2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Size bahsettiğim canım arkadasımı annesi 7.gün yalandan bir sebepten bahane yaratıp, kavga çıkarıp, arkadsımı yalnız bırakmış.
Kızcağız tekbaşına, kayınvalidesi de hayatta değil, yapayalnız kaldılar...
Bu ne kadar vicdansızlık... Çok üzülüyorum. Çok uzaktalar telefonda moral vermekten baska elimden birsey de gelmiyor:KK43:(

Bir insan kendi kızına nasıl bunu yapabilir? İleride inşallah minik kızım Deren'im büyüyüp anne olacak ta, ben de kapısında köle olmayacağım öyle mi? Sağlıklı sıhhatli olup o günleri görmelten baska kaygım yok. Şimdiden eşimle hayalini kuruyoruz.

canim inanmiorum sana suprizleri acmaya bayilirim ;:KK66:)) bzim icn super bi armagn oluck bu amin hepimizin dolsun tassin dilerim ...

cok haklisin allah bizleri artik merhametli insanlarla karsilastirsin....

bi kac avm de ebebk urinleri wardi yanlis hatirlamiyorsam bi arastirim dogru dedin hele eczaneler burda cok pahali marketten 11.50 aldigim cay 16.80 falan ufak gibi gorunen ucuk farklar aslinda....
Canım inanmazsın ama kutuyu hazırlarken yanına 10 tane kadar poşet te koydum. Hemen bulamazsan bir süre idare etsin diye. Koyarken içimden de içleri sütle dolsun inşallah diye dualar ettim:))
Bizim burda e-bebekten, marketlerden filan alabiliyoruz da, orada nerde bulunur emin değilim. Eczanelerde vardır muhakak ama istersen ebebekten girip fiyat çeşit vs kontrol edip öyle al. Lansinohlar çok pahalı. Diğer markalarda uarı yarıya uygun olanları da var ve gayet te güzeller.

Deepfreeze için 6 ay saklanır diyorlar. Benim doktor tüm süreleri kısalttı, hem buzdolabında süresini hem deepfreeze. Ben ona uyuyorum ama sana gelecek bir broşür var sen orayı da dikkate alabilirsin canım.

Bana kalırsa mama ile anne sütü arasındaki fark iyice azaldı artık ama
Anne sütü ya da mama vermeyi tercih eden birine saygı duymamak çok absürd
Aynı sekılde mama verin diyen birini de kınayanları da anlamıyorum
İşte öcülükler her yerde devam ediyor malum... Maksat sen ne dersen tersini yapmak, söylemek değil mi adı üstünde öcü teyzelerinn:)

BİZİ YALANDAN SEVİYORMUS GİBİ YAPANLARA ..

BİZDE İNANMİS GİBİ YAPARİZ SORUN YOK YANİ ;:KK66:)) ;:KK66:))

nasil soz ama ;:KK66:)) caldim ama tam bizlik....

canim inanmiorum sana suprizleri acmaya bayilirim ;:KK66:)) bzim icn super bi armagn oluck bu amin hepimizin dolsun tassin dilerim ...

cok haklisin allah bizleri artik merhametli insanlarla karsilastirsin....

bi kac avm de ebebk urinleri wardi yanlis hatirlamiyorsam bi arastirim dogru dedin hele eczaneler burda cok pahali marketten 11.50 aldigim cay 16.80 falan ufak gibi gorunen ucuk farklar aslinda....

Evet canım aynen bazen belli şeyleri biriktirip netten almak daha mantıklı, çayları bezleri bu tür şeyleri mesela
Bizim burada da tek eczane (siteye yakın) var uçmuş durumda resmen

Bizim de emzikle pek aramız yok ama şu organik emzik olayına koptum sabah sabah:))))

Lütfen biri banada anlatsinn.....nuk aldim damakli kaucuk almiyoo almiyoo silikon aldim yine almiyoo.dikiyle atiyo zorluyorun busefe migdesi bulaniyo.uyumak icin meme istiyo 5 dakka da olsa ama heryerde olmuykii:KK31:

kızlar bnmki de emzik almıyo diliyle attırıyo ama uyku emziği aldım nuk un.. ondan önce chicco silikon vardı ağzına sürdürtmedi.. uyku emziğini uyku moduna geçerken arabasıyla gezdirirken alıyor sadece evde pek almıyor ya da uykuya dalmak istediğinde.. yani canı isterse alıyor istemezse almıyor.. deneyin derim: nuk uyku emziği küçük bişi..

Azonce bizde emzik vermeye çalıştık alması icin annem reçele batıralm dedi ilkinde bisy demedim.tabi reçel bitince bizim kiz attı emzigii busefer bida batır alım dio annem.. yok dedim yaa kızı şeker komasina sokalim her attığında batirirsak..sonra da ugrasmasammi aceba emzik vermekle die düşündüm zaten tereddutluyum..çok da zorlaniyorum aslında hep meme istiyo bilemedim:KK43:

40 gunlukken aldi benimkide emzigi canim daha onceden almiuordu.aventinki verdim cok sevdi

Valla bi formul bildigimden degil de bikac kisiden duydugum bisi var.soyle diolardi ; denemedigim marka ve tur kalmadi ama cocugum gidip bakkal emzigi fatos emzikleri emio sadece... :KK70::KK70::KK70:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

nasil yapildigini cok merak ediorummm.... dr kg sunu boyunu sordu bizim birazdaha kalca yapisi kuweetlensin dedi 2.5 ayliga tarih werdi...

Nuk happy kids modelin kauçuk olanı damakli olanını tavsiye ederim. Vermeden önce sutunle islat arkadaşim. Sonrada agzindan itmesin diye birazcık tut. İnşallah alır.

Sagolun kizlar ama brnim sipa cok disli cikti bu konuda.her marka ve emzik tipini denemis olduk ama tutmuyor :KK43:(
Kalca ultrasonu da bi saga yatiriyosun bi sola cabucak bitiyo zaten zor bisey degil

Evet canım aynen bazen belli şeyleri biriktirip netten almak daha mantıklı, çayları bezleri bu tür şeyleri mesela
Bizim burada da tek eczane (siteye yakın) var uçmuş durumda resmen

bilgisayardan girmeye yeni fırsat oldu resimleri gördüm vaouvvvv diyorum maşallahhhhh hepinize.içinin güzelliği yüzünüde yansımış canım tamda hayal ettiğim gibi birisin.

Cok tesekkur ederım guzel dıleklerın ıcın canım agzına saglık amın:)))
Rotayı yaptırırım
Tum ekstra asıları yaptırdım hep

Yukledım sonunda bakabılırsın:))

Hersey gb onda da cok soylenti var malum :) hem hatirlatmak hem fikir ogrenmek istedim..

Umarim anneannelik ve dedelik hayallerijiz saglikla gonlunuzce olur :KK66: cook uzun gb gelse de annem der ki 1 gun gbdir hersey..
O hayale baslarken kizi verme kismi nasil ilerliyor biz orada takiliyoruzda :KK66:)))))
Saka bi yana cook var..

Muayenede guzel gecmis masallah Deren'e..
Aman buyudulerde onlari konusuyoruz :)

aaaa buna şaşırdım çünkü banada çok tavsiye ettiler incir aldım yarın yapacaktım zaten gazlıyız denemeyim ozaman

Sutumu etkiledi dogru ama bende boyle bir sorun oldu,icmedigimden beri rahat Sezen..
Belki ayni etki olmaz ama riske atmaya deger mi onu siz bilirsiniz tabi.

TesekKur Ederim. Kimse yasamasin boyle kotu gunler. Sutleri israrima dayanamayarak kullandilar. Sadece ucuncu gun ve bugun sagdigim sutlerden toplam alti poseti buzlanmis bir sekilde iade ettiler. Onlari da artik ihtiyac duydugumda kullanirim :)

Gecmis olsun..
Aksam cok huysuzdu Sezen..Hep yazdiklarin aklimdaydi :) iyi ki agliyorsun iyi ki evdesin diyordum icten icten :)
Ilk ve son ayriliginiz olmus olsun..
Allah yavrularimizin kokusundan mahrum birakmasin hicbirimizi ..

BİZİ YALANDAN SEVİYORMUS GİBİ YAPANLARA ..

BİZDE İNANMİS GİBİ YAPARİZ SORUN YOK YANİ ;:KK66:)) ;:KK66:))

nasil soz ama ;:KK66:)) caldim ama tam bizlik....

:)))) birbirimizle cok konusa konusa bu durumlarida atlattik ya cok sukur..Yoksa ilk zamanlar cok bocalarmisim sizleri bulmasam :)

Hersey gb onda da cok soylenti var malum :) hem hatirlatmak hem fikir ogrenmek istedim..

Umarim anneannelik ve dedelik hayallerijiz saglikla gonlunuzce olur :KK66: cook uzun gb gelse de annem der ki 1 gun gbdir hersey..
O hayale baslarken kizi verme kismi nasil ilerliyor biz orada takiliyoruzda :KK66:)))))
Saka bi yana cook var..

Muayenede guzel gecmis masallah Deren'e..
Aman buyudulerde onlari konusuyoruz :)

Sutumu etkiledi dogru ama bende boyle bir sorun oldu,icmedigimden beri rahat Sezen..
Belki ayni etki olmaz ama riske atmaya deger mi onu siz bilirsiniz tabi.

Gecmis olsun..
Aksam cok huysuzdu Sezen..Hep yazdiklarin aklimdaydi :) iyi ki agliyorsun iyi ki evdesin diyordum icten icten :)
Ilk ve son ayriliginiz olmus olsun..
Allah yavrularimizin kokusundan mahrum birakmasin hicbirimizi ..

:)))) birbirimizle cok konusa konusa bu durumlarida atlattik ya cok sukur..Yoksa ilk zamanlar cok bocalarmisim sizleri bulmasam :)

azz ewwel ananem yeni duruya gelen seylerden hediye goturmek icin istemis....ben de giyilmemis bikac tane war ama kucuk gelenleride koyim tertemizler bi kez yikandilar sewinsin komsusu hamilemis dedim...yok yenilerden istiomus ananem essek boku ozaman dedim ... ve sizi dusundum allahim mayis topigim olmasa bunca seyi nasil atlatirdim icimde patlardilarhep dedim kalbimiz birmis...

sakladiklarini duydugum icin sasirdim ve danismak istedim ee e soylim bari ben o arkadasa 6 ay falan tutcam dio du kaldi ki basit bi kap o ;,,(((

eczanede mi bulur bende alim bari belki lazim olur simdi pompam gelince ;:KK66:)) ;:KK66:))

Dort sene once Lansinoh'un el pompasini ve sut saklama posetlerini almistim. Hic kullanmamistim simdi isimi gorduler. Bebedor'un posetini de eczaneden aldik gayet isgoruyordu. Ama kilitlerini iyi kontrol et. Tam kapanmazsa telef olur sut. Ilk gun aglaya aglaya sagdigim sutu hastaneye goturmek icin dolabi bi actim heryer sut olmustu. 20li paketi 15 liraydi.

EMzik konusunda caninizi sikmayin kizlar. Kizim agzina bile surdurmemisti. Ne biberon ne de emzik. Ama oglum masallah ilk gunden biberonu kapti. Emzik versem kesin alir diye dusunuyordum ki hastaneden emzik istemislerdi dun onu da iade ettiler. Bugu ablasi agzina bi degdiirdi hop diye kapti sipam nasil cukcuk emiyordu gorseniz. Cok zords kalirsam belki veririm ama alistirmayi dusunmuyorum. Diyecegim o ki cocuk isterse aliyor istemezse ne yaparsaniz yapin zor. Insallah sizin dilediğiniz gibi olur.

merhaba sevgili mayıs anneleri
sık sık girip okumaya çalışıyorum ama paylaşımda bulunamıyorum...hasta bebişlerimize geçmiş olsun...fıtık erkek bbeklerde çok sık duyuyorum olmuşken sunnette yaptıran yakınlarım oldu bir haftada attlattılar tum sıkıntıları ...umarım sizde atlatırsınız...bizde burun tıkanıklığından çekiyoruz..hem ablamız girpli hem bebişimiz....sorunu toplu çözmek adına:KK53::KK33: eczaneden litrelik serum fizyolojık aldım şırınga ile çekip burunlarını yumuşatıyorum sonrada otribebe ile çekiyorum çok faydasını gördum..:KK9:.fiğer durum burun spreyleri bi halta yaramadı...

Sagolun kizlar ama brnim sipa cok disli cikti bu konuda.her marka ve emzik tipini denemis olduk ama tutmuyor :KK43:(
Kalca ultrasonu da bi saga yatiriyosun bi sola cabucak bitiyo zaten zor bisey degil
Benim kız da almadı hala uğraşıyoruz reçeli yaliyo emzigi atiyo 15 dk falan emiyo işte..kayinvalidem de kizima "kizim annen seni kandiriyo mu " deyince cinlerim tepeme çıkıyo bu arada:/

Benim kız da almadı hala uğraşıyoruz reçeli yaliyo emzigi atiyo 15 dk falan emiyo işte..kayinvalidem de kizima "kizim annen seni kandiriyo mu " deyince cinlerim tepeme çıkıyo bu arada:/

Cnm bende kırkımız çıktıktan sonra verdim emziği almadı ama,2 emzik almıştım diğerini deneyim dedim verdim aldı ama 0 -3 aylık yazmasına rağmen büyük geliyordu,farklı bir markanın emziğini aldım 0-6 aylık yazıyor ama küçük tam ağzına göre,en son aldığım emziği sevdi çok şükür veriyorum alıyor hemen,fakat emerken emziği çok düşürüyor,pes etme alır inş..

Dort sene once Lansinoh'un el pompasini ve sut saklama posetlerini almistim. Hic kullanmamistim simdi isimi gorduler. Bebedor'un posetini de eczaneden aldik gayet isgoruyordu. Ama kilitlerini iyi kontrol et. Tam kapanmazsa telef olur sut. Ilk gun aglaya aglaya sagdigim sutu hastaneye goturmek icin dolabi bi actim heryer sut olmustu. 20li paketi 15 liraydi.

EMzik konusunda caninizi sikmayin kizlar. Kizim agzina bile surdurmemisti. Ne biberon ne de emzik. Ama oglum masallah ilk gunden biberonu kapti. Emzik versem kesin alir diye dusunuyordum ki hastaneden emzik istemislerdi dun onu da iade ettiler. Bugu ablasi agzina bi degdiirdi hop diye kapti sipam nasil cukcuk emiyordu gorseniz. Cok zords kalirsam belki veririm ama alistirmayi dusunmuyorum. Diyecegim o ki cocuk isterse aliyor istemezse ne yaparsaniz yapin zor. Insallah sizin dilediğiniz gibi olur.

him anladim canim dikkat edim bi aristarim bakalim....

Dun 2.asilarimizi olduk. Bir sol kol, iki de bacaklardan. Cok agladi kuzum, ben nerdeyse ondan once baslicaktim aglamaya icim sizladi :KK43:
Atesimiz gece azicik yukselmeye baslayinca ates dusurucu verdim, asiya gitmeden once vermistim bi de bir cay kasigi. Cok sukur sorunsuz atlattik.

Zeynep Eslem'imin kilosu gecen ay 4.100 grdi, bu ay 5.400 gr olmus. Boyu da 53 cmden 58 cmye cikmis. Bas cevresi de 40 cm. "Koca kafa" dedi hemsire kizima :) Buyuk mu kafasi ge rcekten, sizinkiler kac cm cikti ?

Velhasili kelam insan yavrusuna hic kiyamazmis, onun canindan cok annesinin yuregi acirmis. Anlamis oldum :)

merhaba sevgili mayıs anneleri
sık sık girip okumaya çalışıyorum ama paylaşımda bulunamıyorum...hasta bebişlerimize geçmiş olsun...fıtık erkek bbeklerde çok sık duyuyorum olmuşken sunnette yaptıran yakınlarım oldu bir haftada attlattılar tum sıkıntıları ...umarım sizde atlatırsınız...bizde burun tıkanıklığından çekiyoruz..hem ablamız girpli hem bebişimiz....sorunu toplu çözmek adına:KK53::KK33: eczaneden litrelik serum fizyolojık aldım şırınga ile çekip burunlarını yumuşatıyorum sonrada otribebe ile çekiyorum çok faydasını gördum..:KK9:.fiğer durum burun spreyleri bi halta yaramadı...

gecmis olsun bir superwoman anne daha :KK66:)

Dun 2.asilarimizi olduk. Bir sol kol, iki de bacaklardan. Cok agladi kuzum, ben nerdeyse ondan once baslicaktim aglamaya icim sizladi :KK43:
Atesimiz gece azicik yukselmeye baslayinca ates dusurucu verdim, asiya gitmeden once vermistim bi de bir cay kasigi. Cok sukur sorunsuz atlattik.

Zeynep Eslem'imin kilosu gecen ay 4.100 grdi, bu ay 5.400 gr olmus. Boyu da 53 cmden 58 cmye cikmis. Bas cevresi de 40 cm. "Koca kafa" dedi hemsire kizima :) Buyuk mu kafasi ge rcekten, sizinkiler kac cm cikti ?

Velhasili kelam insan yavrusuna hic kiyamazmis, onun canindan cok annesinin yuregi acirmis. Anlamis oldum :)
Maşallah çok güzel kilo almış boyu falan da çok güzel biz de 10 gün sonra gidecez bakalım ne durumdayız. .

Ah kizlar soyleyemem derdimi kimm see ler eeeee

die sarki mirildanarak yaziorum ;:KK66:))

once kendi ruhumdan geceni anlatim ewet henuz cok erken emzirmeye calisiorum birbirimizi yeni taniyoruz terbiye acisindan annenin yetistirmesi tarafiyim sonra biraz ana kiz gezip tozmali planlarim war ve daha gercekten cok kucuk....

ammma akrabamizin elemani isten cikti tamamen hakim olmadigim bi sektor olsada pc basinda her isi yapabilcek guvenim war kendime....welhasil onlarda beni tanidigi ve hazirliksiz isten cikartildigimi calosmak istedigimi bildikleri icin is teklif ettiler....

esim : normal calisan anneler bile cocuguna bakmaya 6 ay izin aliyor sen nasil birakmaktan bahsediosun ben elimden geldigince hic bisiyi eksik etmemege calisiyorum niye uzuosun beni bu cocugun annesine babasina ihtiyaci war daha hadi 2 yasinda fala olsa anlarim 2 aylik bile degil bu cocuk daha dedi..

annem : ben bakamam walla dedi onun mama saati ek gida saati vb bidunya seyi olucak ayrica zeytin zmani 2 ay yokuz koydeyiz senbuyut kizim cocugunu biraz buyuk olsaydi belki dedi...

ewet herkes kendince hakli ve bendee hak wermekteyim hepsine ama annemin israrla bakamam demesi gucume gitti..erkek kardesiminkine bakarsan da ben seni asla affetmem o gelinden de cocugundan da nefret ettirirsin beni die de eklemeyi unutmadim tabiki... anlicaginiz herkes hakli fakat bombos buro yepyeni masa gayet guzel maas suan ilac gibi gelicekti bize..allah buyuk demegi ogrendim diorum ama icim icimi yior allahim hayirli yollara soksun benide sizleride :KK66:))

Maşallah çok güzel kilo almış boyu falan da çok güzel biz de 10 gün sonra gidecez bakalım ne durumdayız. .

Tesekkur ederim :)
Sizin gelisiminiz daha da iyi olur insaallah...
İnsan cok merak ediyo gercekten kac gr aldi, boyu ne kadar uzadi...
Rabbim minik kuzularimizla sinamasin bizleri :)

Arkadaşım bir şey soracağım. Adıyaman gitmeden önce ateş düşürücü vermeni kim tavsiye etti ve ilaç olarak ne verdin. Bana çok mantıklı geldi yaptığın.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X