2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Haftaya oğlumla baş başa kalıcaz. Sadece omuzda uyuyor o da benim omzumda pek uyumuyor. Bazen beni sevmiyor mu diye üzülüyorum. Daha çok babamın omzunda uyur. Saatlerce omuzda gezdiremiyorum ben ağırlaştı. Beşiğine koyunca da ağlıyor çok. Nasıl uyutucam bilmiyorum.

Biz geldik kizlar tsmda tahmin ettigimgibi bisicigi yokmus brbegimin Allah o dr u bildigi gibi yapsin,dun dio akciger filmi cekilmeliydi dio o teshisi koymasi icin yooo dedim cekilmedi hmn cekin dedi sonuc hivbisi yokk tertemiz muhtemlen sutun genizinr kacti dedi,bu aylsr cok dikkatli olun dedi besik olumleri iste boyle oluyo dedi bundan sonra o uyudu bn uyuyum demk yok dedi nobet tutulcak dedi
Kafam karisti zaren gece 3-4 saat anca uyuyoruz baska uykum yok onuda nobetmi tutucamm,yataklarimizin arasi 1 karis zaten uykum cok hafig en hafif miklamasina kalkiyorum zaten
şukur bişeyi yokmuş bıcırıgın cnm dedgin gbi paracı doktor vakası . Basını hafiften yuksek tutack bşy koyabilirsin başina . Ben yün yatakta yatrıyorum yatagın altına yumuşak elyaflı bşy koydum az yuksek olsun diye . Bu şekilde olursa kussada gtmez genzine zannedyrm .

Bu arada yanağında isilik arttı. İsilik mi egzama mı ne olduğunu bilmiyorum. Doktorum isilik için saf Gül suyuyla sil demişti. Ebe de bebek sabunuyla her gün sil dedi. Bunları uygulayanlar var mı??

ben bir çıtçıtlı body

bir külotlu çorap

üstüne alt üst takım giydiriyorum

bere takıyorum

çıkarınca hapşuruyor

üstünede şu nohut gibi kabarık şekilli

battaniyeler var ya ondan örtüyorum

ayağına da havlu çorap

bizim evin çocuk odası yatak odası soğuk

kış memleketi birde

doğalgaz 500 geliyor düşünün:)

birde gaz sancısı soğukta artıyor

çok giydirmiyorum değil mi
bizim burasıda kış memleketi cnm bizim evde serin oluyor . Bende uzun kollu body ustune alt ust takım gydryrm ben pjamayı tek gydryrm ince penye battaneye sardıgım için . Uykudan kalkıncada norml battaniyeye sarıyorum teri sogumasın diye , sonrada tek penye battaniye ile tutuyorum . Havalarda yavaastan ısınmaya basladı . Kayseri guneşli olsa bile havası sert oluyr o yuzden bnm dışarı çıkabilmem bebekle zaman alack . Nisan ayının girmesi lazım kayserini ısınması için. Eflalim sivasta yakın bize eşim iş için gidip gelir arada . Orasıda sogukmuş aynı burası gibi kışın filan yollar kapandgı için eşim gdemyr .

Gayet normalsin canım bazen banada oluyor.Hatta dün bir yere davet ettiler kibarca açıkladım durumu gelemiyecegimi söyledim çünkü evde daha rahatım benim kızın aglama krizleri tutunca sakin kalamıyorum strese giriyorum.O yüzden ilk 3 ay pek dışarı çıkmıyorum
ben normalim yani:) aynen benimkide çok ağlıyor annemlere bile gitmek istemiyorum
Canım Uyumuyor diye bağırıyor ortaya işte. Ben de sesini yükseltme bebek daha çok ağlar diyorum. O lafımada kızıyor. Bebeğin kulağının dibinde bas bas bağırıyor. Oğlum hep sakin bakıldığı için daha çok ağlıyor. Devamlı böyle olmaz inşallah. Bugün ise bana karşı sevgi dolu. Çaresizlikten mi bağırıyor anlamadım ama hiç sakin değil.
anladım canım çaresizlikten çünkü bende bağırıyorum miniğe değilde büyüğe bağırıyorum dur yapma etme diye haliyle küçükte korkuyor:KK43: zaten bir insan bağırıyorsa o sorunla baş etmeyi bilmediği içindir kendimden biliyorum, eşinde alışır zamanla korkma hiç o da bilmiyor acemi sonuçta
Haftaya oğlumla baş başa kalıcaz. Sadece omuzda uyuyor o da benim omzumda pek uyumuyor. Bazen beni sevmiyor mu diye üzülüyorum. Daha çok babamın omzunda uyur. Saatlerce omuzda gezdiremiyorum ben ağırlaştı. Beşiğine koyunca da ağlıyor çok. Nasıl uyutucam bilmiyorum.
canım bu hafta hep sen uyutmaya çalış ana kucağından vs dene yoksa birden boşluğa düşersin çaresiz hissedersin kendini, ayağında bile sallayabilirsin ki ben sallıyorum mecburen
Bu arada yanağında isilik arttı. İsilik mi egzama mı ne olduğunu bilmiyorum. Doktorum isilik için saf Gül suyuyla sil demişti. Ebe de bebek sabunuyla her gün sil dedi. Bunları uygulayanlar var mı??

canım ben sadece pamukla siliyorum yani ıslak pamukla her gün siliyorum

bizim burasıda kış memleketi cnm bizim evde serin oluyor . Bende uzun kollu body ustune alt ust takım gydryrm ben pjamayı tek gydryrm ince penye battaneye sardıgım için . Uykudan kalkıncada norml battaniyeye sarıyorum teri sogumasın diye , sonrada tek penye battaniye ile tutuyorum . Havalarda yavaastan ısınmaya basladı . Kayseri guneşli olsa bile havası sert oluyr o yuzden bnm dışarı çıkabilmem bebekle zaman alack . Nisan ayının girmesi lazım kayserini ısınması için. Eflalim sivasta yakın bize eşim iş için gidip gelir arada . Orasıda sogukmuş aynı burası gibi kışın filan yollar kapandgı için eşim gdemyr .
evet canım çok soğuk eski soğuğu yok gerçi, önceden çok fena olurdu ayaz yapardı şimdi kar bile zor yağıyor

Canım Uyumuyor diye bağırıyor ortaya işte. Ben de sesini yükseltme bebek daha çok ağlar diyorum. O lafımada kızıyor. Bebeğin kulağının dibinde bas bas bağırıyor. Oğlum hep sakin bakıldığı için daha çok ağlıyor. Devamlı böyle olmaz inşallah. Bugün ise bana karşı sevgi dolu. Çaresizlikten mi bağırıyor anlamadım ama hiç sakin değil.
Tabiki canım onunda senin gibi kaygıları var o yüzden.Ben ilk kızımda o aglayınca elim ayagıma dolaşırdı eşiminde öyle neden aglıyorki diye :) Halbuki bebekler aglayarak iletişim kuruyorlar çok normal.Bebek hem kucagındaki kişinin kalp atışlarından anlarmış eger stresli birinin kucagındaysa daha çok aglarmış :))) sakin kalmaya dikkat edin

Dafiduck Dafiduck canım büyük oğlum

2 aylıktı aldığımızda

akşama kadar onun üstündeydi

tabi haziran ayıydı

üç aylıkken dönmeye başlamıştı

onun sayesinde

6 aylıkken emeklediği için 4 ay kullanabildim

kaldırmamıştım ama bizimki

emekleyip kaçıyordu:)

şimdi bile halının üstünde oturur

koltukta duramaz alıştı yere

büyüklerimiz yerden kuvvet alsın der

bebekler için

şimdi yere koyamıyorum ev soğuk
Bende alayım o zaman oyalanir bari biraz
eflalim misafir konusunda gayet normalsin bende hic kimse gelsin istemiyorum gunlerce ugrasiyorum bi duzen kuruyorum hoopp birileri geliyor o ladar ugras bosa gidiyo ne duzen kaliyor ne huzur ustune bi de bebege nazar ediliyor ugras dur sonra

Bende alayım o zaman oyalanir bari biraz
eflalim misafir konusunda gayet normalsin bende hic kimse gelsin istemiyorum gunlerce ugrasiyorum bi duzen kuruyorum hoopp birileri geliyor o ladar ugras bosa gidiyo ne duzen kaliyor ne huzur ustune bi de bebege nazar ediliyor ugras dur sonra
Canım her bebek sevmiyor ama onu da belirteyim

Zaten nazar kısmı beni en çok geren tabi evi temiz olacak hazırlık güzel olacak yoksa istemiyorum misafir:)

Bende citcitli badi altina pantolon. ustune kadife tulum üstüne yelek

Kızlar bebek çok ufakken göğsümde uyurdu veya kucakta.şimdi sürekli kucağımda taşımak zor olunca ayakta sallıyorum bazen 1 saati buluyor zor uyuyor.içim hiç rahat değil sallamak konusunda ama kendi başına uyuyabilen uykuyu seven bir bebek değil malesef.siz nasıl uyutuyorsunuz

Tabiki canım onunda senin gibi kaygıları var o yüzden.Ben ilk kızımda o aglayınca elim ayagıma dolaşırdı eşiminde öyle neden aglıyorki diye :) Halbuki bebekler aglayarak iletişim kuruyorlar çok normal.Bebek hem kucagındaki kişinin kalp atışlarından anlarmış eger stresli birinin kucagındaysa daha çok aglarmış :))) sakin kalmaya dikkat edin
Teşekkürler canım. İlk çocuk diye böyleyiz belki de.
Kızlar bebek çok ufakken göğsümde uyurdu veya kucakta.şimdi sürekli kucağımda taşımak zor olunca ayakta sallıyorum bazen 1 saati buluyor zor uyuyor.içim hiç rahat değil sallamak konusunda ama kendi başına uyuyabilen uykuyu seven bir bebek değil malesef.siz nasıl uyutuyorsunuz
Ben de bu konuda düşünceliyim canım. Omuzda uyuyor sadece. Ayakta sallarım belki mecburen.

Canim bende ayakta sallıyorum kucaktan iyi ama benimki okadar uzun sürmüyor emzikle onu oyalıyorum hemen yatiyor sonra emzigi çıkarıyorum

ben normalim yani:) aynen benimkide çok ağlıyor annemlere bile gitmek istemiyorum

anladım canım çaresizlikten çünkü bende bağırıyorum miniğe değilde büyüğe bağırıyorum dur yapma etme diye haliyle küçükte korkuyor:KK43: zaten bir insan bağırıyorsa o sorunla baş etmeyi bilmediği içindir kendimden biliyorum, eşinde alışır zamanla korkma hiç o da bilmiyor acemi sonuçta

canım bu hafta hep sen uyutmaya çalış ana kucağından vs dene yoksa birden boşluğa düşersin çaresiz hissedersin kendini, ayağında bile sallayabilirsin ki ben sallıyorum mecburen

canım ben sadece pamukla siliyorum yani ıslak pamukla her gün siliyorum
Sağol canım. İnsan bağırıyorsa korku ve çaresizlik vardır haklısın. Alışıcaz inşallah. Allah sana da kolaylık versin canım. Daha çok ufAklar ya nasıl sallıyorsun ayakta? Ben de denemek istiyorum bir gün.

İyi akşmlar kızlar daha oncede yazmıştım bebegimin sadece anne sutu almasına ragmen kabızlıgı var ben mudahale etmeden kakasını yapmıyor . Kulak çopuyle yaptryrm . Bi ara bir arkadas beveginin poposunda çatlak olultugunu o yuzden kabız oldugunu yazmıştı . Acaba boyle bişey olabilirmiki . Nick ini hatrlayamıyorum bir arkadasta iki kremi karıştırıp bebegin makatına surunce iyileştigi soyluyrdu . Bu kremleri bilen varmı lutfen yardmcı olurmsnz anne sutu aln bbkte kabzlık korkutyr bni .

kizlar gecmisi okumaya calisiyorum ama yetisemedimsabahtan beri hastanelerdeym iyiki gitmisim varis icin gittm ama o baslangc adamasindayms esas onemsemedgm faranjit buyumus orta kulak iltihabina cevirmis ins daha kotu olmaz 3tane damla verdi dr acilden girebildim ancak yarnda ozel hastaneye randevu aldik Allah hastaneye dusurmesin yoklugunu da vermesn ogluma sut sagdm biraktm halasina emmmemis beni beklemis bi iki cocukla hssta bile olamiyoruz :KK43:

kizlar gecmisi okumaya calisiyorum ama yetisemedimsabahtan beri hastanelerdeym iyiki gitmisim varis icin gittm ama o baslangc adamasindayms esas onemsemedgm faranjit buyumus orta kulak iltihabina cevirmis ins daha kotu olmaz 3tane damla verdi dr acilden girebildim ancak yarnda ozel hastaneye randevu aldik Allah hastaneye dusurmesin yoklugunu da vermesn ogluma sut sagdm biraktm halasina emmmemis beni beklemis bi iki cocukla hssta bile olamiyoruz :KK43:
Çok geçmiş olsun . Anneyken hasta olmak daha zor bende diş ağrısı çekiyorum dişçiye gitmek zor oluyor bebek olunca .

kızlar ney sesiyle uyutmayı deneyin

büyük oğlumu ilahiyle

özellikle neyli ilahilerle uyuturdum

bugün küçüğe denedim işe yaradı

bakalıö devam edecek mi

ilahi istemeyen herhangi bir ney dinletebilir

beni bile sakinleştiriyor:)

Oyun halısı kullanan Annişler! !!!
Oyun halisina tepki veren bebekleriniz kaç günlük benim oğlum 54 günlük 15 Ocak doğumlu . Ana kucağı nin oyuncağına tepki vermiyor. O yüzden oyun halisi almadım. Konuşunca sevince gülümseyerek tepki veriyor. Sesler de dikkatini çekiyor bazı seslerden korkuyor falan ama ana kucagi nin oyuncağı na tepki vermiyor yaaa siz öyle yazınca endiselendim şimdi ben 3-4 aylıkken oyun halisi yla oynuyor sanıyordum :110::110:
işte ana kucagımız bu
07901165110031804zoom.jpg
Chicco-I-Feel-Ana-Kucagi-Lime-30559.jpg

Gece 2 saatte bir uyusa da gündüz hiç uyumuyordu bebeğim.yarım saat bir saat sallıyordum 10 dk sonra gözlerini açıyordu sinirden ağlıyordum.şimdi biraz daha düzene girdi en azından yarım saate çıktı bazen bir saat.bir haftadır gaz sancıları için zinco kullanmaya başladım ağlamaları biraz azaldı ama en iyi faydası uyku getiriyor yan etkisi yokmuş bitkisel yağ acaba kullansan biraz uyurmuki canım?ben çok çektim uykusuzluktan.hala da uykuya dalması için uzun süre bekliyoruz ama bu sanki işe yarıyor
Evet zinco yu bizde kullaniyorz uykuda yapıyo

X