2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Umarim kisa surede biri gorur.
Oglum hastalanip hastane de yatinca uzuntuden zona oldum. Yarakar yayilmaya basladigi icin mecburen ilac almam gerekti. Dr sutten kesmek zorundasin dedi. In de olsa kabul ettim. Pazartesi basladik. Ama Sutten kesme olayi beni perisan etti. Oturdugum yer de bile aciyrlar zaten. Saga sola kipirdansam, oturup kalksam felaket aciyrlar agriyorlar. Dun 2 kez cok cok az elimle sagmak zorunda kaldim. Fena halde sisler. Hele sol taraf, kol altindan basliyr agrimaya. Kaldiramiyrm kolumu. Dugumlenme de oldu. Kadin doguma mi danissam napsam? Eminim herkes bu denli sorun yasamiyrdur ama benim sutum hep cok fazlaydi. Ondan oluyrsanirim. Oglumu kucagima alamiyrm acidan. Bilgisi olan varsa ve yazarsa cok sevinirim.
Canim birden bire kestgin icin byle oluyr bebekler yavas yavas brakirlar gunde 2 3 kere snra 1 2 kere dye brakir aen birden bire braktgn icin bu kadar sorun yasadn sanrm sagma makinasi al gunde 4 kere sag 2 gun snra 3 kere sag 2 gun snra 2 lere bu sekilde azaltarak brakmaya calis

mrb arkadaşlar benim 17 aylık kızım var 1 haftadır uykusunu teke düşürdüm ama gerimi tepti bilmiyorum önceden 2 kere uyuyordu birinde saat 11de 2 saat 5 de de 1 saat uyuyodu akşam 10 da uykuya gidiyorduk ama tabi akşamları tam bi faciaydı artık ölüm geliyodu akşam uykusna yatırmak neyse araştırdım nette doktorada danıştım tek uykuya düşürdüm sabah 9 da kalkıyor 1 de uyutup 3 yada 3 bucuga kada çabalarımla uyuyor sonrada 9 a kadar dayandırıp uyutuyorum çok kolay uyuyo 5 dk bile sürmüyo ama bundan sonra olay başlıyo her 20 dk da bir uyanmaya başladı önceden 2 uyku uyurken 10 da uyuyoda 1 de uyanıyodu sonra saat başı yada 2 saatte bi uyanıyodu tam düzeltiyim derken iyice batırdım sanırım sabaha kadar sallıyorum inanın omuzlarım şuan nasıl agrıyor sabah 9 a kadar böyle devam ediyor napıcagımı şaşırdım arkadaşlar lütfen bana bi akıl verin bu normlami yani alışma sürecimi yoksa tekr 2 uykuyamı geçsem
Sabret canm 1 bilenedn 2 hafta icinde duzene giriyr benm kizimda 16 aylikken tek uykuya gecti 2 hafta bocaladi sonradan duzene girdi ins sizinde duzene grecektir cok basit bir olay ama onlar icin cok buyuk bir degisim

Merhana kizlar bebm kizim 30 mayis dogumlu 14. Ayndan beri tuvalete gdyr cis diyor doktorumuz 24 ayini bekle dedigi icin sadece aferm benm kizim tuvalete gelecek cisim geldi diyecek ve cisini tuvalete yapacak flan dyrdum 1 haftadr cis diyio tuvalete kosuyr ve yaotrmam icin agliyr bende lazmlik aldim gubde 3 4 kere cis dyir ve lazmliga yaptryrm ama bezi durutr sizce ne yapmaliyim havalr soguk oldugundan cesaretm yok ama kizimi kisturnekte istemiyrm bana bir akil verr misiniZ

Merhana kizlar bebm kizim 30 mayis dogumlu 14. Ayndan beri tuvalete gdyr cis diyor doktorumuz 24 ayini bekle dedigi icin sadece aferm benm kizim tuvalete gelecek cisim geldi diyecek ve cisini tuvalete yapacak flan dyrdum 1 haftadr cis diyio tuvalete kosuyr ve yaotrmam icin agliyr bende lazmlik aldim gubde 3 4 kere cis dyir ve lazmliga yaptryrm ama bezi durutr sizce ne yapmaliyim havalr soguk oldugundan cesaretm yok ama kizimi kisturnekte istemiyrm bana bir akil verr misiniZ
Ayni durumu ben de yasadim cnm. Hatta yazmistim burada. Dr bana 20ayini bekle ve o zaman basla wc egitimine demisti. Ama oglum demeyi birakti. Ben de beklemeye aldim. Istersen 20aya kadar bu sekilde devam edip sonra da gercek egitimi dene.

daha önce bunu yaşamadım canım. mutlaka doktora görün. sütten kesme konusuna gelince: ona sütünü veremiyorsun. ama sevgini ver canım. bu herşeye değer inan. demek ki hayırlısı böyleymiş de.
çok çok geçmiş olsun. bebişini kocaman öp benim yerime

Cute çok üzüldüm çok geçmiş olsun eğer ağrıtıyorsa sağman gerekiyor ama tam olarak bilemiyorum keşke doktora gitsen

Canim birden bire kestgin icin byle oluyr bebekler yavas yavas brakirlar gunde 2 3 kere snra 1 2 kere dye brakir aen birden bire braktgn icin bu kadar sorun yasadn sanrm sagma makinasi al gunde 4 kere sag 2 gun snra 3 kere sag 2 gun snra 2 lere bu sekilde azaltarak brakmaya calis

Hepinize de cok tesekkur ederim. Dun 2 kez sagdim biraz ama ciddi sekilde dugumlendi. Felaket bi aci. Dogumumu yaptiran dr.umla gorustum. Sag demedi. Sadece ilac verdi. Dostinex. 2 tablet var. Biri bugun digeri 3 gun sonra ic dedi. Insallah fayda edecek.
Cok hazirliksiz oldu bu sut olayi bana. Kismeti bu kadarmis dedim. Yoksa Allah biliyr 3 yasina kadar sansimi deneyecektim.

Hepinize de cok tesekkur ederim. Dun 2 kez sagdim biraz ama ciddi sekilde dugumlendi. Felaket bi aci. Dogumumu yaptiran dr.umla gorustum. Sag demedi. Sadece ilac verdi. Dostinex. 2 tablet var. Biri bugun digeri 3 gun sonra ic dedi. Insallah fayda edecek.
Cok hazirliksiz oldu bu sut olayi bana. Kismeti bu kadarmis dedim. Yoksa Allah biliyr 3 yasina kadar sansimi deneyecektim.
hah iste o ilac seni kurtarr canim igi olmus kullan onu

YAZA KADAR ME
Ayni durumu ben de yasadim cnm. Hatta yazmistim burada. Dr bana 20ayini bekle ve o zaman basla wc egitimine demisti. Ama oglum demeyi birakti. Ben de beklemeye aldim. Istersen 20aya kadar bu sekilde devam edip sonra da gercek egitimi dene.
ANLDM canm tskkur ederm cvbn icin ama sanirim yaza kadar bekleyecem.bugun aksam braz bez baglamadm 3 kere tuvalete 2 kere de altina kacrdi bacaklari buz gbiydi usudu usudu dyince de kiyamadm artik yaza kadar boyle gidcek napiyim

adaçayı kullandı bir arkadaşım sütten keserken hiç sorun yaşamamış. kesiyormuş sütü. geçmiş olsun ben de mastit geçirmiştim oğlum emmediği için nasıl bir acıdır bilirim.

Merhaba 4 aylik bebegim egzama bir turlu gecmedi mustela kreem ve sampuani, hametan, hipokort. , anlicaniz gecmedi yardim edin doktoru gecer dedi ama gecmedi

Merhaba 4 aylik bebegim egzama bir turlu gecmedi mustela kreem ve sampuani, hametan, hipokort. , anlicaniz gecmedi yardim edin doktoru gecer dedi ama gecmedi
Coresatin in pembe renkli pediatrik kremi işe yarar canım, benim oğlumda da vardı geçirdi

Kortizon degil degilmi birde banyodan sonra nemlendiri olarak ne kullanabilirim
Kortizon yok içinde bir ara toplatıldı ama sonra tekrar piyasaya sürüldü ben de aynı markanın sedef kremini kullanıyorum, araştır istersen. Banyo sonrası zeytin yağıyla nemlendirmek en doğal yöntem

Kortizon degil degilmi birde banyodan sonra nemlendiri olarak ne kullanabilirim
Coresatin'in çok güzel nemlendirici ürünleri de var. Coresatin Bariyer-P krem ve coresatin bariyer losyon. Ben daha yoğun olduğu için bariyer-p kremi gece yatmadan, bariyer losyonu da günlük ihitiyaç duyduğumda kullanıyorum. Harika ürünler tavsiye ederim.

Ben 2014 mayıs annesiyim ilk zamanlardan beri yazıyordum sonra bebisimin eğitimi için takip edemedim 5,6 ay önceye kadar ikinci bebeğimi istemeye başladık regllerimde hafif düzensizlik var son zamanlarda canım sıkıldığı için yoluna bıraktım herşeyi bugun regl olmam gerekiyordu ve 2 hafta önce kahverengi sonra açık kahverengi bazenleri ise kirli ve pembe alıntılar oluyordu sonrasi yoğun akintim var halen devam ediyor kasiklarimda ara ara batma oluyor ama ümitsiz olduğum için regl olacağımı düşünüyorum ha oldum ha olacağım diyorum dün kan testi vermiştim yarın çıkar dediler.Böyle bi durum yasayaniniz oldu mu tesekkurler

Merhabalar, nasıl oldu bebeciklerimiz büyüdü iyice ? Dillenmeler başladı mı ? Çoktandır grupta kimseler yazmamış.

Merhaba kizlar bebisler nasil tuvalet egitimleribi ne yaptiniz yeme icme huyu suyu nasil bebisleriniz biz felaket durumdayiz tuvalet egtnimimiz tamam cok sukur ama yemiyr soz dinlemiyr acaba ben mi col sey bekliyorum 2 yas sendromumuz tavan yapti artik istedgi birseyi bile sirf inat olsun dye ypmiyr bende super dadida gordum kadin kizina sen burayi toplayamazsin dyr ama sakayla oyunlabgulerek bebek kosup toluyr aaa toplayabiliytmus flan dyr bende denedim cok.ise yariyor ama aklimda sorular var byle yaparak bebegime annem bana inanmiyr yapabilecegime inanmiyr gbi hissettrebilir mi bir de bebeklerinz korkuyor mu benm kizim duydugu butun seslerden kormaya basladi surekli korktum dyr annecm bak surdan geldi dyrm balkona cikarip bak bu arabadan gekdi bak su cocuk bagrdi dyrm ama artiksusadm der gbi birsey oldu korktum lafi kisin surejli pencereyi acardi sirf acmasn dye kilit taktim smdi yanimizdayken essin dye cani acyrm korktum dye agliyor koridordan iceri grmiyr gel vak kus varns dyrm gosteryrm braz bakiyr yne kaciyor sizin bebisleriniz nasillar yazilarnizi bekliurm

X