2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Sana Gelsin Denizim...

Tavuklu Yoğurt (ikindi vakti için / 8+): Yogurt icersine bazen ekmek, bazen bugday ruşeymi, bazen meyve puresi ekliyorum. Bu kez de tavuk eklemek istedim.
Malzemeler
●1adet tavuk göğsü
●3çorba kaşığı yoğurt
●1küçük kurusoğan
●1çay kaşığı zeytinyağ
Yapılışı: Küçük küçük doğranan soğanlar ile bütün haldeki tavuk göğsü yeterli miktarda su ile haşlanır. Soğuduktan sonra ceviz büyüklüğünde tavuk eti minik minik olacak şekilde elimizde parçalanır ve yoğurda eklenir. Üzerine zeytinyağ da eklendikten sonra afiyetle bebegimize yedirilir. Geriye kalan tavuk da anneye kalır.

Eklentiler

• IMG_20150206_164441.jpg
    106,2 KB · Görüntüleme: 68
Gunaydi. Hanimler beni taniyan olurmu bilmiyorum ama 14 mayista dogum yaptim oglum utkuyukucagima aldim.aradan 9 ay sonra yenide hamileyim dun ogrendim 1 aylik.istesteretek oldu yaaim 32 bekleme isteemdik rbbimde hemen veri sukur
Bende hatırladım seni. Aynı gün doğum yapmisiz yeni bebiste hayırlı olsun.allah gönlüne göre versin

Yedikleri herzamanki aynı canım ama sanırım artık dişler ben geliyorum diyor.

Teşekkür ederim canım eline sağlık. Burda kasapta koy tavuğu satılıyor onu alayım bari. Bugun bende enginar yaptım ama henüz yemedi bakalım sevecek mi. En sevdiğim yemek benim. O yüzden geri kalan enginar da anneye

teşekkür ederim :) Bak işte böyle yazıyosunuz köy tavuğu köy horuzu buğday bilmem nesi kendimi yetersiz anne hissediyorum.Ben baya baya ne yiyosam onu veriyorum yemeklerimi çorbalarımı az tuzlu yapıp bi kase oğluma yediriyorum. O kadar koşturma geçiyo ki günlerim bu yıl izinde olmama rağmen zor yetişiyorum her şeye.Kiloso 9.200

Afiyet olsun cnm. Kasap guvenilirse al cnm. Parcalar buzluga atarsin. Ara ara cikarir pisirirsin.
Enginari ben de cok severim ama alerjik cnm. O nedenle yusufa vermeden bekliyorum. Nasil yaptin sen? Tarif alayim

Yemeklerini direk tuzsuz yapip oyle verseniz daha iyi olur. Siz sonra kendinize ekleyin. Ben de simdilerde tuzsuz salcasiz yapiyrm. Ogluma ayirip, kalan kisma bizim icin salca ve tuz ekliyrm.
Yetersiz hissetmeyin kendinizi. Her anne guzel bakar bebegine cunku boyu ne kadar? Kilosu iyi bence. Oglum 8 mayis dogumlu. gecen ay 76cmdi. 9kg idi.

Gunaydin diyeyim ama bize gun coktannnnn aydı.... gece her 30dk da uyandik. Huzursuzdu yavrum. Uyuyamadi. Ne dişmiş arkadaş ;( sabah 6.30da kalktik. Ishal de olmus yine. Burnunda bişi yok ama tıkanıyor. 29aralikta da boyle oldugunda dr diş demişti. Hala gelemedi...

Aman canim neredeyse bir bucuk ay olmus yandik biz valla.

Aman canim neredeyse bir bucuk ay olmus yandik biz valla.
Sorma.denizim.
Burnu da akmaya basladi. O zamanda boyleydi. Mahvolduk yahu. Her bebek bu kadar zorlanmiyrmus.

Ben gibi regl olmayan kaldi mi? Merak ettim.

Sorma.denizim.
Burnu da akmaya basladi. O zamanda boyleydi. Mahvolduk yahu. Her bebek bu kadar zorlanmiyrmus.

Bizde de dis merasimi var geceler zor..Buna sukur yine de oyle cok sey ustuste gelmisti ki cunku :)
Buarada regl olmayanlar var canim daha,bende ilk gecen ay oldum..

Bizde de dis merasimi var geceler zor..Buna sukur yine de oyle cok sey ustuste gelmisti ki cunku :)
Buarada regl olmayanlar var canim daha,bende ilk gecen ay oldum..
Saol cnm.
Simdi benim bir merakim daha var
Abimin esi tam 1 yil sonra regl oldu. O zaman emzirirken 2 gun cok fazla bas dönmesi yasadigini soyledi. Yatarken kalkarken vs. Ciddi sekilde oldugunu. Yasadin mi sen de cnm?

Saol cnm.
Simdi benim bir merakim daha var
Abimin esi tam 1 yil sonra regl oldu. O zaman emzirirken 2 gun cok fazla bas dönmesi yasadigini soyledi. Yatarken kalkarken vs. Ciddi sekilde oldugunu. Yasadin mi sen de cnm?

Yasamadim canim,kan degerleri ile ilgili olabilir mi ki ?
Degerleri dusukse direncide iyice dusmustur belki
Ben baktirmistim kan degerlerime normaldi..
Sonrasi daha iyi farketti toplandim sanki biraz daha :)

Sorma.denizim.

Bebeklerin yüzde 80 ninin dışı vardır artık. Yani Mayıs dogumla ların. Büyüdükçe daha belirgin sorun oluyor diye düşünüyorum. Neticede neredeyse 10. Aya girecek.

Bu arada bende regl oldum.ayni abinin eşi gibi baş dönmeside oldu.cok geldi sanki içim temizLendi. Bende aşırı kan kaybından kaynaklı diye düşündüm hatta şeker şerbeti yaptım içtim. Pekmez falan yedim.sonra gecti

saol cnm.ben baş dönmesinden dolayı ciddi bir hastalık yaşadım. hala da korkuyrm tekrarlayacak diye o nedenle sordum. olursa korkmayayım diye.
biz bu gece de uyumadık. perişanız. burnu da akıyr yine. sümüklü şirin oldu

Kizlar kac gundur yazacagim.firsat olmadi.
Simdi bizim kuzularinin "dil gelişimi" zamani. O nedenle bir yabanci dili de anadili olarak ogrenmesini istiyrsaniz; gunde 10dk yabanci dilde bebek muzigi dinletin ya da video izletin. Aklinizda olsun.

Fırında Çipura (9+) : Bugun 9.ayımızı balıkla kutluyoruz. Ailecek yiyebileceğimiz bir menü oldu. Hem doktor tavsiyesi hem de alerji riski nedeniyle balık için 9.ayın bitmesini bekledim. Yine doktorumuz çipura, lüfer, somon ya da levrek tavsiye ettiği için, içlerinden çipurayı seçtim.

Malzemeler
●2 adet çipura balık
●1 büyük kurusoğan
●1 orta boy patates
●1 çorba kaşığı zeytinyağ
●Fırın poşeti

Yapılışı: Fırın poşetinin içi yağlanır. Soğan ve patates halka halka doğranır. Güzelce temizlenen balıkların üzerine daha iyi pişmesi için bıçakla kesikler atılır. Poşetin en altına soğan, üzerine patates halkaları yerleştirildikten sonra balıklar konulur. 30 dakika, balık pişirme ayarında pişirilir. Pişen balıklar,dikkatlice kılçıklarından temizlenip, çatalla ezilerek püre haline getirilen soğan ve patates ile bebeğimize yedirilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…