2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Biraz erken sayilir canim ama kasilmalarin baslamistir muhakkak ? bende kasilma var :) onun disinda hicbisiy yok gibi dun saatlerce yurudum salincaga binip esime sallatim cevreden gecenler gulumsuyerek bakti koca göbisle salincakta ne isim varsa :)))

içindeki bebekten o tatlım iyi yapmışsn bnde çocuk gibiyim. bugun plates topuna çıkıp zıpladım annem diyo kızm napıyosun bebek gelecek erken daha. bende dedim yok anne kanala giriyomuş böyle yapınca :) :KK9::KK9:iyice sapıttım yani. heleki sen 40. haftandasın bide:KK9:

:nazar:

01.bedevii :nazar:
02.dalokaysmom :nazar:
03.moonserose1607 :nazar:
04.mucize1406 :nazar:
05.nortstar:nazar:
06.nurgulalper :nazar:
07.galefir :nazar:
08.tanger :nazar:
09.chupsi :nazar:
10.mrsbeyaz :nazar:
11.yakutesra :nazar:
12.batuha :nazar:
13.gülsüm84 :nazar:
14.emineyıldız :nazar:
15.yağmur damlası :nazar:
16.pisikologanne :nazar:
17.fuldenirem :nazar:
18.dimaam :nazar:
19.sedosss :nazar:
20.ela26yeni :nazar:
21.sweet september :nazar:
22.benseniyerim :nazar:

maşaAllah barakAllah :nazar: değmesin :KK34:

çok guzel bir liste olmuş ellerinize sağlık doğum yapan tum annelerimizi topluca tebrik ediyorum.herşey vakti ve zamanı gelince gerçekleşiyor :KK9: yarın listeye eklenmeyi bekleyen anneler de var ne guzel.bense bekleyışlerdeyim benimle aynı bdt olan anneleri gordum doğurmuşlar :KK52: iki gundur doğuracakmış gibi ağrılar ve sancılar çekiyorum bugun pzt olduğundanmıdır nedir uzun sıralar bekledim doktorda randevusuz gittim hal böyle olunca...bizim sadece kilomuz az onun haricinde bi sorun yok suyu plasentası iyi yaşlanma henuz yok kanala girmemiş.her şeyi iyi didi didi didi.....o zaman neden bukadar sancım var hepte gece :44: belimi bukuyorlar sanki.kalça kemklerim ayrılacak sanki. ikinci gebeliğim ilkinde hiççç boyyle sorumlarım olmamıştı :26:unuttummu acaba diyorum etrafımdakilerde bana hak veriyor...annem kadın da herşeyi bıraktı geldi doğurcam die tık yok ...aslında tık varda icraat yok nasıl ifade etsem bilemedim...bu ağrılar doğum sancılarını hatırlatıyor moralim bozuluyor ne guzel duşunmuyor vakti gelince çekicez biticek gidecek diyordum ama boyle surekli kendini hatırlatırsa olmaz ki dimi ama....:KK33:

Tsk ediyorum hepinize dogum aninda yapilan dualar geri cevrilmez derler hepiniz icin edicem ins yarin oglum yanimdayken yazarim :)

:KK66:)) ;;:KK66:)) cok guldum ya allah seni bende bi gecelik bi pijama koydum bakalim....gece giymeyede eski gecelik koydum bakalim....sondayi ne zaman cikardilar canim

Canim ilk kaldirmadan bi sure sonra cikariyolar
Cikarmamalarin sebebi doktor cikan idrarin miktarini
kontroll ediyo cogu insani rahatsiz ediyo ama
Ben cikarmayin demistim okadar cok tuvaletin geliyoki
Ameliyatliyken yat kalk cok zor:nazar:bu arada tavsiyem
Dogumdan bikacgun sonra bandaji cikarttiriyolar
Hamile kulodu olsun elinizin aldinda ben hep normal
Iccamasir kullanmistim bandaji bi cikardim direk ameliyat
Yerine denk geldi cok can yakiyoo

Slm arkadaşlar nasılsınız. Kızımla çok mutluyum şu an. Ama bir sorunumuz var. Kızım hiç uyumuyor özellikle de gece. Göğsümü alıyor ama süt daha gelmedi. Ne olur dua edin de sütüm gelsin. Kolay bir doğum yapmadım çok çektim isterseniz
sonra yazarım. İ̇nşalla sizlerin doğumu kolay olur

Kızlar yarın sabah Sezar'yan olucam ne olur dua edin yawrumu sağlıkla kucağıma alayım Allah hepinizin yardımcısı olsun sonrada benim

allah hepimizin yardımcısı olsun bende bugün gittim açılma artmış sabah sekizde gel dedi normal doğum olcakmış inş ama hiç sancım yok sancı eşiğin yüksek dedi az öncede nişanım geldi ama hala sancım yok inanamıyodum şimdi heyecanlanmaya başladım nolur dua edin bana da bebeğime sağsağlim kavuşmam için

İkiniz için de dua ettim arkadaslarım, insallah su gibi acısız sıkıntısız kolay doğumunuz, nıtür topu gibi bebeleriniz olur.

Geldim doktordan çok bekledik sanki bütün hamişler bugünu bulmuş . Herşey yolunda çok şükür bir sorun yok.içim rahatladı

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ohh çok geçmiş olsun cnm...

Slm arkadaşlar nasılsınız. Kızımla çok mutluyum şu an. Ama bir sorunumuz var. Kızım hiç uyumuyor özellikle de gece. Göğsümü alıyor ama süt daha gelmedi. Ne olur dua edin de sütüm gelsin. Kolay bir doğum yapmadım çok çektim isterseniz

Doğumun yorgunluğu ve stresindendir arkadasım. Her fırsatta dinlenmeye uyumaya çalış. Uyku, sıcak duş sütü en çok getiren şeyler.
Tahin helvası, humana still tea, bol bol su, sulu tatlı meyveleri ihmal etme. Hiçbiri faydalı olmuyorsa sağmayı da dene istersen, ve bir de en son Maltlı içecekler var, onları da içebilirsin....İnşallah en kısa zamanda sutun bol bol gelir.

Biktim artik yaa gidiyorum 4saat gozaltinda tutyor idrarda protein 3e cikiyor tansiyon9/5e dusuyor 4saat basi boyle devam ediyor duzelince gonderiyorlar.tansiyon takibi istiyorlar yoruldum artik.Gecen 8saat surdu sonrada protein temizlenmis durduk yere anlamadim nasil oluyo sonra tansiyonda bir iki drece duzelmis ya bilmiuor yada onemsemiyorlar.Her anda acile gitmek yorucu.,.
Çok haklısın senin yerine koydum da kendimi ama yine de kendin ve bebeğinin sağlığı için azcık sabır ihmal etme.

annemle biraz işimiz vardı yolda yürüken dengemimi kaybettim başımmı döndü anlamadım ama pat diye düştüm yere.elimle tutunmaya çalışırken bileğimi burktum ve omuzumu zedeledim sanırım fena ağrıyor.popomum üstüne düştüm Allahtan yere oturuverdim karnımı korumak isterken.annem yanımdaydı iyiki oda çok korktu neyseki bişey olmadı artık ağırlığımı kendimi taşıyamaz haldeyim galiba.30 nisanda kontrolüm var bakalım eğer şartlar uygunsa belki daha erkene alırız sezeryan tarihimizi.abime kalsa şekerden dolayı 37.hafta dolunca alalım hiç riske girmeyelim diyor oda 2 mayıs yapıyor bakalım son kontrolde belli olacak her şey.ben birde doğuma abimin yanına Lüleburgaza gideceğim kızlar kendi takip doktorum yapmayacak doğumu.orda ilk defa tanışacağım bir doktor tarafından yapılacak ama tabi abim yanımda olacağı için hiç endişe duymuyorum.ani bir durum olursa ancak burda kendi hastanemde doğururunm sanırım.bir gece kalıp döneceğim inşallah.

bugün annemin evine park beşiğide kurduk benim yatağımıda hazır edeceğiz bir iki parça eşyamıda oraya taşıyacağım.sonrada gelsin diye bekleyeceğiz kuzucuğu.keşke kendi evimde karşılasaydım yavrumu ama durumları biliyorsunuz sizde.artık evim bana kalınca geçeceğiz bebeklerimle evime.sonrada kayınvalideler gelecekmiş kalmaya.benim ne misafirim nede çilem bitmeyecek bu misafir konusunda galiba...en azından doğumdan sonra annemdeyim çok mutluyum bu yüzden çok.

Canim cok gecmis,okurken ben tuhaf oldum..neyse ki durumunuz iyi :)
Cok sevindim abinle olmana da :)
En azindan kisa surede olsa abinle,annenle kafan rahat olacak..insallah cok guzel gecer o surec,dualarimdasiniz..

Herkese merhaba kizlar
24 nisanda suyum ve nisanim gelince sezeryana hemen alindim epidural spinal kombine.oglumuza kavustuk iyiyiz biraz dikis acim var o kadar

gozunuzaydiinn :)
Gecmis olsun..Insallah cabucak gecer sizilar acilar..

offf benim gibi dusunen olduuna cok sewindim dun bnde acmadim tel.imi samimi olsalar basim ustune ama deli oluorum resmen....nefret ediom insanlardan....hatta giderken kimseye solemiyelim dedim annem kizdi ama istemiorum kimseyle konusmak kimseyle gorusmek faydalarindan cok zararlari war...aramis dio ki ay doguramadin mi daha sanane be tarihi 35 sefrr sordu zaten ayzemir oldusan bnm ne sucum war doguramadim ben daha ezikim

ayy canim dikkatli ol allah yardimcin olsun...gecmis olsun...bende ayni hantalliktayim ve heryere carpiorum...hakkinda hayirli olsun iicin rahatsa mesafeyi dusunmee .

ayy masalahh allahhh anali babali buyutsu bol sutler...

Ne bekliyorlar telefonda konusurken merak ediyorum :)
Doguruyorum sonra ararim diyecem bi daha bakalim ne olacak :))))

Kızlar yarın sabah Sezar'yan olucam ne olur dua edin yawrumu sağlıkla kucağıma alayım Allah hepinizin yardımcısı olsun sonrada benim

Allah yardimciniz olsun miniginle ikinizin..
Saglikla kavusun insallah..

allah hepimizin yardımcısı olsun bende bugün gittim açılma artmış sabah sekizde gel dedi normal doğum olcakmış inş ama hiç sancım yok sancı eşiğin yüksek dedi az öncede nişanım geldi ama hala sancım yok inanamıyodum şimdi heyecanlanmaya başladım nolur dua edin bana da bebeğime sağsağlim kavuşmam için

Oyy cok heyecanli :)
Sanci esigin icinde sevindim..
Insallah kolayda bi dogum olur..
Saglikla kavusun meleginle..

Hemen deniyirum bu yontemi cunku ameliyat falan olmak istemiyirum.umarim banada iyi gelir.cunku hic his yok

İnşallah iyi gelir sana da. Benim çok zonklama ve şişlik vardı iki kutuyu elimde ısınana tek tuttum çevirdim, ağrısı tamamen geçti, şişlik azaldı. Hissizlik maalesef ancak doğumdan sonra düzelir diyorlar.

Evet hikayeni bekliyoruz uygun oldugun bir zaman. Rahatlatmaya calis kendini, bol sicak dus, bol sivi mutlaka gelecek sutun de.

Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canim ilk kaldirmadan bi sure sonra cikariyolar
Cikarmamalarin sebebi doktor cikan idrarin miktarini
kontroll ediyo cogu insani rahatsiz ediyo ama
Ben cikarmayin demistim okadar cok tuvaletin geliyoki
Ameliyatliyken yat kalk cok zor:nazar:bu arada tavsiyem
Dogumdan bikacgun sonra bandaji cikarttiriyolar
Hamile kulodu olsun elinizin aldinda ben hep normal
Iccamasir kullanmistim bandaji bi cikardim direk ameliyat
Yerine denk geldi cok can yakiyoo

sanki yapamicam gibi gelio bana sondaya ya refleks ile :KK66:)) ;:KK66:))) cok saol bilgiler icin canim bizlere nasil ii geldi anlatamam...

:nazar:

çok guzel bir liste olmuş ellerinize sağlık doğum yapan tum annelerimizi topluca tebrik ediyorum.herşey vakti ve zamanı gelince gerçekleşiyor :KK9: yarın listeye eklenmeyi bekleyen anneler de var ne guzel.bense bekleyışlerdeyim benimle aynı bdt olan anneleri gordum doğurmuşlar :KK52: iki gundur doğuracakmış gibi ağrılar ve sancılar çekiyorum bugun pzt olduğundanmıdır nedir uzun sıralar bekledim doktorda randevusuz gittim hal böyle olunca...bizim sadece kilomuz az onun haricinde bi sorun yok suyu plasentası iyi yaşlanma henuz yok kanala girmemiş.her şeyi iyi didi didi didi.....o zaman neden bukadar sancım var hepte gece :44: belimi bukuyorlar sanki.kalça kemklerim ayrılacak sanki. ikinci gebeliğim ilkinde hiççç boyyle sorumlarım olmamıştı :26:unuttummu acaba diyorum etrafımdakilerde bana hak veriyor...annem kadın da herşeyi bıraktı geldi doğurcam die tık yok ...aslında tık varda icraat yok nasıl ifade etsem bilemedim...bu ağrılar doğum sancılarını hatırlatıyor moralim bozuluyor ne guzel duşunmuyor vakti gelince çekicez biticek gidecek diyordum ama boyle surekli kendini hatırlatırsa olmaz ki dimi ama....:KK33:

haklisin canim bnm de bel ve kasik agrim war cok garip simdi diom suyum gelcek simdi diom su olcak bu olcak ama yok sonra yine bos :KK66:))

Kızlar 4-5saattir karnım taş gibi yatmama rağmen yumuşamadı. Bebeğimin hareketleride normal herzamanki gibi. Niye bukadar uzadı bu sefer sancı falanmı acaba

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bırkac gun takıp edemedım annelerımız cogalmıs hepsine gozunuz aydın dıyorum. Alla analı babalı buyutsun Yarın doguma gırecek arkadaslarım bır avazda ınsallah dualarımdasınız.

Bende bugun 4 defa nstye gırdım hepsınde duzenlı sancım vardı. 80-85leri gordum. Alttan da muayene oldum rahım agzında yumusama varmıs ama sancılar acılma yapmıyormus. Belımde hafif bı sızı var arada kasılmalarım oluyor. Sıddetlı olmadıgı ıcın dk tutmuyorum sımdılık. Bakalım beklıyoruz heyecanla:KK52::emir_bebek::nazar:

sanki yapamicam gibi gelio bana sondaya ya refleks ile :KK66:)) ;:KK66:))) cok saol bilgiler icin canim bizlere nasil ii geldi anlatamam...

Rica ederim ne demek sondayi takma kafana
Anlamiyonki hatta hemsire degistirmeye geldi
Poseti bisey yapmadimki dedim kadin bi kaldirdi
Yatagin altindan dolmus tasmiss:KK9:bebeginin
Cinsiyeti ne benim oglum oldu adida burak:nazar:

Dogum yapan butun annisleri tebrik ediyorum allah anali babali buyutsun insallah bu listeyi gordukce daha cok heyecanlaniyorum:KK52:
Bizde allah izin verirse 10 mayista oglusumuza kavusucaz sezeryan dogum olacak insallah :KK16:

kizlar ya garip bisi war :

sanki cok fena idrar yollari iltihabi olmusum sistik olmusum kasinmaktan gebermisim gibi seyim de hafif sislik cok az tatli bir kasinti war......daha once yasadigim icin bu tarzlari en son asamada bole hfif sis gibi olurdu mi sizce daha once werdigi kasinti kremini suruyum mu

Rica ederim ne demek sondayi takma kafana
Anlamiyonki hatta hemsire degistirmeye geldi
Poseti bisey yapmadimki dedim kadin bi kaldirdi
Yatagin altindan dolmus tasmiss:KK9:bebeginin
Cinsiyeti ne benim oglum oldu adida burak:nazar:

aynen iste banada oyle gelio bakalim insalah bu kadar guzel hikayeler ile donebiliriz bizde.....kizim olucak benim duru ;;;:KK66:)))

kizlar ya garip bisi war :

sanki cok fena idrar yollari iltihabi olmusum sistik olmusum kasinmaktan gebermisim gibi seyim de hafif sislik cok az tatli bir kasinti war......daha once yasadigim icin bu tarzlari en son asamada bole hfif sis gibi olurdu mi sizce daha once werdigi kasinti kremini suruyum mu

bence önce doktora danış. kreminden bahset eğer izin verirse sür. doğum yaklaştı ne de olsa. oraya su bile kaçırmamak lazımki sonuçta ilaç bu.:KK42:

oje de makyajda yasakmis bende uyuz oldum saclarima fon cekip gidip makyaj cantamida yastigimin altina almayi planliorum bakalim neolucak..bende cok sakin ve dayanikli gorunuom esim dio ben aglarim sen aglamazsin ..ama konusurken bile dislerimi sikiorum ...gecelik mi giydin pijamami......
Dogumdan öncekine karismaktada haksizlar aslinda ama neyse sen dogumdan sonra surersin....Makyajsiz olmaz zaten yorgun ve suratsiz olucaz muhtemelen o sekilde resimde cikmak istemem... sen götur tum malzemelerini dogumdan sonra sur ve cekin guzelce resimlerinizi prensesinizle....

2 takim pijama almistim canim ama gecelik sartmis
Cunku odaya gelince benim pijama oldugu icintek ustunu
Giy dediler cunku altta sonda var bide surekli kanamani
Kontrol ediyolar ilk ayagi kaldirdiklarinda gecelik
Olsaydi ustumde g...acik gitmezdim tuvalete:KK14: rezillikkkkkk
Hic gulecegim yoktu :))) anneme giydirmisler öyle bir gecelik totosunu daha önce hic görmemistim... zavalli kadin sakliyamadi.

oferta çok geçmiş olsun , bencede iyi olur bi git görün bakalım çok öpüyorum :KK34:
papatyacım teşekkür ederim, hani seni 20 ye sokacaktık hadi bacım 30 a bekliyorum artık öptüm nanaktan :KK54:
doğum yapanlar gözünüz aydın maşaAllah topikimiz bebek sesleriyle doluyo , hepinize bol sütlü günler diliyorum , taze anneler :emir_bebek:
Yarinda dogumlar var bu gidisle ilk 30 da zor olucak gibi simdiden 22 olmus dogum yapan sayisi...bu aksamda doguma giricek olan vardi :KK14:
cok haksizlik yapiyolar bana sirami aliyolar :KK1:

Eline saglik canm liste anamiz oldun sen:KK9: kendimide en azindan su 20-30 arasinda görmek isterdim :KK31:

Sara nobeti gibi mide bulantisi bas donmedi,karin agrisi ve ishal yasiyorum ogunden beri gelen nisan degilmis sanirim rengi seffaf gibiydi.Cok halsizim yaa uzerine tepikliyor cadi oglumda.Bi dogsun isircam yicem onu.Doktor nobet halinde gebelik zehirlenmesi yasadigimi soyledi.Ogun kontrol altinda tuttular 8 saat devam etti bir iki derece tansiyonum kendine gelince gonderdi.Cok ilgisiz davrandilar sinir oldum.Simdi ogine dondum gitmekde istemiom 2mayisa randevum var ozaman doktoruma soyleyecegim ins.Neredeyse sezeryan oluyim alim cocuhu dicem cok kotuyum ins.dayanirim oyle bisi istemem normal istiyorum halim boyle devam etmezse.,.:18:
Cok gecmis olsun canm zorlaniyorsun zaman gectikce böyle giderse sezeryan olman daha iyi gibi... yinede normal dogumda israrci ol ama bol bol kontrole git biliyorum acile gitmek beklemek skici stresli ama cogu bitti azi kaldi diye dusun...

Canim senin hic belirtin yokmu bebisin iyimi neden bukadar uzadi Rabbim en kisa zamanda saglik ve bol sutlu kavustursun sizi ins.Genel dogumlar gununden iki hafta once oluyormus neden bukadar uzadiki acaba doktorun bisi demiyormu.,.¿
Doktorda ebede bebisin dogal gelme zamanindan yana burdaki herkes gibi preeklempsi ileri derecede olmadigi icin almaktan yana degiller. ama ilerlerse suni sanci ile alabilirler ki suni epiduralden daha zordur insallah kendiliginden gelir bebis artik... hergun saatlerce yuruyorum tek belirtim kasilma bide özel bölgeme bicak batmasi gibi bisey hissediyorum... onun disinda su gelmesi nisan gelmesi gibi birsey yasamadim.

Biktim artik yaa gidiyorum 4saat gozaltinda tutyor idrarda protein 3e cikiyor tansiyon9/5e dusuyor 4saat basi boyle devam ediyor duzelince gonderiyorlar.tansiyon takibi istiyorlar yoruldum artik.Gecen 8saat surdu sonrada protein temizlenmis durduk yere anlamadim nasil oluyo sonra tansiyonda bir iki drece duzelmis ya bilmiuor yada onemsemiyorlar.Her anda acile gitmek yorucu.,.
Al bendende okadar tansiyonum yuksek cikarsa idrardaki protein normallesir... protein yuksekse tansiyonum idarelesir. bu yuzden 2 gunde bir o skici bizi oralarda bekleten kontrollerdeyim :KK43:

Dualarım inanın hepinizle canım..

Canım bizi de haberdar et lütfen ağdaya gittim geldim, aklım sendeydi. Geçen sefer ki kontrol de doktor bana dedi ki gelecek sefer alttan mauyene edecem ona göre gelin, bir moralim bozuldu ki sorma sanki ben pis gidiyom her seferinde :KK43:((((
Cogu doktorlar alinmis olana kizar halbuki... Bazilarida dengesizlik edip insanin moralini bozmaya calisiyor.. ama bunun icin moralinin bozulmasi yanlis canm acikca belirtmemis bile cogu doktor her hamile kadinin cati muayenesinden korktugunu biliyor belkide ona göre kendini hazirla demek istemistir.
Allah yardimcin olsun hayirlisiyla sorunsuz alirsin insallah bebisini eline... Bizleri haberdar etmeyi unutma :)

Allah bir avazda kurtarsin, bebisinide sorunsuz eline alirsin insallah... dogumunda kolay gecicek gibi geliyor... bende normal dogum yapicam cok merak ediyorum :)

Geldim doktordan çok bekledik sanki bütün hamişler bugünu bulmuş . Herşey yolunda çok şükür bir sorun yok.içim rahatladı

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Gözun aydin canm iyi ettin gitmekle evde rahatsiz bir sekilde oturacagina gitmen isabet olmus :)
Bu arada kalp dinleme cihazi var bebisler icin fiyatlarida uygun 3. kismet olursa ondan alirsin bende ikinciye alicam sonradan ögrendim bunu.

içindeki bebekten o tatlım iyi yapmışsn bnde çocuk gibiyim. bugun plates topuna çıkıp zıpladım annem diyo kızm napıyosun bebek gelecek erken daha. bende dedim yok anne kanala giriyomuş böyle yapınca :) :KK9::KK9:iyice sapıttım yani. heleki sen 40. haftandasın bide:KK9:
Bende öyleydim erken gelir diye diye hicbisey yapmadim sonuc hala beklemedeyim :)) suan naparsam yapayim cikmiyor...
Bugun esim acili bir yemek yapti acisini az katayim aksi taktirde bebek bugun acilen dogabilir dedi yok onuda denedim gecen cikmadi yine dedim :))
plates topunu simdi bikac dk arasi kullanabilirsin 38. haftalik oldugundada rahatca hoplayarak kullanabilrsin bebisin gelmeside kolaylasir.

X