2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Eşler konusulmus..ilk kizimda babamızın gosterdigi ilgi malesef ikincisinde olusmadi halbuki kardesi olsun cok istemistik gerci cok yogun calisio anlıyorum da ..mesela ilkinde her gece iremin emmesine kalkardi o da uyanirdi benimle simdi odalari ayirdik ben beren in odasinda kaliyorum ama hakkini yiyemem geldiginde beren uyuyana kadr ilgilenir gerci genelde de uyumus olur..bizim bize ait bir gunumuz bile yok 7gunde calisio ortak biseyimiz yok kilo bizim aramizda sorun malesef emziriyosun tabi normal diyen yok

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Bence yıne de esın cabalıyor en azından canım. Ben calısıyorum eve bakıyorum, benden naska da bırsey beklemeyın yaklasımı cok bencılce... :KK43:

Sut icin yaptiklarim var ise yaradiginida dusunuyorum..Sadece doyurmuyor mu ki diye dusundum daha cok..Ama lactamilide deneyim sagol..
Bugun boyle oldu ama aksam 7 gb emdi sonra markete fln gittik kendi kendine uyudu 10 a kadar durdu cok mutlu oldum demek ki doyuyor :) dusundugum gb degil demek ki..
Sagol ilgin icin..

Oyy aman..
Benim esimde alt alma islemine daha gecmedi o konuda yardimini beklemiyorum cunku koku takintisi var evde yemek kokusu bile sıkıntı..
Ama cok sukur diger herseyde yardimci..
Dedigin gb bu tamamen yetistirilme tarziylada alakali,benimle de..Ama temeli iyi degilse ne kadar ugrasilsada zor olur..

Iyi de olsa kotu de malesef bi yere kadar,hayat erkeklerin zevk aldiklariyla kadinlarin mecbur olduklari seyler arasinda dönüyor..
Cok guzel bır laf hos anlıyorum onların da sıkıldıklarını... Yapılarının farklı oldugunu, onların da mecburıyetler ıcınde hıssettıklerını vs...
Ama bugun sokakta yedı kat ellere bıle 2 dk tutatr mısınız desen zordayken, tutar yahu:KK43:(

kızlar gerçekten sizin için üzüldüm. her annenin eşinden bu konuda destek görmesi gerektiğine inanıyorum.
Allah'a binlerce şükür eşim bana her konuda sonsuz destekçi :nazar: bir annenin çocuğuna göstermesi gereken her ilgide ve özbakımda eşim benimle beraber :) kızımızın altını değiştiriyor, banyosunu yaptırıyor, kıyafetlerini değiştiriyor, biraz ağlasa kucağıma verip yavrum acıktı emzir diyor, emzirirken başımızda bekleyip kızımı bana ver gazını ben alayım diyor :) hatta gece sürekli uyandığımı gördüğü için sabah okula gitmeden 2 saat bebeği kendi odasına alıp benim rahat uyumamı sağlıyor :KK16: biz de buna baba saati diyoruz :KK9: bu bana olduğu kadar bebeğimiz için de okadar yararlı ve manevi destek oluyorki anlatamam. kızım ve babası arasında inanılmaz bir bağ oluştuğuna inanıyorum.
gerçekten sizler için canı gönülden diliyorum ki sizler de bu desteği eşlerinizden görün.

Aman canım
Benım gozum bozuk degıl de yanlıs okumuyorsam
Uzuntuden hayal gucum devreye gırmedıyse
Sen gerceksen yazdıkların dogruysa
Kocaman bır maasallah
Sen de maasallah de, fazla anlatma sorarlarsa amaannn hep aynı erkek mılletı ıste de gec
Esler ve cocuklar arasında saglam baglar boyle kurulur aferın esıne yurekten tebrık edıyorum

Cok guzel bır laf hos anlıyorum onların da sıkıldıklarını... Yapılarının farklı oldugunu, onların da mecburıyetler ıcınde hıssettıklerını vs...
Ama bugun sokakta yedı kat ellere bıle 2 dk tutatr mısınız desen zordayken, tutar yahu:KK43:(

Evet cok kirici olmus fakat en azindan esin boyle biri biliyorsun.
Uzulme demek yersiz,siniri yeter insana en azindan sen hep o da bizim icin ugrasiyor derken onunda azicikta olsa bugunde cocuklarim icin yorulayim demesi lazim arada..
Sen yine de sabret elbet sen bunu hatirlatirsin ona ama Deren zararli cikmasin.

Son düzenleme:
Kızlar okudum yazdıklarınızı sabah sabah yine bu erkek milletine ağzıma ne gelirse söylemek istiyorum biz tek başımıza yaptık sanki bu çocukları.
Bunların soyu odun sadece bazısı yontulmuş oluyor bazen ama özünde yinede odun tahta kafa hepsi.
Hele bir işe gideyim daha neler yazıcamda şimdi telefondan görünce dayanamadım offf

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kızlar okudum yazdıklarınızı sabah sabah yine bu erkek milletine ağzıma ne gelirse söylemek istiyorum biz tek başımıza yaptık sanki bu çocukları.
Bunların soyu odun sadece bazısı yontulmuş oluyor bazen ama özünde yinede odun tahta kafa hepsi.
Hele bir işe gideyim daha neler yazıcamda şimdi telefondan görünce dayanamadım offf

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Boşver canım sinirlerini hiçç bozma
Ne onlar değişir, ne bu düzen..

sağ ol cnım dün sen 3 aylık bebekler memeyi reddedebilir gibi bişeyler yazmıstın acaba memeyi alırken aglamaları da normal midir. nazarı ben de dşünmedm degil,bayramdan bir gün önce gözünün çok iyi olmadıgını düşündügüm bir arkadasım glmişti o günde baya huysuzlandı,bayram günü de bayram cicileriyle gezmelere gittik sonra da aksam o bahsettigim arkadasın evine gittik yine. acaba nazar mı degdirdiler yavruma,kurban olurum ya.

Slm cnm,bol bol oku bebegini muhtemelen nazardır diye düşünüyorum,çünkü benim bebegimdede oluyor,okuyunca geçiyor,illa kötü gözlü kişinin nazarı degecek diyede birşey yok,bebegi çok seven canı kaynayan kişininde nazarı deger,özellikle en çok anne ve babanın nazarı daha çok degermiş,o yüzden sürekli okuyalım Allah nazarlardan saklasın bebişlerimizi:nazar:
Gunaydin kizlar gece bez degistirken ciş kaka show yaptik biz annaannenin herseyini batirdik sonra sabaha kadar gulustuk :) uykusuzluk diz boyu :)
Kizlar kac gundur aklimda hep sorucam unutuyorum. Kizim televizyona asiri ilgili yani kucagimdayken televizyona donukse resmen dikkatli dikkatli izliyor. Tv karsina otursam kucagimdayken hic ses cikarmadan oyle izliyor. Sizinkilerde de var mi boyle bir durum. Ben hic istemiyorum ilerde de tv karsisinda oturan bi cocuk olmasını, simdiden evde tv kapatmaya baslamak erken değil mi ya ?

Bizim bebişde tv ye karşı ilgili,bıraksak sesi çıkmadan izler o şekilde..
Bebeklerimiz üç ayı doldurdular..........Eşi şuana dek bebeğinin altını hiç değiştirmemiş, 1 dk. bile olsa biberonunu tutmamış, yıkamaya yardımcı olmamış kaç kişiyiz arkadaşlar? Sadece merak ettim, belki de teselli arıyorum....

Allah sabır versin böyle eşi olanlara,gerçekten üzüldüm...
Benim eşime gelince Allah ondan razı olsun,nazar degmesin çok çok ilgili bir baba,doğumdan sonra nerdeyse 15 gün hiç alt degiştirmedim,dikişlerimden zor oturup kalkıyordum,eşim oldugu zaman eşim degiştirdi,geceleride dahil olmak üzere,eşim yoksa annem ilgilenirdi,geceleri aglasa hemen uyanır kucagına alır sakinleştirirdi,kucagıma verirdi kızımı emzir diye,kendimi iyi hissettikten sonra alt degişmelere falan başladım ama eşimin ilgisi aynen devam etti,banyosunu ben yaptıramıyordum korkuyordum tutamam diye,eşim banyosunu yaptırıyor ben suyunu döküyordum sadece,artık yıkayabiliyorum ama yine eşimle beraber yıkıyoruz,mamasını yapar yedirir,alır yanına uyutur beraber uyurlar,sürekli elbise alır kızıma,en son dün aldı,bir kere hastaneye gitmiştik gaz sorunu için,eşim ilgilendi orda bebişimizle,kıyafetlerini çıkarıyordu muayene için,doktor hayret dedi neden diye sordugumuzda,ben böyle ilgili baba görmedim,ben hayatta yapmam böyle dedi,eşimde ben yaparım nolcakki dedi,yazdıkça aklıma geliyor,ben yemek hazırlarken kızımızla ilgilenir,yemek yerken durmuyorsa eger önce eşim yer yemegini,ben kızımızla ilgilenirim,sonra ver bana yemegini ye der eşim ilgilenir,daha böyle birsürü şey yazabilirim buraya,inş 2. bebiş olursa ondada aynı ilgisi devam eder :nazar:

Boşver canım sinirlerini hiçç bozma
Ne onlar değişir, ne bu düzen..

evet değişmez biliyorum ama niye bu zorlukları hep kadınlar yaşıyoruz.çocuğa bak eve bak işe git vs.adamlar ohh ehli keyif. amann boşver diyemiyorum ben.dün benim tahta kafa ailesinin yanına gitti Kuzeyide aldı yanına ben Ayazla kaldım gece onbirde geldiler yuhh dedim yatsaydın bari orda.ben Ayazı banyo yaptırdım emzirdim uyutmaya çalışıyorum gelip sırnaşıyor bana.hiç kusura bakma uykum var dedim yattım homurdana homurdana arkamdan geldi.ne yapayım kul kölemi olacağım.gündüz iki çocuk tepemde zaten ertesi gün işe gidilecek düşünen yok.

cidden hepsi aynı boşvermek en iyisi.

Bu kadın beni delirtecek! Git evden git evden. Hadi annene diyo bana. O takılacakmış. Yalnız kalmadığım yer mi dedi, ben yokken tamam ama ben evdeyim o ne demek öyle dedim evdeyiz o zaman dedim. Lütfen kalktı çay koydu. Oğlan gece 2 den beri her saat başı kalktı, yarım saattir ağla ağla bitti çocuğum. Sesine uyanmışta ayıkmamış daha. Çocuğu da huzursuz ediyorum çok kötüyüm :KK43: beni kendi evimden sepetlemeye çalışıyor, annemde daha rahat edermişim!

Aynıyız bravo uzaktan canımm kızım demek yetıyor...
Sağolsun bır eksıgımız yoklugumuz olsun ıstemez halleder ama kalben yanımızda oldugunu hıc hıssedemıyorum.

Bizz evdeyiz ya, napıyoruz ki?! Onlar çalışıyor, bi de evde çocuk zırıltısı mı çekecekler. Çünkü çocuk uyudu biz uyuduk nasılsa. Bu ev lendi kendisini toplar, yemek pişer, çamaşır yıkanır. Bunlar mesaiı gerektiren şeyler değildir. Biraz zaman alsa bile nasılsa tüm gün evde olduğumuz için bizi yormaz. Çünkü bebeğin ihtiyacı yoktur, meme ver, popo sil, bunlar zaman almaz, insanı yormaz..

Bu kadın beni delirtecek! Git evden git evden. Hadi annene diyo bana. O takılacakmış. Yalnız kalmadığım yer mi dedi, ben yokken tamam ama ben evdeyim o ne demek öyle dedim evdeyiz o zaman dedim. Lütfen kalktı çay koydu. Oğlan gece 2 den beri her saat başı kalktı, yarım saattir ağla ağla bitti çocuğum. Sesine uyanmışta ayıkmamış daha. Çocuğu da huzursuz ediyorum çok kötüyüm :KK43: beni kendi evimden sepetlemeye çalışıyor, annemde daha rahat edermişim!

kendi rahatlamak için sizi istemiyor bence evde.

Annen musaitse cagirsana, civi civiyi soker hesabi:). Olmadi ben duzenimi bozup biryere gidemem bebek duzen ister degip hicbiryere kipirdamayacaginizi anlasin

Annemi arattırdım. Çağırdı bizi. Ya birlikte gideriz yada oturalım dedim, kalktık anneme geldik. Resmen inatlaştık. Git sen diyo, beni kovalıyor. Ben gerildikçe oğlum gerildi. Ne emiyo ne uyuyo, ağlıyo yavrum..

Annemi arattırdım. Çağırdı bizi. Ya birlikte gideriz yada oturalım dedim, kalktık anneme geldik. Resmen inatlaştık. Git sen diyo, beni kovalıyor. Ben gerildikçe oğlum gerildi. Ne emiyo ne uyuyo, ağlıyo yavrum..

ne zaman gidecek kendi evine peki.sana bu şekilde yardımdan çok zarar veriyor.sen bebeğini düşün evde yokmuş gibi davran en iyisi.

Slm cnm,bol bol oku bebegini muhtemelen nazardır diye düşünüyorum,çünkü benim bebegimdede oluyor,okuyunca geçiyor,illa kötü gözlü kişinin nazarı degecek diyede birşey yok,bebegi çok seven canı kaynayan kişininde nazarı deger,özellikle en çok anne ve babanın nazarı daha çok degermiş,o yüzden sürekli okuyalım Allah nazarlardan saklasın bebişlerimizi:nazar:

Bizim bebişde tv ye karşı ilgili,bıraksak sesi çıkmadan izler o şekilde..

Allah sabır versin böyle eşi olanlara,gerçekten üzüldüm...
Benim eşime gelince Allah ondan razı olsun,nazar degmesin çok çok ilgili bir baba,doğumdan sonra nerdeyse 15 gün hiç alt degiştirmedim,dikişlerimden zor oturup kalkıyordum,eşim oldugu zaman eşim degiştirdi,geceleride dahil olmak üzere,eşim yoksa annem ilgilenirdi,geceleri aglasa hemen uyanır kucagına alır sakinleştirirdi,kucagıma verirdi kızımı emzir diye,kendimi iyi hissettikten sonra alt degişmelere falan başladım ama eşimin ilgisi aynen devam etti,banyosunu ben yaptıramıyordum korkuyordum tutamam diye,eşim banyosunu yaptırıyor ben suyunu döküyordum sadece,artık yıkayabiliyorum ama yine eşimle beraber yıkıyoruz,mamasını yapar yedirir,alır yanına uyutur beraber uyurlar,sürekli elbise alır kızıma,en son dün aldı,bir kere hastaneye gitmiştik gaz sorunu için,eşim ilgilendi orda bebişimizle,kıyafetlerini çıkarıyordu muayene için,doktor hayret dedi neden diye sordugumuzda,ben böyle ilgili baba görmedim,ben hayatta yapmam böyle dedi,eşimde ben yaparım nolcakki dedi,yazdıkça aklıma geliyor,ben yemek hazırlarken kızımızla ilgilenir,yemek yerken durmuyorsa eger önce eşim yer yemegini,ben kızımızla ilgilenirim,sonra ver bana yemegini ye der eşim ilgilenir,daha böyle birsürü şey yazabilirim buraya,inş 2. bebiş olursa ondada aynı ilgisi devam eder :nazar:

canım yaa valla eşlerimizin kıymetini bilelim nazar değmesin benimkide çok ilgili ben bebişle 1. haftadan beri yalnızım ve bulunduğum şehirde hiç bi yakınım yok oda ilğilemese kafayı yerdim heralda allaha binlerce şükürler olsun okadar işi var ama eve gelince her işi yapar hamileliğimde falan da çok yardım etti hep temiliği yaptı daha 15 gündürr falan ben temizlik yapmaya başladım zaten alt açma onda hobi oldu temiz olsa bile açıyoo :)

az önce süt sağdım işte 60 cc zor çıktı.haftasonu şüphelendim zaten göğüslerim fos fostu.anlamadığım haftasonu Ayaz emdi durdu ama hiçte aç gibi değildi şimdi bu çocuk 50-60 cc lemi doyuyor anlamadım.kafama takmak istemiyorum ama mama takviye etsemmi diyede düşünüyorum açıkçası.
yarın doktor kontrolümüz var bakalım sorarım o ne diyecek.

tatlım yaa sen eşine söyledin mi annen hergün evden beni yollama çalışıyo diee ya da kadına söyle ben kendi evim de daha rahat ediyorum diye

Kizlar dun şıllık tatlısı yapmıştım maşallah sütüme çoook etkisi oldu kızım emdi sağıp buzluğa attım halada dolu.

canım yaa valla eşlerimizin kıymetini bilelim nazar değmesin benimkide çok ilgili ben bebişle 1. haftadan beri yalnızım ve bulunduğum şehirde hiç bi yakınım yok oda ilğilemese kafayı yerdim heralda allaha binlerce şükürler olsun okadar işi var ama eve gelince her işi yapar hamileliğimde falan da çok yardım etti hep temiliği yaptı daha 15 gündürr falan ben temizlik yapmaya başladım zaten alt açma onda hobi oldu temiz olsa bile açıyoo :)

Aynen cnm kıymeti bilinecek erkeklerde var böyle,bizde şanslı grup oluyoruz galiba:KK34:

Sut poseti uzerinde kac derecede ne kadar sure dayanacagi yazmasi lazim. Bi bak guzelim. Ona gore saklarsin ama erk3n degip bence.
Benim arkadasin bebegi 27 haftalik dogmustu. Her gun hastaneye sut goturd. Bi kismininda depoladi. 70 gun sonra bebek eve dondu. O zamanda depoladigi sutleri icirdi cunku sutu cok azalmisti. Bebegide mis gib8 icti. Simdi 2 yasinda :KK66:

Merhaba. Bugun ilk kez dondurdugum posetlerden bırını çözdurup vereyım dedim, leşşşşş gibi kokuyordu attım.
Affedersın iğrençti resmen... O poşeti buzluktan çıkarıp donuk vazıyette sokakta yanımda gezdırdım bır sure. Termoslu kaptaydı ama çözündü nihayetinde... Acaba b yuzden mı bozulup koktu anlayamadım. Yarın bir poşeti daha uygun kosullarda cözdurup kokuyor mu dıye bakacagım. Haber verırım sıze.

Cevaplariniz icin teşekkür ederim arkadaslar
Lilacsofie haberini bekliorm inşallah bozulmamistir diger sutler

X