2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
daha doğuma 15 gün var, çantam ve bebeğin odası bile hazır değil ama ...

Burada her mutsuzluğumda, korkumda bana destek olan herkese, her anneye, her anne adayına çok teşekkür ediyorum. Her şey gönlünüzce olsun. Sevgiler.

Çok sessiz buralar arkadaşlar. Kesin birileri doğurdu görürsünüz.....

Yarın son kontrollerım var. Kan testlerım yapılacak. Çok heyecanlıyım. Artık geri sayım sona ulaşmak üzere, 2.olmasına rağmen çok heyecanlıyım. Biraz da korkuyorum. Off yaa şöyle 15 gün sonrasına atlama seçeneğimiz yok mu acaba? Hürrem'i izlerken kayıt yapmıstım reklam geldikçe hop hop ileri geri atlıyordum. Olsa öyle birşey şimdi ne kadar işe yarar ama...
super olur banada bugun yaptilar bi dunya kan aldi ama ne olduklarini bilemiorum....keske oyle bisi olsa ben mewlutun bittigi aksama gelmek isterim direk :KK70::KK70::KK70::KK70:
Yazmayı deneyeceğim canım, ilk fırsatta. Genelde insan gelendi gidendi, hemşirelerdi, vs derken pek ilgilenemiyor.
Yine de yazmaya çalışacağım aynı gün, valla seni düşündüm. Doktorun da çok açık sözlüymüş aferin vallahi güven uyandırmıştır tabii sende. İçin daha rahat karar verebilirsin artık.
ewet bu dr.kadin gibi degil dinlio anlatio hep dedim hastanede digerine gore daha ii diodum ilgi acisindan ama iste ufacik sey mide bulandirio beni cewapsiz biraktigi her ay daha da uyuz oldum..krizlere soktu beni ..simdi son 3 haftadir cok net gulumseyen bi yuz anlatan bi dili war....ne bilim belki karisiyla kustu ayridi baristi bilemiorum ki:rolleyes::rolleyes::rolleyes: ama simdi iyiyim dilerim baska soru cikmaz....haaa suda war herzamn gulluk gulistanlik olmucak tabi ki allahim daha bi cok sey ile sinicak yasaticak..hamd olsun diyeyim ne diyimmmm....size gelip agladigim surece katlaniriz heralde :p:p:p:KK70::KK70::KK70:

Burada her mutsuzluğumda, korkumda bana destek olan herkese, her anneye, her anne adayına çok teşekkür ediyorum. Her şey gönlünüzce olsun. Sevgiler.

nie weda eder gibi yazdin icimi burktun :mad: ben 7. aylikken cantami eksikleride olsa hazirlamaya basladim....odamiz da 8. ay da hazirdi yanilmiosam bu ne telas diceksin her ay bir erken dogum tehlikemiz mewcuttu bu gunu gorduk saka gibi :KK70::KK70::KK70: neden hazir degil tatlim gelmedi mi oda

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

kızlar yaa sizinde gögüslerinizde acı sızı oluyomu benm oluyo bikaççgündürde normalmi acaba endişelenmelimiyimm
sut kanalları açılıyor:KK9:
Iste biz geldik oglumlaaa evimizdeyiz artik dun sekizde suni sanci verildi dortte dogum yaptim normaldi tabiki zorlugu vardi ama gecti gitti bile oglumu gordugum an unuttum hepsini korkmayin sakin simdi tek sikintim dikisler onuda bebgime bakinca unutuyorum allah hepinize kolaylik versin

:nazar:size.bol sutlu gunler

korktuğum yine başıma geldi oğlumdan hastalık kaptım sanırım boğazım şişmiş çok ağrıyor.pazartesi doğum var geçermiki acaba.kolum hala çok ağrıyor omuz hizasından yukarı kaldıramıyorum cuma günü ortopediye gideceğim geçmezse.bugün son kez kontrole gittim herşey yolunda doktor şeker yüzünden şu son bir iki gün bebek harektlerini takip et dedi.bugün abimle de doğum hakkında konuştum epidural olacakmış hastaneye birde yatış yapacağım saat dörtte ise sezeryana alacaklar beni.boğazımın şişliği için bir önerisi olan varsa ne olur yazsın yutkunamıyorum bile offff.

Ofertacim ben de hep bogaz sisliginin ucundan donup durdum hamilelik boyunca.cunku ates yapiyo bende hemn cok korkuyorum o yuzden.azcik acimaya baslasa adacayiyla gargara yaptim.ozellikle sabah ilk kaktigimda gece uyandigimda gunde 4-5 defa yaptim.cok faydasini gordum.ama adacayini normalden cok daha koyu kaynatip sogutup kullaniyosun.ben biraz yapip iki gun kullaniyodum.sonra tazeliyodum. Tabiki kesinlikle yutmuyosun. Ins sifa bulursun....

Dunden beri cok kötu sancilarim var ama cok duzensiz... demin wc ye gittigimde afedersiniz kanli sumuksu bir akinti geldigini gördum benim bile midem bulandi:KK17:
Rahimi kapayan tikacmis bu akinti dogumun yaklastigini göaterwn bir belirtiymis... simdi bu nisanmi oluyor acaba ? Dogum ne kadar surede baslar bazi yerlerde 1 gun icinde baalar diyo.
Bu yazini gorunce ahanda artik papatya doguruyo demistim ama hala forumda goruyorum seni, ne durumdasin merak ettim:)

Telden girdigim icin tek tek alinti yapamadim.. Iyi dileklerde bulunan tum arkadaslar cok saolun Allah hepimizin yardimcisi olsun...
Dogurdum sandiniz belki sizlere haber verip duanizi almadsn doguma girmem ins...
Tabi bi aksilik olmassa :))
Sancimin siddeti gitgide artti sancim geldikce nefesim kesiliyor adet sancisi hiçbirşeymis buna göre... dunden beri uykusuzum sanci geldikce kalkip durdum uykumdan...umarim açılma oluyordur. ama hala duzensiz 4 dk da 1 e düşmedi... bahsettigim akinti nisan dedikleri seyde rengi kahverengiyi aldi ve hala gelmeye devam ediyor
Handrake kac gunum kaldigini sormussun son 2 gunum kalmis 40 olmaya..

Son düzenleme:
Bu yazini gorunce ahanda artik papatya doguruyo demistim ama hala forumda goruyorum seni, ne durumdasin merak ettim:)

Canm herkesin duasini alipta öyle doğuma gitmeyi isterim ins.. haber veripte gidicem simdide son durumu yazmak istedim hala siddetli ama duzensiz sancilarim ve gelmeye devam eden nisan var...
1 mayisa dogurmayi cok istiyordum umarim inatcilik etmeyip gelir bebis :)

Canm herkesin duasini alipta öyle doğuma gitmeyi isterim ins.. haber veripte gidicem simdide son durumu yazmak istedim hala siddetli ama duzensiz sancilarim ve gelmeye devam eden nisan var...
1 mayisa dogurmayi cok istiyordum umarim inatcilik etmeyip gelir bebis :)

Allah kolaylik versin cnm.tez zamanda alirsin ins artik bebisini kucagina...

Çok sessiz buralar arkadaşlar. Kesin birileri doğurdu görürsünüz.....

Yarın son kontrollerım var. Kan testlerım yapılacak. Çok heyecanlıyım. Artık geri sayım sona ulaşmak üzere, 2.olmasına rağmen çok heyecanlıyım. Biraz da korkuyorum. Off yaa şöyle 15 gün sonrasına atlama seçeneğimiz yok mu acaba? Hürrem'i izlerken kayıt yapmıstım reklam geldikçe hop hop ileri geri atlıyordum. Olsa öyle birşey şimdi ne kadar işe yarar ama...
Keskeeee😊😊😊

Canim bu ne veda gibi 😡töbe töbe yaa...neden bu kadar geç kaldın eğer hersey tamam çanta kolay oda almadın mi gelmedi mi anlamadı ben 😕
Telden girdigim icin tek tek alinti yapamadim.. Iyi dileklerde bulunan tum arkadaslar cok saolun Allah hepimizin yardimcisi olsun...
Dogurdum sandiniz belki sizlere haber verip duanizi almadsn doguma girmem ins...
Sancimin siddeti gitgide artti sancim geldikce nefesim kesiliyor adet sancisi hiçbirşeymis buna göre... dunden beri uykusuzum sanci geldikce kalkip durdum uykumdan...umarim açılma oluyordur. ama hala duzensiz 4 dk da 1 e düşmedi... bahsettigim akinti nisan dedikleri seyde rengi kahverengiyi aldi ve hala gelmeye devam ediyor

Patati kızın çok prensipli dakik olacak sanirim😊sağlıkla gelsin inşallah açılman kısa sürede olur inşallah sancilarin sıklığı ne durumda en son 4 saat önce yazmışsın dr a gidecek misin sabah

Ben dayanamadım kalktım bu saatte nutella yedim ki 😯 hatta iki yudum da kola ictim😨çok pisbogaz oldum ya hep de zararlı şeyler dr bi duysa ezer kafamı ama hararetli geçmiyo bol su icince midem bulanıyor.kizcem midem çok bastırıyor.bu arada nutella yedim bizimki uyanmadi bıle dün de pek sakindi kötü şeyler düşünmek istemiyorum😣

Karin icinde gelisimi durdugu icin gecen hafta doktor acilen 35. hafta icinde sezeryana alinmami istemisti. Cumartesi sezeryan a girdik. Solunum yetmezliginden cok korkuyorduk fakat, bebegimi benden cikardiklarini hisseder hissetmez bebegim aglamaya basladi. Bugun 5. gunumuzdeyiz 2 gun once beni hastaneden cikardilar ben cok iyiyim ertesi gun yurumeye basladim. Bebisimin seker dengesi premature oldugu icin stabil degil. Buyuzden besgundur damardan glukoz veriliyordu onuda bugun cikardilar ve gozlem surecini baslattilar. Yarina kadar durumunu inceleyecekler. :nazar:Insallah yarin guzel haberler alip oglum Deniz i evimize en yakin zamanda getirecegiz.
Hepinize saglikli dogumlar diliyorum. :nazar:

Uzun zamandır yoksun, neler yaptın, iyi misin? Yazın mutsuz, umutsuz niye böylesin? Üzme bizi...

super olur banada bugun yaptilar bi dunya kan aldi ama ne olduklarini bilemiorum....keske oyle bisi olsa ben mewlutun bittigi aksama gelmek isterim direk :KK70::KK70::KK70::KK70:

ewet bu dr.kadin gibi degil dinlio anlatio hep dedim hastanede digerine gore daha ii diodum ilgi acisindan ama iste ufacik sey mide bulandirio beni cewapsiz biraktigi her ay daha da uyuz oldum..krizlere soktu beni ..simdi son 3 haftadir cok net gulumseyen bi yuz anlatan bi dili war....ne bilim belki karisiyla kustu ayridi baristi bilemiorum ki:rolleyes::rolleyes::rolleyes: ama simdi iyiyim dilerim baska soru cikmaz....haaa suda war herzamn gulluk gulistanlik olmucak tabi ki allahim daha bi cok sey ile sinicak yasaticak..hamd olsun diyeyim ne diyimmmm....size gelip agladigim surece katlaniriz heralde :p:p:p:KK70::KK70::KK70:

nie weda eder gibi yazdin icimi burktun :mad: ben 7. aylikken cantami eksikleride olsa hazirlamaya basladim....odamiz da 8. ay da hazirdi yanilmiosam bu ne telas diceksin her ay bir erken dogum tehlikemiz mewcuttu bu gunu gorduk saka gibi :KK70::KK70::KK70: neden hazir degil tatlim gelmedi mi oda

İyi olacak inş hersey canım. Doğuma böyle moralli girmen çook önemli...

Vallahi ben doğum yaptığını düşündüm ama anladığım kadarıyla zatenheran gelebilir kuzucuk. Dualarımız zaten seninle cnm. Her fırsatta herkes için ediyorum ben.

Karin icinde gelisimi durdugu icin gecen hafta doktor acilen 35. hafta icinde sezeryana alinmami istemisti. Cumartesi sezeryan a girdik. Solunum yetmezliginden cok korkuyorduk fakat, bebegimi benden cikardiklarini hisseder hissetmez bebegim aglamaya basladi. Bugun 5. gunumuzdeyiz 2 gun once beni hastaneden cikardilar ben cok iyiyim ertesi gun yurumeye basladim. Bebisimin seker dengesi premature oldugu icin stabil degil. Buyuzden besgundur damardan glukoz veriliyordu onuda bugun cikardilar ve gozlem surecini baslattilar. Yarina kadar durumunu inceleyecekler. :nazar:Insallah yarin guzel haberler alip oglum Deniz i evimize en yakin zamanda getirecegiz.

İnş en kısa sürede bol anne sütüyle toparlar oğlunuz. Allah bağışlasın.

Hayırlı uğurlu olsun arkadaşım.kuzucuguna kısa zamanda kavusman dileğiyle. Tebrik ederim sizleri:nazar:

selam sapsikler :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70: bu da yeni takintim bayiliorum o reklama sapsik he he
:KK70::KK70:
beni cok merak ettiniz mi ????
Ben bi gelip yazamadim die cok kudurdum :rolleyes:
Hemen anlatiorum gittik giderken yol da firtina yagmira yakalandik kabustu yol hic bitmedi.....sonra annemde wardi onuda dr na goturduk....odaya girdik dr.muz gayet guler yuzludu allahim ikinci :KK70::KK70::KK70: ne kadann guzel bi duygumus......
Sonra ben hic konusmadim akinti ve adet sancimdan ve hickiriktan bahsettim sadece normal dedi :KK70::KK70::KK70: eywallah dedim :rolleyes: muayne etti kizim 37+3 tezoslari 3100 kg mus....nasil sizce :confused::confused::confused:
Sonra bi suru kan tahlili istedi sictik dedim ama gisede amilyata dahil oldugunu ogrendik :KK70::KK70: sukurler olsun dedim.....
Sonra iki cesit anestezi war dedi bir geneli bir de spinali anlatti bilmediim bisiden bahsetmedi sen sec dedi .....bende dedim ki epidural de dha az bas agrisi olurmus spinalde cok...eger siz bana migreni tetiklemez %50 ben sana kefil olurum derseniz ben herseyi yasamak gormek cok istiorum dedim.....:mad::mad::mad:

Hic beklemedigim bi merhamet ifadesi ile bi itiraf geldi ben sana bunun garantisini asla weremem birinde ayilirken cekiceksin birinde sonra ki 10 gun bu bi gercek...5 hastani 2 si geberiorum die agliarak ario beni geri senin icinden gonlunden ne geciosa onu yapalim dogum sabahi kararini wer dedi.....:):):)

Cok ama sasirdim ama cok mutlu oldum okudugum her sey dogru riskler yan etkiler bu kadarini bilerek bel e cesaret edemem zaten hastanedeyim iki kusar narkozu atiweririm ewimde de sadece dikislerimin sizisi kalir ve 9.ay bittiginde dr.ma resmen asik oldum ben nst de beklerken geldi bende ebe senmisi oda ayirtcazmi onume cikan her onlukluyu soru yagmuruna tutuodum omzumu oksadi cadidir bu cok falan dedi ( ne munasebet dicektim :cool::KK70: iftira ) iste bole sali sabahi anesteziciye kararimi bildirim kizimi kucagima alicam....

Hastanede dagitmaya minik keselerde draje cukalta yaptriorum ustunde ahsap bebek ve kurdela war.....cocuklarada minik hediye paketlere balon ve normal cukulata koycam kuzenlerimin cocuklari gelmek istiomus falan die ......
Ayyyy istr bole kizlar bugun ki ebe cok tatlidi bana ozel oda ayirdi onun insiyatifindemis cok rica ettim tamam dedi guzel bi folr tarzi esarp aldim ona da o gun wericem......masada hep 3 hemsire oturuo onlarada 1 tl lik bileklik aldim nazar boncuklu kendime gelince her odaya gelene werim diye.....birde suslu bi paket yapicam cerez cukalata nescafe hemsire odasina birakicam.......hepsi bugun hastane kapisindan cikarken aklima geldi gordugum 10 ar dk lik guler yuze istinaden.......bir gulumseme yilani delikten cikartti bende anlicaginiz....cadimiyim neyim :mad::mad::mad:

Mesajını beğenmek istedim, beceremedim.. Hemşireler ve ebeyle ilgili hediye fikrine bayıldım.. Ben sadece doktorum için bişeyler yapmayı düşünmüştüm. Kopya çekiyorum :)) :KK1:

korktuğum yine başıma geldi oğlumdan hastalık kaptım sanırım boğazım şişmiş çok ağrıyor.pazartesi doğum var geçermiki acaba.kolum hala çok ağrıyor omuz hizasından yukarı kaldıramıyorum cuma günü ortopediye gideceğim geçmezse.bugün son kez kontrole gittim herşey yolunda doktor şeker yüzünden şu son bir iki gün bebek harektlerini takip et dedi.bugün abimle de doğum hakkında konuştum epidural olacakmış hastaneye birde yatış yapacağım saat dörtte ise sezeryana alacaklar beni.boğazımın şişliği için bir önerisi olan varsa ne olur yazsın yutkunamıyorum bile offff.

Adaçayı ile gargara çok etkili oluyor. Boğazını temizliyor. Ama yutmamaya çalış. Rahim kasılmalarını artırıyor diye yazıyor her yerde.

Kızlar suyum geldi benim şuan hastanedeyim mst ye bağladılar. Hiç ağrı hissetmiyorum dr umda şehir dışındaymış:KK43:

Cnm plojom nasilsin naptin kiz bebis geldimi ben 27+3 oldm heyecan artiyor 30lara girsem bi zaman cabuk gecicek :):)

Iyiyim sen nasilsin ? :))
Daha gelmedi hanimefendi beklemedeyiz :)
Masallah sizede,cabuk geciyor zaman :)

Masallah ikinizedee..insallah Deniz'de daha fazla durmaz evinize gelir kucuk misafiriniz :)
Allah yardimciniz olsun..

canim gecmis hafta benim de oldu hem on hem arka bolgemde hep batti oturamadim 1 saat sonra gecti...drma gitigimde sordum gercek sancin olsa o kadar dayanamazdin belden kasiktan daha siddtli olur gibi bisidedi.....

Dün gece hep sancıya uyandım ama geçti dün resmen kazı çalışması yaptı oğlum annesi telaş yaptı :) eşim de Dio ki oğlum daha zamanın gelmedi anneyi yorma Dio :)) neyse evlilik yıl dönümümüzde oğlum ben de burdayım dedi ve öyle geçti :)

Kızlar suyum geldi benim şuan hastanedeyim mst ye bağladılar. Hiç ağrı hissetmiyorum dr umda şehir dışındaymış:KK43:

Hayırlısı böyleymis demek ki canım sakin ol ve dr unu düşünme. Her dr dr dur. Kendini su andaki dr a bırak. Sadece bebeğine odaklan olur mu? Allah yardimciniz olsun sen ve bebeğinin.

Allah yardimcin olsun canim :)
Insallah cok bekletmeden gelir minkk..
Zaten kontrollerini yapiyorlardir endiselenme..
Guzel haberlerle dön insallah..

X