2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Saol canim ya . Bosyere uzduler son hafta bizi gayet iyi bi bebek 35 cm olurmus normalde bizimki 34 bir cm icin uzduler kilosu boyu falan cok guzwl dogdu 3850 55 cm bu degerlere gore kafa capi biraz kucuk oda cok normal cocuk dr. Herseyi guzwl dedi
Ben de şimdi hatırladım sizin durumunuzu. Maşallah sağlıklı bir bebek için ne kadar gereksiz üzüntüler yaşatıyorlar ailelere. Çok sinirleniyorum duydukça. Bu şekilde milyonda bir ihtimalleri saymaya kalkarlarsa hepimizde herşey olabilir. Rabbimin ol demesiyle olmuyor mu herşey?

Biz amniyosentez sonucunu alırken Çapada genetik bölümü uzmanın bir sonuç açıklayışı vardı ki... Evet şu anda kromozomal bir anomali görünmüyor ama bu sağlıklı doğacağı anlamına gelmez biz burada sadece birkaç sendroma bakabiliyoruz ama yüzlerce sendrom var. Gelişim bozukluğu olabilir, bilmem ne sendromlu doğabilir... Vs. Bu bahsettikleriniz artık herkeste olabilicek düşük ihtimaller. Onları düşünerek kalan 5 ayımı da ağlayarak mı geçireyim. Dahası eğer gebeliği sonlandırmayı düşünürseniz bir başka test daha var onu da yapalım dedi. Düşünmüyorum deyince iyi o zaman dedi. Ne kadar basit ve kolay söylemesi. Ağzımdan çıkacak bir kelime ile sağlıklı bir bebeği öldürüp ölü doğum yaptıracaklar. Bu kararı veren insanlar da var maalesef. Bu kadar basit olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Selm kızlar..hayırlı pazarlar.. Bizim derdimiz kaka yapamama... Cok ıkınıyo kızarıyo hatta morarıyo bazen..
Kakasını yapması için uyarıyorum popodan yapcak bişim yok cunku
Cok sıkıntılı gecıyo su 4 gun... Napıcamı bilmiyorum..kakada sulu öle katı degıl..
Acaba poposumu acıyo.. Netten bsktım anne sütü alan bebeklerde olurmus 4 5 gun kAka yapmaması normlmiş.. Ama bnm oglan dayansmıyo.. Cok fena aglıyo cocugum cok üzülüyorum gözyasları akıttıkca... Bide öle böle bi aglma degıl bariz belli canı yandıgı.. Ikınıyo peşine feryat figan...:KK43:((( caresızlerın caresı sendın rabbim.. Derdıme bir çate:KK43:(

Saol canim ya . Bosyere uzduler son hafta bizi gayet iyi bi bebek 35 cm olurmus normalde bizimki 34 bir cm icin uzduler kilosu boyu falan cok guzwl dogdu 3850 55 cm bu degerlere gore kafa capi biraz kucuk oda cok normal cocuk dr. Herseyi guzwl dedi
iyi cnm çok sevindim .boşu boşuna hamileliginin stresli geçmesine sebep oldular ama neyseki bişeysi yokmuş Allah herkese saglıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin.

Slm annisler anca girdim forum a 26 sinda sezaryan ile aldık miniğimizi kucağımıza genel anestezi ile çok acı çektim göğüslerim kanadı ağlayarak meme verdim bugün daha iyi gibi sabahlara kadar uyumadik eşimle minik doymuyomus meğer eşim gece nöbetçi eczane den mama aldı sütüm yetmedi yani neyse çok uzun hikaye sizler nasılsınız he bu arada 3650 gr kaç cm doğdu bilmiyorum ama bakcam evraklara :)

Slm annisler anca girdim forum a 26 sinda sezaryan ile aldık miniğimizi kucağımıza genel anestezi ile çok acı çektim göğüslerim kanadı ağlayarak meme verdim bugün daha iyi gibi sabahlara kadar uyumadik eşimle minik doymuyomus meğer eşim gece nöbetçi eczane den mama aldı sütüm yetmedi yani neyse çok uzun hikaye sizler nasılsınız he bu arada 3650 gr kaç cm doğdu bilmiyorum ama bakcam evraklara :)
Çok geçmiş olsun, Allah analı babalı sağlıkla büyütmek nasip etsin.

Hayırlı uğurlu olsun canım. Ben de 28 inde kavuştum miniğime. Sabaha kadar uyumadım gaz problemi oldu miniğin. Şimdi uyuyor yorgun düştü. Sabahı sabah ettik.

Selm kızlar..hayırlı pazarlar.. Bizim derdimiz kaka yapamama... Cok ıkınıyo kızarıyo hatta morarıyo bazen..
Cok sıkıntılı gecıyo su 4 gun... Napıcamı bilmiyorum..kakada sulu öle katı degıl..
Acaba poposumu acıyo.. Netten bsktım anne sütü alan bebeklerde olurmus 4 5 gun kAka yapmaması normlmiş.. Ama bnm oglan dayansmıyo.. Cok fena aglıyo cocugum cok üzülüyorum gözyasları akıttıkca... Bide öle böle bi aglma degıl bariz belli canı yandıgı.. Ikınıyo peşine feryat figan...:KK43:((( caresızlerın caresı sendın rabbim.. Derdıme bir çate:KK43:(
Pipoda Yırtık olabilir bepanthen ve bi kremi nohut kadar karıştırıp makata sürüyorlar.. Bende de aynı dert vardı

Kızlar dr kızıma anestol pomad bermişti bepanten ile karıstırıp popoya sür demişti oglanada yapıp azcık sürsem popoya neolur

Pipoda Yırtık olabilir bepanthen ve bi kremi nohut kadar karıştırıp makata sürüyorlar.. Bende de aynı dert vardı
Aynı seyden bahsetmişiz canım anestol pomad işte o.. Kızıma vermişti dr sürsem acaba ... Yawrum cok zorlanıyor öle böle deıl yanı..
Dayanamıyorum onu böle görmeye..canı acıyo belli.... Kalası sulu yanı ...
Salı gunu dr gıtcem zaten asımız ve genel kontrolumuz var birde kalca usgsı var

Kızlarrrr hayatı yasamk bna cok luks oldu.. Wc banyo bile...
Yemek yemek vs..
Buraya ılk galiba hamileyım dedıgım zamnı biliyorum hatta alıntı yapayım bakayımm

bnce bi doktora goster baksın belkide pipisinin ucu dardır çişini yapamıyodurda sen kaka yapamadıgından sanıyorsundr. Bnm ilk oglumu bn bilememiştim çok huzursuzdu kakasını ishal gbi yapıyodu bnde ishal oldgndan sanıyodum megerse derdi başkaymış bebeklern bazılarında pipi ucu dar olurmuş idrar tam gecemedgi için iltihap oluşuyomş ondan çok sancılanıyodu . Tahlil filan yaptrttınmı hiç bi goster bnce ,

Slm kızlar
Dun hamile oldugumu ıdrar testıyle ögrendim
Yarın doktoruma gıdıcem inş
Kısmetse 2. Kez anne olucam
Ve bn pkos hastasıyım
İlk cocugum klomen ve carlatma ignesıyle olmustu
Şükür rabbime bu kez dogal oldu
Sadece bıraz korkuyorum ki kimsayal gebelik degıldır inş ;( dua edın bnde szlere edıcem gusel haberler alalım
Burada paylasalım

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
İşte..... Duygulandım şimdi....
Oglum kucagımda sag salim şükürler olsun

bnce bi doktora goster baksın belkide pipisinin ucu dardır çişini yapamıyodurda sen kaka yapamadıgından sanıyorsundr. Bnm ilk oglumu bn bilememiştim çok huzursuzdu kakasını ishal gbi yapıyodu bnde ishal oldgndan sanıyodum megerse derdi başkaymış bebeklern bazılarında pipi ucu dar olurmuş idrar tam gecemedgi için iltihap oluşuyomş ondan çok sancılanıyodu . Tahlil filan yaptrttınmı hiç bi goster bnce ,
Ensonki muayenesinde pipiye bakıldı şkür gayet güzel dedi.. Hatta dedı oynama sünnet derisiyle falan çişimi cok yapıyo hatta pınar.. Kalasından oldugu bariz belli yani.. Azcık pamuga zeytinyagı dokp masaj yapıyorum bi kaka yapıyo bi rahatlıyo deliksiz emiyo ve uyuyo masallah .. Ama ıkınmaya baslayınca baslıuo feryat figan aglamaya ...

Kizlarrrrrr bu bebek hic susmuyor gece gündüz agla agla bi hal oldu gaz sancisi cekiyor ben uyku nedir unuttum 6.günümüz daha bebisde bende perisan haldeyiz
Aynıyız canım, zombi gibi dolaşıyorum Allah güç kuvvet versin bize... Bu gaz damlaları ne zamandan itibaren kullanılıyor acaba, yarın doktora sorup yazarım buraya da...

Kizlarrrrrr bu bebek hic susmuyor gece gündüz agla agla bi hal oldu gaz sancisi cekiyor ben uyku nedir unuttum 6.günümüz daha bebisde bende perisan haldeyiz
cm her emzirmeden sonra omzuna bebegi al sırtını ovalayarak poposuna hafif hafif vurarak gazını çıkart bide ilk onbes gun gaz sancısı pek olmz ama . Açta olabilir

Ensonki muayenesinde pipiye bakıldı şkür gayet güzel dedi.. Hatta dedı oynama sünnet derisiyle falan çişimi cok yapıyo hatta pınar.. Kalasından oldugu bariz belli yani.. Azcık pamuga zeytinyagı dokp masaj yapıyorum bi kaka yapıyo bi rahatlıyo deliksiz emiyo ve uyuyo masallah .. Ama ıkınmaya baslayınca baslıuo feryat figan aglamaya ...
hımm o zmn dedigin gbi kabız oldgndandır . Kendinde katı şeyler yememeye dikkat et ozellikle muzu yeme bn dun yedim oglan bi kere kaka yaptı sadece. Kuru kayısı kabızlıga iyi geln seyler yemeye ozen goster.

kızlar tabi ki iyi temennilere de ihtiyacım var ama daha önemlisi bilgiye tecrübeye ihtiyacım var.durumum şu 20 ocakta adet oldm.3 gün sürdü normalde 4-5 sürer.4. günde gün boyu toz pembe akıntım oldu bitti.sorun göğüslerim hala çok ağrıyorlar ve büyümüşler kahverengi bölgede tepecikler oluştu minik minik .dün test yaptm çizgi falan yok sabah baktm ikinci çizginin hayaleti belirmiş.bu ay gebelik planlamıyorum aslında ama nasılsa tutmuyor diye korunmuyoruz.tutarsa sürpriz olacak.planlamayla gebelik strese sokuyor malum.göğüslerime bakarsam gebeliği gösteriyor ama test tırt çıktı ne diyorsunuz bu durumuma?

X