2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Arkadaşlar merhaba.şimdi bnm bi sorum olacak inşallah bana cevap veren olur .şimdi ben öğretmenim ve 32. Haftada yasal iznimi kullanmak istiyorum. Bu şekilde olursa marttada doğumdan sonraki iznimle 10 mart gibi yasal iznim bitmiş olacak.yaza kadar tabikide bebeğimle olmak istiyorum :KK43: 3,5 ay gibi izin alman gerekiyor.40 gün rapor hakkımı kullansam. Ben 2,5 aylık heyet raporuyla tamamlayabilirmiyim.yani bu nasıl oluyor heyet raporu olayı anlamadığım.bu konuda bilgisi olan varsa ve beni bilgilendirirse çok sevinirim.:KK25:
Canim tamamen sahsi Görüşüm
Raporla değil ücretsiz izinle kal bebeğinin yanina
Rapor konusunda hassasim ben biraz
Hasta olarak rapor aliyirsun ve hasta değilsin calisan tun öğretmenlerin devletten maaş aldigin için tüm devletin kul hakkina gidiyorsun.
Bunu yapan çok diyeceksin belki evet benimde cevremde de var ama herkes yapıyor diye doğru değil.
Tamamen sahsi Görüşüm canim inşallah kirmamisimdir.
Bende inşallah kasim ayında ataniyorum, aralikta birkaç hafta calisip doğum iznine ayrilacagim. Martta da bebek bir yasina gelene kadar ücretsiz izin alacagim.
Eğer kadim ayında atamam olmazsa 7 ayda kesin atanurim diye bekliyorum. O zamanda ise baslangic yapip ücretsiz izin alacagim yine 5 ay kadar, bebek bir yasina gelene kadar.

Selam da nerelerdesin sen uzun zamandır...herşey yolunda dır inşallah kayboldun gittin
iyiyim canım ızın almadna once iş yogunlugu agır bındı. Yıl sonuna denk geldiğinden ve işimin tamamı yıl sonu indexli oldugundan mahfolmus durumdayım. Hesap kitap durumları yanıi. Hamd olsun paşamda bende iyiyiz teyzeleri. Sizler nasılınız?Umarım üzücü bir gelişme olmamıştır

iyiyim canım ızın almadna once iş yogunlugu agır bındı. Yıl sonuna denk geldiğinden ve işimin tamamı yıl sonu indexli oldugundan mahfolmus durumdayım. Hesap kitap durumları yanıi. Hamd olsun paşamda bende iyiyiz teyzeleri. Sizler nasılınız?Umarım üzücü bir gelişme olmamıştır

biz de iyiz canım ..arada gel özletme kendini

Teşekkür ederim canım iyiyiz çok şükür. Ama insan korkuyor.
korkulur tabi canım annelik böyle işte
Çok şükür canım. Keyifleri yerinde olsun da orda biz de mutlu olalım. :)
evet canım inan sinirim stresim geçti ağrım var ama bebeğim iyiymiş ya önemsemiyorum bile
merhabalar kızlar .. uzun uzun aralardan sonra cok nadir girebiliyorum. umarım herkes iyidir.
Doktora gittik bugun .. Bebişin boyu 40 cm olmuş. Doktor uzun boylu olacak gibi görünüyor dedi. Kilosu da 1100 gr olmuş. Bacaklarıyla başı yukarda, totişi aşağıdaymış. Daha dönebilir dedi.
Benim kuyruk sokumu kemiğimde yamukluk vardı. Bide malesef ki vajinal varis .. Kendini sezeryana alıştır dedi
:KK61:
canım hayırlısı ne ise o olsun önemli olan senin ve bebeğinin iyi olması gönül normal istiyor ama şartlar bazen müsade etmiyor
Eflaalll:)
Kendim bebişimi görmüş kadar sevindim valla oh çok şükür:) nasılmış kuzun abisi de Gördü mü Kardeşini?
ayyyy canım çok sağol bu kadar sevinmene sevindim:KK60: yok canım devletin aciline gittim malum şu ebola mers durumu var ya eşime oğlumu dışarı çıkar dedim korktum ortamda durmasından, özele gidersem bu sefer abiside görsün istiyorum:)
Merhaba kızlar cok canim sikkin doktorum b12 ve ferritin testlerini yaptirmami istemisti sağlık ocaginda yaptırdım sonucunu watsaptan yolla dedi yolladım. Sonuclar dusuk igne yazacagim dedi bende sağlık ocagindaydim burda yazdirabilirmiyim diye sordum bir kaç soru daha sordum beni aradı 10 dk sonra bana bu kadar soru soracaksaniz arayın ben her zaman musait olamıyorum sonuçta dedi kusura bakmayin dedim sorduğum soruyu cevapladı ben konusuyordum tlf suratıma kapattı kala kaldım öyle çok sinirlendim ya .böyle bir terbiyesizlik olurmu kendisi dedi bana birsey olursa watsaptan yaz diye çok üzüldüm sinirlendim bir daha gitmek istemiyorum o doktora . Ben mi abartiyorum sizce haksizmiyim ?
canım çok haklısın değiş doktorunu terbiyesizlik etmiş ne sanıyorlar kendilerini anlamıyorum seni üzmeye hakkı yok
teşekkür ederim canm çok kolay yapabilirsin

canım kesin ters dönmüştür benimki öyle çok az hissediyorum alttan alttan tekmeliyo bazen ayakları yukarıda iken çok hissediyordum

en çok korktuğum şey bu:KK17:

hem geçmiş olsun hem gözün aydın çoook sevindim benimkinin de ayakları aşağıda :KK43:

maşşalh bebişe canım hepimizin bbekleri ters dönmüş demekki:KK17:

canım gül kolonyası vardı eyüpten ablam almıştı koyu pembe renginde
bende normal kolonya ile onu karıştırdım açık pembe oldu kokusu da çok güzel :KK68:

ptt ye verildiği zamanı internetten ali expres sayfamızdan takip edebiliyormuyuz peki canm
çok sağol canım ,döner üzülme önemli olan son haftalar ki pozisyonu
herkese iyi akşamlar bugün kan uyuşmazlığı iğnemizi vurulduk kurtulduk o ne pahalı iğneymiş normslde 3 tl ücret alınırdı benden eczaneye gittiğimde gerisini banka öderdi bu sefer benden 40 tl aldılar gerisini banka ödicek yine siz düşünün aynı oran

odamıza duvar kağıdı yaptırdık şükürler olsun
yakından ve uzaktan çektim ama rengi tam belli olmadı telofonu sallamışım çekerken
perşembe günü de mobilya ile çekerim inş perşembe gelicek mobilya
çok pembe oldu değişik geldi oda alışamadım ama doğru söyliyim

Eki Görüntüle 1277588 Eki Görüntüle 1277591
çok güzel olmuş canım mobilyalı halinide merakla bekliyorum
Affff afff afff kızım hala hast atamadı üstunden.. Yıne istifar etti... Lütfen kızım için gönülden dua edın.sifa isteyın nolur yawrum için... İnanın yetısemıyorum artık hep bi döngu içindeyim...
canım daha öncede yazmıştım idrar tahlili verdiniz mi enfeksiyon olmasın
Hayırlı Sabahlar kızlar dün uyku seti ile beraber 250 liraya park beşik aldım kızıma sizce fiyat nasıl ve park beşik kullanan ve memnun kalan var mı? Yeni alan var mı? Alanlar ne kadara aldı? Resimde bizim ki...
çok güzel canım fiyatıda gayet iyi güle güle kullanın
Gunaydın kızlar.. Saat 5 te yattı kızım.. Öksürükten balgamdan uyuyamadık.. Gunduz hıcbışı yok .. Gece nöbet.. Rabbim bütün hastalara acil şifalar versin
çok geçmiş olsun zor oluyor öksürük
Günaydın herkese... İnşallah herkes için güzel bir gün olur, sağ kalçamda ağrı oluyor bu aralar, benzer şikayeti olan var mı? 3. trimester merhaba dedi bana sanırım:KK51:
ara ara oluyor canım
Ahh meri ah... Ahhh kızımm ah....

Bu arada eflalim senın oglunada geçmiş olsun .. Yogunlktan bi turlu yazamadım.bebegını görmne sevındım.

Angelheart arkadasım dıkkatlı ol canım.. Cok geçmiş olsun..artık son 3 ayımıza gırdık dıkkat etmemız lazım canım

Pembe odalı anne resımlerı cok begendım.. Mobılyasız oldugundan sana renk cıg durdu ama mobılya gelince cok gusel olcagına ınanıyorum.. Merak etme o odamın sahıbı dınyaya gelsin.. O oda sana saray odası gıbı gelicek..
Gule gule kullanın hepınız
sağol canım
kızlar dün kontrolüm vardı .. doktor moralimi o yaptı. yine söylüyorum özel hastanelerden nefret ediyorum.. resmen paramla rezil oluyorum.. devlet hastanesinde hiç böyle muamele görmedim ben .. oğlumun boyu 1 hafta göbek çevreside 4 gün geriden geliyormuş .. bana bunu aynen şöyle söyledi; sen 2 li testi nerede yaptırmıştın? (devlet hastanesinde yaptırmıştım) resmen moralimi o yaptı .. bir hafta geride olmasıyla 2 li testin ne alakası var hiç anlamadım ... dün geceyi baya kötü geçirdim.. sağolsun ...
ya canım bozma sakın moralini ne alaka ikiliyle kilonun ilişkisi, hem böyle bazen ileri bazen geri olur bu ölçümlere ne olur çok takılma bazı bebek minyon olur bazısı tosuncuk önemli olan sağlıklı olması hem doğunca öyle hızlı kilo alıyorlar ki şaşırıcaksın, hiiiçç bozma moralini
Kızlar sizden yorum almak istiyorum.canım çok sıkkın.Dün kaynanamlara gttik sağolsun birsürü şey almış bebeğe.sonra bize dedi ki künye mi istersiniz küpe mi dedi.Bende dedim ki hiçbiri.Eşim dedi bilezik istiyo dedi.Bende evet dedim ucuz yollu bilezik istiyoruz hem anneanneden hem babaanneden dedim.bunlar sustu kaldı.kayınpeder dedi o bizim bileceğimiz iş dedi .bende sadece söylüyorum baba siz bilirsiniz tabi dedim.uzun bi sessizlik oldu.Sizce hata mı yaptım ne dersiniz.eşimin ilk evliliğinden oğlu var5 ona künye takmışlar kızlarının kızına da künye.ama ben içimdekileri söyledim.pişmanım şimdi de.Bi süre sonrada yağmur aysel demeye başladı kaynanam kendi ismi aysel de.eşimde hayır dedi uymuyo dedi sustu.lütfen bişeyler deyin.çok ağladım ben ya...
canım sen bir şey dememişsin sormuşlar söylemişsin onların dengesizliği olmuş, bunun için canını sıkma boşuna ağlayacak bir şey yok, hem soruyorlar hem cevabı beğenmiyorlar saçma yani
Kuzucuklar selam
kızzz nerelerdesin özledim
aynen havada kaldı canım.. ben sordum sonrasında ''endişelenmemi gerektirecek bir durum var mı dedim'' yok alt üst sınırlar içinde dedi.. ama beni yamulttu anlayacağın.. isteseydi ben onun hastanesinde de ayrıca yaptırırdım.. çok ayıp insan biraz düşünür birde kadın olacak ve çocuğu var..
canım var ya kadın jinekologlar çok ruhsuz oluyorlar ne varsa aslında erkek jinekolagda var
Günaydın arkadaşlar
doktorumla yaşadığım sorundan sonra yeni bir doktor arayışında yim sizden yardim istiyorum lütfen bana doktor önerin .
Çengelköy de oturuyorum ve Üsküdar Ümraniye civarı onerebileceginiz doktor arıyorum ? Simdiden Teşekkürler .
canım en iyi hekim sitesine bakabilirsin birde nete yaz çıkar karşına

arada gel ama özledim senin sohbetini

evet canım inan sinirim stresim geçti ağrım var ama bebeğim iyiymiş ya önemsemiyorum bile

canım hayırlısı ne ise o olsun önemli olan senin ve bebeğinin iyi olması gönül normal istiyor ama şartlar bazen müsade etmiyor

ayyyy canım çok sağol bu kadar sevinmene sevindim:KK60: yok canım devletin aciline gittim malum şu ebola mers durumu var ya eşime oğlumu dışarı çıkar dedim korktum ortamda durmasından, özele gidersem bu sefer abiside görsün istiyorum:)

canım çok haklısın değiş doktorunu terbiyesizlik etmiş ne sanıyorlar kendilerini anlamıyorum seni üzmeye hakkı yok

ara ara oluyor canım

sağol canım

ya canım bozma sakın moralini ne alaka ikiliyle kilonun ilişkisi, hem böyle bazen ileri bazen geri olur bu ölçümlere ne olur çok takılma bazı bebek minyon olur bazısı tosuncuk önemli olan sağlıklı olması hem doğunca öyle hızlı kilo alıyorlar ki şaşırıcaksın, hiiiçç bozma moralini

canım sen bir şey dememişsin sormuşlar söylemişsin onların dengesizliği olmuş, bunun için canını sıkma boşuna ağlayacak bir şey yok, hem soruyorlar hem cevabı beğenmiyorlar saçma yani

canım var ya kadın jinekologlar çok ruhsuz oluyorlar ne varsa aslında erkek jinekolagda var

gelicem fıstıgım valla işten gırılmıyor sıkıntı.Sen nasılsın ıyısınız degıl mı canım

Günaydın herkese... İnşallah herkes için güzel bir gün olur, sağ kalçamda ağrı oluyor bu aralar, benzer şikayeti olan var mı? 3. trimester merhaba dedi bana sanırım:KK51:
Geçmiş olsun canım, benim kalçamda da ara ara oluyordu, özellikle biraz fazla oturursam ağrısından ayağa kalkmak bile çok zor oluyor. Inşallah hayırlısıyla atlatır evlatlarımızı kucağımıza alırız.

gelicem fıstıgım valla işten gırılmıyor sıkıntı.Sen nasılsın ıyısınız degıl mı canım
haklısın canım eşimde çok yoğun çalışan biri olduğu için anlıyorum telime bile bakamaz ben aradığımda

hamdolsun canım iyiyiz

sen nasılsın kuzun nasıl kilosu boyu posu her şeyi iyi mi, hazırlıkların ne alemde:)

haklısın canım eşimde çok yoğun çalışan biri olduğu için anlıyorum telime bile bakamaz ben aradığımda

hamdolsun canım iyiyiz

sen nasılsın kuzun nasıl kilosu boyu posu her şeyi iyi mi, hazırlıkların ne alemde:)
arabası besigi ana kucgı cıcılerı hazır.Ufak tefek eksıkler var alıyoruz yavas yavas. En son 10 gun once kan uyuşmazlıgı iğnem için gittim canım . 1300 gram ve 37 cmdı.. Hala ayda 1 gıdıyoruz doktorumuza. şekerimizde cıkmadı cok şükür :KK70:

ara ara oluyor canım

sağol canım

çok sağol eflalim.. doktorun tavrı canımı sıktı.. daha önce de ileri gittiği olmuştu.. benim açımdan çok sorun değildi aslında .. neyse bakalım hayırlısıyla büyüsünler.. küçük yavrunu görmüşsün çok çok sevindim.. Allah kucağında görmeyi ona saatlerce bakmayı nasip etsin :nazar::emir_bebek:

ara ara oluyor canım

sağol canım

çok saol canım yarın gelince mobilya inş onu da atarım

arabası besigi ana kucgı cıcılerı hazır.Ufak tefek eksıkler var alıyoruz yavas yavas. En son 10 gun once kan uyuşmazlıgı iğnem için gittim canım . 1300 gram ve 37 cmdı.. Hala ayda 1 gıdıyoruz doktorumuza. şekerimizde cıkmadı cok şükür :KK70:
güle güle kullanın canım cicilerinizi

maşaallah kuzuna canım boyu posuda iyiymiş, benimkide dün gittim 1500 gr 35 cm olmuş maşaallah süphanallah kuzularımıza
çok sağol eflalim.. doktorun tavrı canımı sıktı.. daha önce de ileri gittiği olmuştu.. benim açımdan çok sorun değildi aslında .. neyse bakalım hayırlısıyla büyüsünler.. küçük yavrunu görmüşsün çok çok sevindim.. Allah kucağında görmeyi ona saatlerce bakmayı nasip etsin :nazar::emir_bebek:

amin canım sağlıkla büyüsün kuzularımız dr lara arada esiyor işte

amin canım hepimize nasip olsun

bunlarda benim lohusa geceliklerim

Eklentiler

• 101tl-sabahlıklı.jpg
    101tl-sabahlıklı.jpg
    462,2 KB · Görüntüleme: 115
  • 37tl-gecelik.jpg
    37tl-gecelik.jpg
    589,2 KB · Görüntüleme: 105
Canim moralini bozma o bilek agrisini saha dun doktordan dinledim sebebi bilekteki sinirlere vucudumuzdaki odem yuzunden baski olmasi ve sinirin sikismasi insallah odemini atarsan sorun kalmayacak . Hic uzulme dogumdan sonra odem falanda kalmayacak bebisinlede gayet guzel ilgileneceksin insallah. Kalbini ferah tut.

Teşekkür ediyorum inşallah. Diğerinde de başladı. Aslında vücudumda şişlikler de olmadı ama ayağında yüzümde falan.toplamda da 7 kilo aldım. Neyse tamam takmayacagim artık inşallah geçer. Tekrar Teşekkürler. Herkese sağlıklı hamilelik ve doğumlar diliyorum.

kızlar hesap ettim bebe-anne bütün ihtiyac listesi fiyatı toplamda 1000tl ye maloluyor
en azından bende öyle oldu:KK70:
park yatak hariç tabi o hediye geldi:KK68:
ayrı ayrı parca parca çok masraflı gibi duruyordu ama
gayette makul aslında genel toplama bakınca:emir_bebek:
sizin masraflar ne kadar tuttu?

kızlar size bir şey soracağım loğusa çamasırı ve bezi varmış... aldınız mı? aldıysanız nerelerden? ben de yavaştan alıp hazırlayım artık diyorum bunları bir çantaya

Teşekkür ediyorum inşallah. Diğerinde de başladı. Aslında vücudumda şişlikler de olmadı ama ayağında yüzümde falan.toplamda da 7 kilo aldım. Neyse tamam takmayacagim artık inşallah geçer. Tekrar Teşekkürler. Herkese sağlıklı hamilelik ve doğumlar diliyorum.

canım 7 kilo çok iyi.. sıkma bir şeye canını doğumdan 3-4 ay sonra toparlanırız inşallah :emir_bebek:

Son üç aya girerken dökülmeye başladık bende 4 gündür bir şişlik baş agtrıdı sol elimin 3 parmağında uyuşuyo hiç hissetmiyo sonra bir halsizlik tansiyonum Başlarda yükselmişti şimdilerdede küçük 90 Çıktığı an boynumun arkası catlıyolar kızımda preklamsı tehlıkesi vardı inş bundada olmaz ama erken başladı belirti allahım saglıklı sıhhati kucağımıza almayı nasip eyle

bunlarda benim lohusa geceliklerim
iyi günlerde kullan canım :)

kızlar hesap ettim bebe-anne bütün ihtiyac listesi fiyatı toplamda 1000tl ye maloluyor
en azından bende öyle oldu:KK70:
park yatak hariç tabi o hediye geldi:KK68:
ayrı ayrı parca parca çok masraflı gibi duruyordu ama
gayette makul aslında genel toplama bakınca:emir_bebek:
sizin masraflar ne kadar tuttu?

bende bunu çok merak ediyorum bakıyım bir hesap yapıyım ne alemdeyiz şuan

hemde özlem gideririz cicilerle

X