2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kızlar avm ye gelecektik benim hayvanla arabasına kahve döktüm diye demediği kalmadı. Beni oracıkta bıraktı eve nasıl dönersen dön dedi.
Kızıma ihtitacı olan bikaç parça eşya alayım dedim okadar dqlgındım ki üst üste kartın şifresini yanlış girdim oda gitti. Üstümde hiç para yok. Ona erkekliğin bukadar bizi Böylece utanmadan bırakıp gitmekti dedim.
Cehenneme kadar yolun var deyip telefonu kapattı.
Eltilerimin evi yakın avmye ama kimseyede bişey demek istemiyorum. Napacağımı şaşırdım
İnanamıyorum bu kadarınada pes dogrusu:KK34:,2 kere okudum dogrumu okuyorum diye.İstanbulda olsan yemin ederim gelir seni alırım oldugun yerden..Naptın acaba yazalıda 1 saat olmuş,merak ederim şimdi ben ya off nasıl bir adam senin kocan:KK62:

kızlar hepınız oncelıkle hakkınızı helal edın....gebelıgım boyunca olsun sonrasında olsun sureklı olmasa da sızı takıp ettım ama yogunluktan bı turlu yazamadım...bugun kk uyelıgımı aktıfledım artık aranızda olmayı cok ıstıyorum...sızlerden ogrendıgım cok sey oldu:) cok saolun...
subat 2013 dogumlu ve 5 mayıs 2014 dogumlu ıkı kızım var...butun gun onların pesındeyım ,bulasık camasır yemek alısverıs derken hıc oturmuyorum ama olsun onlar saglıklı olsunda önemli değil...
süt konusu dikkatımı çekti sütün çoğalması için en önemli şey ne olursa olsun sütünün bol olduguna inanmak diye ilk kızımda bi yerden yazı okumustum o gun bu gundur herzaman sütüm çok bol dıye ıçımden geçırırım ve faydasını gördüm paylaşmak ıstedım belkı birilerıne faydası olur.(hiçbir zaman sütüm yok yada azaldı dememek ve oyle dusunmemek gerekıyomus tabi tıbbi bi sebep kaynaklı değilse...hormon bozuklugu veya süt bezi azlıgı gıbı)
benimde dertli oldugum 2 konu dişlerim. ve kardes kıskançlığı..ıkı gebelık zaten cok saglıklı olmayan dıslerımı ıyıce kötüleştirdi:KK43:laktamil içiyorum kalsiyum için ama o da ne kadar sağlıklı hiçbi fikrim yok...daha 1.5 yasında olan kızım kardesını cok kıskanıyo bu konuda yanında sevmeyın ılgılenmeyın dıyolar ama napıcam ılgılenıcek baska kımse yokkı tabıkı kucuk sureklı kucagımda altını degıstır emzır ...ayyyy ılk gunden ne cok yazdımmm burda kesıyım :)basınızı şişirmiyim :)
hosgeldin aramıza. .
Süt konusunda sana katılıyorum. .kızın gerçekten çok kucukmus kıskanma çok normal ıkisi yle ilgilenmek zor olsa gerek canım Allah yardımcın olsun..

Nuk biberon hakkinda
Kizlar cildirmak uzereyim kizimin gaz sancilari bitmek bilmiyor ilk zamanlara nazaran azalacagi yerde dahada artti napacagimi nasil susturacagimi sasirmisndurumdayim bi basliyo aglamaya kac kere acile.gittik gaz diuip yolluyolat.kullanmadigim damla ilac kalmadi ise yaramiyo..biberonda nuk kullaniyorum biberon emzigimde orta akiskanli uc acaba ondanmi gazi cok oluyo nuk kullananlar hangi ucu kuklaniyosunuz hizli akiksanmi yoksa notmal akiskan olanimi pofff
Canim merhaba,
Mesajini gorunce dayanamadim yazim dedim, bilmiyorum benim kadar gaz derdi ceken var midir, oyle oluyodu ki susturmak icin gecenin bir yarisi arabayla cikiyoduk ama cok sukur 1 aydir iyiyiz bende biberon kullaniyorum sutumu sagiyorum gunde 2 kez oyle veriyorum biberonumdan cok memnunum hatta onunla ictigi zaman hic gaz almiyor memeden daha fazla aliyor markasi doktor brown bunun disinda 1 aydir kullandigim inailmaz damla relactaz ilk basladigimda gunde 3 kez veriyodum su an 2 ye dusurdum muciE gibi bisey...
Umarim bunlar isini gorur ben 1 aydir bunlar sayesinde rahatim.

Kızlar avm ye gelecektik benim hayvanla arabasına kahve döktüm diye demediği kalmadı. Beni oracıkta bıraktı eve nasıl dönersen dön dedi.
Kızıma ihtitacı olan bikaç parça eşya alayım dedim okadar dqlgındım ki üst üste kartın şifresini yanlış girdim oda gitti. Üstümde hiç para yok. Ona erkekliğin bukadar bizi Böylece utanmadan bırakıp gitmekti dedim.
Eltilerimin evi yakın avmye ama kimseyede bişey demek istemiyorum. Napacağımı şaşırdım
Canim awm demisin hala naptin saat kac

Allah bu adamı ıslah etsin ne diyeyim üzme canım kendini.otur ailesiyle konus kendine ceki düzen versin.seni düşünmüyorsa bile cocuğunu da mı düşünmüyo.

Papatyacim nerdesi merakta birakma bizi cok ii demissin erkeklik bu degil babalik bu degil sozde senden de biraz buyukce ve cocuk fikrini onun icin istemistimn bi kezdaha aklima annen geldi suan bilse napardi lutfen sakinol sadedce kizini dusun yani hayatini yasa anladin mi onu umursama cunku burda da aileni biliosun kardesini biliosun ozel araba tahsis etsin sana ozamn okadar kiymetlise arabasi....sen ve kzin herseyden onemlisin unutma

bende kaynanamdan dertliyim.ilk cocuğumu sezaryanla dogurdum diye demediğini bırakmadı.hatta ikincisini bile normal doğurmamı bekledi.doktorum yapmıyo dedim.çocuk hapşırsa tıpşırsa sen sezaryan oldun ondan diyo.benim dizimde menikus çıktıya ne zamandır ağrı çekiyorum bana bugün diyoki sezaryanda yapılan iğneden diyo.burdaki kaynanalar gibi eve gelip kurulmadı karışmadı ama laflarıyla delirtiyor.

Canim benim Allah yardimcin olsun, kocani da ıslah etsin. Ne diyecegimi bilemedim cocugunu da mi dusunmuyor bu adam. Senin yerinde olsam Mersin'den donmem. Kendini affettirsin, burnu surtsun,senin kiymetini anlasin. Ne yaptin simdi nerdesin haber ver canim

annelik ne zormuş
bebişimin gece ateşi vardı eşimde şehir dışındaydı :KK43: elim ayağıma dolaştı resmen
ılık duş calpol falan düştü allaha şükür
bizim ev acayip sıcak alıyo gün içinde bikaç defa suya sokuym kızımı sanırım üşüttü offffff
Kiyamam ..gecmis olsun. Simdi nasil?
geçmiş olsun canım yaa bu gece bende hep ateşle uğraştım ona bişey olacak korkusu ne fenay mışşş :KK43:
ben aşı da yaptırmamıştım ama sanırım üşüttüm kuzuyu
canım bu arada sen de ankaralıysın sanırsan bebişin inşallah kendini torarlar sa haftasonu planladığımız toplanmaya gelmek istemezmisinn
Cnm.dogum sonrasi baya hastalik yasadim.yeni yeni topluyrm.be i mazur gorun.sordugun icin tesekkur ederim.

Kızlar biz çok hastayızz... Önce ben grip oldum, sonra Can'ıma bulaştırdım :KK43: şimdi bende öksürük kaldı ama Can fena... Sürekli öksürüyor, hırıltısı var nefes alırken..Yemek yemiyor, uyumak istiyor...burnu akıyor, hep tıkalı... Otribebe ile çekiyorum ama nafile...bu kadar küçük bebek hasta mı olur ya :KK43:(((
Oyyy cok gecmis olsun.

bende kaynanamdan dertliyim.ilk cocuğumu sezaryanla dogurdum diye demediğini bırakmadı.hatta ikincisini bile normal doğurmamı bekledi.doktorum yapmıyo dedim.çocuk hapşırsa tıpşırsa sen sezaryan oldun ondan diyo.benim dizimde menikus çıktıya ne zamandır ağrı çekiyorum bana bugün diyoki sezaryanda yapılan iğneden diyo.burdaki kaynanalar gibi eve gelip kurulmadı karışmadı ama laflarıyla delirtiyor.
Aynen canim ben de bu konuda cok dertliyim. Sanki normal oluyordu da ben istemedim gibi davraniyorlar. Bana da illa doktora soyle normal dogur diyorlardi. Omuyor ilk sezeryan olunca digerleri de sezeryan oluyor diyorum anlamiyorlar. Bundan yirmi sene onceyi ornek veriyorlar. Ben ilk dogumumu kaynanamgilde yapmistim daha yirmi gunluktu ameliyatim gorumcem ve cocuklari tatile geldiler bana kizarak sen niye onlarin yataklarini hazirlamiyorsun demisti. Anne ben daha yeni ameliyat oldum dedim hem burasi benim evim degilki ben de onun gibi misafirim demistim. Gulerek o ameliyatta ne var ki dedi. Kac gun sonra bu sefer de halilari silkele dedi yapamam karnim agriyor dedim kac gun surat yapti ameliyat da ameliyat olaydi dedi. Uffff eskilere gittim yine Rabbim herkesi iyilerle karsilastirsin kendi kizlari olsa yaparlar mi bunlari bilmiyorum. İkinci de aklim basima geldi ne ben oraya gittim ne de onun gelmesini istedim. Ohhh cok rahattim:)

Aynen canim ben de bu konuda cok dertliyim. Sanki normal oluyordu da ben istemedim gibi davraniyorlar. Bana da illa doktora soyle normal dogur diyorlardi. Omuyor ilk sezeryan olunca digerleri de sezeryan oluyor diyorum anlamiyorlar. Bundan yirmi sene onceyi ornek veriyorlar. Ben ilk dogumumu kaynanamgilde yapmistim daha yirmi gunluktu ameliyatim gorumcem ve cocuklari tatile geldiler bana kizarak sen niye onlarin yataklarini hazirlamiyorsun demisti. Anne ben daha yeni ameliyat oldum dedim hem burasi benim evim degilki ben de onun gibi misafirim demistim. Gulerek o ameliyatta ne var ki dedi. Kac gun sonra bu sefer de halilari silkele dedi yapamam karnim agriyor dedim kac gun surat yapti ameliyat da ameliyat olaydi dedi. Uffff eskilere gittim yine Rabbim herkesi iyilerle karsilastirsin kendi kizlari olsa yaparlar mi bunlari bilmiyorum. İkinci de aklim basima geldi ne ben oraya gittim ne de onun gelmesini istedim. Ohhh cok rahattim:)

banada bayramda yine hatırlattı.ne yapayım ben karı değilim doğuramıyorum dedim.kendi dokuz tane doğurmuş

çok canım sıkkın sanırım sütlerim bitiyor.iki gündür sağdığım süt 30-40 cc geçmiyor.öğlen eve gidip emziriyorum akşamda sürekli emziriyorum ama nafile.gündüz 3 saatte bir sağdığımda 120-130 çıkardı şimdi ise 30 zor oluyor .anlamadım böyle birden ne oldu şimdi.Ayaz bu nedenle gündüz iki öğün mama yemeye başladı.artık hayırlısı rızkı ne kadarsa o kadar emer diyorumda bir yandanda üzülüyorum tabi.
Çok yoruluyorsundur kolay mı hem çalışıp, hem iki çocukla baş etmek? Biraz da son zamanki gerginliklerin etkisidir.
Haftasonu emzirme kampı yap diyeceğim ama, Kuzey'le zor olur tahmin ederim, belki anneanne biraz alıp sizi Ayaz'la başbaşa bırakabilir, belki birlikte uzun uzun emzirme saatleri geçirmek iyi gelir, bu benim hissiyatım sadece, içimden öyle geldi.
Olmuyorsa sağma sürelerini biraz uzatırsın, bir de milkway ve sunpride elma suyu tavsiye edebilirim sana. Çok ta hızlı kilo vermişsin, o da etkiler belki. Kendine biraz dikkat et:KK43:

Kizlar merhabalar inanin herkesi alintilamak cewap tazmak icin ca atiorum alintiliorum crwapla deyince yok oluo bende normal yaziorum falan bestekiz formdan dustu sanmayin daha da enerji topluoeum boyle hirslaniorum su sprun cozulurse gelmis gecmis alintilarim heralde :KK70:

Sormak istedigim bir sey war 4 ain icindeyiz artik ek mamalar ek gece mamasi falan vb bisiler wermek isteyen yada bu konularda bilgisi olan varmi...netten yada kitaptanbakicam ama sizler ne onerirseniz ona yogunlasaim diorum....

Bestecim merhaba canım, nerelerdesin cidden düştün formdan:))) 4. Ay dolup bitince ek gıdalara başlayabiliriz artık. Tabii ki doktordan fikir ve bilgi almak gerek önce.
Ben bildiğimi paylaşayım;
Mesela bir bebeğim anne sütüyle kilo alımı iyi değilse, mama alıyorsa günde bir öğünü ek gıda olabilir, bu öğün genelde akşam uyku öncesi öğünü olur. Ancak sütü kesilmemesi için anne gece kalkıp sağmalı çünkü gece emzirmelerinin kritik bir önemi var.
Önce cam rendede meyveyi rendeleyip suyundan bir iki çay kaşığı vermekle başlıyoruz sonra yavaş yavaş arttırıp püresine de geçiyoruz. Pirinçli, irmikli muhallebiler ve yoğurtlat var onra yavaş yavaş sebze çorbaları... Çilek domates bal direkt şeker çikolata vb kesinlikle yasak...
İlk altı ay asıl beslenmelerinin anne sütü ve ya mama oldugu unutulmamalı...
Ek gıdalara başlarsan tarifler için ben yardımcı olurum gerektıgınde...

3 haftadır bildiğin elimi her sürdüğümde tomar tomar dökülüyor,ciddi anlamda korkmaya başladım..Zaten seyrektir saçlarım böyle giderse dipler dedeler gb olacak..Dediğine inanıp buna da sevineyim bari :)

Canım,alıntıları ekle diyor sonra kutu acılıyor bu alıntıları ekle diyeceksin tekrar..
Mama vermeye devam etseydim ek baska birsey vermek isteyecektim mama yerine ama suan anne sütüyle besleniyor zaten 4 ay da biterse daha iyi sanki..Yakında cok işimiz var ek gıdalara gececez :KK19:
Diyorlar ki keşke küçük olsa diyeceksin,dedm ki sağlıklı olsunda yeter ki beni peşinde koştursun,evi batırsın:KK68:

Saçların en çok döküleceği zaman üzülme canım daha yumusak parlak gercek saclar cıkacak:)

Kraftın sonucunu bildirir misin canım, lansinoh patlak çıkınca hepten soğudum
İlk ihtiyaçta kraft çözdüreceğim yazacagım buraya tabii...
Bugun de milkway aldım poşet olarak valla ben de soğudum lansinohtan

Ama artık gün içinde sütümü süt kapları var ya onlarda biriktirip, kalanı gün sonunda süt poşetine aktarıp direkt donduruyorum. Artık süt poşetinde biriktirmiyorum. Bence etkisi oldu...

Kizlar mama yediren anneler ya da anne sutunu sagip vyeren anneler nuk biberon kullanan yokmu?ben nuk ve biberon emzigi olarakta no 1 orta akisli emzik kullaniyorum..ama kizim sanki cok yoruluyo sutu icerken cekiyo cekiyo acaba deligimi kucuk geliyo.fazla zorlamamnin orta.kulakta sii birikimine neden oldugunu oogrendim sizler ne kullaniyonuz
Kızım biberon sevmiyor ama nuk 'tan içiyor biraz bazen. Gaza sebep olmaz sanmıyorum
Oğlumda hep nuk kullanmıştım iki haftalıktan itibaren...

cnm ben doğduğundan beri bebelac kullanıyorum bir iki dr da güzel mama verebilirsin dedi. kilo alımı da iyi 800-900 gr alıyoruz.

Hii ewet ewet pirinc unu kof sislik diolar walla hersey sorun dimi ya napicaz bilmem :)

Ewet dr ebe hepsi aptamil olabilir dedi bende daha arastirmaya gerek duymadim ucretide yuksek oldugu icin heralde ii dir dedim...

bebelac ne kadar canim arkadasa onerim bari[/QUOTE

Bebelac ile APTAMİL aynı marka ve aynı firma arkadaşlar...
Birebir aynı.....
Aptamil tercih etmeyenlerin bilgisine....

Şimdi nerdesin, ne yaptın acaba???? Eşime söyleyecek söz bulamıyorum...
Bu işin sonu pek iyi görünmüyor desem ayıp mı etmiş olurum:KK43:(((

Papatyacım iyisindir inş. Üzme tatlı canını. İnş hatasını anlar. Fevri bi adam seninki. Babasından korkuyodu ona mı desen acaba. Ya da sabret umarım pişman olmuştur. Allah insaf versin eşlerimize

Çok yoruluyorsundur kolay mı hem çalışıp, hem iki çocukla baş etmek? Biraz da son zamanki gerginliklerin etkisidir.
Haftasonu emzirme kampı yap diyeceğim ama, Kuzey'le zor olur tahmin ederim, belki anneanne biraz alıp sizi Ayaz'la başbaşa bırakabilir, belki birlikte uzun uzun emzirme saatleri geçirmek iyi gelir, bu benim hissiyatım sadece, içimden öyle geldi.
Olmuyorsa sağma sürelerini biraz uzatırsın, bir de milkway ve sunpride elma suyu tavsiye edebilirim sana. Çok ta hızlı kilo vermişsin, o da etkiler belki. Kendine biraz dikkat et:KK43:

Bestecim merhaba canım, nerelerdesin cidden düştün formdan:))) 4. Ay dolup bitince ek gıdalara başlayabiliriz artık. Tabii ki doktordan fikir ve bilgi almak gerek önce.
Mesela bir bebeğim anne sütüyle kilo alımı iyi değilse, mama alıyorsa günde bir öğünü ek gıda olabilir, bu öğün genelde akşam uyku öncesi öğünü olur. Ancak sütü kesilmemesi için anne gece kalkıp sağmalı çünkü gece emzirmelerinin kritik bir önemi var.
Önce cam rendede meyveyi rendeleyip suyundan bir iki çay kaşığı vermekle başlıyoruz sonra yavaş yavaş arttırıp püresine de geçiyoruz. Pirinçli, irmikli muhallebiler ve yoğurtlat var onra yavaş yavaş sebze çorbaları... Çilek domates bal direkt şeker çikolata vb kesinlikle yasak...

Saçların en çok döküleceği zaman üzülme canım daha yumusak parlak gercek saclar cıkacak:)

Ama artık gün içinde sütümü süt kapları var ya onlarda biriktirip, kalanı gün sonunda süt poşetine aktarıp direkt donduruyorum. Artık süt poşetinde biriktirmiyorum. Bence etkisi oldu...

Kızım biberon sevmiyor ama nuk 'tan içiyor biraz bazen. Gaza sebep olmaz sanmıyorum
Canim cok saol az kaldi baslicaz bakalim sorcak cok soru war ye hu :KK70:

kızlarr yaa çok defa konuşuldu ama tekrar sormak istiyorum emziren anneler bebişlere su veriyo musunuz bizim ev acayip sıcak oluyo çok terliyo versem mi anne sütü yeterli mi bilemiyorum
yağmur gün içinde daha çok emmeye başladı yani acıkmadan meme istiyo 2 3 dk emip bırakıyo acaba susadığı için ön sütü mü alıp bırakıyo normal öğünlerinde gayet güzel emiyoo oofff kafam da deli sorularr sonuç olarak siz su veriyo musunuzzz

Cok sicak oldugunda verilebilecegini okumustum..Bende cok sucaklarda veriyorun canim,kendi kasigiyla 4-5 kasik..

Yeterince acik hayatim merak etme...yani ben emziriorum ama mama takviyeside yapiorum kasik mamasina 4 ay yazmislar acaba baslasak mi die dusundum ona nasil baslanio kutu uzerine mi uyuluo yazana....

aynen hayatim ya yok ewi batirirmis yok kusarmis yok emeklerse mirarmis napim yani gerimi sokayim cocugu ciktigi yere hamilekende bolelerdi bunlar eski gunlerini mumla arican diolardi yooo denizede gittim dondurmada yedim yani hayatim ayni ne den bahsedio bu insanlar bukandcik cocuk hayati zinda edio diolar tovbe estagfurullah o bnm hayatimin isigi neyin kafasini yasio bunlar :KK43:

Millet kafayi yemis..ciddi anlamda bizde ki boyle olacazda farketmeyecez diye cok korkuyorum.

Aptamil essema hip disinda ne mama war kizlar uygun olan yani ben aptamil kullaniorum da atkadas pahali dio baska tawsiye edecegimiz war mi :KK51:

Humana var ama ne kadardi hatirlamiyorun..bence artik aptamil kullanilmasin yaa..
akadasta paylasmis baksana,tmm insan yapimi sonucta ama senin isin bebeklerebisy yapmaksa en iyisini yapacaksin sunda bu cikmis fazlaymis acuklamasi bile inanilmaz,rezillik..

Aptamil PDF bebek maması bazı partileri toplatılıyor
12 Şubat 2014 Çarşamba, 12:22
Dünya Sağlık Örgütünün uyarısı üzerine daha çok prematüre bebekler için kullanılan "Aptamil PDF" adlı beslenme ürününün bazı partileri toplatılacak.
.ak_yorumYazClick { background: url('http://statik.bugun.com.tr/assets/images/yorumJump.gif'); color: black; padding:0; margin:0; margin-top: -20px; width: 100%; height: 38px; text-align: center; line-height: 30px; cursor: pointer; font-weight: bolder; } .ak_yorumYazClick:hover { background: url('http://statik.bugun.com.tr/assets/images/yorumJump.gif'); }
Dünya Sağlık Örgütü'ne (DSÖ) bağlı International Food Safety Authorities Network (INFOSAN) (Uluslararası Gıda Güvenliği Yetkili Bilgi Ağı), "Numil Gıda Ürünleri San. ve Tic. A.Ş" tarafından ithal edilen "Aptamil PDF" adlı tıbbi amaçlı beslenme ürününün 294421 ve 294433 parti numaralılarının yüksek oranda iyodin (tuz) içerdiğini bildirdi.

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, bu nedenle söz konusu ürünün 294421 ve 294433 parti numaralıları hakkında ilgili yönetmelik çerçevesinde 1. sınıf A seviyesinde geri çekme işlemi uygulanmasına karar verdi.

Bakanlık bu ürünle ilgili toplatma kararının yerine getirilmesi için gereğinin yapılmasını ilgili firmaya duyurdu.

1. sınıf A seviyesinde geri çekme, söz konusu ürünün hasta, eczane, ecza deposu ve hastane düzeyinde toplatılması anlamına geliyor.

APTAMİL'DEN BASIN AÇIKLAMASI

Bugün (12 Şubat Çarşamba 2014) itibari ile bazı mecralarda yer alan; ‘Prematüre bebek maması toplatılıyor’ başlıklı haberlerle ilgili açıklamamızı bilginize sunarız:

Sadece eczanelerde satılan, Aptamil PDF (900 g) adlı özel tıbbı amaçlı ürünümüzün 294433 parti numaralı üretimi sonrasında, esansiyel minor besin öğesi olan iyotun beklenenin üzerinde olduğu tespit edilmiştir. 294433 parti numaralı ürün, kalite standartlarımız açısından depomuzda satışa kapatılmış, ecza depoları ve eczanelere sevk edilmiş olanlar da geri alınmıştır.

şimdi burada tek bir üründen bahsedilmiş ama daha sonra başka ürünlerde sorun çıkmayacağının garantisi varmı.. ben sma kullandım. pahalı evet ama bebeğim in saglıgı bu daha önemli ne olabilirki..tavsiye ederim

Bunlarin hic vicdani yok mu acaba?
Pes yaa..

Sinirden aglayacam suan,o kadar kotu oldum!!!
Allah'im sizi ondan hayirlisiyla ya kurtarsin ya sevgi versi merhamet versin kalbine.
Eger bebegini dusunuyorsan geregini yapmalisin,huzursuz bir ailede dusunulesi degil pek..
Allah yardimcin olsun..cok merak ettim seni..

Ona bi sorsana kendisi normal mi dogmus?
Gerci her iki dogumdada yan etki olarak akil kitligi yok ama neyse..

Aaa biz de bir nevi bebegiz yani,cok hos..

Kızlar kusura bakmayın şimdi ancak bakabildim.
Elimde plastık bardakta kahve vardı kemeri açarken elime degdi ve cama kapısına döküldü hani koltugada dökülse silinir naylon çünkü kumaşta değildi.
Neyse bizimkı gerizekalı eski arabayada böyle yapıyordun ayakkabıların hırkaların orda burdaydı çöp gibi yapmıştın bunuda öyle yapıyorsun vs dedi bagırarak.
Ki yanlışlıkla oldugunu gördü.
Agladım o laflarına hayvan arabanın hayrını görmezsin inşallah dedim sinirlendi saygısız dedi. Kızımda arkada korktu agladı garibim :KK43:
Gerizekalı demek saygısızlık olmuyomu dedim yok o hayvan lafının yanında az kalır diyo.
Eve gidelim dedim
avm nin önündeyiz yok hava alalım... bidaha o lafı kullanma gerizekalı neysede hayvan saygısızlıktır dedi.
Bidaha dersem ne olur deyince al kızınıda nasıl eve dönüyorsan dön dedi.
Saat 8 de avm kapandı kapandığı gibi teli açtı viber yüklü ordan görünüyo çevrimiçi olup olmadığı...
Dediğim gibi para yok otobüs kartı yok sadece kredi kartı vardı ondada bazen onunkini kullandıgımdan onun sifresini girdim 4 kez sonra gitti kızıma sectiğim seyleri geri bıraktım.
Bekledim o arar diye ama nerdee neyse ben aradım mecbur kalıp özür dile diyo dilemem dedim almaya geldı saat 8 bucukta avm kapandıgından bitişikteki magazayada gittim bekleyene kadar.
Allah ne verdiyse canımın istediği istemediği herşeyi fazlasıyla aldım sinirimden hadi gel öde dedim şimdi.

Eve gelincede benim için saygı önemli deyip durdu o özür diledi bende diledim ama ondan nefret ediyorum artık annesi babası bugün türkiyeye gitti gitmezselerdi oraya giderdim yakındıda herşeyinide anlatırdım.

Yakın olan eltilerim vardı ama çekindim.
Kardeşim viberi açtı o sırada anneme ver konuşayım anlatayım diyecektim ki kapattı.

Hep böyle oluyor kavgalı iken akıllı kardeşim bişe yazar daha ben cvp tam vericekken kapar ve hep kavgalı anımızda onlarında teli kapalı oluyor kimseye içimi dökemiyorum ne ailem ne arkadaşım kimsem yok burada.

Bide kasada öylece kaldım diye genç uzun boylu bir adam arkamda sırada zor durumda kaldıydanız ödiyim dedi.
Teşekkür daha sonra alırım deyip çıktım ordaki çocuklar için ayrılan bölümde oturdum 2 kez gidip geçip bana bakıp durdu.
Yuh bu halimle bile bana bakanlar var diye düşündüm Allah günah yazmasın günahınıda almiyim ama bakışları öyle gidiş gelişi normal değildi eve gelince benimkine anlattım sonradan sadece ödemek isteme kısmını.
Ne kadardıkı dedı 30 kron dedım (6lira)
Hııı deyip sustu halbuki 40-50lira kadardı.

Benim kuzu son 1 haftadir sirtustu yatarken sagdan soluna yuzustu donmeye calisiyrdu. Derken dun gunduz uyurken yaninda oturuyrdum..yine basladi denemeye..1 2 3...derken hoppp döndü...kolunun uzerine yatip kaldi agladi tabi hadi kurtar :KK66:)
Oyyy daha sabah tv deki dr 5 aylik bebek döner demisti..bizimki cok hizli cikti :nazar:

Bide kasada öylece kaldım diye genç uzun boylu bir adam arkamda sırada zor durumda kaldıydanız ödiyim dedi.
Teşekkür daha sonra alırım deyip çıktım ordaki çocuklar için ayrılan bölümde oturdum 2 kez gidip geçip bana bakıp durdu.
Yuh bu halimle bile bana bakanlar var diye düşündüm Allah günah yazmasın günahınıda almiyim ama bakışları öyle gidiş gelişi normal değildi eve gelince benimkine anlattım sonradan sadece ödemek isteme kısmını.
Ne kadardıkı dedı 30 kron dedım (6lira)
Hııı deyip sustu halbuki 40-50lira kadardı.

Bence Türkiye'ye geldiğimde herşeyi konuş anlat. Sen orada bunları yalarken artık özellikle annenin de olan biteni bilmesi şart olmuş...
Eve sağ salim dönmene çok sevindim.
Buarada diğer yazında, eşinin ilk evliliğinden olan kızını hiç arayıp sormadığını söylemişsin. Buna da üzüldüm çok yazık o çocuğun ne günahı var. Çocuk yapıp sonra ayrılınca çocuklarını tanımayan anne-babalara çok sinirleniyorum. O zaman dünyaya getirmeselerdi onu diyorum.

Benim kuzu son 1 haftadir sirtustu yatarken sagdan soluna yuzustu donmeye calisiyrdu. Derken dun gunduz uyurken yaninda oturuyrdum..yine basladi denemeye..1 2 3...derken hoppp döndü...kolunun uzerine yatip kaldi agladi tabi hadi kurtar :KK66:)
Oyyy daha sabah tv deki dr 5 aylik bebek döner demisti..bizimki cok hizli cikti :nazar:
Canım dönerler ama o kolu kendi kendine altından çıkarması zaman alacak:KK66:

tüm alıntılarım gitti yine
papatya canım sabah sabah yüreğim ağzıma geldi neyseki sağsağlim varmışsın evine .okuyunca çok sinirlendim evet az bile demişsin bence eşine.bir erkek heleki küçücük bebeğiyle bir kadını nasıl bırakır ortada aklım almıyor.sinirden deliricem yaşadıklarını düşününce.allah akıl fikir versin inşallah eşine.

hatta sinirden alıntı yaptığım herşey gitti aklımdan.

ek gıda konusuna gelince Kuzey de biz ek gıdaya 6. aydan sonra başlamıştık annem bakıyordu ve nedense emanet çocuk psikolojisi ile çocuğa yedirmeye korkuyordu.sonuç yeme problemli bir çocuk oldu.yemek yemek benim ve onun için hep bir eziyete döndü.neler neler yaşadım Kuzeyi büyütürken bu konuda anlatsam korkarsınız o derece yani.bırak yedirme acıkınca nasılsa kendi ister diyenlere uyup 3 gün aç bıraktığım oldu ama yine yemedi yinede istemedi.şimdi ise Ayazda ufak ufak ağzına tattırmaya başladım bile.diline sürüyorum herşeyden çokta severek yalıyor.doktorum kilo alımı iyi olduğundan 6. aya kadar ek gıda vermeyelim dedi bakalım 4. ay kontrolünde tekrar soracağım.Büyükten çok çektim Ayazda kolay olur inşallah yemek olayı.

X