2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kizlar merhaba.uzun zamandır yazamiyorum.malum bebek olunca gazi şeyler lüks geliyor.sanirim gecmisim ucunu kacirdim ondan.
Yarin 14.günümüze giricez çok şükür.fazla bi sorunumuz yok ama büyük bi sorunumuz var.sutumuz yeterli değil.ilk başlarda ucu yara olmuştu ağlayarak emzirdim doğduktan 4.gün goguslerim tas gibi oldu sut gelmişti yara olduğundan emziremedim doktoruna girmiştim hastanede elektrikli pompayla sagdir dedi demedim bütün suti sagdim her birinden 60 cc cikti o günden beri ayni belirtiler olmadi o kadar sutum yok maalesef sadece bi gün oldu.tabi emziriyorum bakiyorum sut bitmiş mama veriyorum. Sutumuz yok denecek kadar az.yarin kontrolumuz var incir kurunu denicem incir alipta çok faydaliymis.mama veriyorum ama bi yandanda içim ciz ediyor.sütü sagdigim gün o kadar mutlu oldum ki ama gel gör yine kaldik boşa.kizin doymuyor 1 saat emziriyorum yine yok.birde çevreden yok anne sütü söyle anne şutu boyle belirsiz konuşmalarından bi ara gina gelmişti.sanki ben yavrum icin iyiyi istemiyorum.insanlara anlatamiyorim durum yok diyorum sik sik emzir diyorlar emdiriyorum özellikle kalktigindan hemen emziriyorum bakiyorum doymadi mecbur mama veriyorum,anne şutu alacak diye yavrumu aglatamam.bir ara elektrikli pompa almaya bile niyetlendim belki sorun bizdedir pompayla kolay sagarim en azından biberonla veririm sutumu.ama baktım sut falan yeterli değil.sutum kizimi sadece 5-6 saat idare ediyo geri kalanında mecburum mama vermeye.

Kızlar emzik kullanan var mi? Kullanmayı düşünüyor musunuz ne zaman başlamak lazım ?
bebeğimden hirilti geliyor burnu tıkalı gibi pompalı aspiratörlerden almıştım kullanan var mı ? İse yariyor mu ? Nasıl kullanmak lazım ?
Emzik için hastane kullanma dedi ama huysuzluk yapınca biraz veriyorum sakinleşsin diye. Aspiratör olarak otribebe almıştım birkaç kez kullandım iyi ki almışım.

Bugün 13 günlüğüz bağ dün düştü ama hala biraz kan geliyor. Mikrop kapmasın diye daha yıkamadık.

Canım neden yıkamıyorsunuz doktor mu söyledi ? Biz hastaneden geldiğimizden beri yaklaşık gün aşırı yıkadık göbeği düşmeden.. Kanaması devam etti 2 gün oldu kanaması da biteli ama bakımını yapıp yıkadık hep hiç bişey de olmadı çok şükür.. Bi de çocuk gerçekten suda büyüyor, göbeği kuru tutup bakımını yaptığınız sürece hiç bişey olmaz allahın izniyle yıkayın bence bol bol.. Bize her gün dediler de hergün fırsatımız olmadı tabi

Bizde yıkamadık 15 gunluguz gobegi 4. gun duştu ve hala kurumadı ve arada az kanıyr k vitaminide verdi doktr ama kurumadı . Doktra sordıim banyo yaptrymmı diye bir hafta daha yaptırma gobegi kurusun dedi bnde korkuyrm bişey olursa diye

ilk günler sütüm yetmediği için hastanede aptamil verdiler onu aldığı için eve geçince de aptamile devam ettim canım. Doktor kabızlık sorunu için aptamil comformil önermişti ama süt vermem arttığı için almadım ben
Çok sevindim sütünün artmasına. Inşallah birdaha mama kullanmak zorunda kalmazsin canım, darısı benim başıma.

Kizlar merhaba.uzun zamandır yazamiyorum.malum bebek olunca gazi şeyler lüks geliyor.sanirim gecmisim ucunu kacirdim ondan.
Yarin 14.günümüze giricez çok şükür.fazla bi sorunumuz yok ama büyük bi sorunumuz var.sutumuz yeterli değil.ilk başlarda ucu yara olmuştu ağlayarak emzirdim doğduktan 4.gün goguslerim tas gibi oldu sut gelmişti yara olduğundan emziremedim doktoruna girmiştim hastanede elektrikli pompayla sagdir dedi demedim bütün suti sagdim her birinden 60 cc cikti o günden beri ayni belirtiler olmadi o kadar sutum yok maalesef sadece bi gün oldu.tabi emziriyorum bakiyorum sut bitmiş mama veriyorum. Sutumuz yok denecek kadar az.yarin kontrolumuz var incir kurunu denicem incir alipta çok faydaliymis.mama veriyorum ama bi yandanda içim ciz ediyor.sütü sagdigim gün o kadar mutlu oldum ki ama gel gör yine kaldik boşa.kizin doymuyor 1 saat emziriyorum yine yok.birde çevreden yok anne sütü söyle anne şutu boyle belirsiz konuşmalarından bi ara gina gelmişti.sanki ben yavrum icin iyiyi istemiyorum.insanlara anlatamiyorim durum yok diyorum sik sik emzir diyorlar emdiriyorum özellikle kalktigindan hemen emziriyorum bakiyorum doymadi mecbur mama veriyorum,anne şutu alacak diye yavrumu aglatamam.bir ara elektrikli pompa almaya bile niyetlendim belki sorun bizdedir pompayla kolay sagarim en azından biberonla veririm sutumu.ama baktım sut falan yeterli değil.sutum kizimi sadece 5-6 saat idare ediyo geri kalanında mecburum mama vermeye.
Hemen hemen aynı şeyleri yasamisiz, sutum cok gelmedigi icin uzun uzunda emmiyor kızım. Ama ben pompa aldım, emmedigi zamanlarda sagiyorum biberonla veriyorum. Inşallah sutlerimiz biran önce artar canım. Bir anne için çok zor bir durum. Icim sızliyor mama verdikçe, nasipleri kadar alacaklar anne sütünü yavrularımız.

Dereotu falan yedinmi 1 bağı 3 seferde ye sabah öğle ve akşam human still çayı var eczanede gunde 4 kere iç incir kürü yapabilirsin 3 şu bardağı suyu kaynat 6-7 incir kat 10 dakika daha kaynat soguyunca incirleri, al 2 bardak falan şu kaliyo 1 sabah 1 akşam iç inşallah sütün bol bol olur

Kizlar saglik ocagindan aradilar topuk kanimizi 5 gunlukken vermistik bugun 15. Gun degeri yuksek cikmis 7.4 normali kactir acaba varmi bilginiz tekrar cagirdilar

Gunaydinlar sirin bebeklerin guzel annelwri....Dun tam kirkimiz cikti kiz aksam habersiz misafir agirladik Allahtan ikramlik vardi temizlik gunumdu evde temizdi iyi oldu aradan cikti haberli olaydi bi suru hazirlanirdim ...kizlar bu kirkta birsey var hakikaten oglum kirka yaklastikca guuu aguu bilincli sesli konusmalar gulumsemeler adama benzedi yani tosunum :) bende dun tam hic sdepresyna girmedim derken depresyin asamasina geldim agladim falan yaslandm diyoum kilo bile veremiyrm falan Allaha sukur cok guzel bi duygu annelifi yasarken bi yandan ben ne oluyoum sadece anne olarak mi bi vasfim var falan falan....gibi dusunceler derken misafirler gelimce tteyzemin kizi ve kocaai iki cocuu onun sikintilarini dinleyince dedim gamze sacmalama dert arama kendine sen 8ay evdesn sonra bakici isleri falan bi suru derdinbolacak simdi kuzularinla evde olmak isemistin tadini cikar ...boylece depresyona giremwdim :KK54:

X