2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Birbirimiz için temiz kalplerle ve temiz agizlarla yaptigimiz dualar kabul olur elbet. Bu garip kula dua edermisiniz? Aglamaktan helak oldum..
Basim çok agriyor ama hala durduramiyorum gözyaslarimi..

İcim aciyor..
Kalbim kirik..
Gözlerim yasli..
Yüreğim hüzün dolu..
Dua istiyorum sizden..
Eksik etmeyin nolur..

Allah yardimcin olsun canim..
Inaallah buyuk bi sıkıntı degildir..

Kızlar alıntı yapamadım.herkese teşekkür ediyorum.ilk günler burayı takip zor.doğumum kolay oldu ama dikişlerim var o biraz zorluyor şimdi.kızım uslu gibi maşallah.inşallah bozulmaz.süt giderek artıyor çok şükür.ben de emzirmek için uyandırıyorum bazen zor oluyor.annem yardım için geldi sağolsun madden yardimci ama manen beni çok yoruyor ve uzuyor.eşime takmış durumda hem de hicbirsey yokken.sürekli alıngan ikimize de kötü davranıyor resmen. Sanırım yarın gidecek zira babam anjiyo olacak çarşamba günü bakalım altından nasıl kalkacağız.allahim yardım etsin hepimize.

Sonunda katildin aramiza :)
Masallah ikinizede..

Kızlar 5 dk da bir gelen sancım var acaba gerçek doğum sancısı mı bu kadar hızlı sıklaşması normal gelmiyo bana

2 saat icinde doguran arkadaslar olmustu..Bence seninle alakali bisy,kisisel yani,olabilirde..Oncesi daha hafif gectiyse sanci olarak anlamamis olabilirsin..
Allah yardimcin olsun..
Bir melek daha mi geliyor kiii:KK52:

Arkadaslar merhaba,

Gecen hafta salı günü (20 mayıs) sabah epidural sezeryan ile Kızım 08:38 de dunyaya gozlerini açtı:) ( 40+1 de 3270kg ve 50cm dogdu)
22 saat sancı cektim malesef acılmam 5 cm den ileri gitmedi. Dikiş ağrıları ve gaz sancılarım hala devam ediyor. Kızım inanılmaz meme düşkünü çıktı 5 saat varan emzirmelerle mücaele ediyorum memeden ayrılmak istemiyor ne yapacağımı sasırdım. Çok yorulmaya başladım yemek yemeye bile vaktm yok. tekrar görüşmek üzere kızım uyandı.

Gozunuzaydiin :)
Masallah ikinizede..Allah kolaylik versin..

Bugün bana bir haller oldu kızlar. Sabah kalktım baktım ev tamtakır alısverıse gıdılmesı gerekıyor. Sabah ve aksam sutumu sağmıştım fazla olanı; siz bunu içirin Deren'e ben alısverıse gıdıcem dedım. Deren'ii emzirdim çıktım, sonra evın bır guzel tum eksıklerını aldım; ohh dedım dunya varmıss....

Sonra oğluma yazlık bazı şeyler almam lazımdı. Hadi baslamıslen aynen sağmaya devam ettım. Yıne evdekıler sağdıgım sutu ıcırıp bızım oğlumla tekrar cıkmamıza ızın verdıler. Burada yakında guzel bır AVM var oraya gıttık. Oğlum basbasa bırseyler yapmamıza nasıl sevındı anlatamam zıplaya zıplaya dans ederek yuruduk yollarda. Alısverıs yaptık ıstedıgı gıbı sectı herseyını. Bır terlık vardı "anne bu yaşlı rengi gibi"dedi?!???? Dondurma yıyelım mı dedı. En son " anne işimiz bitince çin yemeği yiyelim mi senle. " demez mi? Hey Allah'ım ne çabuk buyuyorlar. Adam olmus ta çin yemeği istiyormuş hey gidiii ....

Kızım da çok uslu durdu. Ben de dun hep sağarak vermiş oldum sütümü. 3 saatte bır içirdik. İyi ki oğlumla dışarı çıktık, ikimizin de çok ihtiyacı varmış buna... Haftaya da avm'nin bahçesinde açık mini lunapark var oraya götüreceğim kuzumu. Eski günlerdeki gibi:)))))

Nasil iyi gelmistir iikinizede tahmin bile edilemez :):nazar:
Hersey yavas yavas oturuyor sanirim..
Ilk gunler hic oyle gelmiyor :)
(Fotograflara bakarsan supriz var teyzesi :) )

Son düzenleme:
canım cok saol sende masallah 30 haftalık olmussun.40. haftanın ıcınde dogurdum. epıdural sezaryan oldum bebegın kanala gırmesını bekledık ama bırturlu gırmedı drum epıdural onerdı. dogumum cok guzeldı. epıdural ıgnesını yaparken ıgneyı hıssetmedım bıle anestesı dru herseyı anlattı.sohbet ederken ıgneyı yapmıs bıle. herkesın anlattıgı gıbı bacaklarım falan uyusmadı dogum esnasında ayaklarımı oynatıyordum.drumla sohbet ederken suyun boşaltıgını duydum ve sonra o mucıze ses ortalıgı yıkan bır aglama hemen sonra hemsıre bebegımı verdı koynuma gelınce sustu oglum. dogumdan sonra uc saat sonra yuruttuler hastanede. ondan sonra hıc yatmadım. hastanede bıle oturdum emzırmeye calıstım sutum uc gun gelmedı. sarılık olmasın dıye mama verdırdı dr.eve gelınce malt humana stıl cay dut uzum hosafı ıctım sonra cok sut geldı. ama emmekte zorlandı hala sagıp sagıp bıbereonla verıyoz ama tabıkı once emzırıyom doymayınca bıberon.eve gelınce hemen ayaklandım bebegımle ılgılendım.ızmır de cok sıcak. ama bızımkı mayıs basında dogdu ıcıne zıbın gıydırdık zıbınları ıyıkı cok ınce olanlarından almısım.zıbın ustune hastane cıkıslarını gıydı bırde onden kolay acılan yenıdogan takımlarını gıydırdık.aklında olsun bızımkı eldıvenı hemen attı o yuzden kendınden eldıvenlı takım aldıkç onuda en kolay pazarda bulduk bebek magazalarında yok. hala kullanıyo. bugunden ıtıbaren zıbın gıydırmedık. bır ayı dolsun artık cıt cıtlı bodylere gecızez.bebek hızlı buyuyor ama ben cok almamıtım hepsınıde gıydı ama genede elının altında bulunsun sureklı degısıyo yok altına yapıyo alt degsıırken ısıyo.bana rahat emzıreyım dıye yarım kundak yapıp verdıler artık penye battanıyeye saramıyoruz sıcak oluyor bende bohcaya sarıyom ınce oluyor. ustune artık penye battaıye ortmuyorum sadece pıke ama tabıkı benım bebegım sıcagı hıc sevmıyor ılk dogunca bıle hemsıreler bıze cam actırmıstı odanız cok sıcak bu bebek sıcagı sevmıyor dıye.pısık kremıne cocuk dru ve hemsıre mustela ve bıobaby onerdı bıobaby daha ekonomık dedıler 17 tl ama cok faydasını gorduk hıc pısık olmadı ben zaten yenı yenı alt degıstırıyorum hep annemler yaptı sureklı altını cıs yapsa bıle pamuk ve bol ılık su ıle sıldıler. her alt acmada kremını surduler pısık olmadı. aklında olsun bol bez al.ben prıma pamper 2 numara almıstım cunku bebegım 3800 dogdu bosuna ıyıkı bır numara almamısım.. ıkı kutu 15 gun gıttı. ama bebege baglı tabıkı benımkı altı en ufak ıslansa baslıyo zırlamaya.pamuk bol bol al. sut sagma makınesı al. cok ıse yarıyor bebek ılk basta tam cekemıyo sarılık olmasın dıye sagıp sagıp verdım allahtan sarılık olmadı ayrıca sagma maıknesı daha ıyı cekıyor sut kanalların acılıyo ve cok sut gelıyo ben donduruvuya fazla olanları attım. dr browns bıberon almamıstım ama gaz sorunu olunca hemen alım sorun cozuldu. bosuna bırsuru bıberona paraq verme.sut saklama kabı kolaylık oluyor dondruucya atarken saklama posetıyle atıyorum.herıkı gunde makıne calıstıgı ıcın bebek deterjanı bol al ben zaten dalın bebek sıvı deterjanı almıstım cocuk druda onerdı. sıcaklarda emzırmek zor oluyor bebege sıcaklık vermemke ıcın ınce pamukl kumastan annem bebegı tutmam ıcın ufak ortu yaptı. ayrıca kanepenın uzerıne onceden penye battanıye yada pelus ayısını sererdık sımdı sıcaklardan ınce pamuklu kumas serıyoruz.aklında olsun benı dogumdan sonra ates bastı acok acılıp sacıldım atlet gımedım corap gıymedım.sonra usttum su an bıle yanmamam ragmen atlet sureklı sıyıyorum. zaten emzırme sutyenı hıc kullanılmıyo bosuna alma. ayrıca gogus kremıde kullanılmıyor sutunu gogus uclarına sur her emzırmeden sonra yumusuyo. bn yenıdogan takımları az aldım. ıkı tane hastane cıkısı ona bıle gerek yoj hastanede bır gece kalıyon bır takım yetıyor.ıkılı onden acılan takım da toplasan 10 tane bıle yoktur yıka yıka gıydırdık.kendınden eldıvenlı alırsan ıyı olur. ben bol bol yarım kol ve askılı cıt cıtlı body aldım haftaya gıydırcez. ama tabıkı senınkı temmuzda olcazgı ıcın sadece zıbın gıydırsen yeter.tabı her vevegın ıhtıyacaı yada ıstegı farklı olur bunu yasayarak deneyerek ogrenıyoruz. sana tavsıyem bol bol uyu ben ıyıkı uyumusum yanında mutlaka bırı kalsın en azından ev ısını yemegını yapan bırı olsun. dogumun sezaryan olcaksa dogumdan ıkı gun once malt ıcmeye basla. bana bır arkadas demıstı yapmadıgıma pısman oldum. maltı bır gun ıkı tane ıctım oyle bır sut geldıkı ben bıle sasırdım.son haftanda rezene cayı ıcmeye basla .emzırırken cok acıkıyorsun yememezlık yapma ben hergun hala bır yumurta cevız yıyorum proteın agırlıklı beslenkı sutun kalıtelı olsun neyse cnm umarım ıse yaramıstır

canım çok saol önerılerın için valla çok ıyı oldu :) ben bır tane hastane çıkışı alcam artık kesın kararlıyım sıcaklarla gıyemeyecek küçük gelcek sonrada dıe düşünüyom senın bebeğin maşallah kılolu doğmuşş doktorda bızımkı için ırı bır bebek bekliyorum dıyor her seferınde, fazla küçük şeyler almamaya kararlıyım yada doğsun ıhtıyaç olursa burnumun dıbı bebek mağzası dolu annem alır gelır.ben bolca zıbın stoklımm :KK70: emzirme sutyenı çok baktım ama almamayı düşünüyom normal alcam çünkü goguslerım baya buyudu artık evdekıler olmuyo bana pek kullanışlı gelmedı açıkçası begenmedım :) buyuk ıhtımalle normal doğum olmayacak çünkü hem korkuyorum hemde doğum bayrama denk gelıyo bayramda sancılanıp ortada kalmak ıstemıyom malum herkes tatılde olcak :KK70: ama epiduralden kurkuyordum açıkçası ben baya panık bır ınsanım tup bebekte bıle işlermler benım baya germıştı tamammen uyumak ıstıyorum ama yınede içimi ferahlattın bu konuda teşekkür ederım :) bıde bebeğin başına yastık koyuyormusunuz ? ve yıkamaya başladınızmı gobegı düşmeden yıkanmıyor bıldıgım kadarıyla benım annem dayanamaz yıkar gıbı gelıyo :KK70: kendı annem doğumda yanımda olcak ınşş erken doğum rıskım devam edıyo vaktinden once bı aksılık olmazsa ınşş :) bıde yanına kaç takım gecelik yada pijama aldım hangısı daha kullanışlı ve son olarak hasta bezıne gerek varmı kımısı bebeğine aldığı bezı kullanmış ve sonra ped kullanmaya başlamış bu konudada kararsız kaldım ne zor ılk doğum tecrubesızlık :KK70:

Allah razi olsun çok tesekkur ediyorum hepinize..
Alinti yapamadim telefondan olunca tek tek zor oldu..
Çok şükür ki cok önemli bisey değildi ama iste herkesin verdiği öncelik ve hassasiyet seviyesi farkli olunca uyusmazlar kirginliklar oluyor ..
Şakayla karisik da olsa yapilan şeyleri, söylenen sözleri kaldırmak zor geliyor bazen..
Yada ben karsi tarafi kirmayayim aman üzülmesin diye çok dikkat ettiğim için karsi taraftan kirici bisey duyunca ve arada da dolunca duygu patlamasi oluyor.. Bende bu patlama sadece ağlayarak oluyor..(Ve bunlari kimseyle paylasmadigim için atamiyorum icimden)
Sanirim hicbir gelin, gelin olmaktan öteye gecemiyor.
Kayinvalideler de ne kadar iyi olursa olsun illa beklentileri oluyor ve sen kendini ne kadar parcalarsan parcala dokunduruyorlar iğneyi arada ...
Bari bu hassas dönemde olmasa ama,, oluyor işte..
Halbuki yaptigin fedakarliklarin gösterdiğin anlayisin haddi hesabi yokken..
Büyüklük yaşla alakali değil, tamamiyle olgunluk seviyesiyle ölçülen bisey..
Olgun olmak, bazen çok agir bazen çok dayanilmaz ama bu meziyeti verene sonsuz şükürler olsun.

Neyse hayat herşeye rağmen devam ediyor.
Ve ben herşeye rağmen hala dogurmadıımmm canlar yaa :KK37: :KK52:

Çok şükür ki cok önemli bisey değildi ama iste herkesin verdiği öncelik ve hassasiyet seviyesi farkli olunca uyusmazlar kirginliklar oluyor ..
Şakayla karisik da olsa yapilan şeyleri, söylenen sözleri kaldırmak zor geliyor bazen..
Yada ben karsi tarafi kirmayayim aman üzülmesin diye çok dikkat ettiğim için karsi taraftan kirici bisey duyunca ve arada da dolunca duygu patlamasi oluyor.. Bende bu patlama sadece ağlayarak oluyor..(Ve bunlari kimseyle paylasmadigim için atamiyorum icimden)
Kayinvalideler de ne kadar iyi olursa olsun illa beklentileri oluyor ve sen kendini ne kadar parcalarsan parcala dokunduruyorlar iğneyi arada ...
Olgun olmak, bazen çok agir bazen çok dayanilmaz ama bu meziyeti verene sonsuz şükürler olsun.

Kaynanam icin bebegimi strese sokamam. Sen de sokma canim benim. Bu aralar en onemli seyimiz bebeklerimiz. Yuzduk yuzduk kuyruguna geldik bundan sonrasini riske atmayalim canim. Bir ay daha umursamaz davranalim herseyi ne kaybederiz ki??

Oyy kiyamaam :)
Bence sen sadece bebisini ozlemissin :)
Ben hep boyle dusunen bi insandim zaten ama dogumda bir kez daha ogrendim sagliktan öte hicbirsey yok,bugunlerde alinganlik yapanlar bile oldu cevreden ama inan aklima bile takilmiyor..Cunku sukurler olsun saglikliyim,saglikli bir evladim,saglikli bir esim huzurlu bir evim var..sukurler olsun:nazar: ve bana muhtac bi melek var suan..
Hic uzme kendini gecici bile olsa:KK16:
Degismeyen insanlar icin uzulmek olmuyor..

Selam kizlar bugun bebegi bir haftalik oldu cok skr iyiuyiz ysnliz cok sikiliyorum herseye agliyirum sanitim lahusa sendromuna girdim,
Size sormak istediklerim var tecrubeli anneleryardim lutfen,,
Gecen cuma ilk kontrolumuz vardu hersey iyidi dr umuz gobek icin hic birseybvermedi alkol genelde kullsniliyor ama bizim dr kullsnma kendi duser dedi kafama tskildi bugun bir hafta oldu henuz dusmedi ama kurudu baya bi gobegi beni gibi bisiy kullanmadan gibegi dusen varmi?
Birdeisitme testi yapildi ama biri gecti diger kulagi gecemedi henuz cok yeni oldugumdan dogru sonuc vermez telas yapmayin deselerde cok stresvcyapti, bunumda sizde nasil oldu bu test?
Bebegim geceekri uyumuyo gunduzleri nispeten uyuyo gaz sancisi var gibi devamli huzursuz alttan gazini cikariyo ama usten gegirmiyo hic bebegi, normak mi acaba sizce hem alttan hem usten cikarmasi gerekmiyo mu? Gaz icim corek oitu suyu iyi geliymus varmi iberdiginiz baska bi siy?
Birde kac satte bi emziriyirsunuz bizim hic ama hic belli olmuyor bazen arka arjaya bazen uzun uyudumu 4-5 saati bile buluyo arads naomam gere
K?

Kaynanam icin bebegimi strese sokamam. Sen de sokma canim benim. Bu aralar en onemli seyimiz bebeklerimiz. Yuzduk yuzduk kuyruguna geldik bundan sonrasini riske atmayalim canim. Bir ay daha umursamaz davranalim herseyi ne kaybederiz ki??

Hickimse için ne bebegimizi ne de kendimizi strese sokmaya değmez bunu uygulayan biriyimdir genel olarak amma ah şu hormonllaar ve bebegime bian önce kavusma stres heyecan ve telasi olmasa herşey daha güzel olacak canim aaahh ah.
Bebegime bian önce kavuşmak isteme sebeplerimden biri bile ettafimdaki insanları dusundugumden aslindaa.. Peeh ne kadar sacma demii. Of bence de oylee aslindaaa :KK37:
İnce fikirli ince ruhlu olmak da ne çekilmez şey anacım yaa dunyanin ennnn vurdumduymaz insani olmak istiyorum :KK36:

Son düzenleme:
Oyy kiyamaam :)
Bence sen sadece bebisini ozlemissin :)
Ben hep boyle dusunen bi insandim ama dogumda bir kez daha ogrendim sagliktan öte hicbirsey yok,bugunlerde alinganlik yapanlar bile oldu cevreden ama inan aklima bile takilmiyor..Cunku sukurler olsun saglikliyim,saglikli bir evladim,saglikli bir esim huzurlu bir evim var..sukurler olsun:nazar: ve bana muhtac bi melek var suan..
Hic uzme kendini gecici bile olsa:KK16:
Degismeyen insanlar icin uzulmek olmuyor..

Evet evvett eeeveett...
Ben bebisimi minik kizimi; duymadigim kokusunu, henuz dokunamadigim ellerini ve haala hissedemedigim nefesini cookk özledim teyzesiii :KK43:
Kesinlikle katiliyorum Saglikli bir hayat ve huzurlu bir yuvanin şükrünü eda etmemiz mümkün değil..
Nankörlük insanoğlunun dogasinda var işte..
zayif ve beklemediği anlarda gelen darbeler insani daha çok afallatip birden yere sererya, öyle olmuştum bian ama sukurler olsun sizler gibi güzel yyürekli insanlar cabuk toparlattiriyor kendini..:KK16:

Evet canım doğurdu, sanıyorum doğum yapmayan 5-6 kişi kaldık.

Tamam canım teşekkür ederim. Darısı başınıza o zaman:)

Al bendende okadar esimi bekliyorum bir cok sey icin lavaboya zor gidiyorum cok nazlı paşam.. bide bende bir tane daha var düşün halimi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Allahh sabır versin çok zor bir durum tecrübesiz olmak çok kötü:KK43:

Selam kizlar bugun bebegi bir haftalik oldu cok skr iyiuyiz ysnliz cok sikiliyorum herseye agliyirum sanitim lahusa sendromuna girdim,
Gecen cuma ilk kontrolumuz vardu hersey iyidi dr umuz gobek icin hic birseybvermedi alkol genelde kullsniliyor ama bizim dr kullsnma kendi duser dedi kafama tskildi bugun bir hafta oldu henuz dusmedi ama kurudu baya bi gobegi beni gibi bisiy kullanmadan gibegi dusen varmi?
Birdeisitme testi yapildi ama biri gecti diger kulagi gecemedi henuz cok yeni oldugumdan dogru sonuc vermez telas yapmayin deselerde cok stresvcyapti, bunumda sizde nasil oldu bu test?
Bebegim geceekri uyumuyo gunduzleri nispeten uyuyo gaz sancisi var gibi devamli huzursuz alttan gazini cikariyo ama usten gegirmiyo hic bebegi, normak mi acaba sizce hem alttan hem usten cikarmasi gerekmiyo mu? Gaz icim corek oitu suyu iyi geliymus varmi iberdiginiz baska bi siy?
Birde kac satte bi emziriyirsunuz bizim hic ama hic belli olmuyor bazen arka arjaya bazen uzun uyudumu 4-5 saati bile buluyo arads naomam gere
K?

Gobegine hicbisy surulmedi kizimin evdede surmedik,bu artik yeni bi uygulama zaten..
9. Gun kendiliginden dustu canim gobegi..
Test hakkinda cok bilgim yok erken midir bisy soylemek icin bilmiyorum..insallah erkendir daha boyle teshisler icin..
Emme hic belli olmuyor,cani ne zaman isterse prensesin gogsumde :)
17. Gunumuz buarada..
Bende humana iciyorum duzenli olarak,ayrica sadece rezenede iciyorum..
Gaz konusunada gelince kizimda oyle genel olarak alttan cikariyor cok nadir agizdan..

Evet evvett eeeveett...
Ben bebisimi minik kizimi; duymadigim kokusunu, henuz dokunamadigim ellerini ve haala hissedemedigim nefesini cookk özledim teyzesiii :KK43:
Kesinlikle katiliyorum Saglikli bir hayat ve huzurlu bir yuvanin şükrünü eda etmemiz mümkün değil..
Nankörlük insanoğlunun dogasinda var işte..
zayif ve beklemediği anlarda gelen darbeler insani daha çok afallatip birden yere sererya, öyle olmuştum bian ama sukurler olsun sizler gibi güzel yyürekli insanlar cabuk toparlattiriyor kendini..:KK16:

Aslinda kendi boslugumuzdayken baskalarina takiliyoruz..Ozlemin seni sıktıkca baska seyler bahanen oldu sadece..
Farkinda olman cok guzel en azindan :)
Saglikla kavusun insallah meleginle..Sonrada biraz afalliyor insan ama o da geciyor :)

kızlar Bebegimin göbegi düşeli 2 gün oldu ama dün gece ve bugün azıcık kanamış kurumuş sizde böyle bir sorun yaşayan oldumu doktora götürsem mi cok az diye götürmedim ama takip ediyorum inşallah olmaz

kızlar Bebegimin göbegi düşeli 2 gün oldu ama dün gece ve bugün azıcık kanamış kurumuş sizde böyle bir sorun yaşayan oldumu doktora götürsem mi cok az diye götürmedim ama takip ediyorum inşallah olmaz

Bizde dusunce kucuk ter bezlerinden koymustuk,kanama pek sayilmazda o sonunda kalan iltihap gb bisy gecmisti beze..Sonra olmadi sadece dustukten sonra 1-2 gundu..

K?

Canim bende gobegine bisey surmedim 8. Gun kendiliginden dustu.isitme testi icin bana 7 ile 15 gun arasinda yaptir dedi.8.gun yaptirdim sorun cikmadi.benimkide cani ne zaman isterse emiyo tatlim.zaten cok sutum cok yok mamada veriyorum.gazinida alttan cikariyor surekli ama mamanin hemen ardindanda zorda olsa usttende cikariyor.

Korkma canım bizimkide öyle oldu ara ara kanamaları oldu sonra kesildi doktora götürdüm sürekli devam ederse problem dedi korkulacak birşey yok demişti bize yine rahat edemiyeceksen bir doktora götür istersen

40+3 oldum canım.benimde 2 haftadır akıntım oluyordu ama bugün kanlı akıntım geldi henüz düzenli sancılarım yok belim çok ağrıyor . Hayırlısıyla en doğru zamanda gelsinler inşallah

Papatyacım nerelerdesin doğum yaptın mı yoksa....

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Epidural sezeryanla doğum yapan arkadaslar dr nuz size ağrı kesici olarak ne verdi bir de kaçıncı güne kadar ağrılariniz devam etti Bnm uykusuzluktan başim cok ağrıyor ama sütten bebege geçer diye de korkuyorum ilaç pek içmiyorum, bu arada dr bana vermidon yazmisti

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Genel anestezi iledoğum yaptım ama doktorum bana minoset yazmıştı. Kullandım bayağı. Minoseti gebeliktede veriyorlar zaten

Ne güzel tesadüf olmuş:) Allah kabul etsin. Ben de kırkında mevlüt yapmak istiyorum, neler yaptınız cnm fikir olsun bana da.

Ben magnetimi süsleri kendim yapmıştım. Kayın validem diğer şeyleri yaptı lokum dağıtıldı önce Gül suyu ile(okumadan sonra tabi) sonrada yemek. Tavuklu pilav, tulumba tatlısı, sarma, poğaça, salata, ayran. Böyle yapıldı bizîm canım:KK16:

X