2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Yatıyorum dedikten sonra Demir ağlamaya başladı. Sabaha sayıkladı durdu ama ateşi çıkmadı, ben de sabaha kadar kadar hiç uyumadım. Kalkıp babalar günü için kahvaltı hazırladım. Şaka gibi ama eşime de hediye alamadığım için, saat 04:00 te sütümü sağarken bir taraftan netten çiçek siparişi verdim. Hiç ümidim yoktu ama sabah erkenden geldi çok sevindim. Minyatür mandalina ağacı gibi bişey çok güzel, hemen balkona koydum :))
Deren'in burnu tıklalı otribebe ile çekiyorum. Biraz iştahsız keyifsiz gibi geliyor bana. Birkaç kez de kustu. Korkuyorum hasta olmasın da:KK43:
Şimdi Demir ve babası kayınvalidemlere gittiler, babalar günü için. Ben evde kaldım Deren uyuyor. Demir' i öyle hasta hasta tekbasına göndermek çok zor geldi. Ağladım arkalarından... Neyse sütümü sağıyorum sonra Deren uyanmazsa biraz uyurum ben de çünkü resmen ayakta uyuyorum.

Sen ne kadar ozel bir insansin..Cevrendekiler eminim farkindadir ama bence bu gonul guzelligine daha yakin olmalilar..
Gozumde bile canlandiramamisimdir anlattiklarini oylesine detayli..Allah guc kuvvet versin kuzucuklarin icin..
Demir'de bence boyle boyle alisacak farkli sosyal etkinliklere cunku sen onu boslamiyorsun,zamanla hepberaber oldugunuzdada daha da farkli hissedecektir..Buyuyor annesi :) Erkek erkege pazar gezintisi :)
Deren'de umarim hastalanmiyordur..
Artik azcikta olsa dinlenebildim dediginde cok sevinecem gercekten :)

Sekam kizlar,

uzundur girmiyorum.umarim hepiniz ve bebekleriniz iyidir.

ozonla arkadasim basinsagolsun.allah sabirlar versin.cok zor yasayarakanlayanlardanim.ilk bebegimi kalp atisi durmasi nedeniyle kaybetmistim, hemen hamile kalmak istemistim,, tabi saglik durmumum nedeni ile 6 ay beklememi onermisti domtorum.bende ortalama 1 yil sonrasinda tekrar hamile kalabildim.tez zamanda saglikla hamile kalmani dilerim.

Lilacsofia gecmis olsun demir icin.umarim deren sagliklidir.

kizlar benim bebek 8 gunlukkenden beri inliyor direniyor kasiliyor.3 farkli dr normal oldugunu soyledi.
esimle fittiracak hale geldik, ne yaptiysak ikinma nobetlerini atlatamiyoruz, en az 3,4 saat suruyor..
bu kez universite hastanesine gidelim arastirilsin istedik.yar.doc doktora gittik farkli 2 ihtimal uzerinde durdu.kiz bebek oldugundan idrar yolu enf.yda allerjik bebek olabilir dedi.
her ikisi icinde tahlil istedi.diski tahlili kolay ama idrar ornegi veremedik.kiz bebekten idrar almak cok zormus.
hastanede 4 saat bekledik idrar posete denk gelmeyince eve geldik.deniyoruz bakalim.
ins bisey yoktur.

sevgiler herkese.

kızlar sütüm az.bebeğe yetiyo ama yinede ileride yetmez.incir suyu kayısı hosafı meyve suyu soğan dere otu denedim ama fayda görmedim.süt arttıran ne tavsiye edersiniz.

Sekam kizlar,

ozonla arkadasim basinsagolsun.allah sabirlar versin.cok zor yasayarakanlayanlardanim.ilk bebegimi kalp atisi durmasi nedeniyle kaybetmistim, hemen hamile kalmak istemistim,, tabi saglik durmumum nedeni ile 6 ay beklememi onermisti domtorum.bende ortalama 1 yil sonrasinda tekrar hamile kalabildim.tez zamanda saglikla hamile kalmani dilerim.

kizlar benim bebek 8 gunlukkenden beri inliyor direniyor kasiliyor.3 farkli dr normal oldugunu soyledi.
esimle fittiracak hale geldik, ne yaptiysak ikinma nobetlerini atlatamiyoruz, en az 3,4 saat suruyor..
bu kez universite hastanesine gidelim arastirilsin istedik.yar.doc doktora gittik farkli 2 ihtimal uzerinde durdu.kiz bebek oldugundan idrar yolu enf.yda allerjik bebek olabilir dedi.
her ikisi icinde tahlil istedi.diski tahlili kolay ama idrar ornegi veremedik.kiz bebekten idrar almak cok zormus.
hastanede 4 saat bekledik idrar posete denk gelmeyince eve geldik.deniyoruz bakalim.
ins bisey yoktur.

sevgiler herkese.
Canım benim kızım da aynı çok ikiniyor özellikle geceleri.. ben kaka yapmaması na baglamistim ama kaka yaptıktan sonra da aynı oldu gazı vardır dio dr iki türlü gaz ilacı kullanıyoruz pek fayda etmedi..sonucunu paylasirmisin canim tahlilleri. .

Sekam kizlar,

ins bisey yoktur.

sevgiler herkese.

Gecmis olsuun..
Bizde aylik kontrolumuzde tahlil yaptirdik sarilik icin idrar zor evet kizlarda o posetlede pek mumkun degil gb..
Bizim evdede altini actigimizda tutuyoruz ufakligi tuvalete tutar gb bezinin ustunde,hastaneedede poset olayinda 2-3 kere bosa gidince,kizim uyandiktan sonra tuvalete tutar gb tuttuk tabii kakasinida yapti ama cisini hemsireden aldigim kaba denk getirdim :))
Oyle verdik bizde canim..Yarim saat icindede verilmesi gerekiyor demisti hemsire..
Bir deneyin isterseniz pşş pşşleyin :)

Canım nasıl içime su serptin bilemezsin demek 6 ay sonra hiç sıkıntı yaşamadı yani işte bebekler ilgili Rabbim bana da en kısa zamanda tekrar nasip eder inşallah bu yaşadıklarımın mükafatı olarak

Cnm bide soyle bisey var..benm cevremde sezaryen dogum yapip 4 , 5 ay sonra kazara hamile.kalanlarda oldu en yakini kuzenim..kizi 5 aylikti hamile kaldiginda suan 7 aylik hamile yani hamilelikte 9 ay suruyo nerdeyse 1 yil zaten vucut dinlenmis oluyo istemesrnde..napacak kazara hamile kalanlar aldircakmi doguracaklar Allah izin verdikce yani demem o ki kalbini ferah tut allah en.iyisini bilir sanada en.kisa zamanda nasip eder insallah..

Kızlar merhaba uzun aradan sonra sizlere merhaba diyorum. Fakat sizlere acı bir haber vermektedir. 13 Mayıs 2014 günü sezeryan ile yavrumu canım oğlum Ömer Asım dünya ya geldi. Ancak mevlam ömrünü az yazmış bir gün sonra solunum sıkıntısı sebebiyle kaybettim yavrumu. Şimdi sizlere sorum şu etrafınız da sezeryan doğumdan hemen sonra hamile kalan ve sıkıntı yaşamadan yavrusunu kucağına alan var mı? Doktorum bana en az 1 sene hamile kalma dedi ama benim için zaman geçmiyor ne yapacağım bilmiyorum Rabbim yardımcım olsun çok zor bir durum Allah kimseye yaşatmasın.

Çok üzüldüm yaa. Allah sabırlar versin.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kizlar merhaba kalca utrasonu icin hangi bolumden randevu almam gerekiyo ?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ozonla çok üzüldüm başın sağolsun bende bir örnek anlatayım. Büyük oğlum ocak doğumlu yine kadınlar kulübünde 2010 ocak annelrinde bulunmuştum. O zaman malesef bir arkadaşımız 38. Haftada doğum olmadan bebeğini kaybetmişti. Sonra 4-5 ay geçmeden tekrar hamile kaldı çok sağlıklı bir bebeği oldu hatta iki sene içinde ikinciyi doğurdu. Allah yardımcın olsun inşallah hamile haberinide paylaşırsın buradan bizimle.

Lilacsofie canım nasılsın. Deren nasıl oldu. Bizim ufaklıkta iki üç gün burnu tıkalı gibiydi hasta olacak diye korktum bende. Burnunu sürekli temizledim otri bebeyle çok tıkanıyordu meme bile ememiyordu yavrum. Bugün biraz daha iyi sanki. Kuzeyde iyileşti. İki tane olunca hastalıktan diğerini korumak zor malesef. Yaz gelince gerçektende hastalıklar arttı. İnşallah kuzular hemen atlatır. Sende kendine çok yüklenme lütfen dinlen arada mutlaka. İki tane olunca çok zor dinlenmek bendeiki gündür toplasan beş saat uyumafım şu saat oldu kuzey hala uyumuyor nasıl bir enerji anlamıyorum bebek uyuyor ama bu arafa.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ozonla çok üzüldüm başın sağolsun bende bir örnek anlatayım. Büyük oğlum ocak doğumlu yine kadınlar kulübünde 2010 ocak annelrinde bulunmuştum. O zaman malesef bir arkadaşımız 38. Haftada doğum olmadan bebeğini kaybetmişti. Sonra 4-5 ay geçmeden tekrar hamile kaldı çok sağlıklı bir bebeği oldu hatta iki sene içinde ikinciyi doğurdu. Allah yardımcın olsun inşallah hamile haberinide paylaşırsın buradan bizimle.

Lilacsofie canım nasılsın. Deren nasıl oldu. Bizim ufaklıkta iki üç gün burnu tıkalı gibiydi hasta olacak diye korktum bende. Burnunu sürekli temizledim otri bebeyle çok tıkanıyordu meme bile ememiyordu yavrum. Bugün biraz daha iyi sanki. Kuzeyde iyileşti. İki tane olunca hastalıktan diğerini korumak zor malesef. Yaz gelince gerçektende hastalıklar arttı. İnşallah kuzular hemen atlatır. Sende kendine çok yüklenme lütfen dinlen arada mutlaka. İki tane olunca çok zor dinlenmek bendeiki gündür toplasan beş saat uyumafım şu saat oldu kuzey hala uyumuyor nasıl bir enerji anlamıyorum bebek uyuyor ama bu arafa.

Canım bende Rabb'ime sığınıp tekrar denileceğim inşallah çok sağolun acımı paylaştığınız için...

Korkularım var yine de ya tekrar böyle bir durumla karşılaşırsam diye... Cook zor allahım sana sığınıyorum...

Canım bende Rabb'ime sığınıp tekrar denileceğim inşallah çok sağolun acımı paylaştığınız için...

İnşallah en kısa zamanda güzel haberlerini alırız. En azından normal yollarla hamile kalabiliyorsun iyi şeyler düşün. Benim bebeklerimin ikiside tüp bebek özellikle büyük oğlumda çok uğraşmıştım senelerce. Rabbim isteyen tüm herkesin kucağını bebekle doldursun.

Cnm bide soyle bisey var..benm cevremde sezaryen dogum yapip 4 , 5 ay sonra kazara hamile.kalanlarda oldu en yakini kuzenim..kizi 5 aylikti hamile kaldiginda suan 7 aylik hamile yani hamilelikte 9 ay suruyo nerdeyse 1 yil zaten vucut dinlenmis oluyo istemesrnde..napacak kazara hamile kalanlar aldircakmi doguracaklar Allah izin verdikce yani demem o ki kalbini ferah tut allah en.iyisini bilir sanada en.kisa zamanda nasip eder insallah..

Doğumları sezeryanmıydı kuzeninin.. Canım tamam kafam çok karışık okuduklarımı sonradan gördüm sezeryan okey demek ki olabiliyor Allah'ın izniyle sağolun arkadaşlar iyi ki varsınız...

Son düzenleme:
İnşallah en kısa zamanda güzel haberlerini alırız. En azından normal yollarla hamile kalabiliyorsun iyi şeyler düşün. Benim bebeklerimin ikiside tüp bebek özellikle büyük oğlumda çok uğraşmıştım senelerce. Rabbim isteyen tüm herkesin kucağını bebekle doldursun.

Herkezin bir sınavı var benim sınavım da bu inşallah vermişimdir bu sınavı. Âmin canım tüm isteyen herkeze nasip etsin Rabbim.

Çok yorgunum çocuklar hani oldu uyuyalı ben uyuyamıyorum oturdum babam ve oğlumu izledim bi de sütüm az gübi sanki. Bıngıl bıngıl memeler. Biraz incir ceviz kayısı yedim şimdi inş dolar. Evimde bomba patlamış gibi darmadağın. Bi geçmişe bakayım ne var ne yok kızlar herkse iyi geceler

Tecrubeli anneler bi dogum sancisi kasiklarimdan daha assa tarafa diye tabir edeyim igne batmasi gibi mi? Bu mudur dogum sancisi? Yoksa yaniliyor muyum?

Sekam kizlar,

ins bisey yoktur.

sevgiler herkese.

Canım nasıl ıkınma inleme gece gündüz mü devam ediyor. Sindirim gaz sıkntısı olamaz mı. Bizimki de gözlerini pörtleterek şekilden şekile giriyo. Azaldı sanki. Ama sürekli değil günde bikaç defa. Benimkinden daha mı farklı bi durum sizinki

Bizde esimle her aksam cay keyfi yapardik film izlerdik hergun... bebis olduktan sonra ogunler bitti sukur ben 1 saniyeligine bile pisman olmadim ogunleri özlesemde ama benimki fena pisman bebek bizim neyimize gezip tozmak varken... nekadar salakmisim ben seni zorladim hep bebek olmasi icin demezmi bide sinir oluyorum Allah akil fikir versin insallah huyu duzelir.

Pozitif dusun canim sutu aklindan cikar kesilse bile mamalar var de gec....
Demek istedigim benimde sutum azaldigi zaman iste kesin kesildi diyorum yetmiyo diyorum panik haptikca cogalmiyo yumusak oluyo göguslerim ama bosverince kendimi zorlamayinca bide boool su ictigim gunlerde göguslerim sisiyor nerdeyse....
Bebisin basini nasil yikiyorsunuz kuvette mi?
Benim kizimda basini yikadigimiz esnada aglar durur kiyameti koparirdi....
simdi kucagimda oturtuyorum onu kollarimla sariyorum ve esimle yikiyoruz öylece seyrediyor aglamadan...
Kollarimin arasinda oldugu ve dusme refleksi kayboldugu icin sanirim kendini guvende hissediyor ve hic mi hic aglamiyor cokta hosuna gidiyor artik.

Canm Bence hemen degistirmelisin bezi... 4 kiloyu gecmis 1 bebek icin 1 numara cok kucuk.

Cokmu sarsiliyor veya cokmu kucakta acaba?
Kizimi biraz pohpohlasak sevsek basliyor kusmaya bazen uykusunu bölmenek icin gazini almadigim zamanlar oluyor uyandiginda veya uykusunda yine kusuyor :KK43:
En son arabayla 6 saatlik yolculuk yapmistik aksam kizim huzursuzluk cikardi en sonunda agzindan burnundan cikardi hepsini rengi degisti resmen korkudan oturup aglamistim.

Canm hergun ayetel kursi felak ve nas surelerini oku sabah aksam Allahin izniyle bisi olmaz malesef nazara gelen bebisler cok.... Rabbim korusun onlari facemde sadece 7 arkadasim olmasina ragmen ben kiyip paylasamadim resmini isteyenlere mecbur kalip yollamistim.

sen moralini bozma canm dua et cocuklar cok hassas ve hemen hastalaniyolar insallah iyiye gider ve Demir bebis de Deren de iyilesirler annesi. 40 iniz hayirli olsun verdiginiz mevludun hatrina hep sapasaglam hep saglikli olur bebislerin insallah.

Hayirli olsun canm Sünnetiniz...
Sanırım bebisler ilk zamanlar acilara karşı daha dayanikli oldugu icin sunnet öneriyolarlar tabi iyilesme sureleride daha kisa cocuklara göre... iyiki hemen yapip kurtulmussun insallah bi an önce iyilesir ve bu onun cektigi en buyuk aci olur annesi...
Sağol papatyacım teşekkürler. Bi de şey dicem nacizane eşler baba olduklarını henüz anlamıyorlar canım. Bizim ikinci oldu üç yaşında büyük oğlum. Mecburen ilgileniyo ben yetişemiyorum veee sonunda baba olduğunu anladı :KK66: birbirlerine alışmaya başladılar vakit geçirebiliyorlar artık. Ama bebek olayı erkeklere çok uzak bi olay. Özellikle ilk zamanlar. Nasıl anlamıyolar biz anlayamıyoruz ama anlamıyolar işte :KK66: inş heşey daha güzel olacak hele seninki kız. Gör bak kıskanacaksın ilişkilerini

Yatıyorum dedikten sonra Demir ağlamaya başladı. Sabaha sayıkladı durdu ama ateşi çıkmadı, ben de sabaha kadar kadar hiç uyumadım. Kalkıp babalar günü için kahvaltı hazırladım. Şaka gibi ama eşime de hediye alamadığım için, saat 04:00 te sütümü sağarken bir taraftan netten çiçek siparişi verdim. Hiç ümidim yoktu ama sabah erkenden geldi çok sevindim. Minyatür mandalina ağacı gibi bişey çok güzel, hemen balkona koydum :))
Deren'in burnu tıklalı otribebe ile çekiyorum. Biraz iştahsız keyifsiz gibi geliyor bana. Birkaç kez de kustu. Korkuyorum hasta olmasın da:KK43:
Şimdi Demir ve babası kayınvalidemlere gittiler, babalar günü için. Ben evde kaldım Deren uyuyor. Demir' i öyle hasta hasta tekbasına göndermek çok zor geldi. Ağladım arkalarından... Neyse sütümü sağıyorum sonra Deren uyanmazsa biraz uyurum ben de çünkü resmen ayakta uyuyorum.
Pes yani motoru takmışsın kendin hariç kimseyi ihmal etmemişsin :) süperwoman!
Korkularım var yine de ya tekrar böyle bir durumla karşılaşırsam diye... Cook zor allahım sana sığınıyorum...
Allah kimseye kaldıramayacağı bi yük vermez canım korkma o herkesten daha merhametli mutlaka bi hikmeti vardır Allah yüreğini ferahlatsın arkadaşım

Tecrubeli anneler bi dogum sancisi kasiklarimdan daha assa tarafa diye tabir edeyim igne batmasi gibi mi? Bu mudur dogum sancisi? Yoksa yaniliyor muyum?

Canım ben iki hamileliğimde de öyle bişi yaşamadım ama herkesin farklı oluyor daha çok adet sancısı gibi. Bazen hiçbişi hissetmeyip bikaç cm açılmış bile olabiliyorsun.

X