2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
canım benim 15aylık bi bebeğim var. lansinoh kullandım pompayı gayet memnun kaldim. çok sağlam çıktı şimdi uçlarını değiştirip oğlumada kullanacağım tavsiye ederim. buarada bebeğim küçük olduğu için bilgilerim taze soru sormak isteyen olursa tavsiye verebilirim. öpüldünz.

bak bu iyi oldu taze anne benim bir sorum olacak şu hava nemlendiricilerinden alsakmı şimdi kış bebğide olucak bunlar çok hasta olurmu acaba o işe yarar bişeymidir

Geçmiş olsun cnm bu son 3 ay problemsiz olmayacak herhalde herkes yavaş yavaş dökülüyor ama şifa Allah tan ,hepimize sağlık versin inş.
Preeklamsi demişsin bu hastalık senin ilk gebeliğinde mi oluşmuştu ve sonucu ne oldu ? şimdi benim karaciğer enzimlerim tahlillerde yüksek çıkıyor alt ve ast hormonları bunlarında az veya çok yükselmesine göre tansiyonda yükseliyormuş preeklamsi oluşuyor yani tansiyonun fazla yükselmesi de erken doğuma kadar gidiyor.Şimdi 15 günde 1 tahlil yaptırıp o hormonlara baktırıyorum. Evde akşam sabah tansiyonuma bakıyorum eskiye göre daha yüksek ama bakalım 15 gün sonra sonuçlar ne gelecek korkuyorum daha doğrusu tedirgin oluyorum bu durumdan belki hafif düzeyde geçecek ama ya artarsa diye:110:
Benim de tansiyon düşük ama idrarda tek artı protein çıktıııı off

nereden aldın cnm çok güzelmiş
pijamadünyası diye bi siteden buldum.
iki gecelik aldım gördüğünüz üzere. yeter de diye düşünüyorum.
pijama takımı almıycam
cünkü cevremde herkes normalde doğum yapsan sezeryanda yapsan gecelik en uygunu en kullanışlı olanı dediler
şükürler olsun günler süren aramalarım sonunda gecelik konusunuda kapattım :KK31:

cnm şu elektrikli salıncakları araştırdın mı kullanışlı mıymış acaba?ben araştırdım ama bir sonuç elde edemedim.
birde süt pompası için ne marka düşündün ben avent istiyorum çok iyi diye söylediler hep. yalnız internetle dükkan satışları arasında ciddi fiyat farkı var internette 209 tl dükkanlarda 259,279 diye gidiyor.
süt pompasını doğumdan önce mi sonra mı alacaksın? ben çalışıyorum onun için benim için şart bu alet ve doğumdan önce almayı düşünüyordum ama geçen biri doğumdan önce alma sütün gelmez veya kesilirse yazık olur nasıl olsa belli süre evdesin alıverirsin gerekirse 1 günlük iş dedi. e o da mantıklı geldi ah şu tecrubesizlik

canım elektrikli salıncak arkadaşlarımız kullandı acaip rahat graconun almıştı onlar bebeğin gazına da iyi geliyo sakinleşmesine uyumasına herşeye çok iyi geldi baktık çok kullanışlı almaya karar verdik graco alcaz bizde lovın hug sweet princess modelini. süt pompasını bende avent ve lansinoh arasında kaldım ama sanırım lansinoh çift pompalı elektirikli alcam iki göğüstende çekerse süt üretimini vücut artırıyomuş diye okumuştum bende çalışıyorum en gerekli şeylerden bizim için ama ne zaman alcama karar veremedim eğer alışverişi tamamlarsam doğumdan önce alırım ama çok sıkışırsak sonrasına bırakcam ama hemen o ay içinde alırım gene

pijamadünyası diye bi siteden buldum.
iki gecelik aldım gördüğünüz üzere. yeter de diye düşünüyorum.
pijama takımı almıycam
cünkü cevremde herkes normalde doğum yapsan sezeryanda yapsan gecelik en uygunu en kullanışlı olanı dediler
şükürler olsun günler süren aramalarım sonunda gecelik konusunuda kapattım :KK31:
güle güle kullan çok güzeller. geldi mi peki geceliklerin daha sipariş mi verdin bende daha almadım site güvenilir mi bakayım olmadı lohusa sepetinden bi iki şey beğendim senin aldığın yere de bakarım olmadı hangisi güzelse ordan alırım.

güle güle kullan çok güzeller. geldi mi peki geceliklerin daha sipariş mi verdin bende daha almadım site güvenilir mi bakayım olmadı lohusa sepetinden bi iki şey beğendim senin aldığın yere de bakarım olmadı hangisi güzelse ordan alırım.
sağol canım
dün sipariş verdim
bende ilk defa o siteden alışveriş yaptım ama
yapılan yorumlarda ürünlerin kaliteli oldugu yazılmış bi çok yerde.
o yorumlara güvendim azcıkta
hatta birisi ikinci doğumunada burdan aldığı geceliği kullanmış çok kaliteli yıka yıka giy hiç bozulmuyor demiş
artık ne kadar doğru kullandıkça anlıycam

çok güzel olmuş annesi bizim daha yatağımız bile yok .(

oda güzelmiş daha ne olsun :))

amanda aman insan bişey gelince ne çok seviniyor dimi :) bizede ananemiz bir kaç parça bişey almış başkada yok :KK43:

gözün aydın canım benimkide babasına benziyomuş kızımda ona benziyo zaten yaaa haksızlık bu bari gözleri bana benzese de mavi olsa gerçi sağlıklı olsun önemli o tabi de yinede insan azıcık kendisinede benzesin istiyo hani :))

canım benim kızımdan kalan vardı medela Eki Görüntüle 1278160 buna kullandım memnunda kaldım yine onu kullanıcam elektrikli başka markalar nasıldır bilemiyorum

ayy hadi inşallah maviş maviş oldun kuzun

ben hep babasına benzesin diyordum ama sana benziyo deyince Bi değişik oluyor insan havaya girdim resmen :p

Ewet kızlar bende masrafları topladım 0 tl.. Daha bişi almadım oglusuma..
Beşigini yatagını nevresim takımını anneannesi kızıma ortak renk yapmıstı.. Saolsun.. Hepside yepyeni ...
Cipciciler.. Hepsini yıkayıp ütüleyip hazırlıcam..
Alıcaklarım cok tabiki..
Cocugu ve bana ...
Pijama takımım gecelik ve sabahlık almam lazım..
Gögüs pedi ve kremi
Hasta bezi
İç çanasırı
Bi kaç rahat esofman altı

Ogluma
Hastane cıkısı
Bebek bakım cantası
Sampuan bez ıslak mendil
Battanıyelrı falan var..
Biberon emzik almam gerekıyo
İşte bakalım kac lırayla cıkcaz işin içinden

canım benim 15aylık bi bebeğim var. lansinoh kullandım pompayı gayet memnun kaldim. çok sağlam çıktı şimdi uçlarını değiştirip oğlumada kullanacağım tavsiye ederim. buarada bebeğim küçük olduğu için bilgilerim taze soru sormak isteyen olursa tavsiye verebilirim. öpüldünz.
o zaman elektrikli salıncak beşikler hakkında fikrin nedir? elektrikli olmaları fln tamam ama çok yere yakınlar şimdi ben onu kendi odamda kullanıcam ve çok aşağıda kalıyor beşik o konuda kafam karışık.
birde süt pompasını doğumdan önce mi sonra mı alsam?

o zaman elektrikli salıncak beşikler hakkında fikrin nedir? elektrikli olmaları fln tamam ama çok yere yakınlar şimdi ben onu kendi odamda kullanıcam ve çok aşağıda kalıyor beşik o konuda kafam karışık.
birde süt pompasını doğumdan önce mi sonra mı alsam?
bu salıncağı alcaz canım

Eklentiler

• Graco-Lovin-Hug-Salincak-1063.jpg
    Graco-Lovin-Hug-Salincak-1063.jpg
    35,1 KB · Görüntüleme: 64
merhaba kıslar geçmişi okumadım bugün ama bişey sorucam normal doğum yapacak olanlar özel hastanede mi devlet hastanesinde mi doğum yapacaksınız. ben ilkinde 9 ay boyunca özelde kontrole gittim ama doğumda özele güvenemedim devlet hastanesinde doğum yaptım çünkü özel hast. dr ısrarla sezeyan öneriyordu.
neyse işte devlet hastaneinde çok rahat normal doğum yaptım gece olmasına rağmen bir sürü kadın doğum dru anestezi uzmanı çocuk dru vs hepsi vardı. özel haastane de özellikle normal doğumda gecenin bi köründe bu kadar dru bulamam diye endişeliyim özelde mi doğum yapsam yoksa devlt hast mi gitsem

Satımı dr. 4 nisandan 8 nisana değiştirdi ama ultrasona göre tahmini doğum 11 ocakken 23 ocak oldu böyle birşey olan var mi? 11 ocaginda 15 ocak olarak değişmesi gerekmiyor mu bu durumda...dr. Herşey normal dese de ben pimpiriklendim bu duruma...

canım elektrikli salıncak arkadaşlarımız kullandı acaip rahat graconun almıştı onlar bebeğin gazına da iyi geliyo sakinleşmesine uyumasına herşeye çok iyi geldi baktık çok kullanışlı almaya karar verdik graco alcaz bizde lovın hug sweet princess modelini. süt pompasını bende avent ve lansinoh arasında kaldım ama sanırım lansinoh çift pompalı elektirikli alcam iki göğüstende çekerse süt üretimini vücut artırıyomuş diye okumuştum bende çalışıyorum en gerekli şeylerden bizim için ama ne zaman alcama karar veremedim eğer alışverişi tamamlarsam doğumdan önce alırım ama çok sıkışırsak sonrasına bırakcam ama hemen o ay içinde alırım gene
yok cnm yanlış anlatmışım ben gracco loving hug sweet princess e bakınca anladım benim dediğim elektrikli beşik senin dediğin salıncak

merhaba kıslar geçmişi okumadım bugün ama bişey sorucam normal doğum yapacak olanlar özel hastanede mi devlet hastanesinde mi doğum yapacaksınız. ben ilkinde 9 ay boyunca özelde kontrole gittim ama doğumda özele güvenemedim devlet hastanesinde doğum yaptım çünkü özel hast. dr ısrarla sezeyan öneriyordu.
neyse işte devlet hastaneinde çok rahat normal doğum yaptım gece olmasına rağmen bir sürü kadın doğum dru anestezi uzmanı çocuk dru vs hepsi vardı. özel haastane de özellikle normal doğumda gecenin bi köründe bu kadar dru bulamam diye endişeliyim özelde mi doğum yapsam yoksa devlt hast mi gitsem
özelde de yapsan doğumun başlaldığında gündüz veya gece doktorun gelir doğumunu yaptırır

Ewet kızlar bende masrafları topladım 0 tl.. Daha bişi almadım oglusuma..
Beşigini yatagını nevresim takımını anneannesi kızıma ortak renk yapmıstı.. Saolsun.. Hepside yepyeni ...
Cipciciler.. Hepsini yıkayıp ütüleyip hazırlıcam..
Alıcaklarım cok tabiki..
Cocugu ve bana ...
Pijama takımım gecelik ve sabahlık almam lazım..
Gögüs pedi ve kremi
Hasta bezi
İç çanasırı
Bi kaç rahat esofman altı

Ogluma
Hastane cıkısı
Bebek bakım cantası
Sampuan bez ıslak mendil
Battanıyelrı falan var..
Biberon emzik almam gerekıyo
İşte bakalım kac lırayla cıkcaz işin içinden

mervecim zaten ikinci cocuk olunca hersey elinde var syılır bende bebek arabası iki araaba koltugu,salıncak ,bebek oyun halısı,nevres,m takımları,park besık hersey vardı battanıyeler :) ben sırf kendımı tatmın ıcın bir tane ana dizi ldım cünkü 3. ve 4. cocukta düsünüyorum ALLAH KISMET ederse :KK49:ciciler sayfasına ekledim baya birsey almısım yinede ..ama büyük prca almayınca bebege aldıgım ciciler ortalama 200liraya ..kendıme aldıgım esofman ve pıjama takımı da 75 falan anadiziimizle bu bebişe en fzla 500liira harcadım :KK70:

canım aynen senin gibi bende ilkte devlette dogum yaptım Ankara etlik zübeyde hanımda kadın dogum hastanesi cok temiz ve ilgiliydi yalnız sonrasında özel oda tadilattaydı normal odada 4kişi kalmak ve refakatci kabul edilmemesi kabustu:mad: bu sefer5 ay devlete gittim özelde dogum yapıcam lohusaalıgı coketkiliyor ilk gece annem yanımda olmadı cok üzüldm süt gelemedi gece boyu kızım uyumadı mahvetti beni alt dikişlerim cok acıdı kızımı alıp yatırmak tam bir iskence idi saolsun odadaki diger arkadasların ıkıncı ucuncu dogumlarıydı bana yardım ettiler ama akıllandım bu sefer prenses gibi özelde yapıcm:KK73:

Son üç aya girerken dökülmeye başladık bende 4 gündür bir şişlik baş agtrıdı sol elimin 3 parmağında uyuşuyo hiç hissetmiyo sonra bir halsizlik tansiyonum Başlarda yükselmişti şimdilerdede küçük 90 Çıktığı an boynumun arkası catlıyolar kızımda preklamsı tehlıkesi vardı inş bundada olmaz ama erken başladı belirti allahım saglıklı sıhhati kucağımıza almayı nasip eyle
Canım pozitif düşün iyi geçecek de kendine sürekli, inşaallah bunda sıkıntı olmaz tansiyonun normal gider
Guzel anneler selam herkese :) bu da bizim yatak odamiiizzz :) duvar rengimiz acik gri ama koyu cikmis foto'da. Tullerimin siparisini verdim kirik beyaz olcak hali almadim henuz.
çok güzel canım güle güle kullanın beyaz her zaman asil duruyor
Ohh uyandım ...
Geçmiş olsun dilekleriniz için cok tesekkür ederim.. İyiki varsınız.. Burasıda olmasa napardım bilmiyorum..
Misdelly özlmim hosgeldin canım.. Masallh sanada bebeginede.. Özlettin kendini özlem..
Eflalim canım bnm idrar yollarında bişi yok.. Yaptırdık onu şükür.. Tek sorun bogaza balgam geldimi atamıyoruz ve baslıyoruz öksürmeyr bogöaca gibi öksür öksür öksür .. Sonra istifar..bakalım.. Rabbimden kızıma şifa kendime sanır diliyorum...
Su odaları falan toparlıyayım.. Bari nevresımlerı yine battı yawruöun hemen yıkayımda aksama kurusun
iyi bari canım idrar sıkıntı biliyorsun, öksürüğüde geçer inşaallah annesi anlıyorum seni çok zor oluyor, siyah turp ve balla şurup yaptın mı canım emire hep ondan yaparım ben ya da zencefilli bal veririm, keçiboynuzu pekmezi birde limonlu ballı su veririm öksürük olunca
Merhabalar anneler ve minnik melekleri..
Hasta olanlar gecmisler olsun
Doktorlar sikinti yasayanlarmi desem ah bu doktorlar yokmu kendilerini ne saniyolar acaba :-( bide devleti kucumsuyolar.İnsallah en kisa zamanda doktor islerinizi halledersiniz tek derdiniz o olsun.
Ben dune gore bugun biraz daha iyiyim sanirim en azindan bas donmem vs.kalmadi yine salak gibiyim ama en azından kahvaltimi ettim..
Bu son trimester bizde zor olacak gibi geliyo ama hadi hayirlisi bakalim.
canım sende pozitif düşün iyi olacak neden zor olsun güzel geçecek inşaallah kalan zamanımız, iyi olmana sevindim
Bunların hepsi annanemizin hediyeleri :)
çok güzeller güle güle kullanın
selam annişler

dun kontrolümüz vardı oğluşum iyi çok şükür bugün de şeker yüklemesi yapıldı o da normalmiş açlık 78 tokluk 121

ama tam kurtuldum derken yine yoğun enfeksiyon çıktı sanırım yine antibiyotik başlicak dr um

oğluşum 870 gr 31 cm olmuş ve ayaklar aşağıda sezeryan olacağı için çok önemli değil sanırım bide bana benziyomuş yüzü de amcaamız öyle:KK68: dedi
maşaallah kuzuna, sana da geçmiş olsun canım

canım devletten memnun kaldıysan hiç bulaşma özele derim, devletin kadın doğum servisi nasıl tek kişilik odalar var mı bunu araştır önemli olan devlette o bence yoksa dediğin gibi normal doğum devlette daha kolay kesinlikle

X