok kotu oldu agladim agliycam bebegin uyanmasini istemiyorum o derece oldum yarildi kan geliyo kirmizi et gorunuyo mamaya baslamak istemiyorum sutu emince doyuyo bebek ya yok boyle bi agri krem suruyorum fayda etmiyo ne yapacagimi sasirdim dogumdan 2 hafta once basladim kreme banamisin demedi kemiklerime kadar isliyo agrisi bebek emerken sagiyorum daha cok yariliyo kalkan kullaniyorum cocuk kalkanla cekemiyo sutu uykusuzluk dikis agrisi hicbiri umrumda degil suan ne yapayim kizlar akil verin dayanamiyorum biran once iylesmesi icin ne yapayim

canim lansoh muydu mor renk o ve ayva cekirdegi suyla beklet bi gece jel oluo..ben ikisini yapiorum...

Herkese Merhaba ;

Uzun süredir giremiyordum gecmişi okuyamadım doğum yapan tüm arkadaşları tebrik ederim.

İkizlerim sağlıklı doğdular cok şükür 36+1 de 26 nisan sabah 8.30 da doğum yaptım.3 gün tedbir amaçlı küvözde kaldık ve yarın 1 aylık oluyoruz.Çok yoğun bi tempodayım kızlar daha yeni kendime geliyorum desem yeridir.besle altını değiştir felan derken ikisi 3 saatimi alıyor bazen :) ama bugünlere cok şükür çünkü hamileliğimin son ayı cok zor geçti.

selqm kizlar burnumda tutuyorsunuz....

sizi cok ozledim suan size yaziorum ya sanki hepinizi kucakliyorum gibi bir his.....bende kizim da iyiz ikinci kontrolude atlatik...ilk asi tarihimizi beklioz...saglik ocagina gitmicez hastaneye gitcem hem kalca film icin tarih wercek hemde saglik o. 4 ebe war 3 dogum izninde war olanda hamile ... topuk kani icin gittigimizde kabustu resmen...artik allahim lazim etmesi gitmeyiz...cunku esimde ben de benden panik agresif o yuzden oyle karar aldik....
kizim 20 gunluk 3900 kg da masallhimiz war kizlar hem emio gecede mama werioz bi kez sabaha karsi annem oyle yapio hhemde sabah a karsi uyumus oluoz bari....

cok huysuz ve agresif bi kizim war..cani istemede uyumuo emmio uyanmio kaslarini catip bakio....

ana deli baba deli cok normal dediginizi duyorum :)))
babasinin kopyasi hic bir alakasi yok benim ile sadece gidigi war benim gibi :KK66:))

carsamba gunu mewlutumuz war buyrun....artik hersey olsun bitsin ewde ellerinden gelse mutfagi banyoya banyoyu yatak odasina falan tasicaklar bana pil takip anten dikip kafama kumandala idare etcekler....artik kendimi sakinlestirmeye sebepler bulamaz haldeyim...tam 9 kg werdim bu arada ;;:KK66:))

papatyaorj sen ilk kizin olmadi mi oglun mu war anlamadim

bence gunduzde gunun ortasinda bi kez de olsa mama wer bence faydasi olur..nasilsa emio..

canim lansoh muydu mor renk o ve ayva cekirdegi suyla beklet bi gece jel oluo..ben ikisini yapiorum...

Canim hamdolsun dune gore daha iyiyim lansinoh garmastan ve zeytinyagini karistirip suruyorum kalkan aldim bugun dun gece goguslerim acik uyudum bugun daha iyiyim birini emzirebiliyorum digerini gece emzireyim dedim ama yavrum kan yuttu gece kustu cok korktum sagiyorum simdi ama oda daha iyi

selqm kizlar burnumda tutuyorsunuz....

sizi cok ozledim suan size yaziorum ya sanki hepinizi kucakliyorum gibi bir his.....bende kizim da iyiz ikinci kontrolude atlatik...ilk asi tarihimizi beklioz...saglik ocagina gitmicez hastaneye gitcem hem kalca film icin tarih wercek hemde saglik o. 4 ebe war 3 dogum izninde war olanda hamile ... topuk kani icin gittigimizde kabustu resmen...artik allahim lazim etmesi gitmeyiz...cunku esimde ben de benden panik agresif o yuzden oyle karar aldik....
kizim 20 gunluk 3900 kg da masallhimiz war kizlar hem emio gecede mama werioz bi kez sabaha karsi annem oyle yapio hhemde sabah a karsi uyumus oluoz bari....

cok huysuz ve agresif bi kizim war..cani istemede uyumuo emmio uyanmio kaslarini catip bakio....

ana deli baba deli cok normal dediginizi duyorum :)))
babasinin kopyasi hic bir alakasi yok benim ile sadece gidigi war benim gibi :KK66:))

carsamba gunu mewlutumuz war buyrun....artik hersey olsun bitsin ewde ellerinden gelse mutfagi banyoya banyoyu yatak odasina falan tasicaklar bana pil takip anten dikip kafama kumandala idare etcekler....artik kendimi sakinlestirmeye sebepler bulamaz haldeyim...tam 9 kg werdim bu arada ;;:KK66:))
ayyy cok guldum anyen olayina. :KK66:))
cogumuzun ortak derdi sanirim. benim de mutfaktaki esyalar dans ediyr. hangisi nerde bilmiyrm.

benim oglumda gazli masallah. baya yoruyr beni. dr nurse harvey's bitkisel surubunu verdi. gunde 1 cay kasigi veriyrm sikintisi olunca. cok sukur kurtaricim oldu.

pisik icinde annemin eski metodunu denedim..zeytinyagini tavada iyice yakti. soguttu. dunden beri kullaniyrm cok sukur pisik de gecti. krem surmekmistemedim. belki sizlere de faydasi olur.

buarada soyle bir baktim da cogunuz 1-2 sefer mama veriyrsunuz. dr bana sutun yeterli demisti :nazar:. hic mama vs demedi. oysa benim oglumda gece 2 kez kalkiyr ama her kalkis da 2 saat ayakta kaliyr. en fazla 2-3 saat kesintisiz uyuyor gece.

Handrake arkadaşım çok sevindim doğum çabuk olmuş maşallah. Herkese teşekkür ederiz biz eve geldik iyiyiz ancak kızım bir günde fazla kilo vermiş Mana ver aralarda dediler.gece şekeri düştü çok ağladı yavrum aciklikta mis ama.neyse sürüm geliyor gerisi kolay da meme ucum acimaya başladı bile.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ben sormustumm. Sekerli suyu biliyorum bizde cok uygulanir ama nedense bi iki kere verdim biraktim ben. Dun yine basladim insallah ise yarar. Surekli de emziriyorum aslinda anlamadim gitti. Tesekkur ederim cvp icin.

Bu arada mama olarak ne kullaniyosunuz kizlar? Geceleri bazen doymuyor esim aptamil almis ne zaman versem iki dk sonra biraz kusuyor hemen de kaka yapiyor. Yaramiyor galiba. Sma istemistim bulamamis o anda. Vermesem mi acaba.

HAndrake ve dogum yapan diger arkadaslar ggozunuzaydin. Bol sutlu gunleriniz olsun insallah.

Ben de doymadigi zaman aptamil veriyorum dr muz aptamil yada sma yi önermişti, bizde öyle bir durum olmadı mamayi değiştir istersen, Bnm çocuk genelde emdirme sonrası biraz kusuyor, çevredekilerin söylediğine göre bebek sütun yararlı kısmını yiyip posasını çıkarirmis bana öyle diyorlar

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Herkese Merhaba ;

Uzun süredir giremiyordum gecmişi okuyamadım doğum yapan tüm arkadaşları tebrik ederim.

İkizlerim sağlıklı doğdular cok şükür 36+1 de 26 nisan sabah 8.30 da doğum yaptım.3 gün tedbir amaçlı küvözde kaldık ve yarın 1 aylık oluyoruz.Çok yoğun bi tempodayım kızlar daha yeni kendime geliyorum desem yeridir.besle altını değiştir felan derken ikisi 3 saatimi alıyor bazen :) ama bugünlere cok şükür çünkü hamileliğimin son ayı cok zor geçti.

Seni çok merak etmiştim ikizlerine maşallah canım ara sıra yaz görüşmek üzere

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X