2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
ben bir çıtçıtlı body

bir külotlu çorap

üstüne alt üst takım giydiriyorum

bere takıyorum

çıkarınca hapşuruyor

üstünede şu nohut gibi kabarık şekilli

battaniyeler var ya ondan örtüyorum

ayağına da havlu çorap

bizim evin çocuk odası yatak odası soğuk

kış memleketi birde

doğalgaz 500 geliyor düşünün:)

birde gaz sancısı soğukta artıyor

çok giydirmiyorum değil mi
Canim hemen hemen ayni giydiriyoruz, ben birde yelek giydiriyorum, battaniye ortmuyorum sadece uyurken orterim, sapkada takmadim hic. Bizim evde sicak sayilmaz 20-21 derece, kendimde uzerime hep hirka yada yelek giyerim.

sezaryan olanlar

kızlar iki gündür karnım acayip şiş

resmen doğum yaptığım gün ki gibi

belim ağrıyor

gecede kasığım gecede kasığım gecede kasığım gecede kasığım ağrıdı

adet sancısı değil

üşüttüm mü nedir

iki günde kilo almış olamam de

Ne biliyim cnm sanki 7-8 ay olmuycam saniyordum ben..
40 im cikinca kontrole de gitmemistim hafta ici bi goruniyim olmadi..
valla ben de oldum mu olmadım mı hala anlamadım çıldıracam ilişki olmuştu ertesi gün kanama gelmiş öğlene doğru sonra bugün yok kan dün de gelmedi ben anlamadım adet olduğumu ben nasıl anlıcam kırk muayensine ben de gitmedim

İnsallah cnmm haklisin sicacik evdeyiz valla dun babamiz korktu daha ne resim koymuyosun evede kimse gelmesin sende gitmiosun yiksmakta yok dedi de o kdr da degil cocugunda yikaniP rahatlamasi lazim ben evdeykende 24 derece olsada penye kisa kollu ic atleti var agindan cit cit li onun usyune yine penye uzun kol bady ve altina penye oantolon ve en uste penye tulum giydiriyorumeger o ic pantolonu giydirmezsem iki cit cit arasi bacagi gozukuyo usur diye evham ediom aslinda erkekbebk kat kat giyinmeyi hicc sevmezmis ama napimm bn usudukce onu ortuyirm
canım sen bence içine kilotlu çorap giydir ben oğlum için aldım H&M den kalın birazda çok rahat oluyor valla tavsiye ederim

Biz geldik kizlar tsmda tahmin ettigimgibi bisicigi yokmus brbegimin Allah o dr u bildigi gibi yapsin,dun dio akciger filmi cekilmeliydi dio o teshisi koymasi icin yooo dedim cekilmedi hmn cekin dedi sonuc hivbisi yokk tertemiz muhtemlen sutun genizinr kacti dedi,bu aylsr cok dikkatli olun dedi besik olumleri iste boyle oluyo dedi bundan sonra o uyudu bn uyuyum demk yok dedi nobet tutulcak dedi
Kafam karisti zaren gece 3-4 saat anca uyuyoruz baska uykum yok onuda nobetmi tutucamm,yataklarimizin arasi 1 karis zaten uykum cok hafig en hafif miklamasina kalkiyorum zaten
Oh çok şükür canım tabii dikkat etmek lazımda o kadar nöbet tutacak kadar degil emzirip gazını çıkarttıktan sonra hemen yatırma canım geçmiş olsun

ay deli olucam sabahtan beri uyusada duşa girsem diyorum

ter içindeyim sonra terim soğuyor

midem vs. ağrıyor

o da yetmezmiş gibi eltim gelecekmiş

kaynım aradı söylüyor

onun dk sı yokmuşta

ya off kızlar istemiyorum gelmesini ya istemiyorum

yine aylık kontrol sonrası geliyor

kilosunu soracak

herkes yalan söyle diyor

söyleyemem ben

napıyım şimdi

büyük oğlum hastaya onu dedim

sizinkine geçmesin diye

bulaşıcımı ki diyor

be adam duşa giricem diyemiyorumda offf

soracakları varmış bana sanki dinliyor

ben ciddi ciddi kimse gelsin istemiyorum

toparlanmadım ki daha...

Kızlar biraz düşünceliyim. Kırk gündür annem biz de... Bebeğimize sakinlikler bakıyoruz. Dün eşimle yalnız kaldık bebekle. Eşim bebek ağlayınca ve susmayınca sinirleniyor. Sesini yükseltiyor. Bebek kucağıbdayken de bağırıyor. İki kere bebekle yalnız kaldık ikisinde de aynı şey oldu. Çok üzüldüm. Bebeğimi sakin yetiştirmek istiyordum. :KK43: Bu durumla nasıl başa çıkıcam?

Son düzenleme:
Canim bizim ev 20-21 derece oluyor, ben kizima soyle giydiriyorum iki kat uzun kollu badi-t shirt (uyudugu zamam kollarini ortmedigim icin uzun kolku atlet giydiriyorum) altina tayt ve esofman, ustunede yelek, benimkode biraz fazla mi yoksa sayinca simdi fazla gibime geldi :), bizim ev soguk sayilir sizinkine gore..
Bakma o 2-3 derexe cok farkediyor bnm kombinin en dusyk ayarinda bu sicaik oluyo dis cephe korumali ondan sanirum
Aslinda cokda degil gecen haftw anneme gittik evi soguktur diye kadife tulum yelek kat kat giydirdim cocuk pisik oldu bi gunde rahat edemedi o yuzden nasil alistirirsak oyle gider ya ne cok ince ne cok kalin

ay deli olucam sabahtan beri uyusada duşa girsem diyorum

ter içindeyim sonra terim soğuyor

midem vs. ağrıyor

o da yetmezmiş gibi eltim gelecekmiş

kaynım aradı söylüyor

onun dk sı yokmuşta

ya off kızlar istemiyorum gelmesini ya istemiyorum

yine aylık kontrol sonrası geliyor

kilosunu soracak

herkes yalan söyle diyor

söyleyemem ben

napıyım şimdi

büyük oğlum hastaya onu dedim

sizinkine geçmesin diye

bulaşıcımı ki diyor

be adam duşa giricem diyemiyorumda offf

soracakları varmış bana sanki dinliyor

ben ciddi ciddi kimse gelsin istemiyorum

toparlanmadım ki daha...
Ay canım 2 gün önce bende öyleydim kızım uyusada bir banyoya girsem dedim evde kimse yok.Kızımında huysuzlugu tuttu uyumadı sonra dedim en iyisi ben bunu banyo yaptırayım sakinleşir uyur ...yok yine uyumadı ben tabi onuda yıkamanın ardından terlemekten leş gibi oldum akşam üzeri bir akrabam kv.deye ugrayınca kapıdan bebege bakayım demiş ev uçuyor ben perişan kendimi kokarca gibi hissediyorum halime bakınca neyseki kapıdan bakıp gittiler ama çok utandım hiç bu kadar bakımsız olmamıştım.Dünde evimede kendimede zaman ayıracak kadar uyudu yaramaz ne yapalîm geçecek diye bekliyorum

sen bilirsi tabiki de ama sankin o en son giydirdiğin penye tulum çok gibi geldi :),,,,
benim evimde 24 derece genelde ben atletle geziyorum evde,,, bebişimede,, yarım kollu atlet üzeriine tulum,,, veya uzun kolllu badi, altına eşofman giydiriyorum,,,
sen ne giyersen onun bir kt fazlasını giydirmek gerekiyor,,,
bebeklerin üşüyüp üşümediğinide ensesine ve alnını elleyip anlayabilirsin, eğer oralar sıcaksa bebkler üşümüyordur,,, elleri ve ayakları soğuk oluyor çünkü kan dolaşımı henüz çok olgunlaşmadı,,, ama patik falan giydir tabii için rahat etmiyorsa,,,
bronşit genelde soğukdan ziyade, viruslerden kaynaklanan bir hastalıkdır,,, onun için eve gripli insan geldi mi bebeğini koru,, ve kesinlikle o kişilere verme,,,,
ne yAazıkki insanlar cahil evine hasta bir şekilde gelebiliyorlar,, bana oldu,, bende uyuyan bebeğimi aldım koynuma, öyle oturdum, evden çıkar çıkmaz da örtüleri yıkadım evi havalandurdım,,,
eşin yada sen grip olursa da,, evde maske ile dolaşın,,,,
birde terleyen bebeğin teri üstünde kurursa da hasta oluyor,,, onun için ben çok giydirmiyorum,,,
en son olarak odalar arasında derece farkı varsa da hasta oluyor,, soğukdan sıcağa, sıcakdan soğuğa geçişde,,,benim bebek odası küçük olduğu için kapısı kapalı olursa salondan 2 derece daha sıcak oluyor,,
ve kesinlikle elektrikli sobaları kullanma derim,,, ( kullanıyormusun bilmiyorum) çünkü onlar havayı çok kurutuyor,,,
benim bebişimin salondaki beşiği kendinden eğimli, odasındaki beşiğin altınada battaniye koyduk ki yatak eğimli,,, 30 derece kadar,,, bu kusma olaylarında çok etkili,,,
birde bebeklerin boğazına bir şey kaçarsa diye küçük ilkyardım dersleri var, onları al veya doktorundan sana göstermessini iste,,, misal ayak topuklarını bile sıkıştırman gerekebiliyor,,, ama doktorun uygulamalı göstersin,,
eğer bunlar da yeterli olmaz ben hala tedirginim diyorsan,, bebek yataklarına takılan alarmlardan var,, bebek hareket etmediği anda alarm çalıyor,,, yalnız bebeği her yatakdan aldığında alarmı kapatman gerekiyor,,,
burada satılıyor mu bilmiyorum,,
http://www.amazon.com/Safe-Sleep-Br...25893574&sr=8-5&keywords=bed+alarm+for+babies
İlk defa diydum o alarmi cogu zamsn bebegim saginda hic kipirdaman misil misil uyuyo en ufak seslere acaip tepkili bu sefer o alsrm sesine Allah korusun uykusunun icinde besikte odu patlar cnm ya zaten suab her aldigim batiyo evdekilere tarti aldim diye suc oldu ne gerek varmis dediler alarm alsam bitirmezler srtik,alni ve ensesi ilik cnm ne coksoguk ne cok sicsk zaten eger asiri kalin geliosa saclari terlio emzorirken ordan anliyorym kalin geldigini

Kızlar biraz düşünceliyim. Kırk gündür annem biz de... Bebeğimize sakinlikler bakıyoruz. Dün eşimle yalnız kaldık bebekle. Eşim bebek ağlayınca ve susmayınca sinirleniyor. Sesini yükseltiyor. Bebek kucağıbdayken de bağırıyor. İki kere bebekle yalnız kaldık ikisinde de aynı şey oldu. Çok üzüldüm. Bebeğimi sakin yetiştirmek istiyordum. :KK43: Bu durumla nasıl başa çıkıcam?
Canım normal ilk bebektir kesin eşler biraz bir hoş oluyorlar.Bebek aglamasına alışık degiller ee tabi stres oluyor sen güzelce konuş eee o bebek aglayacak tabii de sen böyle yaparsan beni strese sokarsın ben strese girincede bebek daha çok aglar de.Alışacak zamanla daha dogrusu alışacagız hepimiz sıkma canını geçici bir durum :)

rosa85 canım sorma

ben birde günlük alıyorum duş

çok terliyorum atamadım lohusalığı

bildiğin eşofmanım bile su içinde kalıyor

o ter üstümde soğuyuncada hasta oluyorum

görümcemi çağırdım beş dk girdim

kv dem hasta yoksa hep onu çağırıp giriyorum

o yüzden kimse gelsin istemiyorum

duş alamıyoruz

ama misafir ağırlamak zorundayız

yani kızlar kimse gelmesin diyorumya

sizde öylemisiniz ben mi tuhafım

uykusuzluk hat safhada

büyük oğlum deseniz hep yazıyorum

zor bir çocuk

benim sinirler harap

inanın ablam bile gelsin istemiyorum

çünkü onun küçük kızla benim oğlum yaşıt

oğlum oynayalım diye yalvarıyor

o da çok inat istemiyor

sonunda benim oğlum oynamıyor diye ağlıyor

bende ısrar etme diye kızıyorum

ablamda kızına oynamıyor diye kızıyor

benim kafam kazan oluyor

sırf bu yüzden ablamla bir araya gelmek istemiyorum

günaydın uyumuyor kızlar uyumuyor

hala saat başı emiyor

gece saat başı uyanıyor

gündüz en fazla 20 dk uyuyor

pilim bitti artık

Gece 2 saatte bir uyusa da gündüz hiç uyumuyordu bebeğim.yarım saat bir saat sallıyordum 10 dk sonra gözlerini açıyordu sinirden ağlıyordum.şimdi biraz daha düzene girdi en azından yarım saate çıktı bazen bir saat.bir haftadır gaz sancıları için zinco kullanmaya başladım ağlamaları biraz azaldı ama en iyi faydası uyku getiriyor yan etkisi yokmuş bitkisel yağ acaba kullansan biraz uyurmuki canım?ben çok çektim uykusuzluktan.hala da uykuya dalması için uzun süre bekliyoruz ama bu sanki işe yarıyor

ecepelin29 ecepelin29 canım şu an zinco kullanıyorum

biogaia kullanıyorum

sabsimlex denedim işe yaramadı

nurse harveys deniycem artık

ecepelin29 ecepelin29 canım şu an zinco kullanıyorum

biogaia kullanıyorum

sabsimlex denedim işe yaramadı

nurse harveys deniycem artık
Nurse harveys den çoğu kişi memnun ben de kullanmayı düşünüyorum zinco gazı pek gidermiyor gibi geldi sadece uyku hali yapıyor.
Misafir olayını aynı seningibi düşünüyorum toparlanamadım düzen oturtamadım wc banyo ihtiyaçlarımı bile zor hallediyorum evim birtürlü toparlanmıyor bebek sürekli kucağımda kendi başına oyalanmıyor ağlıyor hal böyle olunca kimseyi görmek ağırlamak içimde gelmiyorn

yani kızlar kimse gelmesin diyorumya

sizde öylemisiniz ben mi tuhafım

uykusuzluk hat safhada

büyük oğlum deseniz hep yazıyorum

zor bir çocuk

benim sinirler harap

inanın ablam bile gelsin istemiyorum

çünkü onun küçük kızla benim oğlum yaşıt

oğlum oynayalım diye yalvarıyor

o da çok inat istemiyor

sonunda benim oğlum oynamıyor diye ağlıyor

bende ısrar etme diye kızıyorum

ablamda kızına oynamıyor diye kızıyor

benim kafam kazan oluyor

sırf bu yüzden ablamla bir araya gelmek istemiyorum
Gayet normalsin canım bazen banada oluyor.Hatta dün bir yere davet ettiler kibarca açıkladım durumu gelemiyecegimi söyledim çünkü evde daha rahatım benim kızın aglama krizleri tutunca sakin kalamıyorum strese giriyorum.O yüzden ilk 3 ay pek dışarı çıkmıyorum

Canım normal ilk bebektir kesin eşler biraz bir hoş oluyorlar.Bebek aglamasına alışık degiller ee tabi stres oluyor sen güzelce konuş eee o bebek aglayacak tabii de sen böyle yaparsan beni strese sokarsın ben strese girincede bebek daha çok aglar de.Alışacak zamanla daha dogrusu alışacagız hepimiz sıkma canını geçici bir durum :)
Teşekkürler canım rAhatlattın beni. Bir ara baktım altını açıp kakasını temizliyor. Hiç beklemezdim. Ama işte strese girip bağırıyor. İnşallah düzelir her şey canım.

AngelHeart AngelHeart canım eşin sana mı bağırıyor bebeğe mi?
Canım Uyumuyor diye bağırıyor ortaya işte. Ben de sesini yükseltme bebek daha çok ağlar diyorum. O lafımada kızıyor. Bebeğin kulağının dibinde bas bas bağırıyor. Oğlum hep sakin bakıldığı için daha çok ağlıyor. Devamlı böyle olmaz inşallah. Bugün ise bana karşı sevgi dolu. Çaresizlikten mi bağırıyor anlamadım ama hiç sakin değil.

X