2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Eflalim benim bebişte aynı seninki gibi ağlaya ağlaya direne direne uyuyo.1 saat sallarım 15 dk uyuyur kalkar bir gün dayanamadım artık yatır kaldır denemeye karar verdim ilk gün şaşırtıcı bir biçimde rahat geçti yani rahat derken ağladı tabi ama ayağımda sallarkende ağlıyordu.2.gün ağlamanın şiddeti biraz arttı ve ben kıyamayıp bıraktım:KK43:ama denemeye değer çünkü şunu farkettim öyle uyuyunca daha derin uyudu birde ben gündüz sürekli ayağımda sallıyorum gerçekten yorucu.tekrar denemek istiyorum aslımda ama şu an hazır değilim.uygulayacaksan çok kararlı olman şazım be 1,2 haftayı bu işe ayırmalısın dışarıya çıkmak yok.bu süreçte tek uyuduğu yer yatağı olacak bebek arabasında da olmaz oyüzden dışarıya çıkmaman gerek

canım aynıymış uyuma huyları benimkide 15 dk uyuyor sürekli sallamam lazım

evet evde olmak lazım zaten hep evdeyim pazartesi deniycem inşaallah

Slm kizlar bebegi giydirme konusu benimde hep aklimi kurcaliyor acaba cok mu giydiriyorum diye benim evim su an 27 derece ya da 26 derece oluyor bebegimin altta kolsuz çıtçıtlı bady üstünde uzun kollu penye altına patikli altlar varya ondan giydiriyorum nasıl cok mu giydirmisim bende kolsuz şortlu takimlara geçsemmi ki?

canım yaşadığın şehire evim sıcaklığına göre değişir, ben mesela içi polarlı eşofmanlarını giydirdim bugün çünkü soğuk kendim ne giyiyorsam öyle giydiriyorum

Selam kızlar eşimin koyunde şenlik var yarın oraya geldik kaynana kayinpeder gelemiyor çocukları çok ozlemslsler iyi oldu.. Ahmet çok mutlu her tarafta sevgi ilgi kuzenleri akrabalar herkes burda oynatıyorlar kalabalık olunca bebeğini insan çok özlüyor başbaşa kalmak istiyor arada böyle olmak şart evde hep başbaşa sonra bunalim yapıp eşe patlıyoruz :KK66:

ohhh çok iyi yapmışsınız iyi eğlenceler canım

Kizlar bebislerinizi ne siklikla emziriyo sunuz kizim eskiden sıK emerdi simdilerde 2 saat vermesem aglamiyo varsa yoksa gezme derdi..
@Girlboymom iyi yapmissin Cnm elden ele gezerken yorulur senin yaramaz sen de dinlenirsin. Bizim de okulun piknigi vardı bugun nasil gitmek istedim ama cesaret edemedim. .

canım ben iki üç saatte bir emzirmek istiyorum ama miniğim hala saat başı istiyor keşke artık arası uzasa bu yüzden gaz sıkıntımız bitmedi

Nego Nego yemek için iyi dilek dılemıssın çok güzel bi mekanda güzel geçti tabi bebıs olunca benim için idare eder kızım mutlu oldu ama benim için sonu kötü bitti çantamı düşürmüşm bebısı koltuğa oturturken :KK43: küçük çapraz cantalardan di yoksa farkederdım şükür ki valeler bulmuş danısmaya birakmis içinde çok bişey yoktu ama yavrularımın kımlıklerı vardı dünyadaki bi çok şeyden önemli benim için :)
sevindim canım güzel geçmesine eşininde hoşuna gittiyse sık sık yapar:)

neyseki bulunmuş çantan, tabi çok kıymetli kimlikleri:)

sabah kombiyi kapattım üşudum baktım oğlusun elleri de soguk actim tekrar...biz hala normal kalin giyiyoryz yazlıklara geçemedik

canım ben iki üç saatte bir emzirmek istiyorum ama miniğim hala saat başı istiyor keşke artık arası uzasa bu yüzden gaz sıkıntımız bitmedi
aynen canim saatte bi emiyor tok biliyorum ama keyfine meme istiyor bi türlü uyumuyor emerken gozler gidiyor sonra ayagimda sallıyorum

Kizlar bebislerinizi ne siklikla emziriyo sunuz kizim eskiden sıK emerdi simdilerde 2 saat vermesem aglamiyo varsa yoksa gezme derdi..
@Girlboymom iyi yapmissin Cnm elden ele gezerken yorulur senin yaramaz sen de dinlenirsin. Bizim de okulun piknigi vardı bugun nasil gitmek istedim ama cesaret edemedim. .
Canim bizim dr artik buyudu emme sureniz uzun araliklarda olabilir uyuyorsa uyanana kadar elleme dedi 6saate kadar normalmis zaten aciktiklarinda belli ediyor ben bazen acikmistir diye veriyorum kesinlikle almiyor bazen kvye emzir acikmistir diyor veriyorum almiyor oda emmiycekmi surda iki ay daha emse yeter falan diyip beni sitrese sokuyordu sonra dedim bu cocuk ac olsa alir niye ole düşünüyorum diye kendime soylendim :KK53: simdi bazen 3saat uyanik olsa bile emmiyor hele disarda hep uyudugu ici. 3saati gectiyse ben uyandirip emziriyorum olur olmaz bi yerde uyanir diye:KK48:

Canim bizim dr artik buyudu emme sureniz uzun araliklarda olabilir uyuyorsa uyanana kadar elleme dedi 6saate kadar normalmis zaten aciktiklarinda belli ediyor ben bazen acikmistir diye veriyorum kesinlikle almiyor bazen kvye emzir acikmistir diyor veriyorum almiyor oda emmiycekmi surda iki ay daha emse yeter falan diyip beni sitrese sokuyordu sonra dedim bu cocuk ac olsa alir niye ole düşünüyorum diye kendime soylendim :KK53: simdi bazen 3saat uyanik olsa bile emmiyor hele disarda hep uyudugu ici. 3saati gectiyse ben uyandirip emziriyorum olur olmaz bi yerde uyanir diye:KK48:
Cnm benim cimcimenin de 2 saati buluyo hatta geciyo bazen..Eskiden yakinirdim yapisik ikiz olduk diye artik ayrildik..
Gece filan hic dokunmuyorum ne zaman isterse..gunduzleri evi gezmek istiyo bi emse de dinlensem diye tok tok veriyorum bazen
bi de sana sorayım kiyafet ne giydiriyosun malum burda isindi havalar ama evin ici disari gibi degil..terlemeye başladı benim cadi, napsam bilemedim...

canım bende iki saate emzırıyorum bi kaç kasık ek gıda vermek için aç bırakıyorum ama bu ara memeye düştü yemek istemiyor zaten yediği bi kaç çay kasıgıydı etmeyince rahat etmiyor istemiyor puskurtuyo ... Keşke pikniğe gitseydin :KK43: nil hanımda açık havada yorulurdu :)
Cnm huysuz olunca cesaret edemiyorum dun arkadasimla ciktik tedirgin oldu kiz mizirdaninca. .
ben de dun cam rende aldim bi tattirsam mi acaba elma ya da armut. .Emzirdikten ne kadar sonra veriyim sence, sabah öğle arası bi tadim vericem ne tepki vercek merak ediyorum..
yemegin guzel geçmesine sevindim, sonu guzel bitmiş ama yine de..

Cnm benim cimcimenin de 2 saati buluyo hatta geciyo bazen..Eskiden yakinirdim yapisik ikiz olduk diye artik ayrildik..
Gece filan hic dokunmuyorum ne zaman isterse..gunduzleri evi gezmek istiyo bi emse de dinlensem diye tok tok veriyorum bazen
bi de sana sorayım kiyafet ne giydiriyosun malum burda isindi havalar ama evin ici disari gibi degil..terlemeye başladı benim cadi, napsam bilemedim...
Canim biz iki gundur kisa kol giyiyor Külotlu Çorap giyiyor ya mecbur ustune bi daha bisi giydirmiyorum bugun biraz simdi serinledi diye ince uzun kollu badi gidirdim altinda sadece corabi var bizimkide cok terliyor kisa kolluyla yatirdim hald3 gece su gibi kalkiyor ve genelde biz balkondayiz sicakta uyumakta zorlaniyor balkonda arabadinda uyutuyorum

ben hep çıkartıyorum gece yatarken,,,,sadece ilk 1 ay giydirdim sanırsam...
bende dün gece çıkardım canım daha rahat uyudu artık hep çıkaracam

doktor kontrolnden geldim bu ay iyi buyumus oğlum,, hepimiz iyi haberlerle dönelim dr kontrollerinden,,,
ek gıdayı sordum,,, kesinlikle ilk 6 anne sütü dışında bir şey yok dedi,,,hele ki benim oğlum biraz alerjik hem alerjileri azalırmış hemde ileride astım olma (alerji yüzünden) olasılığı azalırmış,,,,
Benim oğlumunda bu ayki kilosunu iyi almış bende ek gıdayı sordum altı aydan sonra dedi ben bu gün oğluma 4 aydan sonra kullanılan mamadan aldım geceleri onu verecem ek gıda şimdi beklesin
Selam kızlar eşimin koyunde şenlik var yarın oraya geldik kaynana kayinpeder gelemiyor çocukları çok ozlemslsler iyi oldu.. Ahmet çok mutlu her tarafta sevgi ilgi kuzenleri akrabalar herkes burda oynatıyorlar kalabalık olunca bebeğini insan çok özlüyor başbaşa kalmak istiyor arada böyle olmak şart evde hep başbaşa sonra bunalim yapıp eşe patlıyoruz :KK66:
İyi eğlenceler canım bende biryere gidince abdullahı özlüyorum kucaktan kucağa geziyor gülüyor ama dikkat et canım abdullah öyle hasta oldu herkes alıp sevdi öptü Nazar değdi
Canım bebekler artık geç acıkıyorlar bizde anca 2 satte bir emiyoruz
güle güle kullan canım iyi yapmışsın
Teşkkür ederim canım

sabah kombiyi kapattım üşudum baktım oğlusun elleri de soguk actim tekrar...biz hala normal kalin giyiyoryz yazlıklara geçemedik
Bizde öyleyiz canım kapatınca üşütoruz hemen açıyorum özellikle geceleri[/QUOTE]

Canım dün yazmıştım galactagodan memnun kaldım ben

malt içeceği iyi gelmişti bana inşallah faydası olur sanada

cnm süt artırmanın enn iyi yolu çok sık emzrmk ve duzenli beslenip su içmek .

cok tesekkurler. malt icecegi ve galactago.yu deneyecgim.
sutu artiran seyin emzirmek oldugunu biliyorum ama bebegim emmeyi reddettigi ve sadece uykuda emdigi icin sutum azaldi zaten. herkes yazmis ya 2 saatte bir emziriyorum diye ben 4 5 saatte bir uykuda ancak veriyirum gerisini sagip veriyorum malesef

Ben bu kizla napcam bilemem evin icinde uyumadi balkona ciktik 10demedi uyudu :mad:iyce sicaklar basinca napcem beeen:mad:

Slm anneler anneler ve bebişleri iyidir umarım kızlar yaa buğün oğlumu akşamüstü 5 te yatırdım hala uyuyor 5 buçuk saattir ilk defa böle uyudu yavrum normalde 2_3 saatte uyanırdı panik oldum evdede yalnzm napcamı bilemedim normal mi ki?

Ben bu kizla napcam bilemem evin icinde uyumadi balkona ciktik 10demedi uyudu :mad:iyce sicaklar basinca napcem beeen:mad:
benimki çok sıcakdan bunalınca ayaklarını lavobada ki çeşmenin altına sokuyor, ılık su , birde yüzünü siliyorum, ferahlıyor beyefendi, neşesi yerine geliyor,,,,

Slm anneler anneler ve bebişleri iyidir umarım kızlar yaa buğün oğlumu akşamüstü 5 te yatırdım hala uyuyor 5 buçuk saattir ilk defa böle uyudu yavrum normalde 2_3 saatte uyanırdı panik oldum evdede yalnzm napcamı bilemedim normal mi ki?
Normal canim merak etme cok huzursuzsan uyandir ama artık buyuyorlar uyku sureleri uzuyor
benimki çok sıcakdan bunalınca ayaklarını lavobada ki çeşmenin altına sokuyor, ılık su , birde yüzünü siliyorum, ferahlıyor beyefendi, neşesi yerine geliyor,,,,
ah canim ya bende yuzunu siliyorum ama ayaklarinda bandaj oldu icin onu yapamam

Kaç aylık

X