2023 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    231
Mayıs grubunun ilk bebeği kızım dün 1 yaşına girdi 🥰 Pazar günü evde aile arasında pasta kesip kutlama yaptık.
Bir kaç gündür adım atıyor. Yürümeye başladı💃
Bay bay, merhaba, alkış, gel gel yapıyor.
Al, ver, el diyor. Ayaklarını gösteriyor.
İstediği bir şey varsa ıh ıh yaparak gösteriyor.
Cuma günü 1. Yaş aşıları için sağlık ocağına gideceğiz. Boy kilo öğrenmiş oluruz.
Maşallah sağlıkla büyüsün hepsi😍 Mayıs grubunun muhtemelen son bebesi olan oğlumun daha 22 günü var 1 yaşına😁😁

Biz de yürüyoruz 2 haftadir 10 bucukta ilk adimlari gördük. 11.ayımızda ilk adimlarimiz cogaldi. Haftaya da yasimiza giricez. Dogum kilomuzu da 3e katladik. Bu hafta domuz gribi olunca öğrendik kilomuzu. Hepsi sağlıkla büyüsün yürüsün oynasın inşallah
Maşallah 🧿 bizim ki adım atıyor ama yürümüyor henüz
2300 doğdu benim kız şuan 8 kilo civarı daha kontrole gitmedik 3 e katladı ama gene de zayıf diyolar 🤦🏻‍♀️

Kızlar mayıs anneleri olarak çok pasifiz ya 🥲 belki de yılın en pasif grubuyuzdur. Nerelerdesiniz, neler yapıyorsunuz arada durum güncellemesi yapın bari 😂 Ne güzel akran bebelerimiz var

Kızlar mayıs anneleri olarak çok pasifiz ya 🥲 belki de yılın en pasif grubuyuzdur. Nerelerdesiniz, neler yapıyorsunuz arada durum güncellemesi yapın bari 😂 Ne güzel akran bebelerimiz var
Katılıyorum😃
Benim kız hala yürümüyor 😃 ama çok hareketli ablasının küçük sandalyesi vardı onun üzerine çıkmasını öğrendi oturuyor orda 🤣 ama iştahı az ya zayıf 🥺

Canım bizimki de direniyor. Şuanda 11 ay 8 günlük. Bu zamana kadar saat 10a 11e kadar beklerdik. Uyumazsa mecbur kanguruya koyardık. Müziği açardık hemen uyurdu. Bu pratik seçeneğimiz. 2. Seçenek arabada oto koltuğa koyup sokak sokak 2 3 tur atmak zaten direk sızıyordu. Şimdş yeni seçenek bulduk. Maddiyatınız varsa tavsiye ederim. Eve salıncak aldık. Hem balkon keyfi vs için. 4 yaşa kadar kullanılabiliyor. Şimdi 11. Ay uykuya direnme ritüelimizi salıncakta uyutarak sonlandırıyoruz. Bu arada bizimki de 10 kilo olmuş kızlar. 10 mayısta doğmuştu. ❤️❤️1 hafta önce 4 dişi vardı. Üstler yeni çıkmıştı. Sonra uzun yolculuk yaptık. Pazar bi baktım çocuk ishal olmuş. Günde 1 2 kez yapıyordu ama aşırıydı yani. Bezden taşıyordu resmen. Pazartesi devam etti. Akşam hep ekmek verdim. Salı da sabah ekmek verdim su içirdim falan.. Bir de maflor verdim bağırsak florası için. Düzeldi şükür. Şimdi yine cıvık kıvamda bir tık ama yoğunlaştı tabi. Yaşarsanız korkmayın. Bir de bebeğiniz ya da siz ishal olursanız eczaneden ORS sıvısı alın direk kesiyormuş. Yeni öğrendim ben de. Aldık ama geçtiği için kullanmadım. 😊
Bugun 1 yasina girdi. Uykuya direnmiyor artik uyku oncesi rituelimiz var ellerimizi ayaklarimizi sayiyorum sonra eee eeee eeee piss piss pisss sonra ne zaman isterse kendisi done done bi saga bi sola ata ata kendini uyutuyo 1 saat falan suruyo uyumasi ama aglamiyo kendi kendine uyuyo oyle yada boyle 8-8bucuk gibi yataga geciyoruz. Bu arada hala disi cikmadi 🤣 esime diyorum ki ne dismis arkadas ben zorla cikaracam yerinden artik diye dalga geciyorum

Kızım bikaç adim atmaya basladi, dun 1 yas asilarimizi olduk boyu iyi de kilosu az pek istahi yok 🥲 7 tane disi cikti anne baba gel ver cicis mama diyor bi de bu aralar makinelere taktı😅 camasir bulasik makinesini o dugmesine basip calistiriyor ben kapatiyorum ya da calisan makineyi durduruyor😂

Kızım bikaç adim atmaya basladi, dun 1 yas asilarimizi olduk boyu iyi de kilosu az pek istahi yok 🥲 7 tane disi cikti anne baba gel ver cicis mama diyor bi de bu aralar makinelere taktı😅 camasir bulasik makinesini o dugmesine basip calistiriyor ben kapatiyorum ya da calisan makineyi durduruyor😂
Valla benimki de öyle 😃 süpürge buzdolabı bulaşık makinesinin açılma sesini duysun hemen geliyo 😂😂
Kaç kilo şuan

Bugun 1 yasina girdi. Uykuya direnmiyor artik uyku oncesi rituelimiz var ellerimizi ayaklarimizi sayiyorum sonra eee eeee eeee piss piss pisss sonra ne zaman isterse kendisi done done bi saga bi sola ata ata kendini uyutuyo 1 saat falan suruyo uyumasi ama aglamiyo kendi kendine uyuyo oyle yada boyle 8-8bucuk gibi yataga geciyoruz. Bu arada hala disi cikmadi 🤣 esime diyorum ki ne dismis arkadas ben zorla cikaracam yerinden artik diye dalga geciyorum
12 ay 1 haftalığız. Şimdi siz yazınca o yazımı gördüm. Uyumuyoorr. 2 gündür iyiydi. 8 buçuk gibi uyuyordu. Bugün 9da pat diye kalktı uyumadı. Saat 2ye geliyor. Uyusun diye salıncağa koyduk. Sallıyoruz. Ne zormuş ya. Düzeni şaştı mı geri düzeltmek çok yorucu.

Bu aralar kızım da makinelere bakmayı incelemeyi seviyor. Artık blender sesininden korkmuyor.
Parka çıktığımız zaman yerdeki taşları otları hop ağzına atıyor. Hep gözüm üzerinde bekliyorum.
2 hafta kadar uykular bozulmuştu. Gece 12 de uyanıyor sabah 4 e kadar ayakta geziyordu. İştahı kapanmıştı. Sadece tarhana çorbası içiyordu. Yavaş yavaş uyku ve iştah normale döndü.
Bir ara 3 kelime söylüyordu uykular bozulduğu dönemde kelimeler kayboldu. Sadece "agu" diyor. Her kelimeyi, komutu anlıyor.
Tel sarar, Babam gelsin dur dur gibi tekerlemeleri söylerken elleriyle hareketleri yapıyor.
Tokalasmayi yapıyor.
Kitap okurken sayfalara mırıldanarak dokunur.

X