2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Herkese merhaba. Kızımız dün saat 17:25te dünyaya geldi. Gerçekten zor bir gün geçirdim. Normal doğum istediğimiz için ve günümüz geçtiği halde hiç sancı olmadığı için suni sancı verildi. 07:50 gibi serum takıldı öğle saatlerinde sadece 1 cm açılma vardı ama sancılarım çok şiddetlenmeye başladı. Sonra azar azar suyum gelmeye başladı, açıklık 2cm oldu. Ebelerden biri ben umutluyum derken diğer ebe bence umut yok normal doğum için dedi. Öğleden sonra dayanılmaz sancılar çekmeye başladım. Ben dayanamayacağım demeye başladım. Sancı aralarında pişman olacağım bir karar vermeyeyim biraz daha dayanayım dedim ama çok güçsüz düşmeye başladım. Ayağa kalkıp yürümem gerekiyor mide bulantısı ve göz kararmasından yürüyemiyorum. 3 kez kustum, artık takatim kalmadı. Doktorumuz normal doğum süreci böyle, uzun her acı çekene acıyıp sezeryana alsak normal doğum yapan kalmaz dedi. 3 cm olan açıklık 2 saat sonra hala 3 cm idi. Saat 16:00 da ebe daha yolun başındasınız diyince ertesi güne sarkacağını anladık. Ben pes ediyorum dedim sezeryana alın beni. Spinal sezeryanla 17:25te kızım doğdu. Sezeryan demekle çok doğru bir karar vermişim bugüne kadar beklesem de sonumuz sezeryandı. Ultrasonda 3700 gr ölçülürken 4160gr doğdu, benim o kadar iri bebeği normal doğurmam mümkün değildi. Ben de öyle çok iri ve kuvvetli birisi değilim. Ya da alt tarafımı paramparça ederlerdi sezeryandan beter olurdum. Boşuna suni sancı çektim gibi oldu ama pişman değilim en azından denedim. Daha önce söylediğim gibi normal doğumdan yanayım ama olmadığı durumlar için de iyiki sezeryan diye bir seçenek var. İşin tatsız yanı ise kızım şu an yoğun bakımda göbeğindeki açıklık nedeniyle. Doktor birkaç gün gözlemleyip öyle operasyon yapmak istiyor. Çok şükür sorun büyük değil ama yine de 1 hafta kalacak gibi görünüyor. Hala kendimi anne gibi hissedemiyorum. Çünkü ne kucağıma alabildim ne de emzirebildim. Direkt yoğun bakıma aldılar biz besliyoruz diyerek emzirmeye izin vermiyorlar. Ben de hala çıkamadım görmek için dün zaten uyuşuktum bugün de sancılarım vardı, inşallah çıkacağım. Sadece Doğunca gösterdiler ama benim o sırada heryerim uyuşuk olduğu ve başım döndüğü için algılayamadım bile. Şu an görsem tanımam ne biçim anneyim diyorum :KK43: kızımdan dualarınızı esirgemeyin nolur muhtemelen Pazartesi günü operasyon geçirecek. Tombik doğdu ama hastaneden çıkana kadar zayıflayacak yavrum.
minione minione gözün Aydın canım Allah sağlıklı hayırlı bir ömür nasip etsin bebeğinle..

Herkese merhaba. Kızımız dün saat 17:25te dünyaya geldi. Gerçekten zor bir gün geçirdim. Normal doğum istediğimiz için ve günümüz geçtiği halde hiç sancı olmadığı için suni sancı verildi. 07:50 gibi serum takıldı öğle saatlerinde sadece 1 cm açılma vardı ama sancılarım çok şiddetlenmeye başladı. Sonra azar azar suyum gelmeye başladı, açıklık 2cm oldu. Ebelerden biri ben umutluyum derken diğer ebe bence umut yok normal doğum için dedi. Öğleden sonra dayanılmaz sancılar çekmeye başladım. Ben dayanamayacağım demeye başladım. Sancı aralarında pişman olacağım bir karar vermeyeyim biraz daha dayanayım dedim ama çok güçsüz düşmeye başladım. Ayağa kalkıp yürümem gerekiyor mide bulantısı ve göz kararmasından yürüyemiyorum. 3 kez kustum, artık takatim kalmadı. Doktorumuz normal doğum süreci böyle, uzun her acı çekene acıyıp sezeryana alsak normal doğum yapan kalmaz dedi. 3 cm olan açıklık 2 saat sonra hala 3 cm idi. Saat 16:00 da ebe daha yolun başındasınız diyince ertesi güne sarkacağını anladık. Ben pes ediyorum dedim sezeryana alın beni. Spinal sezeryanla 17:25te kızım doğdu. Sezeryan demekle çok doğru bir karar vermişim bugüne kadar beklesem de sonumuz sezeryandı. Ultrasonda 3700 gr ölçülürken 4160gr doğdu, benim o kadar iri bebeği normal doğurmam mümkün değildi. Ben de öyle çok iri ve kuvvetli birisi değilim. Ya da alt tarafımı paramparça ederlerdi sezeryandan beter olurdum. Boşuna suni sancı çektim gibi oldu ama pişman değilim en azından denedim. Daha önce söylediğim gibi normal doğumdan yanayım ama olmadığı durumlar için de iyiki sezeryan diye bir seçenek var. İşin tatsız yanı ise kızım şu an yoğun bakımda göbeğindeki açıklık nedeniyle. Doktor birkaç gün gözlemleyip öyle operasyon yapmak istiyor. Çok şükür sorun büyük değil ama yine de 1 hafta kalacak gibi görünüyor. Hala kendimi anne gibi hissedemiyorum. Çünkü ne kucağıma alabildim ne de emzirebildim. Direkt yoğun bakıma aldılar biz besliyoruz diyerek emzirmeye izin vermiyorlar. Ben de hala çıkamadım görmek için dün zaten uyuşuktum bugün de sancılarım vardı, inşallah çıkacağım. Sadece Doğunca gösterdiler ama benim o sırada heryerim uyuşuk olduğu ve başım döndüğü için algılayamadım bile. Şu an görsem tanımam ne biçim anneyim diyorum :KK43: kızımdan dualarınızı esirgemeyin nolur muhtemelen Pazartesi günü operasyon geçirecek. Tombik doğdu ama hastaneden çıkana kadar zayıflayacak yavrum.
minione minione gözün Aydın canım Allah sağlıklı hayırlı bir ömür nasip etsin bebeğinle..
Rabbim yavruna ve sana sağlık versin canım.

Kızlar merhaba, bugün 40+6 dayım doktorumla konuştum bugün kontrolüm var açılma yoksa akşam suni sancı vericekler çok korkuyorumm. Zamanı geçenler sizler ne durumdasınız acaba yanlış karar mı veriyorum diye düşünüyorumm :/

Kızlar merhaba, bugün 40+6 dayım doktorumla konuştum bugün kontrolüm var açılma yoksa akşam suni sancı vericekler çok korkuyorumm. Zamanı geçenler sizler ne durumdasınız acaba yanlış karar mı veriyorum diye düşünüyorumm :/
Beklemek sakıncalı olur dedi mi doktorun canım?

Slm fistiklar disarda tam bi bahar havasi attimbebeleri arabaya kizimi halasina biraktim oglusu asiya goturdum asi olduk cok aglamadi jkuzum bu arada ben geceleri oglumu emzik veriyorum gunduzde zorda kalsam alir ama vermiyorum boyle yerlerde cok ise yariyor emzik :) gelelim ogludumun kilosuna 5400 olmusuz 1.800gr almis hemsire neyle besledin diyo masallah :) hastayken biraz cok emmisti kusuyorken sut fazla gelmis demekki boyumuzda 54cm. Hersey yolunda dr da bakti gazı var diyo sanki bilmiyorum :) bende e ski kiyafetlere sigdim kilolu hamile kalmanin avantaji cok yemeye gerek yoksuya devam sut ise yariyor dikkatli yemeye devam en ok korktuum buydu vicdan yapardim. Ee cok iyuyiz sukur :)

Kızlar ben ne yicem ya o gaz yapıyo bu gaz yapıyo.. Dun karnıbahar yedım o gaz yaparmı... Cocugum geceden berı ıkına ıkına bı hal olsu...
Ne yıcemmm benn
Kiz en cok gaz yapanlar arasinda ama kis yiyeceklerini. Hepsi yapiyor valla ben karnibahar bayilirim yiyorum sonucta sebze lazim ssaglikli yesil mercimeke yaptim dun oda en gazli gunumuzdu :) olsun hersyi yiyoum gaz damlasina devam ediyoum bosver ye cocuk alisacak zaten 4aya kadar gaz olacak her halukarda

Canımbenim sesin çıkmayınca doğum yaptığını anladım öncelikle gözün aydım maşallah kuzunun kilosuna ay gibi prenses çabucak toparlanıp çıkacak hastaneden üzülme sende geçecek bu günler ilerisini düşün Rabbim yardımcın olsun çok öpüyorum

Slm fistiklar disarda tam bi bahar havasi attimbebeleri arabaya kizimi halasina biraktim oglusu asiya goturdum asi olduk cok aglamadi jkuzum bu arada ben geceleri oglumu emzik veriyorum gunduzde zorda kalsam alir ama vermiyorum boyle yerlerde cok ise yariyor emzik :) gelelim ogludumun kilosuna 5400 olmusuz 1.800gr almis hemsire neyle besledin diyo masallah :) hastayken biraz cok emmisti kusuyorken sut fazla gelmis demekki boyumuzda 54cm. Hersey yolunda dr da bakti gazı var diyo sanki bilmiyorum :) bende e ski kiyafetlere sigdim kilolu hamile kalmanin avantaji cok yemeye gerek yoksuya devam sut ise yariyor dikkatli yemeye devam en ok korktuum buydu vicdan yapardim. Ee cok iyuyiz sukur :)
Maşallah bebişine :nazar::emir_bebek: nekadar zamanda 1800 gr aldı ?

Benim tuttu ama gogus uclarim cok aciyor kanadi acisindan veremiyorum napcammmm :KK43:((((
Ah ya benim de öyle kanamadi ama ağlayarak bağırarak emziriyorum. Doktor ilac verdi Garmastan Pomat biraz sızısını aldı ama daha sık kullanıcam birde emzirmeden önce sıcak su ile göğün ucumu iyice ıslatılmış yumuşatıyor acıyı azaltiyor biraz dene istersen geçmiş olsun

Mrb kizlar normal dogum yaptim ama 3. Gun hastaneden ciktim dikislerim atildiktan sonra bayyaa bi kanamam oldu nabzim cok yukseldi iki gun boyunca dusmedi pazar hast yattim pazartest sabah 8.30 dogum yaptim carsamba sabahi nabzim duzelince ciktim kanamamda azaldi cok sukur bebisimde iyi gecmisi okuyamayacam takip etmek zor olacak bebbistwn dolayi emme gaz uykusuzluk vs...
Hayırlı olsun bol bol sütün olsun insallah

Sevgili doğum yapan anneler cevabınızı bekliyorum??? Son 1 saatir belden karnıma ordanda bacaklarıma doğru sızı var sizce bugün doğurur muyum??? Gaz sancısı gibi ama gaz değil eminim:KK57:

İyi geceler kizlar,biz elhamdulillah oglumla cok iyiyiz,ayparcasi gibi bi oglum oldu,dun gece itibari ile tam 24 saat dogum sancisi cektkm,1 dk araliklara bile indi 100 leri bile gordum ama buna ragmen bugun saat 11 e kdr bir umit habire normal doguma dr um hep sans verdik,o kdr aciya ragmen yarim cm acilm bile olmadi,bebk kanala hic inmedi,kahve kanla karisik akintilarla gelmeye baslayinca buldr sanciya hic acilma olmuyorsa bu dogum 2-3 gun surer ama kanama dedi midemi bulandiriyo,plesantayi yarip bebege gitmesinden kirkuyorum dedi,bnde risle atmayalim dedim ve saat 2 de spinal ile sezeryan oldum,muzik esliginde gayet raht bir dogum gerceklestirdim,3600 gr 52 cm bir oglum oldu,masallahlar ceke ceke bakmaya doyamiyorum,bu nasil bir asktir nasil bir sevgi tarifi yokk,Allahima ne kdr sukretsem az,her iste hatr vardir iyiki sexeryan olmusuz ,hem kanala cok uzak oldugu ortaya cilti hemde gun icinde siddetli kasilmalardan kordonu koluna boynuna dolamis hep ya iki gun daha bekliyim deseydim cokkotu olabilirdi,tabiki sezeryan kolay bir dogum degilmis,dogum ani kolay ama yavas yavad his geldiginde dikis yerin acisi,yuruyus seanslari,wc ye gitme bakalim biraz zorluyo,cok zor gecti bu ilk gunumuz bir yandan agrilar bir yandan emme surecimiz,sutumsanirim yok,sol meme ucum var,sag meme ucum yok,sagi cok icemedi solu daha cok iciyo,bn ucundan tutuyorum bakiyorum ama saolsunablam hepkosturdu,kv ile ikisi bu gece kaldilar,ilk kakamiz i yaptik cisimizide heryer cis oldu ustu basihep batti,2 saatte bir emzirmeye calisiyorum ama cok zor kavriyo,ins yrn a hersey daha ii Olcak,simdi oglum uyuyo,ebe kizlar bu hafta hickirigin kusmanin sutunde hmn gelmemesini cok normal kabul ediyolar ,memeden acik renk su gibi cok az sut geldigi gozukuyo buda normalmis ,sabirla beklicez insallah,aklima geldikce yazarim yine bizde haberler boyle:KK15:
Hayırlı olsun inşallah sütün bol bol gelir benim göğüs uclarim senin ki gibi 9 gün oldu dogum yapalı 2 gündür ucu daha az olan goğsumu de emiyor artık ugr aşmayı asla bırakma emsin diye dene sürekli . Emmiyor diye pes etme bende imkansız derken emiyor artık canım yanıyor bağırıp ağlıyorum ama oğlum emiyor ya şükür

Eflalim ya o dediklerini xaten yapıyorum.. Ama bıktım artık ys...
Ne yicem ben...
Kızlar bu arada 170 i arayıp dogum yaptıgınızı sölüyosunuz.. Saglık bakanlıgı hattı .. Süt parası verıyo.. 103 lira bişi..cok bişi degıl ama alın devlet bizden 1 tl nin hesabını soruyo 10 tl de verse alırdım yani...bilginz olsun

Saat 5 e dogru sancilarim cok siddetlendi 5 dk bir oldu,acile geldik nobetci dr sezeryana girmis hmn nst ye girdim kakp atisi var cit hareket yok,sancilarim

canım sağdığım sütü vermeden önce emzirmeye çalışıyorum homurdanıyor sonunda yaygarayı basıyor

az önce şey denedim önce sağdığımdan verdim sonra mememi ağlamadan emdi keyif kahvesi gibi:) birde böyle deniycem olur inşaallah
IMG-20150121-WA0000.jpg

IMG-20150121-WA0001.jpg

Canim bak ben bunu uyguladim ise yariyir.
Öncelikle parmagimla verdim. Parmagimi iyice somurdu. Sonra gogsumu verince zorda olsa tuttu. 2 gündür tutuyor çok şükür.
Kızlar ben sezaryane gidiyorum sanırsam :eek:
Hayirli haberlerini bekliyoruz canim
Rabbim saglicakla eve donmenizi nasip etsin

Çok geçmiş olsun
İnşallah minigini de sağ saglim kucagina alirsin

Maşallah
Bende çok su iceyim diyorum en fazla 1lt iciyorum.

Ah ya benim de öyle kanamadi ama ağlayarak bağırarak emziriyorum. Doktor ilac verdi Garmastan Pomat biraz sızısını aldı ama daha sık kullanıcam birde emzirmeden önce sıcak su ile göğün ucumu iyice ıslatılmış yumuşatıyor acıyı azaltiyor biraz dene istersen geçmiş olsun
Canim göğüs kalkani kullan mutlaka
İlaç sürdüğünde takiyorsun ilac içine iyi işliyor camasira geçmiyor.
Emzirdikten sonra da gogsu nemli tutuyor.

Ne yicem ben...
Kızlar bu arada 170 i arayıp dogum yaptıgınızı sölüyosunuz.. Saglık bakanlıgı hattı .. Süt parası verıyo.. 103 lira bişi..cok bişi degıl ama alın devlet bizden 1 tl nin hesabını soruyo 10 tl de verse alırdım yani...bilginz olsun
Canim eslerimiz aliyor ya bu farklı mi ?

Ne yicem ben...
Canim aradim da ssk calisanlarina veriliyor muş.
Benim esim emekli sandigina bagli olmiyirmus bize :KK43:

X