2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Canım benim süt bezlerimin gelişmedigini söylediler, şekli ve hiç büyümemiş olması dolmaması sebebiyle... 2 günde 60 cc cıktı en son....Sana soyle soyleyeyim...damlaları biriktiriyorum...gerçekten damlayınca ustume ahhh gitti falan diyorum...acınası bir haldeyim... günde bir ögününü cıkarabilseydim ona bile sevinecektim...yanımda yardımcım var, hiç iş yapmıyorum bebekle ilgilenmek dısında...uykumu da uyuyorum, beslenmem de süt yapıcı seyler üstüne...belki bikaç cc artar diye umitle sagıyorum... hayatım boyunca sükreden biri olmaya calıstım, ama ilk defa özeniyorum, hatta belki kıskanıyorum süt verebilen anneleri... Adaklar bile adadım... Kendimden sıkıldım... Sizi de hep sıktım burada...

Aaaa emin ol buradakileri benim kadar sikmis olamazsin :KK66:)) ;:KK66:)))

cok haklisin zaten en dogrusunu kendine cizmissin yol bitanem yine en dogrusunu senbilirsin bencede o damlalar geldigi surece 60 olsa sag emzir hayatim.....

sana akil wermek tabi ki bana dusmez fakat sadece fikrimi paylasabilirim cok sanslisin yaninda yardimcin var bunu temin etcek imkanin war 60 ml de olsa gunde anne sutunu tada bir bebegin war bunlara sukretmeliyiz bitanem...bende sakir sakir emziremiorum bir yada iki ogun cikio sagarsam dusun cok takiodum kafama ama takmiorum cunku anne sutunun vitaminini azda olsa alior....hic ememyen bebekler war canim icini ferah tut bence yapilamsi geren en guzel duzeni cizmissin kendine allah hayirlisini wersn bitanem...

Kızlar dün gece sahur hazırlamak için uyandigimda eşim balkonda tabletteydi. Neye bakıyor diye ekrana baktım. Sakladı. Bakma lütfen dedi. Inatlastim gormesen iyi olur dedi. Bırakıp gittim kahrimdan ölüyorum. ..... izlediğini düşündüm. Gûn içinde cep telefonu nu kurcaladim. Bişey yok. Ertesi gün sahurda baktım tablet ortada uyuy kalmış hemen geçmiş den dün ziyaret edilen sitelere girdim. Birde ne göreyim ''eşi birlikte olmayı reddeden erkek mastürbasyon yaparsa harammi" "fogum sonrasikarısı cinselliği istemeyen es"diye aramış. Deli oldum.adam haklı. 3 ay oldu doğum yapali. 11 dikisim vardı. Hala yerleri taş gibi. Istemez oldum. Bide ramazan girdi. Napıyım ben şimdi. Düşündükçe çok üzülüyorum. Ama istemiyorum zaten vücudumdan nefret eder oldum. Kilo kalmadı 3.4 kilo. Ama her yer sarkık. Selülit desen düz yer kalmamış. Sutler akiyo falan. Cinsellik çok geri planimda bana bişeyler soyleyinnnn nolur

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Canım açıkçası biz bayanlar için daha geri planda cinsellik ama erkekler bunu ihtiyaç olarak görüyorlar benim de doğumdan 5 kilom kaldı göbeğim çatladı ve resmen sarktı saçlarım beyazladı göğüslerim yer çekimine yenik düştü anlayacağın çok fena durumdayım ama baktım ki eşim bunu hiç önemsemiyor. Bir ikikere karşılık vermediğimde isteğine artık beni ikinci plana mı atacaksın çocuk bize engel değil uzaklaşma falan diye söylendi ona da hak verdim hamilelik boyunca zaten sabrettiler o yüzden eşine kızmayıp onu anlamaya çalış derim. Seni çok özlemiş demek ki diye düşün.

0-16 kg kullanilabiliyormus..
Ben senin gisterdigin modellerinde dogru kullanildiginda zarar verdigini dusunmuyorum alinabilir bence..

canim senin su mama sandalyesini eklesene bir albumume yaaaa hayatim cok heweslendim de alalim diorum ama fiyati ne kadar acaba zahmet olmazsa yatan sekilini gorebilirmiyim...

Kızlar dün gece sahur hazırlamak için uyandigimda eşim balkonda tabletteydi. Neye bakıyor diye ekrana baktım. Sakladı. Bakma lütfen dedi. Inatlastim gormesen iyi olur dedi. Bırakıp gittim kahrimdan ölüyorum. ..... izlediğini düşündüm. Gûn içinde cep telefonu nu kurcaladim. Bişey yok. Ertesi gün sahurda baktım tablet ortada uyuy kalmış hemen geçmiş den dün ziyaret edilen sitelere girdim. Birde ne göreyim ''eşi birlikte olmayı reddeden erkek mastürbasyon yaparsa harammi" "fogum sonrasikarısı cinselliği istemeyen es"diye aramış. Deli oldum.adam haklı. 3 ay oldu doğum yapali. 11 dikisim vardı. Hala yerleri taş gibi. Istemez oldum. Bide ramazan girdi. Napıyım ben şimdi. Düşündükçe çok üzülüyorum. Ama istemiyorum zaten vücudumdan nefret eder oldum. Kilo kalmadı 3.4 kilo. Ama her yer sarkık. Selülit desen düz yer kalmamış. Sutler akiyo falan. Cinsellik çok geri planimda bana bişeyler soyleyinnnn nolur

Offf çok zor bir durum biliyorum büyük oğlum doğduğunda aynı şeyleri yaşadık bizde. Ben kendimi o kadar bebeğe adamıştımki eşimin ne halde olduğunu bile unutmuştum. Bu durum çok derin izler bıraktı bizde psikoloklara aile danışmanlarına gittik. Çocuktan önceki halimize asla dönemedik çoğu defa görev icabı evet dedim ben yatakta ama buda çok yapmacık olduğumdan herşeyi daha da beter etti. Yıllar sürdü bunu aşmamız hep kendimi suçladım ama bir türlüde yapamıyordum istemiyordum malesef. Aramız çok açıldı uzaklaştık hergeçen gün diyebilirim. Ben de çalıştığım için sadece oğlumu akşamları görüyordum bu vakitlerde ise eşimi görmüyordu gözüm. En önemli şey hayatımın odağı yaşam sebebim hep oğlumdu. Bu yüzden ikinci bebeği aklımızın ucundan bile geçirmiyorduk. Zaten aşk bebeği değil benimkiler biliyorsunuz tüp bebekler. Bu nedenle hep onlar benim gibi hissediyorum. Şimdi durumda pek iç açıcı değil aramızda. Zaten yaşadıklarımıda unutamıyorum hala. Eşim durumu fazla kabullenmiş gözüküyor. Geçen senelerde başka bir ilişkisi olduğunu bile düşündüm başka türlü bir erkek için zor olmalı diye düşünüyordum.
Sana tavsiyem bu olayı derinleştirmeden çözmen ama nasıl olacağını bilemiyorum. Ben senelerdir çözemedim çünkü. Normalde eşimi çok seviyorum yanımda yokken çok özlüyorum ama olay o noktaya gelince çoğu zaman tahammül edemiyorum. Ciddi bir sorun bu anlayacağın.
Keşke farklı hissetsem.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kızlar sizinle paylaşmak istedim belki tesadüftür dedim ama ikidir ıcetea içtiğimde sütümün çok artığını farkettim hatta sağlarken arada içtim daha çok süt gelmeye başladı tuhaf geldi ama size de söyleyeyim belki işine yarayan olur dedim

hayatim mesajlari toptan silmisim sen miydi arkadaslik yolladim diyen oyle hatirladim.....umursamadim sanma hayatim telden teklif gonderemiyor ve alamiorum malesef ...... :KK43:((

canim bilmiorum baska bir sorun war midi sut uretmen ile alakali fakat.....eger takip edior isen ben de biraz gelisme war emzirmeden once emzirmeden sonra vs..hala mama takviyesi yapmakla birlikte sutum de farklilik war...arkadaslar da her sagmada 200 ml cikarken bende tum gun de 200 anca cikior ama bu bile mucize bisi ....yaninda yardimci var mi beslenmene dikkat ediomusun duzenli sagip emziriormusun butun gun sagsan en son 60 mi oldu mesela onu wersen falan sanirim sut bezimi diodun bir sorun wardi...yani herseyi paylasabilirim cunku seni cok ii anliorum emip ustune bir 90 lik mama tek nefeste bitiren kizimi gorunce kahroluyordum ama simdi emio mama yapinca ustune denemek amacli 30 unu bile icemior....

benim canim gog mu :KK66:))

BEZ KONUSU kizlar bende primadan cok memnunum bu sanirim biraz sans kismet isi ve bebislerin poposuna bagli ama primada bir soru yasarsak direk molfiksi denicem...esime anlattim memnunuz nasilsa degistirmeyelim dedi ama pahalida gewur malida ama ucuz ve gewura ait ilmayan ne warki hayatimizda...

canim aslinda anlamadim fakat konuya gore kendim dn aciklama yapabilirim...3 saatte bir sagmamadaki ama sutumu cogalmasi dinlenmesi ayrica mamayi da 50 ml yapmandaki amac alismasin die mi 90 lik tan 5 ml eksik olsun duru asla doymuo ustelik oncesinde sonrasinda emio ve sagdigim sutu icio boyle oluncada en az 3 saat birdaha yemior....kg su iiyiyse acil durumda 50 lik le falan doyuorsa sorun yok demektir tatlim ...ama 60 lik mamadan sonra 1 bucuk saat dolarken acikio agliodu duru....

canım cevabın için teşekkür ederim.mamayı ilk ay veriyordum sonra baktık ilk ay iyi kilo almış bıraktık.şuan vermiyorum. sütü artırmak için sağdığınızı anladım.ben onuda sağsam aç kalır herhalde ne varsa içiyor.sabahtan beri uyumadı.çok sinirliyim ona karşı :KK43:
:KK17:

Canım emziriyorum istedikçe ama emmediği zaman bile sagınca cıkmıyor....3 saatte bir emzirip mama verdiigimden emdikten bir süre sonra sagıyorum ama dedigim gibi emmedigi zaman bile cıkan 20 cc maalesef

Canım benim bizimkine 3. gün mama baslamak zorunda kaldık, cok kilo kaybetti...Sonra mamayı az tuttuk, emzirmeye devam ettik ama kilo almadı uzun süre...Ne zaman ki mamayı normal seviyesine getirdik, cocuk kilo almaya basladı...Velhasıl süt yok, durum bu

Sanırım bu konuda hep üzülecegim.....

canını sıkma canım sağlıklı oldukları için şükretmeliyiz.Allah acılarını göstermesin.şu zamana kadar emmeleri bile lütuf.

Ben de ayni durumdayim. Hic sagmadim. Ev de mama ya da yedek sutte yok. Hatta iki kez acillik oldum. Kolumdan serumu aldirip cikip disarida oglumu emzirdim. Perisan oldum. Aslinda az da olsa yedek sut tutmak lazim sanirim.

Dr bana artik 3 saatte bir emzir dedi. Belki kizlar o nedenle 3 saat bekliyrdur. Yoksa ben bebek ne zaman istese emziriyrm.

Aynen canım.ne zaman isterse emziriyorum.3 saat çok gibi.

canim oncelikle merak ettigim dikislerin aciyormu....aciyorsa esinle bunu konus onu ihmal etmek istemedigini fakat bebeginiz ocin senin buna katlandigini aslinda onu cok ozledigini....ama diyorsanki dikis yerim kalin di soyledi boledi bende istemiorum icimden gelmio ozaman burda bir durmak zorundayiz....

Bu ileride saymak bile istemedigim cok farkli sonuclar dogurabilir ve bu daha da zor olur....esinin bunun nedenini arastirmasi ve kendi basnin caresine bakmasi bence cok ii bunu icin sansli oldugunu soyleyebilirim....senin isteksizligin den dolayi arrik senden beklentisini yitirip cok baska seceneklerde bulabilir kendine...bu durum malesef ki tamamen senin le alakali canim....bunu arastiran isteksizligin sebebini anlamaya calisan bence gayet dusunceli bir esin war....

Ozamn simdi sira sende gerekirse once bir k.dogumcuya gidip iliskinin zarar werip wermicegine bakip bi yol ciz...sonrada biraz daha bakimli alimli yaklas kocana ...yani her mucuk mucuk bir secenekle bitmek zorunda degil en azindan senin de normale donuyor oldugunu gormesini sagla....erkekler bizim gibi degil bunu herkes soyluo biliosun ama herseyi paylasalim tatlim ewliliklerimiz ici bu da cok onemli.......izlemesinden korktugun o seyi dusun bu bile cok can yakici kaldiki ilgisiz kalan kocalarin ilk baswurdugu secenek..hepsi cok kotu secenekler seni rahatlamak icin elimden geleni yaparim btanem

Bestekızz ben ne yapayım bide bana akıl ver kuzum yaaa

tam 1 yıl önce bıdıklarımızın tohumları bu tarihlerde atılmaya başlandı yavaş yavaş filizlendiler.. köklerini uzatıp toprağa sıkı sıkı tutundular guneşi gorunce vakitleri gelince topraktan başlarını çıkardılar gun yuzune cıktılar yuzlerini guneşlerı olan anne ve babalarına donduler şimdi filiz suruyorlar...ömurleride yıllanmış ağaçlar gibi sağlıklı ve mutlu olsun inş...

ah zaman... ah zaman ...ne de çabuk geçiyorsun...gecen gun 10.yıl donumumuzu kutladık valla yaşlanıyorum die bukadar iç geçirmemiştim...:KK53::123:
ewet ay utandim yahu su donemlerde duru hanim icin calismalardaydik sanirsam :KK66:))
canım cevabın için teşekkür ederim.mamayı ilk ay veriyordum sonra baktık ilk ay iyi kilo almış bıraktık.şuan vermiyorum. sütü artırmak için sağdığınızı anladım.ben onuda sağsam aç kalır herhalde ne varsa içiyor.sabahtan beri uyumadı.çok sinirliyim ona karşı :KK43:
:KK17:

canim acken uyumaz ama ac mi onu bilmek lazim....emzir iki gogsunu de mesela o birakana kadar...biraksin 30 luk ufak bir mama yap bakalim tek nefes bitircekmi ozman ac der ve siki bi plan yapariz yani bana lilacsofie bu sekilde akil wermisti...ve o siki plani uyguladim :KK66:)

canım eşin çok hoşuma gitti zor durumda kalmış haram mı diyede bakıyor...çok hoş bence bu arada herşeyi de yapabilirdi kadınlar kendileri gibi aylarca erkekler bunu unutabilir sanıyorlar ya günde erkekler 10 kere mi 20 kere mi ne düşünüyorlarmış bunu...hergün ihtiyaçları var asında kadınlar bunu anlamak istemiyor...kadın anne oldu hasta oldu morali bozuk diye bişey olmamalı bi şekilde adamla ilgilenmeli sen istemiyorsanda adamla sürekli ilgilenmelisin bu onun için yemek yemek gibi bişey aç bırakabilirmisin eşini:)))

canim oncelikle hosgeldin...ikinci olarak beklentini herzaman dusuk tut....hayatimmm mesela 2 sene emzirdigini warsayma emdigi kadar emicek yawrum de...o kadar sorunlu donemki deme allah yardim eder sorunsuz gecer insaalah ama yasarsam sutyeni dusuncek halim kalmaz de....akil wermek degil amacim inan bana bu topikte %99 umuzun edindigi bir ders bu....beklentiyi asada tutmak...kotuyu cagirmamak....

onden acilan sudyende cok kullanisli ozellikle gogus pedi guzel oturuyor rahatca acip emziriosun digerlerin de zorlandim cocugun yuzune degio cenemle tutuom falan filan...bi beden yada iki beden buyuk alabilirsin zaten sikinti basio bide onlar sikmasin.....ayrica hamile kilodu al bence eger sezaryen olursan cok rahat dikisine gelmior..ayrica hamilelikten sonrada cogu zaman hersey normale donuyor die biliorum tatlim....

boyle sartlanmamali kizlar cunku tamam saatlerce kucakta emebilir falan ama bi ara o cocugunda duz yatmaya ihtiaci war sizinde dinlenmeye...yatakta olmaz cok sakincali donersiniz esiniz carpar yani oyle bian gelio ki yataga kafa koyar koymaz olu gibi uyuosun o yuzden en ucuz park besiklerden sepetlerden edinilmeli bence o mobilya tarzlarina falan para wermek istemiosaniz...yataginizin yanina sigcak sekilde...

canim bizim bebwk dr.muzun oldugu hastanede wardi o yonlendirdi ultrasonografi yaziodu kapida...

sağolasın ceap için :))) sende nerden geldin dememişsin:))

canim okumustum ama bi yorum yapmak istememistim cok hassas bir konu olduu icin...ben bu konuda cok sey okudum malesef bir merak geldimi insanin icine hele beni okumadik web kalmamistir.....

Tamamen kabullenmis olmasamda gercekten tum hatanin ve tum olayin kadinda bittigini malesef her kaynakta okudum...sanirim en dogru ornegi soyle okumustm biz kadinlar esimizin sarilmasini isteriz omzunda uyumak isteriz gozyasimizi silsin isteriz ama erkek lerin de bizden ilk siraya alip da bekledigi sey ask dolu bir yatak odasidir dio....yani ben esime sana sarilarak uyumak istiorum die agladigimi hatirlarim bu benim arzum hissim oda hep yuzukoyu yatar sarilamam...ama onun da istedigi yatak odasinda guzel bi kac dk.... boyle ciktim yola anlatabildim mi....cok ta hewesli gitmiorum haatta aylarca olmasa hic orali olmam ama iste burda duruyoruz ve bi bakioruz bende karsilayamadii bu beklentisi onu cok baska noktalara kaydirabilir....sen de ikinci sans verdigin ewliligine ikinci bahar yasat arkadasim guzel bi kac sey al kendini de hos hossedersin icinden gelmesede biraz dayanabilirsi yani bitse die dusunme icinden esim benimle mutlu die dusun iki cocuga rahmen beni cekici buluo opuo sewio die dusun biz kadinlar cok guclu ve zeki warliklariz ona hissetormeden bu isi basarbilirsin hayatim...ask bebegi degil die de dusunme lutfen allahim ewlatlarini size bagislasin..gercekten ewlilikte yatak odasi cok onemli ayrica daha genciz kocalarimizi da dusunmeliyiz hak wermesek te bu nasil doga kanunu desekte uzucu sonuclardan once biraz ceki duzen vermeliyiz hayatim....o kadar dr vb caba gosterdim demissin sonuc ne oldu goruyorum ki hic ozman is seni kafanda hayatim biraz relaks ol siradanlastirmaktan cikar bu gidisati hadi :KK66:) :KK66:)) ;:KK66:))

Offf çok zor bir durum biliyorum büyük oğlum doğduğunda aynı şeyleri yaşadık bizde. Ben kendimi o kadar bebeğe adamıştımki eşimin ne halde olduğunu bile unutmuştum. Bu durum çok derin izler bıraktı bizde psikoloklara aile danışmanlarına gittik. Çocuktan önceki halimize asla dönemedik çoğu defa görev icabı evet dedim ben yatakta ama buda çok yapmacık olduğumdan herşeyi daha da beter etti. Yıllar sürdü bunu aşmamız hep kendimi suçladım ama bir türlüde yapamıyordum istemiyordum malesef. Aramız çok açıldı uzaklaştık hergeçen gün diyebilirim. Ben de çalıştığım için sadece oğlumu akşamları görüyordum bu vakitlerde ise eşimi görmüyordu gözüm. En önemli şey hayatımın odağı yaşam sebebim hep oğlumdu. Bu yüzden ikinci bebeği aklımızın ucundan bile geçirmiyorduk. Zaten aşk bebeği değil benimkiler biliyorsunuz tüp bebekler. Bu nedenle hep onlar benim gibi hissediyorum. Şimdi durumda pek iç açıcı değil aramızda. Zaten yaşadıklarımıda unutamıyorum hala. Eşim durumu fazla kabullenmiş gözüküyor. Geçen senelerde başka bir ilişkisi olduğunu bile düşündüm başka türlü bir erkek için zor olmalı diye düşünüyordum.
Sana tavsiyem bu olayı derinleştirmeden çözmen ama nasıl olacağını bilemiyorum. Ben senelerdir çözemedim çünkü. Normalde eşimi çok seviyorum yanımda yokken çok özlüyorum ama olay o noktaya gelince çoğu zaman tahammül edemiyorum. Ciddi bir sorun bu anlayacağın.
Keşke farklı hissetsem.

Kızlar sizinle paylaşmak istedim belki tesadüftür dedim ama ikidir ıcetea içtiğimde sütümün çok artığını farkettim hatta sağlarken arada içtim daha çok süt gelmeye başladı tuhaf geldi ama size de söyleyeyim belki işine yarayan olur dedim
enterasan cayin sut yaptigini duymus gulup gecmistim bu sefer deniycem...
Aynen canım.ne zaman isterse emziriyorum.3 saat çok gibi.
elbette cok gec cocuk her istedildiginde emzirilmeli...
Bestekızz ben ne yapayım bide bana akıl ver kuzum yaaa

Ben 1 adet emzirme atleti almistim cok memnun kaldim beli gobisi usutmemek adina :)
Genel olarakta hamileyken sutyen niyetine aldigim Lilacsofieninde resmini yukledigi seylerden aldim,onlarin icinde incecik destegi olan en azindan birsy giydiginde duz durmasina yarayan aparatida var..Hamileligimde cok rahat ettim simdide o aparatin icine gogus pedini yapistirip kullaniyorum emzirirken cikariyorum fln :)
Besik icin nacizane fikrim hic pisman olmadim ilk gunden beri kendi yataginda yatiyor..
Hayirli olsun minisiniz :)

Amiiiiiinnnnnn :)
ayyy neymiş o şeyler yaa çok merak ettim gidip hemen alayım ama anlamadım ki:KK43::-)44:

estagfurallah ratlim :KK66:))

kızlar oturup tüm sayfalarını okuyacağım valla sağolun ne yaşayacağımızı hiç bilmiyoruz 2 ay sonra neyle karşılaşacağımızı burdan öğrenebiliriz tüm eylül anneleri sizi takip ediyorsur kasım anneleride bizi takip ediyordur:))) yazdıklarınız çok değerli şu haytta en değerli şey tecrübe aslında...

kızlar oturup tüm sayfalarını okuyacağım valla sağolun ne yaşayacağımızı hiç bilmiyoruz 2 ay sonra neyle karşılaşacağımızı burdan öğrenebiliriz tüm eylül anneleri sizi takip ediyorsur kasım anneleride bizi takip ediyordur:))) yazdıklarınız çok değerli şu haytta en değerli şey tecrübe aslında...

bizde de arkadaslar nisan annelerini takip eder burda paylasirdi herzman bekleriz konuklari :KK66:))

Bestekız canım saol yorumun için. Aslında çok hak verdim yazdıklarına benim sorunum adamın hep kötü taraflarını görmem. Bak bugün bile oruç tutuyor diye bütün gün yattı. Bense çamaşır yıkadım evi temizledim beyfendinin gömleklerini pantolonlarını ütüledim Kuzeyi gezdirdim arada Ayazı emzirdim Kuzeyi yedirdim doyurdum iftar yemeğini hazırladım canım çıktı an itibariyle. Kuzey bir saattir yalvarıyor oyun oynayalım diye halim yok çocuğa hayır diyorum. Halim kalsa çocuklarımla oynarım adam umrumda değil şu durumda inanki. Akşam yatağa resmen ölü gibi gidiyorum bide onun gönlünü hoş edemem yani. Benim eşim cidden odun. Hemde yontulmamış cinsten. Kadın olarak değilde daha çok robot gibi hissediyorum ben. Çalış para kazan iki aylık bebeği evde bırak git bide hiç yardım görme. Bu eziyet karşısında ev arkadaşından başka bişey olamıyoruz olmazda zaten. Her gün yorgunluğum geçsin diye iki tane ağrı kesici içiyorum. Ayaklarım sızlıyor geceleri çok kötü belim sırtım ağrıyor. Beni umursamayanı bende takmıyorum. Gittiği yere kadar inceldiği yerden kopar umrumda değil anlayacağın.

Sen çok tatlısın çok saol desteğin için ama bizde durum biraz tuhaf ve sanırım ümitsiz vaka.

Merhaba kızlar birşey sorucam oğlumun damağında doğduğundan beri kırmızı bir leke var doktoru baktı korkulacak birşey yok dedi aynı durumda olan başka kimse varmı ben biraz kafaya taktım bu lekeyi bilgisi olan cvp larsa sevinirim...

X