2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Benim oğlumunda ensesinde kızarıklık vardı.ben ve eşim sıcaktan pisik olduğunu düşünerek her gün krem sürdük takiii dr gidene kadar .Dr ensesini göstererek doğum lekesi olduğunu bebek büyüdükce lekenin küçüleceğini söyledi :p yoksa ben hergün kremlemeye devam edecektimm:KK70:

Merhaba kızlar, bir süredir sürekli kayınvalidemden şikayetçiydim biliyorsunuz. 2 gün önce evimin orta yerine bombayı atıp gitti :KK43: eşimle gerildik, oğlum çok kötü oldu. Dünyalar kadar resmini götürdü oğlumun, o gittiğinden beri oğlum meme almıyor, benim kucağımda ağlıyor, başka kucakta sakinleşiyor. Nas felak okuyorum biraz rahatlar gibi oluyor, sonra yine kriz ağlama.. Nazar mı aldı, ah mı etti noldu bilemedim. Mama vermemi istiyordu, emzirmemden hoşlanmıyordu, şimdi çocuk meme düşmanı oldu. Mememe reçel bile sürdük, reçeli yaladı yine emmedi. Çok çaresizim. Elini emip aç aç uyuyor, 14 saat hiç uyumadan ve neredeyse hiç beslenmeden durdu. Başınıza benzer bişey geldi mi, bu nasıl olur, kadın buradan gittikten hemen sonra bu kadar değişiklik normal mi sizce?

Allah yardimcin olsun canim,benimde aklima en azindan kendini rahatlatmak adina evi sirkeli suyla silmen geldi..
Evin esiginide sil..
Bebisi bir guzel yıka oku..
Su da var ki senin butun huzursuzlugunun etkisi buyuktur,sen rahatladikca ikinizde daha iyi olacaksiniz..
Memeyi reddetmeside suan gecicidir belki diger arkadaslardada bazilarinda oldu ya,kotu dusunme..
Resimleriyle idare etsin bosver gelmesinde,sen yine cikarttirirsin onlardan..

Merhaba kızlar, bir süredir sürekli kayınvalidemden şikayetçiydim biliyorsunuz. 2 gün önce evimin orta yerine bombayı atıp gitti :KK43: eşimle gerildik, oğlum çok kötü oldu. Dünyalar kadar resmini götürdü oğlumun, o gittiğinden beri oğlum meme almıyor, benim kucağımda ağlıyor, başka kucakta sakinleşiyor. Nas felak okuyorum biraz rahatlar gibi oluyor, sonra yine kriz ağlama.. Nazar mı aldı, ah mı etti noldu bilemedim. Mama vermemi istiyordu, emzirmemden hoşlanmıyordu, şimdi çocuk meme düşmanı oldu. Mememe reçel bile sürdük, reçeli yaladı yine emmedi. Çok çaresizim. Elini emip aç aç uyuyor, 14 saat hiç uyumadan ve neredeyse hiç beslenmeden durdu. Başınıza benzer bişey geldi mi, bu nasıl olur, kadın buradan gittikten hemen sonra bu kadar değişiklik normal mi sizce?

Kayınvalideni Allah bildigi gibi yapsın ne diyeyim cnm,kim olursa olsun kimsenin huzurunu mutlulugunu bozmaya hakkı yok,bir arkadaş söylemiş sirkeli suyla heryeri sil nolur nolmaz sen tedbirini alda kayınvalide bu napcagı belli olmaz..Bebeginin düzenide degişmiş olabilir cnm,bizde ne zaman görümceme oturmaya gitsek ilaydanın huyu degişiyor,kızım uyumak istiyor bırakmıyorki uyusun,uyusada uyuyan bebegi uyandırıyor sevmek için,belki kötü niyeti yok ama sonrada kızım çok huysuz oluyor,sonra 2-3 gün kendine gelemiyor...
herkese merhabalar...bebişlerınız nasıl?buyuyorlar artık gulucuklerı herşeye değer ...tek tek alıntı yapamıyorum hiç vakit bırakmıyor benımki hızlı hızlı resmen satırları ikişer ikişer okuyor ancak bebeklerınızle ilgili bişeyler yazdığınızda tempomu dusurup okuyabiliyorum dolayısıyla diğer sohbetlerınıze katılamıyorum:) benimki pek durmuyor hep ilgi hep başında olalım şarkı turku oyuncak ozellikle goz goze gelinip ağız hareketlerını taklıt etmeye bayılıyor hal böyleyken tum işi bırakıp onunla ilgileniyorum..napalım çabuk geciyor bu zamanları beide biz bebeği bayağı özlemişiz onu anladım.şu aralar en favorı oyunumuz iki elinden tutup kalkma çabaları bayılıyor resmen gene kaldır gene kaldır diye yuzume bakıyor ve kendini akldırmaya çalışıyor bir an önce oturrup hayatı gözlemleme ile ilgili buyuk bı merakı var...ablasına aşık resmen...13 unde kontrolu var sağlık ocağına gideceğim rotayı orda vuruyorlar.doktora ayrıyetten muayene ucretı vermeye gerek gormuyorum.bı hastalık olmassa dusuncem öyle..hayırlı gunler hepinize...:KK51:

Merhaba cnm,maşallah bebişine:nazar: İlayda da maşallah yattıgı yerden kafasını kaldırıp bakıyor,ellerini tuttugumda oturur pozisyona geliyor,sabah kafasını kaldırıyor tam kalkamadıgından sinirleniyor battaniyesinin kenarından tutmuş destek almaya çalışıyor,tuttum elinden biraz kalktı bıraktım hemen puff yaptı :KK9:
Aşıya gelince katılıyorum sana sağlık ocagındada gayet güzel ilgileniyorlar ve aşısını yapıyorlar,birdaha hastaneye gidip muayene ücreti vermeye hiç gerek yok...

Ayy ınanmıyorum yakın ne demek dıp dıbeyız eger yarın donmezsenız beklıyorum bıze.

canim bir gece kaldik malesef ama cati katindan baktim sizin ewlere :KK66:) ;:KK66:)) gezioruz kuzene istanbula geldik annemlerin yazlik simdikte yigenin sunnet mewlut telasi iste ne oldugumuzu sasirdik leyleki hawada gorduk resmen duru nun da gezesi warmis bir gorsen....istanbul da o kuzenimin hawuzuna girdik kisiye ozel ya ilacsiz zaten temizlettiler tekrar bir kuruldu hawuza duru gormeniz lazim....mevlutte sonrada denize :KK66:)) ah ah iste boyle kizlar size bakmaya degil su cikan kasimi almaya wakitim yok malesef :KK66:))) hepinizin sagligi kuzulari ii dir umarim.....

canım arkadaşlarım,alıntı yapamadım mesajlarıma cevap yazılınca çok mutlu oluyorum teşekkür ederim.oğlumun ağlama krızleri düzeldi çok şükür eskisi gibi emiyo.doktora gittim ağrılarımın sebebi sağ bacağımda menukus yırtığı var doktor ameliyat dedi.ameliyat bazen çözüm de dedğil.inanın dünya başıma yıkıldı.ben onca kiloyu yürüyrek vermeyi düşünüyordum.zaten dışarı çıktıgımda 1odk sonra adım atamıyordum.tabi öküz gibi kilo alırsam bacaklarımda taşımaz.bugün süt pompası aldım.ilk defa süt sağdım 75 ml çıktı.valla sırf size özendiğimden :)
benim büyük oğlan çok fena saçlarımın beyazladığını görünce hep ağlardı.kardeşinede oğlum ben seni hiç bırakmayacam derdi.meğer yaşlandığımı düşünüyormuş.Allah kimseyi evletlarından ayırmasın.bugün hastaneden eve gelene kadar hayat bana çok uzun geldi.ne zaman ölecem ben dedim.hayatım boyunca hareket etmekten yürümektan korkacam.eve gelince yavrularımı görünce ne diyorum ben dedim.bugün benim doğum günüm :KK43:(((

Dogumgunun kutlu olsun arkadasim, evlatlarinla esinle saglikli ve mutlu bir hayat surun insallah...

Menuskus icin de moralini bozma ameliyatla hallolur Allahin izniyle, benim iki ayri tanidigim oldu, 30 yasinda erkek olan yine spor salonlarinda fink atiyo bi de 65lik teyzem oldu o da tedaviden sonra gunluk yuruyus aliskanligina dondu, sen de iyi olacaksin insallah...

Arkadaslar bir konuda goruslerinize ihtiyacim var. Epilasyon aleti almak istiyorum fakat braun mu philips mi karar veremedim. Sizce hangisi daha iyi.:KK1::KK1:

Canim ben iki markadan da kullandim, kesinlikle braun epilatorlerde cok daha iyi...

Kayinvalideden kurtulmussun elde var bir degil on:))) emme problemi biz de yasiyoruz ara ara 3-4. aylarda normal, cok diretirse biberonla ver ac kalmasin, sonra tekrar meme denersin, bir de ayaktayken kucagina alip vermeyi dene sakinken bizde ise yaradigi oluyo...bi de benim baska bir reddetme taktigim biberonla biraz sut verip geri alip hemen memeyi dayiyorum acligin ilk huzursuzlugu gidince aynen devam ediyo, insallah senin bidigim huzursuzlugu cok uzun surmez

Giden fotograflar olsun canm yenisini çıkartırsınız gözün aydın kurtuldun nihayet :)
Öncelikle bebişin elini emmesine engel ol.onunla doydugunu düşünüyor tak bir eldiven götur sessiz bir odaya sakinleşin ama önce ikinizde bak nasıl alacak sütünü...

Son düzenleme:
Teyzeleri 3. Ay kontrolune asi olmayinca bi 10 gun gecikmeli gittik:)) hersey yolunda dedi doktorumuz, kilo 6955 gr, boy 65 cm, bas cevresi de 42,5 cm olmus, masallah kuzuma:)))

Oturma basma hevesine de normal dedi, izin verme dikkat et dedi, artik herseyi gorebildiginden sirt ustu yatmaktan cok sikilir kucaginda gezdirmek haricine sirtini kendine yaslayip max 45 derecelik aciyla oturabilirmisiz:)

Ucretsiz izin aldigimi duyunca 6. aylik hatta gelisimine gore 7. aylik olana kadar sadece anne sutuyle devam edebiliriz dedi, benim de niyetim oydu, doktor kendiliginden dile getirince cok memnun oldum:)

:nazar::nazar:

Canlarım sonunda bende ogluşumun 3-5 resmını album yaptım...
$20140617_160311.jpg

Diger resimlerine de baktim, Allah kazadan beladan kotu gozden sakinsin...insallah yuzu gibi guzel olsun bahti da

Son düzenleme:
Kızlar hemen konuya girdim yeni konu açmak istemedim acil olduğu için ve siz de burada olduğunuz için. 40 dakika kadar önce kızımı beşiğine koydum o arada cibinliğinin demiri gevşemiş fark edemedim. geriye dönmemle tak diye bi sreas duydum. döndüm ki ne göreyim cibinlik kızımın kafasına düşmüş kızımın kafasına da plastik tarafı gelmiş ama biraz ağır. kızım çok ağladı kafası azıcık şişti. tam olarak alnının biraz arkasına çarptı sağ tarafa. eşimden korktum bi şey de söyleyemedim arayıp. hemen batikon sürdüm. şimdi iyi kızım kusma gibi bi belirti yok uyumak istiyor ama uyutmuyorum. şişlik şimdi geçti gibi. ama çok korkuyorum ne yapsam doktora da tek gidemiyorum. uyku saati geldiğinden uyumak istiyor huysuzlanıyor şuan oyalıyorum. öyle ağladı ki halen iç çekiyo meleğim kendimi çok suçluyorum :KK14:

Kızlar hemen konuya girdim yeni konu açmak istemedim acil olduğu için ve siz de burada olduğunuz için. 40 dakika kadar önce kızımı beşiğine koydum o arada cibinliğinin demiri gevşemiş fark edemedim. geriye dönmemle tak diye bi sreas duydum. döndüm ki ne göreyim cibinlik kızımın kafasına düşmüş kızımın kafasına da plastik tarafı gelmiş ama biraz ağır. kızım çok ağladı kafası azıcık şişti. tam olarak alnının biraz arkasına çarptı sağ tarafa. eşimden korktum bi şey de söyleyemedim arayıp. hemen batikon sürdüm. şimdi iyi kızım kusma gibi bi belirti yok uyumak istiyor ama uyutmuyorum. şişlik şimdi geçti gibi. ama çok korkuyorum ne yapsam doktora da tek gidemiyorum. uyku saati geldiğinden uyumak istiyor huysuzlanıyor şuan oyalıyorum. öyle ağladı ki halen iç çekiyo meleğim kendimi çok suçluyorum :KK14:

Cok gecmis olsun canim, yerinde olsam bi taksi cagirir hemen giderdim doktora madem esine soylemek istemiyosun, bi sey olmamistir muhtemelen ama ici icini yer insanin...

Cok gecmis olsun canim, yerinde olsam bi taksi cagirir hemen giderdim doktora madem esine soylemek istemiyosun, bi sey olmamistir muhtemelen ama ici icini yer insanin...

evet canım ama doktor da gözlemle bebeğinde bi değişiklik olursa kusma, bakışlarında kayma vs. o zaman getir diyor. onlar da orada müşahade altında tutacaklarmış. o yuzden orada perişan olmasın bi daha yavrum. evde bekliyorum ama dediğin gibi içim içimi yiyor :KK43: saol canım

Çok geçmiş olsun bencede bir doktora götür birsey olmasada için rahat eder

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

evet canım ama doktor da gözlemle bebeğinde bi değişiklik olursa kusma, bakışlarında kayma vs. o zaman getir diyor. onlar da orada müşahade altında tutacaklarmış. o yuzden orada perişan olmasın bi daha yavrum. evde bekliyorum ama dediğin gibi içim içimi yiyor :KK43: saol canım

Çok geçmiş olsun canım...

Madem doktor da oyle yonlendirdi sen kalbini ferah tut canim, biseyi yoktur insallah takip etmeye devam edersin, bizdiga kirmizi balik sarkisini armagan ediyoruz oglumla ve ufunu op bizim yerimize de

:nazar::nazar:

Canlarım sonunda bende ogluşumun 3-5 resmını album yaptım...
Eki Görüntüle 1213413

Oyy masallaaahh :nazar Allah nazarlardan korusun..
Yakisikli yahu:KK9:
Bariz ben erkegiim diyor :)
Yaalniz bakislar cok yaramaz :)

Esinin stresinden onemli mi canim cocugun durumu..
Sonucta olmus yanii..
Sende iskence yapmiyorsun cocuga..
Bence soyle ve kontrole gidin,doktor farkli yonlendirdiyse bile bide esine soylememe stresi yasama..gecmis olsuun..

X