2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
dün bende kontrole gittim, iyi dedi, adet olacaksın dedi.

birde ikinci çocugu nezaman yapabilirim dedim ,
gerçi düşünmüyorum ama cesaret ederde istersem 2. yi diye meraktan sordum

6 ay sonrası sorun olmaz dedi.

ben 2 yıl beklenmeli diye biliyorum sezeryandan sonra.

Bende çok şükür dün adet oldum,iyice sıkılmıştım artık göbek olmuştu,çok çabuk sinirleniyordum..Adetten sonra göbek indi ohh be dümdüz karnım nerdeyse:KK76: 2. için daha çok erken ama eşim şimdiden plan yapıyor birdahaki seneye:18: ama yok öyle hemen ben kendimi ne zaman hazır hissedersem o zaman olacak Allah izin verirse...

Canım eviniz sıcakmı ? İlayda da gündüz uyumuyor uyusada 10 dk da uyanıyordu,bugünlerde yagmur var istanbulda biraz olsun bizim ev serinledi,ilayda uyumaya başladı,ev sıcak olunca yine uyumuyor,annemlerin evde serin oluyor,oraya gidince banyodan sonra max 4 saat kesintisiz uyuyor.Belki eviniz sıcaksa ondanda uyumayabilir...

Teşk ederim cnm,dedigini yapıcam inş sütüm artar...

normalde sıcak ama son günler de ankara da serin kızçem bana çekecek sanırım bu konu da ben de gündüz hiç uyuyamam :)

,delisenaaa benimki de prensssss

Kızlar dayakçı zannetmeyin ha terlikle büyüdük derken :) bi öyle büyüdük ama çocuklarımıza mümkün mertebe konuşarak halletmeye çalışıyrum. Çene kaslarım ses tellerim ne kadar izin verirse. arada eline bacağına pposuna vuruyorum ama çok zorluyolar gerçekten. Tatlı tatlı knuşuyorum dalga geçip şımarıp kuduruyo bağırınca söz dinliyo naaaapppiiimmm :)) zamane çocukları çok şımqrtılıyor buna da karşıyım büyüklerine saygısız konuşuolar böyle de olmamalı

Ha gayret canım yolunu bulacaksın
Uyku arkadaşı dudular var o mantıkla da bişi yapabilirsin büyüdükçe huyları da sürekli değişiyor

benim ki uyku arkadaşını resmen yiyo ya sürekli ağzına sokuyo :)

Allah kolaylık versin canım, birde devamlı nas felak ayetel kursi fatiha oku, o an elinden birşey
gelmiyorsa dua ile yardım iste Allahtan, inş. kabul olur.

doktora gidersen söylediklerinide yazarsın buraya, ne dedi diye.

bu sıcaklarda da biraz kundak zor olabilir canım, gerçi hava 2 gündür serin gibi. kardeşimin oğluda3-4 ayına kadar hemen uyanırdı gündüzleri,
şimdi 6,5 aylık oldu daha güzel uyuyor, sanırım gün gün huy değiştiriyor bu bebekler,
inşaallah daha düzenli ve bol uyur bebeğin bundan sonraki günlerde

canım kundak derken hani yazlık şallar varya ince olanlar onunla hafif sarmıştım :)

Kızlar bişi sorcam. Ben daha Buzluğa süt atmaya başlamadım , Ocakta iş başı yapacağımı düşünerek Ekim gibi saklarım diyorum ama o zamanda sütüm azalırsa ne yaparım diye aklıma takılmaya başladı.. Süt saklama poşeti aldım milkway in. Kaç cc koymalıyım bir poşete sizce? 200 cc ye kadar alıyor ama o kadar çıkmıyor zaten bende, siz ne kadarlık saklıyorsunuz?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ocak'ta yaklasık 8 aylık olacaklar. 150 lik poşetler ise yarar sanırım. 100 de olur, gunluk ıhtıyacına gore 5-6 poset ındırılır ornegın.

Canım inan benim elimde değil hala ikinciyi yapmamam gerekti diyorum. Çalışan bir anneyim akşam eve gelip yemek yap indir kaldır derken saat dokuz oluyor büyük oğlum anneannede yiyip geliyor biz yemek yerken içerde bekliyor ve çoğu zaman beklerken uyuyakalıyor. Her gece söz diyorum yemekten sonrA oyun oynarız ama uyuduğu için hep kalıyor geçen gün ona ne kadarda az sarıldığımı farkettim oysaki Ayaz olmadan önce kucağımdan inmezdi. Ne bileyim ben bu pişmanlıkla karışık vijdan azabından kurtulamadım. Hiçbişey eskisi gibi değil olamazda biliyorum. Ben yetemiyorum ikisinede. Ve sevgi ikiye katlansada malesef ilgi ikiye bölünüyor. Bu ruh durumum belki normal değil biliyorum ama böyle hissediyorum

Canim keske yapmasaydim deme lutfen. Kuzey'le aranizda cok sıkı bir bag vardi anlasilan. Ama Ayaz da buyuyecek onla da sevginiz cosacak:) Kimin hayati dort dortluk ki bosver biraz. Uyuyakaliyorsa kalsin o aksam da oynamayiverirsiniz. Cocuklar icin herseyin telafisi var bence cok cabuk unutuyorlar. Saglikli olsunlar da. Sen de herseye yetisecegim diye paralama kendini sonucta yavrularin daha iyi yasayabilsin diye calisiyorsun. Evde oturmak cok sıkıcı emin ol. Birkac aya okula baslar Kuzey hersey duzene girer. Bazi isleri de esine devret az yardim etsin bi zahmet :) Sen iyi ol ki yavrularin da iyi olsun.

,delisenaaa benimki de prensssss

Kızlar dayakçı zannetmeyin ha terlikle büyüdük derken :) bi öyle büyüdük ama çocuklarımıza mümkün mertebe konuşarak halletmeye çalışıyrum. Çene kaslarım ses tellerim ne kadar izin verirse. arada eline bacağına pposuna vuruyorum ama çok zorluyolar gerçekten. Tatlı tatlı knuşuyorum dalga geçip şımarıp kuduruyo bağırınca söz dinliyo naaaapppiiimmm :)) zamane çocukları çok şımqrtılıyor buna da karşıyım büyüklerine saygısız konuşuolar böyle de olmamalı

Ha gayret canım yolunu bulacaksın
Uyku arkadaşı dudular var o mantıkla da bişi yapabilirsin büyüdükçe huyları da sürekli değişiyor

Yok canım estagfullah, terlikle büyüdük derken.....Bizim bir arkadsın annesi kızınca hep arkasından terlik fırlatırdı. Üç çocuktu ve yaş araları azdı. Birgün fırlattıgı terlik hakkaten geldi poposuna indi arkadasımın. Bizimki hala gıcık gıcık guluyordu ama annesının yuzundekı o acı dolu bakısı hıc unutmam.
Şimdinin çocukları cok farklı, bızım gıbı olmaları mumkun değil. Bize babamızın bır bakışı yeterdi. Şimdikiler babalarının tepesinde...

Masallah ya cok tatli. Elller de birlesmis oglum geldi gozumun onune. Rabbim ayirmasin.

Bu arada Lilacsofie, Oferta ve ayne idi galiba. Ikinci yavrulara haksizlik etmeyin lutfen. Evet ilk gozagrilarimiz baska ruh halleri degisti duzenleri bozzuldu belki ama kucuklerin gunahi ne. Kizim hic kardesine zarar vermiyor ama tum ilgimi de ona gostermiyorum acikcasi. Cunku her zaman daha fazlasini istiyor. Ihtiyaclarini goruyorum seviyorum oynuyorum ama oglum aglayinca da oyunu birakip onunla ilgileniyorum. Herseyin bir zamani oldugunu bilmesi gerek bence. Bencil olmamasi adina. Sizi cok iyi anliyorum. Hamileyken her gun agladim kizima ilgi gosteremezsem diye ama oglumun bakislariyla kendime geliyorum. Gulsum'uN de dedigi gibi terlikle buyuduk biz :)) Kendinize fazla yuklenmeyin. Insaniz sonucta hersey dort dortluk olacak diye birsey yok.

Lilacsofie stresin de kilo aldirdigini dusunuyorum. Sut olayini Demir'in ilgi ihtiyacini ve esini degil de biraz kendini dusun canim. Hersey yoluna girer bir sene sonra bosuna sıkmisım canimi dersin.

Benim bu hale gelmemin sebebi, ikisine de haksızlık yapmak istemeyişim. O yuzden çok parcalanıp yoruluyorum.
Beni büyütürlerken ablamla aramızda çok ayrım yaptılar, siyah ve beyaz kadar açıktı, benim halim komşuların dilindeydi düşün o kadar yani...Kendi çocuklarımdan biri öyle hissetsin istemiyorum. O yüzden evde yardımcı olmasına rağmen banyolarından, yemeklerine vs kadar her ıhtıyaclarına ben yetısmeye calısıyorum. Deren' i asla ıhmal etmem, onun suçu ne üstelik o benim enerji kaynağım. İyi ki doğurmuşum onu. Öyle uysal, tatlı bir melek ki, herseye değer...
Sabahtan aksam dek onlar için koşturuyorum işte. Kilo olayında da belki yiyip yatmam etkilidir. Eşimi bekliyorum yemek için bari orda göreyim yuzunu diye, sonra oğlanı ve kızı yanıma alıyorum, oğlana hikayeler, kızı emzirme derken ben de sızmış oluyorum. Kocama çocukları uyutayım geliyorum film izleyelim ya da balkonda otururuz diyorum ama her gece aynı hikaye...

Bende çok şükür dün adet oldum,iyice sıkılmıştım artık göbek olmuştu,çok çabuk sinirleniyordum..Adetten sonra göbek indi ohh be dümdüz karnım nerdeyse:KK76: 2. için daha çok erken ama eşim şimdiden plan yapıyor birdahaki seneye:18: ama yok öyle hemen ben kendimi ne zaman hazır hissedersem o zaman olacak Allah izin verirse...
Anladim canim gozun aydin sende cabuk adet olmussun ben 65 gunlukken ilk adetimi oldum 2. Yi bekliyom ama gobekte inen yok sut icin yemek zorunda kaliyom .cesaretin varsa ikinci bebege neguzel hazir hissedince olur ins. Ben cokk korkuyorum kardes istiyom ogluma ama dusundukce hala urperiyom o anlari

Merhaba kızlar bi sorum var .. acil bi süpürge almayı düşünüyorum aslında rowenta RO8221 beğendim ama 1000 tl civarında eşimde o yüzden arçeliği s7424 beğendi o da 340 tl.. yani fiyat olarak uygun önerebileceğiniz memnun kaldığınız bi ürün var mı bir de toz torbasız süpürge önerir misiniz? Biliyorum burası alakasız bi bölüm ama diğer bölümler baya eski tarihliydi..

Adet gormeler baslamis niye bende yok ya.kizlar eve nasilda alistim ya.25 agustos is basi ama ben istifa etmeyi planliyorum.kac zamandir bakamadim buraya sizleri ozlemisim vallahi

Sütler hepten azaldı nedenini bilmiyorum. Artık her emmeden sonra mama takviye ediyorum. Bir kaç gündür böyle oldu büyüdüde süt ihtiyacımı arttı bir anda anlamadım. İnşallah vücudumda ihtiyacını karşılayacak kadar artırır süt üretimini.

Sütler hepten azaldı nedenini bilmiyorum. Artık her emmeden sonra mama takviye ediyorum. Bir kaç gündür böyle oldu büyüdüde süt ihtiyacımı arttı bir anda anlamadım. İnşallah vücudumda ihtiyacını karşılayacak kadar artırır süt üretimini.

Onların ihtiyacı arttı bizim göğüslerde buna göre çalışır yakında inşallah. zaten şu anda memeyi red etme dönemi yaşıyoruz umarım geçicidir.. Her ay başka bir olay valla

Aynen canim bende de azaldi sut arttiramiyorum bi turlu gecen gun e bebekten promalt aldim o azcik ise yaradi sanirim.

Buarada kizlar sizin bebisler oyuncaklara uzanip tutmaya basladi mi ?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Aynen canim bende de azaldi sut arttiramiyorum bi turlu gecen gun e bebekten promalt aldim o azcik ise yaradi sanirim.

Benimki uzanmiyor daha sadece seyrediyor. Bu aralar kalkmaya calisiyor:-):-):-)

kızlar ya bişey soracam uzun zamandırda girmiyorum baya değişmiş formlar
geçen ay çok leke gibiadet oldum yani lohusalığımdan bi hafta sonra regli oldum ve bu ay daha olmadım şimdi hamilemiyim diye çok korkuyorum hatta test alıp yaptım tek çizgi çıktı adet düzene giriyomu lohusalıktan sonra yoksa belli olmuyomu ben korkuyorum hamile olmaktan çok sizin adetleriniz nasıl düzenlimi oldu lohusalıktan sonra

kızlar ya bişey soracam uzun zamandırda girmiyorum baya değişmiş formlar
geçen ay çok leke gibiadet oldum yani lohusalığımdan bi hafta sonra regli oldum ve bu ay daha olmadım şimdi hamilemiyim diye çok korkuyorum hatta test alıp yaptım tek çizgi çıktı adet düzene giriyomu lohusalıktan sonra yoksa belli olmuyomu ben korkuyorum hamile olmaktan çok sizin adetleriniz nasıl düzenlimi oldu lohusalıktan sonra

Emziriyorsan adet olmayabilirsin..Ben daha hic olmadim 12. aya kadar olunmayabiliyormus..Yani guvenebilecegin 2 sey biri sizsiniz biri o test canim malesef..

kızlar şu vahim tblo hakkında yorularınızı bekliyorum.
57 kilo ile hamile kaldım doğuma gittigimde 80 kiloydum. doğum yaptım sezeryanla bebeğim 3.5 kiloydu. ben tam 6.5 kilo kaybettim. eve geldim 10 günde 5.5 kilo verdim 68 kiloya dştüm kırkım cıkana kadar bu kilodaydım almadım da vermedim de. 57. günümde adet görddüm güya adet olan hızlı kilo verir ama ben 7 kilo alıp 90. günüm itibairyle 75 kiloyu görmş durumdayım. 1.63 boyunda ve ince kemiklyim yani bildiginiz bıngıl bıngıl et:))
ve bana sürekli şişko diyen bir kocam, gündüzleri yarım saatten fazla uyumayan sürekli karsısında agucuklar yapmamı isteyen bir bebegim var. düzensiz ve saglıksız beslenmek beni bu hale getirddi. dizlerim belim tutmuyor artık,gebelikten kalma carpal tüneli saymıyorum bile. kendimi çok kötü hisediyorum 20 kilo fazlamla fotograflarıma bakmak bile istemiyorum. oğlumla selfie cekiyorum bir tek zira bedenim çok kötü görünüyorr.
lilacsofie nın dedgi gibi mamut fil krısımı bşey oldum ve çok üzülüyrum:KK43:(

BUnu ben de merak ediyorum. Benim sipa oyuncak gorunce heyecanlaniyor eli ayagi durmuyor ama uzanmiyor da. Sadece ellerini emiyor suan. Feyste bikac kisi cocugum iki aylikken döndü falan yazmis. Iki aylik halini gozumun onune getiriyorum da ihtimal veremiyorum hatta suan bile vermiyorum ki uc aylik olduk :) Kizim sekiz aylik falandi dondugunde emeklediginde onbir yurudugunde de ondort aylikti. Bayagi tembeldi bakalim oglum nasil olacak.

X