2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

eylulguzeli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
2.288
28
3 gunde bir yikiyordum ama buradaki arkadaslarin hergun yikadigini duyunca 2 gunde 1 e indirmeye karar verdim :)
Hergun cikiyoruz bebisimle temiz hava almaya hergun ve buralar malesef sicak degil serin bu yuzden gunde 1 kez yikarsam hasta olur yavrum.
Birde bebislerin hapsirmasi normal benim kizimda cok hapsirir ust uste hemde.
Öksurmemeleri önemli

bizde hergün yıkıyoruz, benimkide hapşuruyo hemde başlayınca beşkere üst üste

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2450 gün geçti.

Lilacsofie

Dört yapraklı yoncayız:)
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
estahfurulah benim yanimdaki tezeler icinde en cicisi kaliosn sen......
zaten bu sutu ceker muhabbeti war ya illa bi lokmada olsa zararlida olsa tadiorum istedigim sei.....

Aaaaa öyle bişey mi varmış? Ben zaten homini gırtlak tumba yatak durumundayım sıkışırsam bu lafı kullanayım iyi oldu:)))))

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2451 gün geçti.

hersey_mumkun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2011
1.406
28
Benim doktorum minoset ve geralgine verdi bende arada içiyorum aynen uykusuzluktan benimde başım çok ağrıyor

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Minoset iciyorum bende ama hiç fayda etmedi. Cvp için teşekkür ederim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2433 gün geçti.

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
10 günlük olduk teyzeleri gündüzlrimiz gecelerimiz karıştı doymuyoda sanırım büyük bebek olunca heralde sürekli meme de arada mama veriyorum çok ağlayıp göüslerim boşalınca mama takviyesi ypan varmı hiç ne maması kullanıyonuz kızlar. ananemiz yanımızda o olmasa halimiz haraptı yani:KK16: ama kızlar kokuları çoook güzel doyamıyorum:KK16::KK16::KK16:

Maaşallah cnm:) Ben oğlumda Aptamil kullanmıştım, çoğunluk öyledir diye tahmin ediyorum?

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Selam KIZLAR dün mevlüdümüzü yaptık çok güzel bir güne denk geldi miraç kandiline kırkımızıda uçurduk. Anneannemizde gîtti. Kızımla başbaşa kaldık bakalım :) sizlerde îyisiniz inşallah hala doğurmayan varmı ki :)

Ne güzel tesadüf olmuş:) Allah kabul etsin. Ben de kırkında mevlüt yapmak istiyorum, neler yaptınız cnm fikir olsun bana da.

ffkoc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2012
323
31
Şisli kolanda yapmayi cok isterdim turkiye hastanesi hakkinda hicbir bilgim yok ama şişli kolan 5 yildizli otel gibi arkadasimin annesi orada ameliyat oldu oda cok memnundu evime uzak oldugu icin malesefki orada yapamadim :KK43:

evet bende gittim odalarını dolaştım bayıldım lakin 3 kez gittim biri 19 mayıs resmi tatil biri c.tesi öğleden sonra olduğu için diğeride sistemleri olmadığı için fiyat bilgisi veremediler telefonla bilgi vereceğiz dediler vermediler taki bu gün aradılar nihayet.. bayan dedi çok kesin olamıyor fiyatlar kalem kalem hesaplanıyor o yüzden size değişebilen ortalama bir şey diyebilrim dedi 4 veya 5 bin dedi.. dedim bu normal ve sezaryan için mi geçerli dedim bunun üstü olmaz değil mi bumudur dedim yok belli olmaz daha da çıkabilir normal yada sezarya da olabilir dedi ama okadar kararsız ki emin değil, bişiler saçmaladı bende dedim ne tuhaf bir kurum orası size güvenilir de can mı hatta canımın canı mı teslim edilir dedim ve tamamen çıkardım orayı listeden ama diğer taraftan da türkiye hastanesinde ki Dr.ları forumlardan inceledim iyi diyen de kötü diyen de çok var kafayı yiyem valla çok zormuş.. bu arada son gittiğimde kolana dr. vardı berrin adın da bir bayan ounla görüştüm yarım saate yakın zaman ayırdı eşim ve bana çay kahve bile ikram etmek istedi, başlayalım bu günden muaynelere dedi bizde fiyat alamadık netleştirelim sonra dedik, hemen sonra hastaneyi gezdirdi muhasebeye götürdü şeker olduğu için bende endogrinciye götürdü açıkçası bu kadar ilgide tuhafımıza gitti sanki oraya yeni başlamış ve hiç hastası yok müşteri toplamaya çalışan esnaf gibi davrandı oda beni de eşimide rahatsız etti.. diğer branşlarını bilmem ama doğum konusun da bence sınıfta kaldı .. tabiii benim de kafam çorba oldu :KK52:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2376 gün geçti.

Lilacsofie

Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
2.617
649
Suan oturdugum yerde bile aciyo inanirmisin :KK43: rabbim biran once sifamizi versin dayanilacak gibi deil dun biraz iyi gibiydi bugun yine ayni

1 saat once aldirdim mama iki kizimada kullandim bi sorun yasamadim acaba yeni uretilenlerdemi var gdo Allah Allah dogrumu acaba ya

Sütlü tahıl karışımı ek gıda olan değil mi 6 aydan sonra başlanan? Bizim ay grubunun verdiği anne sütü benzeri, tahıllı filan değil... Gdo tahıldandır herhalde.

eylulguzeli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
2.288
28
Maaşallah cnm:) Ben oğlumda Aptamil kullanmıştım, çoğunluk öyledir diye tahmin ediyorum?

bende bebelac kullanıyorum hastanede onu okullanıyolardı değiştirsemmi gelişimi ne iyi geliyomu anlayamadım bidaha dr ne zaman götürülür peki

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2450 gün geçti.

yineyeniyeniden2

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2012
995
526
Kızlar bende doğum yaptım. Normal doğum. 41.Hf bitiminde :)taburcu olduk :)dün öğleden sonra doğdu kızim

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 676 gün geçti.

Esmasrn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2013
189
14
Sütlü tahıl karışımı ek gıda olan değil mi 6 aydan sonra başlanan? Bizim ay grubunun verdiği anne sütü benzeri, tahıllı filan değil... Gdo tahıldandır herhalde.

Evet doru ama bu bizim verdigimiz aptamil 1 in icindede var bisiler aptamil basin aciklamasi yapmis asilsiz demis karalamaya calisiyolar bence uretim yeri almanya degilmi hem

plojovic

Gülüşlerinizle Alkışlayın Beni⚛️ S🍀S
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
12.158
13.608
Epidural sezeryanla doğum yapan arkadaslar dr nuz size ağrı kesici olarak ne verdi bir de kaçıncı güne kadar ağrılariniz devam etti Bnm uykusuzluktan başim cok ağrıyor ama sütten bebege geçer diye de korkuyorum ilaç pek içmiyorum, bu arada dr bana vermidon yazmisti

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bende spinal oldum..Agrim hic olmadi..3 ve 4. Gun basim agridi sadece onuda soylemislerdi cok siddetlinolabilir diye ama migren agrisi ceken biri olarak o hafif kaldi :)
Minoset plus,vermidon gb kafeinli agri kesiciler icebilirsiniz demisti hemsire bilgi verirken..

Kızlar bende doğum yaptım. Normal doğum. 41.Hf bitiminde :)taburcu olduk :)dün öğleden sonra doğdu kızim

Gozunaydin :) masallah ikinizedee..

mneeee

hamd olsun YA RABB
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2013
1.100
1.054
maşaAllah canım Allah bağışlasın ... canım bilgilerini tam yazarsan iyi olur :KK16:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1054 gün geçti.

mneeee

hamd olsun YA RABB
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2013
1.100
1.054
bende oğlumda aptamil kullanmıştım ... 4,5 aylıktı . ama benim ki 9 sene önceydi :44:
Evet doru ama bu bizim verdigimiz aptamil 1 in icindede var bisiler aptamil basin aciklamasi yapmis asilsiz demis karalamaya calisiyolar bence uretim yeri almanya degilmi hem

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1054 gün geçti.

bgmea

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2013
199
2
KIZLAR DOGUM YAPAN ARKADASLARI TEBRIK EDIYORUM .UZUN ZAMANDIR YAZAMIYORUM. BEBEGIM DEDIGINI YAPTIRAN BEBEK. YAPMAM DEDIGIM HERSEYI YAPTIM OGLUM KUCAKTA UYKUYA DALIYOR HEMEN UAYANIYOR.SUREKLI AGLIYARAK ISINI YAPTIRIYOR. MEMEYI UZUN SURELI EMEMIYOR BIRAZ TEMBELMIS HEMSIREYE EMME KONUSUNDA BILGI ALMAYA GITTIM YIRMI DAKKAYA KADAR EMZIRDIM BAKTI BAKTI BU BEBEK TEMBEL DEDI:=bende once emzırıyorum sonra bıberonla sagdıgım sutu verıyorum. sut sagmak cok zamanımı alıyor. bır elımde oglan bır elımde sagma makınem. gogusler sureklı acık.artık evde oyle dolanır oldum ne ıgrenc. bu arada dogumda toplam 10 kılo aldım. dogumun ucuncu gunu 10 kılo gıtmıstı. dun gene tartıldım 14 kılo vermısım.60la hamıle kalmıstım sımdı 56 yım hemsıre uyardı beslemene dıkkat et. sureklı gozumun onu kararıyor habıre karbonhıdartlıda yıyorum ama sut sagmak benı bayagı yıprattı.uykuları cok duzensız uc saatte bır uaynıyor artık eskıden bes saat uyurdu.uayanınca hemen uykuya dalamıyor. bazı gunler sabah altıdan aksambese kadar uyumamıs oluyor. gaz sorununu dr borowns bıberonla cozduk. gobegımız uc kere kanadı ıkı kere kvıt yaptırdı dru. sarılık olmadı. pısık olmadı. hemsıre bıobaby dıye bır krem onerdı aldıgım setı cope attırdı ama ıyıkı kullanmısım bebek hıc pısık olmadı.altını pamuk ve suyla sılıyoruz. artık cok kaka yapınca alt kısmını yıkıyoruz cok hosuna gıdıyor. yıkanmaya bayılıtyor ama gıyınmeyı sevmıyor ıstıyorkı hep cıplak kalsın. altını acınca sureklı elıme yuzume septırıyor bu da cok hosuma gıdıyor. ben hala elevıtı ve demır hapını kullanmaya devam edıyorum cok ta yıyorum ama hep enerjım dusuk bayılcak gıbıyım dra gıdınce takvıye vıtamın ıstıcem. sımdılık bızden bu kadar herkese bol sutlu huzurlu uyku dolu geceler.

canım gözün aydın doğum yaptığını okuyunca çok sevındım darısı başıma ınşş..nerden nereye ne zorluklar çektın ama en buyuk hedıyen şuan ellerınde :) doğumun nasıl oldu zorlandınmı ?bıde tuhaf bı soru olcak ama bebeğini nasıl gıydırıyordun malum havalar ısınmaya başladı gercı şimdi normal gıyınebılır ama ben temmuz sonu doğum yapıcam ve aşırı sıcaklar oluyo bebeğimi nasıl gıydıreceğim kabusum olmuş durumda ne almalıyım hiç bılemıyom takımları goruyom için gidiyo ama sıcaklarda bunları nasıl gıyecek dıe almıyorum bıde hızlı buyuyolar alıp zıyan tmekte ıstemıyom önerılerınızı bekliyorum .. bırde pişik kremı ben sebamed almıştım dünyada para verdık :KK70: sana sormak ıstedıgım o kadar çok soru var kıı hepsını bır sorup gozunu korkutmayayım :KK70:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 212 gün geçti.