2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Slm kizlar.
5 gun once dogum yaptim, doktor kontrolumuzde bebege d vitamini baslicaz dedi 10 gunluk olunca. Zaten saglik ocaginda da soylediler.rutin biseymis yani.
Aranizda bunu kullanmayan var mi, ben hic kullanmak istemiyorum

Slm kizlar.
5 gun once dogum yaptim, doktor kontrolumuzde bebege d vitamini baslicaz dedi 10 gunluk olunca. Zaten saglik ocaginda da soylediler.rutin biseymis yani.

Hayirli olsun canim gozunaydin :)
Karistirmadiysam yeni gelinlere ugruyordun?

D vitamini kemik gelisimi icin onemli,eksikligi cok daha fazla seylere sebep olabiliyor..
Ben 40 tan sonra basladim senin gb kullanmak istemiyordum..

Hayirli olsun canim gozunaydin :)
Karistirmadiysam yeni gelinlere ugruyordun?

D vitamini kemik gelisimi icin onemli,eksikligi cok daha fazla seylere sebep olabiliyor..
Ben 40 tan sonra basladim senin gb kullanmak istemiyordum..

Sagol canimm evet ugruyordum:KK66:)
D vitamini hakkinda cok fazla olumsuz sey duydum ve okudum. Oyuzden cok kararsiz kaldim bende.:26:

Su emzik isini bana da bi anlatin yahu
Ben kizlarin ikisinde de beceremedim emzik tutturmayi.
Organik emzik olarak su inek modundan cikmak istiyorum
Bi yere cikiyoruz hobba meme de meme ne olcak halimiz
Gece ben inat ettim emsin diye o diliyle atti
Sonra iyice sinirlendi uykusu sapti sonuc sabaha kadar agladi :KK43:(
Chicco tavsiye ettiler onu aldim begenmedi diye bi damakli daha aldim onu da begenmedi
Tavsiyeniz var mi ya da bunun bi formulu

40 gunlukken aldi benimkide emzigi canim daha onceden almiuordu.aventinki verdim cok sevdi

Slm kizlar.

Canım ben de senin gibi düşünüyodum ama bıngıldağın kapanmasına yardımcı da oluyomuş
Hala düzenli kullanamıyorum zaten geç başladım ama kullansak iyi gibi

Bu Teyzeler şimdi de kızımı bıraktı kafayı bana taktılar..karnim kalmışmis nie sarmamisim kilo gitmemiş falan filan.el insaf bunu diyenler de siskooo Teyzeler. .Halbuki 9 kilo verdim eski kilo ma dönmeme 3 kilo kaldi:KK43: of ki off...oda değiştirdim size şikayet ediyorum suan:))
benim de cok bilmis ananem kgladan kinusuoz onun yaninda dedilerki amma cok kg wermissin ewet dedim 11 kg werdim nrdeyse eski balime dondum....ananem ordan gobek duruyo ama dedi orda ki bi kadin iyi sende artik 40 yeni cikmis kizin bu kadar zayiflamis ya ne istion 5 tane dogurdun bilmion mu o gobek 6 ay dan ince gitmez dedi...tebessum ettim bende sadece allaha hawale ettim ....
Mama veren anneler acaba sonrasinda su veriyolarmi?
canim ben gunde br yada iki kez mama weriorum diger zaman emzirmege calisiom emdigi ici su ya gerek yok diolar ama mamada werdiim icin 10 ml 15 ml su da weriom ..
Selam kızlar moralim okadar bozuk ki anlatamam. Eşim özel is yaptığı için kazanamadi para . Buna rağmen hep idare ettim 2.5 senedir. Düğün borcu hadi bakalım yeşim kredi çek öde hadi bakalım altınları sat krediyi öde onu öde bunu öde . En son bebek hazırlıklarına bayagi borcum olmuştu herseyi kendim gogusledigim için ben alıp hallettim için. Bir yıl öncede araba aldım onu ödüyorum. Eşimin yardımı yok tabiki. Neyse bebek borçları için bu araba kredisinin üstüne bir kredi daha çektim. Sonra 2 ay önce arabanın kasko şu bittiği için kasko parasini eşime verdim yaptı diye. 1 aydır kasko yaptı artık diye yalvardim resmen. Yaptırması yok en ucuz kasko yu arıyormus haber bekliyormus bilmem ne. Geçen gün kasko için ayirdigimiz paranın yerinde olmadığını gördüm ve eşimi aradım ne yaptın diye yarısını harcadım dedi bu yok zamanda. Markete harcadım kendime mi harcadım diyor. Halbuki ben annemdeyim geleli 1 hafta oldu sadece 1 hafta Dada ekmek kola vs dışında hiçbir şey istemedim. Meğer kasko parasini harcıyor Muş. Çok tartıştık. Gel gelelim dün eşimin kardeşi benim arabayla kaza yaptı kasko da yok tabiki. Teyzesindeydim eşimin eve getirin beni lütfen dedim eniştesini getirdi. Kayinvalidede geldi benimle onunla kavga ettik. Eşyalarını topladım babamı aradım geldi beni aldı. Annemin evindeyim şimdi. 2 aylık yavrum mi yanayım kendime mi yanayım salakligima mi yanayım. Eşimi bukadar şey yasasam da sevmem mi. Rabbim dua ediyorum hep içimi Sogutsun diye. Çok zor cok

haaayy allah tuh yaaa canim cok gecmis olsun...allahim sanada yardim etsin kalbini bozma sen esinin biraz kendisine ceki duzen wermesi icin zamana birak masraflari kaynananlar kardesi odesin siz bide bunu mu dusunceniz...sen kizina bak ailenle konus dertles icine atma....esinde pismandir oda bu sonuclarin olabilicegini bilememistir...erkekler malesef bizim gibi arkalarinda calisan esleri oldugu icin biraz daha salas bakiolar bu durumlara allah hayirli gunler cikarsin karsina...

Selam kızlar moralim okadar bozuk ki anlatamam. Eşim özel is yaptığı için kazanamadi para . Buna rağmen hep idare ettim 2.5 senedir. Düğün borcu hadi bakalım yeşim kredi çek öde hadi bakalım altınları sat krediyi öde onu öde bunu öde . En son bebek hazırlıklarına bayagi borcum olmuştu herseyi kendim gogusledigim için ben alıp hallettim için. Bir yıl öncede araba aldım onu ödüyorum. Eşimin yardımı yok tabiki. Neyse bebek borçları için bu araba kredisinin üstüne bir kredi daha çektim. Sonra 2 ay önce arabanın kasko şu bittiği için kasko parasini eşime verdim yaptı diye. 1 aydır kasko yaptı artık diye yalvardim resmen. Yaptırması yok en ucuz kasko yu arıyormus haber bekliyormus bilmem ne. Geçen gün kasko için ayirdigimiz paranın yerinde olmadığını gördüm ve eşimi aradım ne yaptın diye yarısını harcadım dedi bu yok zamanda. Markete harcadım kendime mi harcadım diyor. Halbuki ben annemdeyim geleli 1 hafta oldu sadece 1 hafta Dada ekmek kola vs dışında hiçbir şey istemedim. Meğer kasko parasini harcıyor Muş. Çok tartıştık. Gel gelelim dün eşimin kardeşi benim arabayla kaza yaptı kasko da yok tabiki. Teyzesindeydim eşimin eve getirin beni lütfen dedim eniştesini getirdi. Kayinvalidede geldi benimle onunla kavga ettik. Eşyalarını topladım babamı aradım geldi beni aldı. Annemin evindeyim şimdi. 2 aylık yavrum mi yanayım kendime mi yanayım salakligima mi yanayım. Eşimi bukadar şey yasasam da sevmem mi. Rabbim dua ediyorum hep içimi Sogutsun diye. Çok zor cok

Canım çok üzüldüm yaşadıklarına biraz sakin olmaya çalış eşinde eminim böyle olsun istememiştir. Biraz kafanı dinle annende eşinle tekrar oturur halledersiniz bu konuları. Maddi konular hep sorun oluşturur zaten bende doğum izninden dolayı maaş alamadığım için bizde zor durumdayız dün bebek için takılan altınları bozdurduk bende çok ağladım ama yapacakta bişey yoktu. Bizde eşimle evdekiler yüzünden çok gerginiz incecik bir ip var aramızda ve oda koptu kopacak. Ortada iki çocuk var benimde alıp başımı gidesim var ama onları düşünüyorum hep sinirlerim tavan yapınca.
İnşallah geçecek bu günler hepimiz için sanada sabır diliyorum allahtan. Bebeğin için moralini bozma bundan sonra yaşama nedenin o çünkü. Kendini çok üzme demek yersiz biliyorum ama üzülmemeye çalış bebeğinede yansır sonra.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Off arkadaşlar okurken çok üzüldüm, evinize en kısa sürede huzur gelir inşallah...
Çocuklu hayat çok zor , üzerine maddi zorluklar da eklenince eşlerin etkilenmemesi mümkün değil. Anne ve eş olarak size tüm kalbimle sabır diliyorum...

Handrakecim, eşinin kardeşi bu kazayı yaptığına göre arabanın masraflarını da ödemeyi düşünüyordur sanırım. Eşinin bu konuyu halletmesi gerek... Toplu para için üzülme, ihtiyaç olunca kullanılır, olmadığı bir gün yerine konur tekrar... Eşinin sana haber vermeden hareket etmesi kötü olmuş ama eminim kötü bir niyeti yoktur. Sağlık dışında birşeye üzülmemeye çalış canım lohusasın...

Ofertacım çok uzun zamanın birikimi..... Çok içine attın olaylar yaşanırken, eşin de gerçekten olayların kopma noktasına geldiğini farketmedi mi merak ediyorum doğrusu...

Kızlar bebeğin birgözünde çapaklanma olmuş yapışmış gibi oluyor açmakta zorlanıyor. Ne yapsam burda bir kaç kişide vardı sanırım.

Off arkadaşlar okurken çok üzüldüm, evinize en kısa sürede huzur gelir inşallah...
Çocuklu hayat çok zor , üzerine maddi zorluklar da eklenince eşlerin etkilenmemesi mümkün değil. Anne ve eş olarak size tüm kalbimle sabır diliyorum...

Handrakecim, eşinin kardeşi bu kazayı yaptığına göre arabanın masraflarını da ödemeyi düşünüyordur sanırım. Eşinin bu konuyu halletmesi gerek... Toplu para için üzülme, ihtiyaç olunca kullanılır, olmadığı bir gün yerine konur tekrar... Eşinin sana haber vermeden hareket etmesi kötü olmuş ama eminim kötü bir niyeti yoktur. Sağlık dışında birşeye üzülmemeye çalış canım lohusasın...

Ofertacım çok uzun zamanın birikimi..... Çok içine attın olaylar yaşanırken, eşin de gerçekten olayların kopma noktasına geldiğini farketmedi mi merak ediyorum doğrusu...

Yok canım faketmemişki yine kötü olan ben oldum. Aman artık ne halleri varsa görsünler. Acınacak haldeyim bıktım.

Yok canım faketmemişki yine kötü olan ben oldum. Aman artık ne halleri varsa görsünler. Acınacak haldeyim bıktım.

Bence o, kendi içine düştüğü duruma ve hastalık psikolojisine o kadar çok kaptırmış ki kendini, evde eşinin ne durumda olduğunu, yeni bir bebeğiniz olduğunu göremiyor. Hani filmlerde olur ya, iki taraf ta kötü niyetli değildir ama hayatın akışına ve kendince problemlere öyle bir kapılmışlardır ki, sevgilerini hissedemezler, birbirlerini suçlarlar, oturup konuşamaz paylaşamaz olurlar... Şimdi hayatların çoğu o romantik! filmlerdeki gibi... Hadi onların sonunda hep çiftler, birbirlerini ne kadar çok sevdiklerini hatırlayıp sorunlarını çözerler de, biz ne yapıcaz bilmiyorum... Kadınlar genellikle, annelikleri gereği, empati yeteneğine sahipler...ama erkekler!?! Bir yerde erkeklerin de gözlerini ovuşturup gerçeklerini görmelerini sağlayacak bir kırılma noktası var da, oraya nasıl gelinir acaba bilmiyorum...
Tüm bu aileler sevgi adına kuruluyor. Evler açılıyor, eşyalar alınıyor, çocuklar yapılıyor ama sonra mutsuz aileler hayatlar veriliyor o çocuklara... Nerde hata yapıyoruz bilmiyorum ama çok çokk üzülüyorum. Şimdiki zamanın gerçekliği de bu, sevgisizlik ve bencillik:KK43:((

Slm kizlar.

Canım o damlayı vermek istemiyorsan bebeği düzenli olarak güneşe çıkarman lazım en az yarım saat. Bebeğin kemik gelişimi ve ilerde dişlerinin çıkması için çok önemli bir vitamin d vitamini. 1 yaşına kadar bebekler çok güneşten faydalanamadığı için kullanılması gerekiyor.

ewet mesela emzirdim yarim saat falan gecti yada 1 saat 20 ml zor cikio

Canım netten baktım o balonlu şeyler gördüklerimse, onlarla iyi sağma yapılabileceğini pek sanmıyorum. Çıkan miktarlar seni yanıltmasın. Eğer emdikten bir saat sonra 20 çıkıyor olsaydı gerçekten sadece günde iki mama ile ortalığı yıkardı Duru...

Buaralar kafaya çok fazla taktıgını hissediyorum bu süt ve emzirme meselesini... Böyle giderse öcü teyzelere istediklerini vereceksin. Yapma böyle... Tamam yediklerine içtiklerine dikkat et, bol su, dinlenme vs ama önemli olan beyninde olup bitenler... Oraya emzirmeyi sürdüremeyeceğine inandığın mesajı gitmemeli.

Sağamadığın için, tedbir olarak Duru'yu daha sık ve uzun emzirmeye çalışabilirsin, öğünlerinden (eğer çok tepki vermiyorsa) yavas yavas bir öğün mamayı kaldırarak, eger varsa azalma durumunu ortadan kaldırabilirsin...

Buarada ben nerdeyse Deren doğduğundan beri, kiralık hastane tipi makina kullanıyorum biliyorsundur. Demir doğduğu zaman aldığım elektirikli medela ve Lansinoh el pompam var. Medelayı dışarısı ve arıza durumları için yedekte tutuyorum ama manuel olanı kullanmıyorum hiç, zaten sadece bir kere kullanmıştım tertemiz yepyeni duruyor. Elle sağmak uzun sürelerde biraz yorucu ama sütü epey iyi çekiyor. Eğer istersen sana gönderebilirim hemen. Tam istediğin gibi birşey bulana dek kullanırsın, sonra sen de hamile ya da lohusa bir tanıdıgına verebilirsin. Eğer istersen hemen kargolarım sana adresini msj atman yeterli canım...

Canım netten baktım o balonlu şeyler gördüklerimse, onlarla iyi sağma yapılabileceğini pek sanmıyorum. Çıkan miktarlar seni yanıltmasın. Eğer emdikten bir saat sonra 20 çıkıyor olsaydı gerçekten sadece günde iki mama ile ortalığı yıkardı Duru...

Buaralar kafaya çok fazla taktıgını hissediyorum bu süt ve emzirme meselesini... Böyle giderse öcü teyzelere istediklerini vereceksin. Yapma böyle... Tamam yediklerine içtiklerine dikkat et, bol su, dinlenme vs ama önemli olan beyninde olup bitenler... Oraya emzirmeyi sürdüremeyeceğine inandığın mesajı gitmemeli.

Sağamadığın için, tedbir olarak Duru'yu daha sık ve uzun emzirmeye çalışabilirsin, öğünlerinden (eğer çok tepki vermiyorsa) yavas yavas bir öğün mamayı kaldırarak, eger varsa azalma durumunu ortadan kaldırabilirsin...

Buarada ben nerdeyse Deren doğduğundan beri, kiralık hastane tipi makina kullanıyorum biliyorsundur. Demir doğduğu zaman aldığım elektirikli medela ve Lansinoh el pompam var. Medelayı dışarısı ve arıza durumları için yedekte tutuyorum ama manuel olanı kullanmıyorum hiç, zaten sadece bir kere kullanmıştım tertemiz yepyeni duruyor. Elle sağmak uzun sürelerde biraz yorucu ama sütü epey iyi çekiyor. Eğer istersen sana gönderebilirim hemen. Tam istediğin gibi birşey bulana dek kullanırsın, sonra sen de hamile ya da lohusa bir tanıdıgına verebilirsin. Eğer istersen hemen kargolarım sana adresini msj atman yeterli canım...

inanmiorum gece gece aglattin beni yatakta bu kadar samimi bir paylasim yuz yuze gorustugum insanlar dan gormuyorum ben....allah bu ii niyetinin mukafatini wersin sana canim bnm...cok tesekkur ederim almis kullanmis kadar oldum...ama kabul edemem bole bisiyi...dedigin gibi gunduz bir gece bir mama weriom suan bakalkm gunduzun olcusunu yariya indirim tepki wermezse ertesi gun gunduzu kesim ne olucak cok saol..

Su emzik isini bana da bi anlatin yahu
Ben kizlarin ikisinde de beceremedim emzik tutturmayi.
Organik emzik olarak su inek modundan cikmak istiyorum
Bi yere cikiyoruz hobba meme de meme ne olcak halimiz
Gece ben inat ettim emsin diye o diliyle atti
Sonra iyice sinirlendi uykusu sapti sonuc sabaha kadar agladi :KK43:(
Chicco tavsiye ettiler onu aldim begenmedi diye bi damakli daha aldim onu da begenmedi
Tavsiyeniz var mi ya da bunun bi formulu

Lütfen biri banada anlatsinn.....nuk aldim damakli kaucuk almiyoo almiyoo silikon aldim yine almiyoo.dikiyle atiyo zorluyorun busefe migdesi bulaniyo.uyumak icin meme istiyo 5 dakka da olsa ama heryerde olmuykii:KK31:

Valla bi formul bildigimden degil de bikac kisiden duydugum bisi var.soyle diolardi ; denemedigim marka ve tur kalmadi ama cocugum gidip bakkal emzigi fatos emzikleri emio sadece... :KK70::KK70::KK70:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım çok üzüldüm yaşadıklarına biraz sakin olmaya çalış eşinde eminim böyle olsun istememiştir. Biraz kafanı dinle annende eşinle tekrar oturur halledersiniz bu konuları. Maddi konular hep sorun oluşturur zaten bende doğum izninden dolayı maaş alamadığım için bizde zor durumdayız dün bebek için takılan altınları bozdurduk bende çok ağladım ama yapacakta bişey yoktu. Bizde eşimle evdekiler yüzünden çok gerginiz incecik bir ip var aramızda ve oda koptu kopacak. Ortada iki çocuk var benimde alıp başımı gidesim var ama onları düşünüyorum hep sinirlerim tavan yapınca.
İnşallah geçecek bu günler hepimiz için sanada sabır diliyorum allahtan. Bebeğin için moralini bozma bundan sonra yaşama nedenin o çünkü. Kendini çok üzme demek yersiz biliyorum ama üzülmemeye çalış bebeğinede yansır sonra.

Ah canım allah sabırlar versin bize. Tek dayanağım evladım.artik ne olur bilmiyorum. Dün eve hiç gelmedi eşim dün hiç görmedim onu aksama anneme geldim zaten. Dünden beri de hiç aramadi. Artık suçluluk mi kininden mi bilemiyorum.kesin kendisini haklı görüyordu şimdi. Hadi insan beni merak etmiyorsun evladini da mı merak etmiyorsun. Allahım yardım etsin.

Ödese ne olacak bu eşimi sorumluluk sahibi bi insan yapmayacak. Bide eşyalarını toplarken kayın Valide yanımdan di çok yanlış yapıyorsun hata yapıyorsun diyor bana olurmuş böyle şeyler. İckisi kumar mi varmış sorumsuzmus. Açtım ağzıma yudum gözümü allah ne verdiyse. Bana idare et diyip duracağı keşke bi kere oglunuzu kenara çekip konusaydiniz böyle olmazdı dedim. Beni annem babam mutsuz huzursuz olayım diye evlendirme dedim. Daha neler neler. Bana diyor ki kV benimle kavga ediyorsun ya tesuf ederim sana diyor. Ben size karışmayin dedim baştan dedim.

Ödese ne olacak bu eşimi sorumluluk sahibi bi insan yapmayacak. Bide eşyalarını toplarken kayın Valide yanımdan di çok yanlış yapıyorsun hata yapıyorsun diyor bana olurmuş böyle şeyler. İckisi kumar mi varmış sorumsuzmus. Açtım ağzıma yudum gözümü allah ne verdiyse. Bana idare et diyip duracağı keşke bi kere oglunuzu kenara çekip konusaydiniz böyle olmazdı dedim. Beni annem babam mutsuz huzursuz olayım diye evlendirme dedim. Daha neler neler. Bana diyor ki kV benimle kavga ediyorsun ya tesuf ederim sana diyor. Ben size karışmayin dedim baştan dedim.

Haklısın cnm ne dıyeyım, her sözün doğru sadece insanlar yuvanız yıkılmasın dıye yapıcı olmaya calısıyorlardır. Kvalide ıcın soylemıyorum tabıı umarım o sana böyle konussa da, basbasa kalınca oğluna kızıyordur.
Bebek olunca artık sorumsuzluga yer yok... Umarım gidişin eşine bir ders olur. Sakinleşince konusup hatasını anlar.

X