2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Evet canım döndük eve ck şükür
sabah saglik ocağına gidecez kilo kontrolu yaptiracaz doktora bilgi verecez artısartıks var mi yok mu diye

@ozlmsd canım bebeğim 27 günlük

ilk günler bu kadar değildi bebeğin ihtiyacına göre artıyor sanırım

ilk hafta iki göğsümden 50 ml falan çıkıyordu

hemşire doğru demiş

oğlum acıkıp ağlayınca inan göğüslerim sızlıyor

hatta beni emmediği dönemde

daha çok sızlıyordu kucağımda biberonla beslenirken

senin bebeğin gelsin inşaallah sende arttığını göreceksin
Yarin 14 günlük oluyoruz
Hastanede doğum yaptigimda çocuk Dr girmustu sadece.
1 aylikken Dr a gideceğiz.
Yarin saglik ocagina gidip bebegin kilosuna baktirmak istiyordum. Ama Komşum bebegin ilk 10 gün kilo verdiğini bu yüzden gidip hic moralimi bozmamami söyledi.
Sizce ne yapmaliyim ?

Canım benim oğlum da kabız olmuştu Dr mamasına 1 çay kaşığı zeytinyağı atın geçmezse dedi, denedim iyi geldi biZe
Benim kizim da kabız oluyor bazen canım, dr zeytinyağını onermisti ama mamaya katip katmamayi sormamıştım. Ben sütüm yetmedigi için mama takviyesi yapiyorum, hangi mamayı kullandığını öğrenebilir miyim?

canim bana dr 13 gun gecsin dogumun üzerinden öyle veririm gaz damlasini dedi:KK43:

Onu hep yapiyoruz canim gazini cikariyor yine gaz sancisi geliyor sabaha kadar gaz cikarip tekrar gazlaniyor aglamaktan sesi kisiliyor artik 5 bucuk 6 da yatiyoruz sabaha karsi:KK61:
cnm @Girlboymom un kullandgı bi damla ismi vardı bn kaydetmiştim çok işe yaradgnı soyluyordu bizdede çok olursa bnde alcm omnivit gaz damlası bi dene istersen doktora sorup belki senin bebegindede işe yarar.

Kızlar bebegim sutu emerken çok zorlanıyor nefes alıp verirken soluk soluga kalıyor tıkanıp memeyi geri çıkartıyr bide nefes alıp verirken ses çıkartyr aca bi sorunmu var Allah korusun nefes darlıgı gbi boyle olan varmı artık korkmaya basladım yarın bi doktra goturcgm.

Yarin 14 günlük oluyoruz
Hastanede doğum yaptigimda çocuk Dr girmustu sadece.
1 aylikken Dr a gideceğiz.
Yarin saglik ocagina gidip bebegin kilosuna baktirmak istiyordum. Ama Komşum bebegin ilk 10 gün kilo verdiğini bu yüzden gidip hic moralimi bozmamami söyledi.
Sizce ne yapmaliyim ?
cnm bebis kilo vermis olabilir komsunun dediği gibi soyle ki bizim 5. Gun kontrolumuz vardi ve 200 gr vermisti benim kiz..15. Gun ise dogum kilosuna ulasmisti..20. Gun de 300 gr almisti..Yarin aylik kontrol var bakalim noldu..

Kızlar bebegim sutu emerken çok zorlanıyor nefes alıp verirken soluk soluga kalıyor tıkanıp memeyi geri çıkartıyr bide nefes alıp verirken ses çıkartyr aca bi sorunmu var Allah korusun nefes darlıgı gbi boyle olan varmı artık korkmaya basladım yarın bi doktra goturcgm.
Cnm burnu tikali olabilir nefes darligi yoktur olumsuz dusunme..Ya da odanin havasi kuru filansa ondan da olabilir..
Sabahlari kalkınca benim Kiz da zor nefes aliyo sanki emerken, gun içinde düzeliyo cok sukur..

Benim kizim da kabız oluyor bazen canım, dr zeytinyağını onermisti ama mamaya katip katmamayi sormamıştım. Ben sütüm yetmedigi için mama takviyesi yapiyorum, hangi mamayı kullandığını öğrenebilir miyim?
ilk günler sütüm yetmediği için hastanede aptamil verdiler onu aldığı için eve geçince de aptamile devam ettim canım. Doktor kabızlık sorunu için aptamil comformil önermişti ama süt vermem arttığı için almadım ben

Burnu tikalidir sanirim canim.

Kızlar bebeklerinizi kaç saatte bir ve kaç dakika emziriyorsunuz?
2-3 saatte bir 15-20 dk canim.

Burnu tikalidir sanirim canim.

Kızlar bebeklerinizi kaç saatte bir ve kaç dakika emziriyorsunuz?
2-3 saatte bir 15-20 dk canim.

Kızlar 23 ocakta normal doğum yaptım doğum sırasında kordon dolanması oldu doktor hemen müdahale etti o anı anlatamam krkunçtu bebeği küveze aldılar hemen oksijen verildi ben elim boş odama gittim o hazırlıklar süsler boşuna yeter ki sağlık olsun ertesi gün bebeğimi getirdiler herhangi bir sorun yokmuş evimize ggeldik sonra yine çocuk doktoruna muayene ettirdik oda sorun yok deyince rahat ettik şimdi bebeğimle geçiyor tüm günüm giremiyorum sayfaya umarım herkes sağlıkla bebeklerine kavuşmuştur herşeyin başı sağlıkmış Rabbim onların yokluklarını hastalıklarını göstermesin bu arada bu dikişler ne zaman geçecek kaç gün daha sürer

Kızlar 23 ocakta normal doğum yaptım doğum sırasında kordon dolanması oldu doktor hemen müdahale etti o anı anlatamam krkunçtu bebeği küveze aldılar hemen oksijen verildi ben elim boş odama gittim o hazırlıklar süsler boşuna yeter ki sağlık olsun ertesi gün bebeğimi getirdiler herhangi bir sorun yokmuş evimize ggeldik sonra yine çocuk doktoruna muayene ettirdik oda sorun yok deyince rahat ettik şimdi bebeğimle geçiyor tüm günüm giremiyorum sayfaya umarım herkes sağlıkla bebeklerine kavuşmuştur herşeyin başı sağlıkmış Rabbim onların yokluklarını hastalıklarını göstermesin bu arada bu dikişler ne zaman geçecek kaç gün daha sürer
Allah yavrularımızdan ayırmasın hiç bizleri. Dikişlerin ağrıyor mu canım

Cnm burnu tikali olabilir nefes darligi yoktur olumsuz dusunme..Ya da odanin havasi kuru filansa ondan da olabilir..
Sabahlari kalkınca benim Kiz da zor nefes aliyo sanki emerken, gun içinde düzeliyo cok sukur..
sagol canım ya boyle bi gorsen emerkn filan ıslık sesi gbi ses çıkıyor bogazından bide çok az emiyor uç dakika filan ama sut çok geliyor hemen doyuyodr belkide inşllh yoktr oyle bşy yarın ztn gtcektik sarılık için bi gostereym en iyisi .

geçmiş olsun cnm onbes gune tamamen iyileşiyor bakımını iyi yap ılık suyla taharet al doktrn verdgi ilaci duzenli yap.

X