2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
kızlar doğumdan sonra saçını boyatan oldumu ben düşünüyorumda tereddütte kaldım bir zararı olurmu emziriken

Canım ben40 mevlüdünde boyattım doktor bir sıkıntı olmaz dedi iki aylık olduk bir sorun çıkmadı çok şükür

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Biri saç mi dedi:))

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
hayatim mesajlari toptan silmisim sen miydi arkadaslik yolladim diyen oyle hatirladim.....umursamadim sanma hayatim telden teklif gonderemiyor ve alamiorum malesef ...... :KK43:((
ahhh kızlar süt ile ilgili yazılarınızı okuyunca içim sızlıyor...emdikten sonra 100 cc cıkıyor fln yazmıssınız...Ben 3 saatte bir sagdıgım halde, 10 cc den fazla göremedim hiç... Değiştirdiğim sagma makinesi de sonucu degistirmedi... Offff offff zavallı bebişim
canim bilmiorum baska bir sorun war midi sut uretmen ile alakali fakat.....eger takip edior isen ben de biraz gelisme war emzirmeden once emzirmeden sonra vs..hala mama takviyesi yapmakla birlikte sutum de farklilik war...arkadaslar da her sagmada 200 ml cikarken bende tum gun de 200 anca cikior ama bu bile mucize bisi ....yaninda yardimci var mi beslenmene dikkat ediomusun duzenli sagip emziriormusun butun gun sagsan en son 60 mi oldu mesela onu wersen falan sanirim sut bezimi diodun bir sorun wardi...yani herseyi paylasabilirim cunku seni cok ii anliorum emip ustune bir 90 lik mama tek nefeste bitiren kizimi gorunce kahroluyordum ama simdi emio mama yapinca ustune denemek amacli 30 unu bile icemior....
Evde denemelerini yapmis Sezen'in az daha buyumesini bekliyordum :)
Ilk yolculugumu anneannemize yaptik..
Kullaninca yorumu merak edenler vardi..
Mycey Sling,kumasi guzel ve kenarlari yumusak ici dolu..
Bebek durursa cok iyi..
Duruyor cok sukur Sezen,uyudu gelene kadar..
benim canim gog mu :KK66:))
Valla ben hiç oyle bi sorunla karsilasmadim cok memnunum. Burda Molfix kullanan herkes de memnun oldugunu yazmis. Sanmiyorum ondan kaynaklanacagini ama niye oyle olduki :what:

Bestekiz;
Ben prima da kullandim, icinde tül gibi bisey var kizimin poposuna yapışıp duruyordu sinir oluyordum, bi de değişik kokuyor kimyasal gibi bana oyle geliyor. Molfixin içi pamuklu gibi, fiyati da 22 civari. Primayla arasinda 5 lira gibi bi fark var
BEZ KONUSU kizlar bende primadan cok memnunum bu sanirim biraz sans kismet isi ve bebislerin poposuna bagli ama primada bir soru yasarsak direk molfiksi denicem...esime anlattim memnunuz nasilsa degistirmeyelim dedi ama pahalida gewur malida ama ucuz ve gewura ait ilmayan ne warki hayatimizda...
kızlar ben sütümü hiç sağmadım ne çıkıyo bu çocuk ne içi bilmiyorum.eşime süt sağma makinası alalım dedim almadı ellede sağamadım çok zaman alıyo,acıyo velhasıl beceremedim.ama benim oğlanın kilosu iyi süt yetiyo diye bende endişelenmiyorum.ama biyere kadar gidecek olsam sağılmış sütüm yok.evde mama var acil durumlarda eşim 50cc yapıyor.mama vermiyoruz normalde.benim sorum neden 3 saat sonra sağıyorsunuz çocuk acıktığında içmiyormu sütü.inşallah anlatabilmişimdir.

canim aslinda anlamadim fakat konuya gore kendim dn aciklama yapabilirim...3 saatte bir sagmamadaki ama sutumu cogalmasi dinlenmesi ayrica mamayi da 50 ml yapmandaki amac alismasin die mi 90 lik tan 5 ml eksik olsun duru asla doymuo ustelik oncesinde sonrasinda emio ve sagdigim sutu icio boyle oluncada en az 3 saat birdaha yemior....kg su iiyiyse acil durumda 50 lik le falan doyuorsa sorun yok demektir tatlim ...ama 60 lik mamadan sonra 1 bucuk saat dolarken acikio agliodu duru....

Bebeğinizin pipisini havaya kaldırıyomusunuz bez bağlarken, bugün annem öle yap dedi rahat çiş yaparmış bide pipi derisine bişi yapıyomusunıuz yapışmasın diye

Baglarken dikkat etmiyrm ama derisini geriye iyrm vd ucu aciliyr azcik. 3-4 gunde yapiyrm. Dr yap dedi.

Çok teşekkür ederim hakkımdaki güzel düşüncelerin için. Herbirimiz farklı konularda bildiklerimizle birbirimize destek oluyoruz, burayı ve burdaki insanları gerçekten çok seviyorum.

Kızını emzirdikten ve kızın doyduktan sonra 100 cc çıkıyorsa daha ne olsun annesi demek ki yetiyor da yaklasık bir öğünü de fazladan çıkıyor.
Saklama kısmına gelince, sağlık açısından aynı gün sağdığın sütleri biriktirip gün sonunda tek poşette dondurabilirsin kesinlikle. Sadece dolapta bekleyen soğuk süte, sağılmış sıcak süt eklenmemeli. Mikrop türememesi için, sağılan sıcak süt, soğuk süte katılmadan önce biraz dolapta bekletilip soğutulmalı. Miktar açısından da eğer ileride çözdürdüğünde kova bşr poşeti tüketmek sorun olmayacaksa, büyük poşetler yapabilirsin. Genelde bebeğin bir öğününü dondurun derler ki o da ilerde maksimum 200 cc içecekler. Yoğurt , sabah kahvaltısı hazırlama ya da muhallebi yapımında ise büyük poşetler daha çok iş görecektir, kararı buna göre düşünüp verebilirsin cnm.

Canım çok saol verdiğin bilgiler için. arkadaşlar üzülmüş sağdıktan sonra benim hiç çıkmıyor falan diye üzülmeyin hiç kızlar benmde dolu dolu göğüslerim yok inanın. Benim kızım çok az emiyo 5 dk emiyo üç saat emmiyo falan boğazı yok anlayacağınız. Yani şöyle cork cork emdiği nadirdir. Adam akıllı emse bende de kalmaz süt

kızlarrr ben eylül annesiyim inşallah sizin foruma sızdım çöm olarak sizlerden bilgi alayım dedim:))) emzirme sütyeni kullanıyormusunuz ben alıcam şimdi de kaç beden büyüyecek göğüslerim benim iki ay kaldı inşallah büyüdü göğüslerim. şu an ki bedenim mi olacak göğüslerim yoksa süt gelince çok daha mı şişecek ??? bide o şiştiği beden mi olacak artık numaramız?? iki yıl emzirsek mesela ondan sonrada öyle o büyük bedenlemi gidecek...ona göre kaç çamaşır alacağımı kestireceğim yani yeni anneler?? birde emzirme sütyenleri çok çirkin bi sitede ortadan açılan sütyenlerden koymuşlar emzirme sütyeni için çok güzeldi desteği az olan ortadan açılan yani önden açılan sütyenleri kullanabilirmiyim??? bide o dönem öyle zor geçiyorki tipine falan bakmyacaksın en rahat edeceğin en az sürtünecek gerekirse kocamanda gelebilir sadece rahatlığını düşüneceksin mi diyorsunuz?????

kızlarrr ben eylül annesiyim inşallah sizin foruma sızdım çöm olarak sizlerden bilgi alayım dedim:))) emzirme sütyeni kullanıyormusunuz ben alıcam şimdi de kaç beden büyüyecek göğüslerim benim iki ay kaldı inşallah büyüdü göğüslerim. şu an ki bedenim mi olacak göğüslerim yoksa süt gelince çok daha mı şişecek ??? bide o şiştiği beden mi olacak artık numaramız?? iki yıl emzirsek mesela ondan sonrada öyle o büyük bedenlemi gidecek...ona göre kaç çamaşır alacağımı kestireceğim yani yeni anneler?? birde emzirme sütyenleri çok çirkin bi sitede ortadan açılan sütyenlerden koymuşlar emzirme sütyeni için çok güzeldi desteği az olan ortadan açılan yani önden açılan sütyenleri kullanabilirmiyim??? bide o dönem öyle zor geçiyorki tipine falan bakmyacaksın en rahat edeceğin en az sürtünecek gerekirse kocamanda gelebilir sadece rahatlığını düşüneceksin mi diyorsunuz?????

Bence büyük beden al, benim şuan dar gelen sadece sutyenlerim var. Ve rahatini düşün ama çok fazla alma neyin sana uygun olduğunu o zaman anlayabilirsin. Çok arastirip almama rağmen şimdiki aklim olsa beşiği doğum sonrasına birakirdim, bizimle uyuyor zaten bebiş

Son düzenleme:
Kizlar bu arada elle sütunu sağan var mi, bi de bu cc ler nedir mililitre mi

Son düzenleme:
Bence büyük beden al, benim şuan dar gelen sadece sutyenlerim var. Ve rahatini düşün ama çok fazla alma neyin sana uygun olduğunu o zaman anlayabilirsin. Çok arastirip almama rağmen şimdiki aklim olsa beşiği doğum sonrasına birakirdim, bizimle uyuyor zaten bebiş

evet beeşik 6 aydaan sonra gerekiyormuş 6. aydan sonra ayıraacağın için....şimdi hiç desteksiz şu dümdüz lerden mi alayım yanlardan açılanlardan??? onlar çok çirkin gözüküyr gözüme annanne sütyeni gibi:))

evet beeşik 6 aydaan sonra gerekiyormuş 6. aydan sonra ayıraacağın için....şimdi hiç desteksiz şu dümdüz lerden mi alayım yanlardan açılanlardan??? onlar çok çirkin gözüküyr gözüme annanne sütyeni gibi:))

Göğüs pedi kullanıyorum ben desteğe gerek olmuyor, evde sutyen takmıyorum atlete yapıştiriyorum pedleri, almak istiyorsan bence basit bir şey al, doğumdan sonra ihtiyacın olursa ona gore birşey düşünürsün. Önden acmalilar kullanisli oluyor bu arada. Hatta emzirme atletlerine de bakabilirsin daha pratik olduğunu söyleyen arkadaşlarım var.

Son düzenleme:
74 günlükmüş sen söyleyince hesapladım.
Bizim babamızın boyu uzun ondan gelen bir gen var sanırım oğlum da 3 yaşında bir metre beş cm idi.
Hiç kilo tutmaz hemen hop boya gider bir pufuduk bacak kol göremezsin hep sıska dururlar. Normal boy daha iyi inan ki, biraz senin emeklerini yani kilosunu gösterir üzerinde.
Ayrıca dünta tatlısı kızın o damlalardan hiçbir şekilde etkilenmeyecek güven bana. Henüz çok küçük. Asıl boy gelişimleri bu aylarda değil bir yaş civarı ve sonrasında oluyor, beslenme ve ilerleyen yaşlarda hala süt içip içmediği biraz etkiliyor.

Belli oluyordu canim resimlerden Demir de Deren de kilolu degiller ama masallah simdiden poylu poslular ikiside:nazar:
Deren in sacida bol bol var ilk resimlerindede uzundu masallah tam tokalik saclar :)
Bizimkide boydan aliyor simdilik ki en korktugum sey boyunun uzamamasi doktor uzun yillar kullanmasi gerekirse boy uzamayabilir dedi ki biz öyle uzun kullanmayiz insallah o damlalari gözu iyilesti cok sukur sadece tekrarlamasin diye yavas yavas kesicez damlalari dedi...
Kizimin hastanedeki resimleri var dogumun ilk 3-4 gunu gözleri okadar sis okadar kizarik ki kedi gözu gibi parliyordu sol gözu, buraya ekleyip eklememkte kararsiz kalmistim ama eklemek istedim... Allaha sukur 1 aydir gözle görunecek bir sey kalmadi sol gözunde ki doktor özel cihazlarla kontrol etti hepsi gecmis dedi...

Bugun esimle göl kenarindaydik malum deniz yok buralarda :) Yurumekte zorlanan 2 tane yasli teyze görduk okadar yaslilardi ki rollator bir nevi baston cesidi kullanip destekle yuruyorlardi bizim yanimizdan gectiklerinde kizim icin cok guzel seyler söylediler (uzaktan ama buradakiler dokunamaz kimsenin cocuguna) özellikle gözune iltifatlar ettiler...
-Ne tatlisin sen ne buyuk gözlerin var simsiyah gözlerin cok tatlisin sen gibi seyler dediler herkes mavi gözlu oldugundan siyah göz seviyorlar birde o öyle dedikce uzuldum cunku doktor gözunde sorun kalmamasi icin bol bol kontrol etmemiz lazim dedi hala korkuyorum insallah gelecek ay dahada iyi gelisir durumumuz Insallah dedigin gibi etkilenmez ilaclardan doktor ustune basa basa risk yok yillarca kullanirsa risk olur demesine ragmen korkuyorum iste her ilacin riski var sonucta
simdilik cok iyi devam da eder insallah tek istegim kizimin sagligi sihhatinin yerinde olmasi...

Kizlar oglusumun p.tesi günü asilarini yaptirmistik o günden sonra aglama nöbetleri geçirdi sürekli bugün hastaneye getirdik morarana kadar ağlamaya devam etti serum takildi dr aglamasinin normal olmadığını söyledi kan idrar röntgen ultrason istedi nolur dua edin kötü bir şeyi çıkmasın 1 haftada kilo vermis kuzum:KK43:((

Cok sevindim testlerinizin temiz cikmasina bol bol nazar ayetleri oku durup dururken aglamasi nazardan olabilir.
Sabah aksam olmak uzere hergun okuyorum bende Nas, Felak, Ayetel Kursi en tesirli olanlari...

Biz de albüm yaptık. Size özendim esmer kızımla pamuk oğlumun fotoğraflarını yükledim =)
Masallah cok tatli bir oglusun var kizinda zaten ayri guzel kizimda öyle buyuyup guzel 1 kiz olur insallah...

Hepiniz album mu yaptınız kızlar cepten yapmak mümkün mü ? Bende sorum bu soruyu?
Kuzeyin resimlerinde 1 tanecik:)
Masallah cok tatli :nazar: hele saclarina bittim valla kizimda olsaydi onlar toka takardim hergun :KK1:

Evet canim birinci aydaki kilosu çoğu bebegin ikinci ayda oldugu kilodaydi..
Maşallah iyi gidiyo gelişimi ama iste ne bileyim bu defa da fazla kilo alir da yavrumu kısıtlamak zorunda kalirsam diye korkuyorum.. (Ki, sadece anne sütü aliyo yani şuanda ama iste kurt düştü bikere içime..)
Analik ne zormus yahu. Az kilo alsa da çok kilo alsa da dert ediyo insan..

3.gün Saglik ocagina götürdüğümüzde 54 cm doğdu demiştik ebeye. O da inanmadi "hadi canim 53 gördüm de 54 duymamistim hic" dedi. Babasinin ve dedesinin (benim babam) basketçi yada voleybolcu yapma hayalleri var, Şimdiden bi spor kulübüyle anlascaklarmis ama çok beklerleerrr.. :KK33:)
Evet 41i gördüm, hatta 41 bitip 42ye girmemize 2 gün kala suni sanciyla zorla getirdik hanimi. Haala niyeti yoktu yoksa gelmeye.. Beni topigin Son mayis annesi yapti :KK9:

Anne 1.75 baba 1.80.. Doktor anasinin kizi olcak diyodu kontrollerde..:KK17:
Hamilelikte süt kokusuna bile dayanamiyodum birkaç gün eşimin zoruyla içtim sonra hic icemedim canim:)) ceviz de arada aklima gelirse yedim :KK66:
14 kilo aldim.. Çoğu gitti ama bende de göbek yok, kalça basen bayaaa büyüdü onu eritmem laaziimm..:KK52:
Masallah anne babada cok uzunmus :) insallah böyle uzun uzun devam eder basketci olmasi fena bir fikir degil aslinda ama bir bayandaki boy en cok max 180 olmali daha fazlasi yakismiyor aksi taktirde eller ayaklar kocaman oluyor... Bence hicbirsey yapmasada uzar bebis cunku ailesindekiler hep uzunmus...
Ben 160 tan kisa baba da 170 boyunda annemin sulalesi hep minyon lanet olsun , onlara cekmisim :KK1:
Göbegimin resmini eklemek istiyorum ama utaniyorum cesaret edip hamileligimdeki halimle dogumdan sonraki halim diye eklerim belki...
Birini dogurmusumda ikizi icerde kalmis sanki gibi duruyor karnim :KK35:

ana kucağı tavsiye edrim biz surekli onda duruyoruz arkadaş resmini eklemişya cok yardımcı oluyor.oyuncaklara bakarken içerde soğan kavuruyorum mutfakta gozleri yanmasın die almıyorum yanıma sonraki aşamalarda yanımda şarkılarla turkulerle bakınırken hızlıca yemeğimi yapabiliyorum.
ewet oto koltuğu canım içi çok derın ondan içim raha tetmedi...bizimki abladan kalma yenilerın içi daha ortopedik sanki ...

mantıklı.. içinde dursa arkaya bağlasam on camada ayna yapıştırıyorsunuz e-bebekte gormuştum onu gorebileceğiniz bir açıda, sonra yollara devam hastaneye postaneye nereye istersen git..:KK52::KK51:

agu deyınce sende tekrar et agız hareketlerını inceliyor ve yapmaya çalışıyor teşvik et onu...agu gı hu yapıyorlar şimdilik:KK1:

:nazar:çok tatlılar uvv ne kadar uzun boylu :nazar:bahtları guzel olsun.
maden suyu..:KK28:

puset bizimkininde çok cukur.kucuk bi yastıkla dstekliyorum ama daha bi yere gitmedik onunla.evdede ana kucağında çok rahat sevdi bazen içinde uyuyor bile...

:nazar: facede anneler bayramlıklarını çekip koymuş bayıldım çok guzeller ....

gecmiş olsun...sabiha pakyunanın bir makalesinde okumuştum bebeklerın aıdan sonra annelerıne nasıl kızgın ve sinirli olduklarını...:KK53:

Kizimi oto koltugundan cikarmamin sebebi uzmanlar 2 saatten fazla kalmamasindan yana beli icin 2 saatte 1 cikarin mola versin sonra tekrar koyun diyorlar... Kizim arka koltukta bende onun yaninda oturuyorum o hep uyuyor arabada... Bende skiliyorum arkada camlarda gölgelik oldugundan disariyi göremiyorum bu ayna fikrini söylemen iyi oldu :KK9: en kisa zamanda aliyorum :KK1:

Biri saç mi dedi:))

Masallah Allah vermiste vermis annesi bol bol toka tak... Dökuluyormu saci hic?

Evde denemelerini yapmis Sezen'in az daha buyumesini bekliyordum :)
Ilk yolculugumu anneannemize yaptik..
Kullaninca yorumu merak edenler vardi..
Mycey Sling,kumasi guzel ve kenarlari yumusak ici dolu..
Bebek durursa cok iyi..
Duruyor cok sukur Sezen,uyudu gelene kadar..
Sezen hanim usluca duruyor icinde belliki cok sevmis kuzu...
Ne zamana kadar kullabilabiliyor bu ? Bende babybjörn un bu modelini almak istiyorum ama senin aldigin cesit ve bunun arasinda kararsizim $We-pressmeddelande_jpg.jpg

kızlar doğumdan sonra saçını boyatan oldumu ben düşünüyorumda tereddütte kaldım bir zararı olurmu emziriken
Gecen yildan beri hic boyamadim ki denize girmekten ucu yanmisti tatil dönusu de hamile kaldigimi ögrenince anca kesebilmistim Turkiyeye gidicez eylulde kismetse orada ilk isim boya badana :KK1: yani agda sac boyama :))

6 sutyen 6 atlet almistim butik bebe ebebek gibi sitelerden annem kargoyla yolladi yurtdisinda oldugumdan...
1 tanesini bile giyemedim bogazima kadar girdi dahada asagi inmediler bedenleri hep kucuktu :KK14:
suan 3 sutyenle idare ediyorum yaz oldugu icinde tisört giyip cikiyorum disari rahatca... atlette tavsiye eden cok ortak alabilirsin ikisindende

Her bebisin saci uzuyor bizimki dökuluyor kel kalacak benim kiz yakinda

Son düzenleme:

Merhaba canim şöyle yap 2 tane farki bedenlerde al dogum cantana koy. Cok fazla degismiyor gogusler. Benim 2 taneydi doguma girerken. Cikip eve gelince annem ona gore gidip birkac tane daha aldi geldi. Ama iste her markanin numarasi farkli oluyor bi kullandigimda 90 oluyor bi kullandigimda 90 kocaman oluyor. Sonra emzirme atletlerinden de aldim. Kullanmayan arkadaslar varsa inanin cok rahat oluuor. Evdeyken badi niyetine emzirme atketi giyiyorum şimdi cok rahat oluyor emzirmek hemen ac kapa :)
Buarada bende hayatim boyunca hep destekli sutyen lerden kullanmistim bana da bunlar cok çirkin ve babanne sutyeni gibi gelmisti ama şimdi alistin rahat ediyorum onemli olan o.

Günaydın, öncelikle sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almanızı dilerim. Benim bir iki tane önden ve normal kanat kısımlarından açılan emzirme sütyenim var ama onları çok az kullandığımı itiraf edeyim. Ben daha çok sporcu sityeni diye geçen yarım atletler var ya onlardan kullanıyorum. Öncelikle yumuşacık oldukları için gündüz ve gece yatarken rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Emzirirken bir sıyırma hareketi ile hopp süt kaynağına anında ulaşım, incecik olduğundan bebeğin yüzüne rahatsızlık ta vermiyor emerken. Ayrıca süt kanallarını tıkamıyor sıkıştırmıyor kesmiyor. Kesinlikle bunu tavsiye ederim...
Gögüsleriniz süt gelince daha da büyüyecek, ne kadar büyüyeceği kişiye göre değişir ama emzirme sonunda yavaş yavaş eski haline dönecek, özellikle de eski kilonuza dönerseniz...

$image.jpg

Belli oluyordu canim resimlerden Demir de Deren de kilolu degiller ama masallah simdiden poylu poslular ikiside:nazar:
Deren in sacida bol bol var ilk resimlerindede uzundu masallah tam tokalik saclar :)
Bizimkide boydan aliyor simdilik ki en korktugum sey boyunun uzamamasi doktor uzun yillar kullanmasi gerekirse boy uzamayabilir dedi ki biz öyle uzun kullanmayiz insallah o damlalari gözu iyilesti cok sukur sadece tekrarlamasin diye yavas yavas kesicez damlalari dedi...
Kizimin hastanedeki resimleri var dogumun ilk 3-4 gunu gözleri okadar sis okadar kizarik ki kedi gözu gibi parliyordu sol gözu, buraya ekleyip eklememkte kararsiz kalmistim ama eklemek istedim... Allaha sukur 1 aydir gözle görunecek bir sey kalmadi sol gözunde ki doktor özel cihazlarla kontrol etti hepsi gecmis dedi...

Bugun esimle göl kenarindaydik malum deniz yok buralarda :) Yurumekte zorlanan 2 tane yasli teyze görduk okadar yaslilardi ki rollator bir nevi baston cesidi kullanip destekle yuruyorlardi bizim yanimizdan gectiklerinde kizim icin cok guzel seyler söylediler (uzaktan ama buradakiler dokunamaz kimsenin cocuguna) özellikle gözune iltifatlar ettiler...
-Ne tatlisin sen ne buyuk gözlerin var simsiyah gözlerin cok tatlisin sen gibi seyler dediler herkes mavi gözlu oldugundan siyah göz seviyorlar birde o öyle dedikce uzuldum cunku doktor gözunde sorun kalmamasi icin bol bol kontrol etmemiz lazim dedi hala korkuyorum insallah gelecek ay dahada iyi gelisir durumumuz Insallah dedigin gibi etkilenmez ilaclardan doktor ustune basa basa risk yok yillarca kullanirsa risk olur demesine ragmen korkuyorum iste her ilacin riski var sonucta
simdilik cok iyi devam da eder insallah tek istegim kizimin sagligi sihhatinin yerinde olmasi...

Cok sevindim testlerinizin temiz cikmasina bol bol nazar ayetleri oku durup dururken aglamasi nazardan olabilir.
Sabah aksam olmak uzere hergun okuyorum bende Nas, Felak, Ayetel Kursi en tesirli olanlari...

Masallah cok tatli bir oglusun var kizinda zaten ayri guzel kizimda öyle buyuyup guzel 1 kiz olur insallah...

Masallah cok tatli :nazar: hele saclarina bittim valla kizimda olsaydi onlar toka takardim hergun :KK1:

Masallah anne babada cok uzunmus :) insallah böyle uzun uzun devam eder basketci olmasi fena bir fikir degil aslinda ama bir bayandaki boy en cok max 180 olmali daha fazlasi yakismiyor aksi taktirde eller ayaklar kocaman oluyor... Bence hicbirsey yapmasada uzar bebis cunku ailesindekiler hep uzunmus...
Ben 160 tan kisa baba da 170 boyunda annemin sulalesi hep minyon lanet olsun , onlara cekmisim :KK1:
Göbegimin resmini eklemek istiyorum ama utaniyorum cesaret edip hamileligimdeki halimle dogumdan sonraki halim diye eklerim belki...
Birini dogurmusumda ikizi icerde kalmis sanki gibi duruyor karnim :KK35:

Kizimi oto koltugundan cikarmamin sebebi uzmanlar 2 saatten fazla kalmamasindan yana beli icin 2 saatte 1 cikarin mola versin sonra tekrar koyun diyorlar... Kizim arka koltukta bende onun yaninda oturuyorum o hep uyuyor arabada... Bende skiliyorum arkada camlarda gölgelik oldugundan disariyi göremiyorum bu ayna fikrini söylemen iyi oldu :KK9: en kisa zamanda aliyorum :KK1:

Masallah Allah vermiste vermis annesi bol bol toka tak... Dökuluyormu saci hic?

Ne zamana kadar kullabilabiliyor bu ? Bende babybjörn un bu modelini almak istiyorum ama senin aldigin cesit ve bunun arasinda kararsizim Eki Görüntüle 1194820

Gecen yildan beri hic boyamadim ki denize girmekten ucu yanmisti tatil dönusu de hamile kaldigimi ögrenince anca kesebilmistim Turkiyeye gidicez eylulde kismetse orada ilk isim boya badana :KK1: yani agda sac boyama :))

6 sutyen 6 atlet almistim butik bebe ebebek gibi sitelerden annem kargoyla yolladi yurtdisinda oldugumdan...
1 tanesini bile giyemedim bogazima kadar girdi dahada asagi inmediler bedenleri hep kucuktu :KK14:
suan 3 sutyenle idare ediyorum yaz oldugu icinde tisört giyip cikiyorum disari rahatca... atlette tavsiye eden cok ortak alabilirsin ikisindende

Ay o teyzelerin yerine maaşallah diyeyim de ben önce.... Allah o güzel gözlerine ömür boyu güzellikler göstersin inşallah... Boy konusuna hiç takılma, erkek olsa 1.75-1.80 olsun dersin ama kız çocuğu için çok çok önemli değil. Bir de bu yaştaki 55-60 mış bunlara hiç takılma. Hepsi 50-53 arası doğuyorlar ve asıl boy bir yaştan sonra belli ediyor kendini.
İlaçlar ise boy kısalığı filan yapmayacak kızın da emin ol buna, inşallah hiçbir sorun kalmadan gözü tamamen iyileşsin de, o tür yan etkilerin oluşması için çok uzun süreler gerekir bence. Düşünsene bir ağrı kesicinin bile yan etkilerini okusan almaktan vazgeçersin. Oysa gerçek hayatta kaç kişi o denilen etkileri yaşıyor ki?

Kizim misil misil uyuyordu...
Babasi sagolsun kizimi opmeden evden cikmam diye tutturup opup koklayinca, kizim kalk babayi yolcu et diye muhabbete de baslayinca kizin gozler fildir fildir tabi :)
Ama olsun... Cok tatli ikisi de :))
Esim kizimizi sevince cok mutlu oluyorum. Hele kizim da ona tepki verince...
Allah onlari hayatimdan eksik etmesin :)

yatak konusunda ben de ayni seyi dusunuyrm. Keske dogum sonrasi alsaydim. Suan bizimle yatiyr cunku kuzu.

Göğüs pedi kullanıyorum ben desteğe gerek olmuyor, evde sutyen takmıyorum atlete yapıştiriyorum pedleri, almak istiyorsan bence basit bir şey al, doğumdan sonra ihtiyacın olursa ona gore birşey düşünürsün. Önden acmalilar kullanisli oluyor bu arada. Hatta emzirme atletlerine de bakabilirsin daha pratik olduğunu söyleyen arkadaşlarım var.
Ben atketlerle cok rahat ediyrm.

Her bebisin saci uzuyor bizimki dökuluyor kel kalacak benim kiz yakinda

Benim oglumunda dokuluyrdu ama artik durdu cnm. Yenileri geliyr yerine.

Ben 1 adet emzirme atleti almistim cok memnun kaldim beli gobisi usutmemek adina :)
Genel olarakta hamileyken sutyen niyetine aldigim Lilacsofieninde resmini yukledigi seylerden aldim,onlarin icinde incecik destegi olan en azindan birsy giydiginde duz durmasina yarayan aparatida var..Hamileligimde cok rahat ettim simdide o aparatin icine gogus pedini yapistirip kullaniyorum emzirirken cikariyorum fln :)
Besik icin nacizane fikrim hic pisman olmadim ilk gunden beri kendi yataginda yatiyor..
Hayirli olsun minisiniz :)

Kizim misil misil uyuyordu...
Babasi sagolsun kizimi opmeden evden cikmam diye tutturup opup koklayinca, kizim kalk babayi yolcu et diye muhabbete de baslayinca kizin gozler fildir fildir tabi :)
Ama olsun... Cok tatli ikisi de :))
Esim kizimizi sevince cok mutlu oluyorum. Hele kizim da ona tepki verince...
Allah onlari hayatimdan eksik etmesin :)

Amiiiiiinnnnnn :)

B

Ne zamana kadar kullabilabiliyor bu ? Bende babybjörn un bu modelini almak istiyorum ama senin aldigin cesit ve bunun arasinda kararsizim Eki Görüntüle 1194820

0-16 kg kullanilabiliyormus..
Ben senin gisterdigin modellerinde dogru kullanildiginda zarar verdigini dusunmuyorum alinabilir bence..

Eklentiler

• $1405839007647.jpg
    $1405839007647.jpg
    48,8 KB · Görüntüleme: 45
X