2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

BESTEKIZ

Bİ SEN Bİ BEN BİRDE BEBEK
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
Hoşgeldin kuzuum nerelerdesin yahuu????

Kahve çay içmee bebişin daha da sinirli olur, uyumaz:KK66:

Süt sağmak zararlı değil faydalıı.....

Neyin bebeğe gaz yapıp yapmadığını sen yiyerek ve bebeği gözlemleyerek deneyebilirsin. Herkeste aynı olmuyor.

Eğer kilo alımına sık sık baktılarsa iyiyse belki se çok iyi doyup uyuyordur o zaman uyandırma. Anahtar olan sey kılo alımı oluyor ıyıse karısmıyorlar....

Arayı bu kadar acma bır daha:))

Not: canın çok istiyorsa abartmadan iç tabii, içinde kalacağına boşver.... Ben de öcü teyzelik yapmış oldum vallahii:))

estahfurulah benim yanimdaki tezeler icinde en cicisi kaliosn sen......
zaten bu sutu ceker muhabbeti war ya illa bi lokmada olsa zararlida olsa tadiorum istedigim sei.....

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2440 gün geçti.

BESTEKIZ

Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
Dogum yapali 23 gun gecti ve yavas yavas rengi aciliyordu ama 2 gundur kirmiziya döndun anlamadim bisi.

Masallah canm herseyin yolunda gitmesine cok sevindim bende kizimi emzirirken kaslarini catip sinirli bir sekilde bakmasini seviyorum :)))

Allah anali babali buyutsun bebisini cok sukur kavustunuz :)

Canim doktor bebisi neden uyandirmadi istiyorki emzirmen icinmi?

Cok yazilar yazilmis bu 40 i cikarmakla ilgili sizinki gayet normal canim arkadasimin anlattigi gibi mevlut sonrada yikandik kizimla demisti.... 40 tas filan diyolardi bide cok ilgincime gitmisti....Bende burada mevlut yapabilirimde hocayi bulmak zor olur burada hocasiz mevlutte olurmu bilmiyorum sadece yemek yapsam tanidiklari cagirsam...

Birde psikolag fikri esimden cikmisti normal bir sekilde konusup git artik dedik cocuk gibi cok beklersin dedi neden fikrinin degistigini sorrdugumda deli doktoruna gitmem en ufak birseyde beni rezil edersin deli doktoruna gidiyor diye dedi.... ki bahane benim evimdeki hicbirseyi kimseye anlatmisligim yoktur...
ama dunden beri durumu konusmasi iyiye gidiyor gibi anormal bir konusmasini görmedim henuz ki olurda görursem buyuklerden yardim istemek zorunda kalicam kaynanama söylersem normal benim esimde öyleydi der yine ama ben mecburi anneme söylerim artik telefonu veririm etsin kavgasini onunla....

ewet canikom en fazla 3 saat uyusun dedi 3 saati gecerse uyandir dedi emzir dedi...

BESTEKIZ

Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
minnoşum sen ilk 50 de 45. sıradaymışsın ... şansına küs dermişim :KK66::KK60: tüm annelerimiz bebeklerini alsın kucaklarına yaparız güzel bir liste hayırlısı ile

aha ilk elliye girmisim he 45 fena degilmis tamam sabir etcez hatrina ;;:KK66:))))

BESTEKIZ

Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
4.600
2.404
kız delüüüü ne güzel özetlemişsin kendini öyle :111: :KK1: ayy kendi adıma çok özledim güzel sohbetini, şakkacı hallerini ve kendinle bu kadar barışık olmanı .... inan ki çok seviyorum seni :KK70:

suan o kadar sikkin yuregimi gulumsettin :KK66:)) allahta seni guldursun....cok hoslasmadigim insanlar gelicek 3 cocugu ile diyim odamizi bozucak duruya rahat wermicekler.....yalap sap open aman kucagi alisirsa alissin dien anneleriyle dusunun benim bu geceye cikcak halimi ;;;((((

northstar

bAL DURUSU..
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2008
2.913
1.054
Selam KIZLAR dün mevlüdümüzü yaptık çok güzel bir güne denk geldi miraç kandiline kırkımızıda uçurduk. Anneannemizde gîtti. Kızımla başbaşa kaldık bakalım :) sizlerde îyisiniz inşallah hala doğurmayan varmı ki :)

priori

Her zaman her yerde ;)
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2011
2.221
280
suan o kadar sikkin yuregimi gulumsettin :KK66:)) allahta seni guldursun....cok hoslasmadigim insanlar gelicek 3 cocugu ile diyim odamizi bozucak duruya rahat wermicekler.....yalap sap open aman kucagi alisirsa alissin dien anneleriyle dusunun benim bu geceye cikcak halimi ;;;((((

Bestekızçem doğum yaptın mı sennnnnnnnnn

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2477 gün geçti.

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
cok haklisin ii guzel de diosun da oglunda gaz yapmio mu zaten uyumuo duru hic bide yersem gazdan nasil tutarim ben onu...bu arada sen nie annende degilsin hayatim yaaa nasil yetion tek basina ben bir cocukla kendime bakamiorum

Her türlü uyumuyor benimkide bari canımın istediğini yiyeyim diyorum ama zaten çok iştahımda yok bazen kendimi zorlayarak yiyorum
Büyük oğlan gündüz okulda ben bebekle mücadeledeyim biz eve geçeli on gün oldu canım normalde annem sabah erkenden gelip akşam geç vakte kadar benimle duruyordu yemeğimi temizliğimi hallediyordu ama kaynım bizde yine on gün duracaklar annemde bu yüzden gelmiyor artık bugün aldım bebeği ben anneme geldim ne yapayım 21 günlüğüz geziyoruz artık mecburi ne yapalım
Az önce gittim okuldan oğlumu aldım beraber dondurma yedik anneanneye geldik yine. Akşama hep beraber döneriz eve babamız gelince.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

kolik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2012
140
5
Selam KIZLAR dün mevlüdümüzü yaptık çok güzel bir güne denk geldi miraç kandiline kırkımızıda uçurduk. Anneannemizde gîtti. Kızımla başbaşa kaldık bakalım :) sizlerde îyisiniz inşallah hala doğurmayan varmı ki :)

Var tabi, olmaz mi:)) mesela ben ama insallah bu hafta gelecek oglusum

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2426 gün geçti.

funda071515194

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2013
46
0
herkes bebeğini aldı bi ben mi kaldım diyordum ama şükür bende kavuştum.15 mayıs ta saat 15.30 da 4 kg 52 cm oğluşumu mecburi sezeryanla kucağıma aldım.şükür ikimizde çok iyiyiz artık.allah herkesin evladını analı babalı buyumeyı nasip etsin.isteyen herkesede rabbim bu duyguyu tattırsın inşallah

Son düzenleme:

hersey_mumkun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2011
1.406
28
Epidural sezeryanla doğum yapan arkadaslar dr nuz size ağrı kesici olarak ne verdi bir de kaçıncı güne kadar ağrılariniz devam etti Bnm uykusuzluktan başim cok ağrıyor ama sütten bebege geçer diye de korkuyorum ilaç pek içmiyorum, bu arada dr bana vermidon yazmisti

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2425 gün geçti.

oferta

yaşama sebebim oğullarım
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
3.938
217
Epidural sezeryanla doğum yapan arkadaslar dr nuz size ağrı kesici olarak ne verdi bir de kaçıncı güne kadar ağrılariniz devam etti Bnm uykusuzluktan başim cok ağrıyor ama sütten bebege geçer diye de korkuyorum ilaç pek içmiyorum, bu arada dr bana vermidon yazmisti

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Benim doktorum minoset ve geralgine verdi bende arada içiyorum aynen uykusuzluktan benimde başım çok ağrıyor

PaPAtyaOrj

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2013
1.199
183
kızlar bebeklerinizi kaç gün arayla yıkıyorsunuz ben dün ilk kez yıkadım 26 günlük oldu göbeğimiz yeni düştü çünkü ben gün aşırı yıkayayım diyordum ama bugun bir hapsurdu burnu aktı su gibi bende korktum acaba üşüttümmü diye acaba gün aşırı için 40 çıkmasınımı bekliyim sizler nasıl yapıyorsunuz
3 gunde bir yikiyordum ama buradaki arkadaslarin hergun yikadigini duyunca 2 gunde 1 e indirmeye karar verdim :)
Hergun cikiyoruz bebisimle temiz hava almaya hergun ve buralar malesef sicak degil serin bu yuzden gunde 1 kez yikarsam hasta olur yavrum.
Birde bebislerin hapsirmasi normal benim kizimda cok hapsirir ust uste hemde.
Öksurmemeleri önemli

Son düzenleme:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2452 gün geçti.

eylulguzeli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
2.288
28
10 günlük olduk teyzeleri gündüzlrimiz gecelerimiz karıştı doymuyoda sanırım büyük bebek olunca heralde sürekli meme de arada mama veriyorum çok ağlayıp göüslerim boşalınca mama takviyesi ypan varmı hiç ne maması kullanıyonuz kızlar. ananemiz yanımızda o olmasa halimiz haraptı yani:KK16: ama kızlar kokuları çoook güzel doyamıyorum:KK16::KK16::KK16:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2442 gün geçti.

mneeee

hamd olsun YA RABB
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2013
1.100
1.054
canım maşaAllah kavuştun sende miniğine :KK16: ayy bebeğinin haftasını da yazarsan çok memnun olurun canım ... malum tablo için:KK34:
herkes bebeğini aldı bi ben mi kaldım diyordum ama şükür bende kavuştum.15 mayıs ta saat 15.30 da 4 kg 52 cm oğluşumu mecburi sezeryanla kucağıma aldım.şükür ikimizde çok iyiyiz artık.allah herkesin evladını analı babalı buyumeyı nasip etsin.isteyen herkesede rabbim bu duyguyu tattırsın inşallah

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1046 gün geçti.

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Çok sağol canım cvbin için.bugun biraz daha toparlandım sanki..inş bi an once hersey yoluna girer yavruma kiyamiyorum hiç ağlamasın a dayanamiyorum oturup onunla Ağlıyorum sutum etkilenecek die de korkuyorum..dua edeyim diyorum abdestim yok hangi dualar okunur bu halde bilmiyorum..hiç böyle olcagimi düşünmemiştim. .ALLAHIM sabır versin herkese..

Üzülüp ağlama canım. Çok şükür yavrun da sen de sağlıkla doğumdan çıktınız. Bugunler çok hızla geçecek, çok çabuk büyüyecekler.
İlk konuşmasını, ilk adımlarını, ilk kaşık kaşık yemelerini dert ettiğin günler su gibi geçip gelecek. Onu kucağına alabilmenin mutluluğunu doya doya yaşa, hormonlardan kaynaklanan bir mutsuzluğun seni kandırıp etkilemesine izin verme; pozitif şeyler düşün...
Dua için abdeste gerek olduğunu düşünmüyorum. Hele lohusalıkta özürlü olarak sürekli bir abdestsizlik sözkonusu... Kırk gün hiç dua etmeden durmak çok zor... Dua her vakit Allah ile kul arasında bir köprüdür; dara düştüğünde tek sığınacağın liman olduğundan abdest arandığını sanmıyorum. Aransa bile senin ile yüreğinden geçen ile Yaradan arasında olana kim karışabilir. İçinden geldiği gibi bildiğin duaları oku, içine siniyorsa; Türkçe/Arapça... Arapça olanlardan Nas ve Felak nazar için iyidir ve Ayetel Kürsi her zaman korunma ve ferahlık sağlar diye bilirim.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2443 gün geçti.