2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Hii ewet ewet pirinc unu kof sislik diolar walla hersey sorun dimi ya napicaz bilmem :)

Ewet dr ebe hepsi aptamil olabilir dedi bende daha arastirmaya gerek duymadim ucretide yuksek oldugu icin heralde ii dir dedim...

bebelac ne kadar canim arkadasa onerim bari
ben 500 gr alıyorum 12500. tabi değişiyor yerine göre ama en fazla 15

Kizlar merhabalar inanin herkesi alintilamak cewap tazmak icin ca atiorum alintiliorum crwapla deyince yok oluo bende normal yaziorum falan bestekiz formdan dustu sanmayin daha da enerji topluoeum boyle hirslaniorum su sprun cozulurse gelmis gecmis alintilarim heralde :KK70:

Sormak istedigim bir sey war 4 ain icindeyiz artik ek mamalar ek gece mamasi falan vb bisiler wermek isteyen yada bu konularda bilgisi olan varmi...netten yada kitaptanbakicam ama sizler ne onerirseniz ona yogunlasaim diorum....
canım ben oğlumda yanı ılk cocugumda ilk verdiğim yoğur kaşıkmaması tam tahıllı ve armut suyu vermiştim 4 buçuk aylıktı kilo alımı ıyıydı ama yenı tatlara alışssın ıstedım zaman cici bebe çorba böyle devam etti bende 1 ay sonra başlayacağım yeğenime doktor altı aya kadar anne sütünden başka bırsey vermeyeceksınız dedı çocuk altı aydan sonra hiçbir ek gıdayıda almadı çünkü anne sütünün tadına vardı ne verdıyse reddettı halada yeme problemı var Allaha şükür benım oğlumda bu sıkıntım olmadı ne verdiysem yedı hatta sıpam tatsız tuzsuz şeylerı sevmedı kendı ıctıgım çorbalardan yemegın sularından yedırdım sımdıde seve seve yiyor ınsallah kızımda yer herkesın bebişi yer inşallah yeme problemi cok kötü anneyı cok yıpratıyor hem vicdanen hem bedenen ama kızım suanda biberonu reddediyor oysa ben ona birsürü meyve suyu yapıp içirecektim sımdı nasıl ıçırecem dıye dusunuytorum biberonu dayayınca öğürüyor küçük hanım

Kızlar bizimde 4 ayımız bitti bugün.Bebegime mamada veriyorum,ek gıdaya geçip geçmemekte kararsızım,çünkü bebegimin hala kaka sorunu var,ek gıdaya geçersek daha kötü olurmu acaba..Napıcam ben ya off:KK43:

Canm bnmkide ayni valla hatta babasinda daha iyi duruyo brn biraz stresliyim kizima yansiyo sanirim ama nasik sakin olayimki uykusuzluk yorgunluk yemek evisi koca derkenn...
ben bildigin butun saklabanliklari yapiyorum ona cok guluyo ama herkese gulmesin ya kiskaniyorum gsliba

Demek ki neşeli bi bebeğün var canım. Bizimki sesiz bi bebek beni tanıyo ama babasına daha çok aguluyor gülüyor
Benimki herkesi annesi saniyo herkese ayni davraniyo. Yeterki gul ona o kahkaha atar

Aptamil essema hip disinda ne mama war kizlar uygun olan yani ben aptamil kullaniorum da atkadas pahali dio baska tawsiye edecegimiz war mi :KK51:
Canim aptamilin 900 gramlik kutusu haricinde 1200 gramlik yedegi var. Icinden 400 gramlik 3 ayri paket cikiyo. Ben kutumu atmadim icine dolduruyorum.900 gram la arasinda 3 lira falan oynuyo.indirimden aldim ben hep arada 1200 gramlik olan 49 a dusuyo fiyati gayet uygun geliyo ozaman

Kizlar ya ben oyuncaktan falan cok anlamiyorum malum ilk bebisim. Gecen dislik aldim ses cikariyo oglum bayildi. Azda olsa tutuyo falan. Neyse fisher price marka. Ustunde cin mali yaziyo. Iyi marka diye aldim cin mali cikti. Agzina falan koyuyo ya tereddut ettim ya. Sacma bi soru olcak galiba ama zarari olumuki. Cim mali kavrami kafama kotu yer etmis.

ben 500 gr alıyorum 12500. tabi değişiyor yerine göre ama en fazla 15
Aslinda cok da ucuz degilmis baktim 15 dio markette burda dr.a sorim bakim kafama gore degismiyim 5 tl war arasinda ama bakalim 3 tane alsan biri bedewa gelir hos onlarin sagligi daha onemli ama arkadasim da issizler falan sorunlari buyuk...ama memnunuz diosunuz aptamile de elestiri yagio belkilim bende degistirim :)
canım ben oğlumda yanı ılk cocugumda ilk verdiğim yoğur kaşıkmaması tam tahıllı ve armut suyu vermiştim 4 buçuk aylıktı kilo alımı ıyıydı ama yenı tatlara alışssın ıstedım zaman cici bebe çorba böyle devam etti bende 1 ay sonra başlayacağım yeğenime doktor altı aya kadar anne sütünden başka bırsey vermeyeceksınız dedı çocuk altı aydan sonra hiçbir ek gıdayıda almadı çünkü anne sütünün tadına vardı ne verdıyse reddettı halada yeme problemı var Allaha şükür benım oğlumda bu sıkıntım olmadı ne verdiysem yedı hatta sıpam tatsız tuzsuz şeylerı sevmedı kendı ıctıgım çorbalardan yemegın sularından yedırdım sımdıde seve seve yiyor ınsallah kızımda yer herkesın bebişi yer inşallah yeme problemi cok kötü anneyı cok yıpratıyor hem vicdanen hem bedenen ama kızım suanda biberonu reddediyor oysa ben ona birsürü meyve suyu yapıp içirecektim sımdı nasıl ıçırecem dıye dusunuytorum biberonu dayayınca öğürüyor küçük hanım
bak
sen edepsizi gordun mu insallah kasik zamanina alisir senin kizda hayatim bizim edepsiz kasigi damaklari ile tutuo :KK43: Hepsi ayri bir film yani...

Kizlar ya ben oyuncaktan falan cok anlamiyorum malum ilk bebisim. Gecen dislik aldim ses cikariyo oglum bayildi. Azda olsa tutuyo falan. Neyse fisher price marka. Ustunde cin mali yaziyo. Iyi marka diye aldim cin mali cikti. Agzina falan koyuyo ya tereddut ettim ya. Sacma bi soru olcak galiba ama zarari olumuki. Cim mali kavrami kafama kotu yer etmis.
Canim bizim herseyimiz fsher prece kaliteli die hic dikkat etmedim ya

Canikolar baya aktifim bugun yahu henuz hic siteden hoppadanak dusmedim :KK70:

Bisi merak ediorum pc den giren arkadaslar benim altimda nelerim gozukuo :KK70: turkce iste hi hi ewlilik tarihim ve bebe semam varmi warsa baby semam da tam kac gun yazio biri yazabilir mi kuzucumun merak ediorum.....

birde yeni hali ile album yapan war mi hic cunku tum resimler puff olmus :KK51:

estahfurullah ...Wallahi kalktim bir hewes baktim tirtilimiz kelebegimiz dis kasimali deniz atimiz hepsinde chinna yazio iste cin demi bu saka gibi napicaz diger markalatda bph mi ne war die bunu alioz tirtilsiz uyumaz oturmaz bizim kiz :KK51:
Canim bende sadece dislek var elma dislik diye geciyo.sana zahmet elindeki diger urunlere bakarmisin onlarda cin malimi. Bu arada ben napayim agzina goturuyo diye vermiyorum simdi. Kafam karisti ya

estahfurullah ...Wallahi kalktim bir hewes baktim tirtilimiz kelebegimiz dis kasimali deniz atimiz hepsinde chinna yazio iste cin demi bu saka gibi napicaz diger markalatda bph mi ne war die bunu alioz tirtilsiz uyumaz oturmaz bizim kiz :KK51:
Evet canim cin malimiymis onlarda tirtili almayi dusunuyordum bende. Bir dunya sey satiliyo ucuz ucuz cin mali diye almadim guya bende.kullanip kullanmama konusunda tereddutluyum. Bakalim baska yazan olacakmi. Baska yerlerdende arastirayim

Kızlar avm ye gelecektik benim hayvanla arabasına kahve döktüm diye demediği kalmadı. Beni oracıkta bıraktı eve nasıl dönersen dön dedi.
Kızıma ihtitacı olan bikaç parça eşya alayım dedim okadar dqlgındım ki üst üste kartın şifresini yanlış girdim oda gitti. Üstümde hiç para yok. Ona erkekliğin bukadar bizi Böylece utanmadan bırakıp gitmekti dedim.
Cehenneme kadar yolun var deyip telefonu kapattı.
Eltilerimin evi yakın avmye ama kimseyede bişey demek istemiyorum. Napacağımı şaşırdım

Kızlar avm ye gelecektik benim hayvanla arabasına kahve döktüm diye demediği kalmadı. Beni oracıkta bıraktı eve nasıl dönersen dön dedi.
Kızıma ihtitacı olan bikaç parça eşya alayım dedim okadar dqlgındım ki üst üste kartın şifresini yanlış girdim oda gitti. Üstümde hiç para yok. Ona erkekliğin bukadar bizi Böylece utanmadan bırakıp gitmekti dedim.
Eltilerimin evi yakın avmye ama kimseyede bişey demek istemiyorum. Napacağımı şaşırdım
Canim sen hala avmdemisin? Inanamiyorum ya. Birde kizindami yaninda

Git eltine utanir belki biraz arama ama, rica et onlarada haber vermesinler

C
Canım yaa inanamıyorum eşinin yaptığına bütün bunları kahve döküldü die mi söyledi ve gitti? Canım eltilere gitme evine gitmeye çalış. .ya da ara eşini gelip alacaksın beni burdan falan die konuşsan etkili olmaz mı ne bileyim ben bi tuhaf oldum yakın olsam çıkıp alırdım seni ordan:KK43:

kızlar hepınız oncelıkle hakkınızı helal edın....gebelıgım boyunca olsun sonrasında olsun sureklı olmasa da sızı takıp ettım ama yogunluktan bı turlu yazamadım...bugun kk uyelıgımı aktıfledım artık aranızda olmayı cok ıstıyorum...sızlerden ogrendıgım cok sey oldu:) cok saolun...
subat 2013 dogumlu ve 5 mayıs 2014 dogumlu ıkı kızım var...butun gun onların pesındeyım ,bulasık camasır yemek alısverıs derken hıc oturmuyorum ama olsun onlar saglıklı olsunda önemli değil...
süt konusu dikkatımı çekti sütün çoğalması için en önemli şey ne olursa olsun sütünün bol olduguna inanmak diye ilk kızımda bi yerden yazı okumustum o gun bu gundur herzaman sütüm çok bol dıye ıçımden geçırırım ve faydasını gördüm paylaşmak ıstedım belkı birilerıne faydası olur.(hiçbir zaman sütüm yok yada azaldı dememek ve oyle dusunmemek gerekıyomus tabi tıbbi bi sebep kaynaklı değilse...hormon bozuklugu veya süt bezi azlıgı gıbı)
benimde dertli oldugum 2 konu dişlerim. ve kardes kıskançlığı..ıkı gebelık zaten cok saglıklı olmayan dıslerımı ıyıce kötüleştirdi:KK43:laktamil içiyorum kalsiyum için ama o da ne kadar sağlıklı hiçbi fikrim yok...daha 1.5 yasında olan kızım kardesını cok kıskanıyo bu konuda yanında sevmeyın ılgılenmeyın dıyolar ama napıcam ılgılenıcek baska kımse yokkı tabıkı kucuk sureklı kucagımda altını degıstır emzır ...ayyyy ılk gunden ne cok yazdımmm burda kesıyım :)basınızı şişirmiyim :)

KIzimIn zamaninda bir arkadas hediye oyuncak alacagim ne ister diye sormustu. Esim de Çin mali olmayan herhangi bir oyuncak olur demisti. Zavalli adam uc gun aramis da bulamamis kiyfet getirmisti :)) Vardir mutlaka ama ben hic denk gelmedim. Oyuncak piyasasi Çinlilere emanet malesef...

Kusura bakma ccanim ama sen bu adama nasıl katlaniyorsun. Yazdiklarini okuyorum da adami bogasim geliyor. Taam bir okuz. Of sinirlendim kusura bakma. Yerinde olsam Mersin'den uzuuuuun bir sure donmezdim. Anlasin kiymetini. On gomlek fazlasin sen ona. Insallah hala avm deilsindir. Diger sayfalara bakmadan yazdim.

KIzimIn zamaninda bir arkadas hediye oyuncak alacagim ne ister diye sormustu. Esim de Çin mali olmayan herhangi bir oyuncak olur demisti. Zavalli adam uc gun aramis da bulamamis kiyfet getirmisti :)) Vardir mutlaka ama ben hic denk gelmedim. Oyuncak piyasasi Çinlilere emanet malesef...
Bu benim aldigim ilk oyuncak :KK43: eger bulamazsam duzgun bisey mecbur kullancam artik. Fisher price bile ucuz iscilik kullanmis ya ne diyeyim.

X