2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
kızlar size bir şey soracağım loğusa çamasırı ve bezi varmış... aldınız mı? aldıysanız nerelerden? ben de yavaştan alıp hazırlayım artık diyorum bunları bir çantaya

canım medikallerde oluyor büyük marketlerde

Guzel anneler selam herkese :) bu da bizim yatak odamiiizzz :) duvar rengimiz acik gri ama koyu cikmis foto'da. Tullerimin siparisini verdim kirik beyaz olcak hali almadim henuz.

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    653,4 KB · Görüntüleme: 175
Tunaydin anniskolar. Sozde ders calisacam diye izin aldim. Sabah dokuzda uyandim ve uyandigimdan beri temizlik yapiyorum ama bi tek oturma odasini supurmusim :s

göründüğü kadarı ile bebeğe 900 civarı alşveriş yapmışım kıyafet battane falan
300 tl de duvar kağıdı

kendimi saymadım çünkü eksiklerim var ama 500 de o tutar gibi duruyor

ve hala bebeğe alıcak çok şey var gibi duruyor

3000 tl odası ve 600 beşik dedesi ödedi
bebek şekeri kolonya işlerini eklemedm

trt1 de bebek odası nasıl süslenir gösterilecekmiş kv aradı bende bekliyorum musait olan baksın

iyi fikir programındaymış

Ohh uyandım ...
Geçmiş olsun dilekleriniz için cok tesekkür ederim.. İyiki varsınız.. Burasıda olmasa napardım bilmiyorum..
Misdelly özlmim hosgeldin canım.. Masallh sanada bebeginede.. Özlettin kendini özlem..
Eflalim canım bnm idrar yollarında bişi yok.. Yaptırdık onu şükür.. Tek sorun bogaza balgam geldimi atamıyoruz ve baslıyoruz öksürmeyr bogöaca gibi öksür öksür öksür .. Sonra istifar..bakalım.. Rabbimden kızıma şifa kendime sanır diliyorum...
Su odaları falan toparlıyayım.. Bari nevresımlerı yine battı yawruöun hemen yıkayımda aksama kurusun

Merhabalar anneler ve minnik melekleri..
Hasta olanlar gecmisler olsun
Doktorlar sikinti yasayanlarmi desem ah bu doktorlar yokmu kendilerini ne saniyolar acaba :-( bide devleti kucumsuyolar.İnsallah en kisa zamanda doktor islerinizi halledersiniz tek derdiniz o olsun.
Ben dune gore bugun biraz daha iyiyim sanirim en azindan bas donmem vs.kalmadi yine salak gibiyim ama en azından kahvaltimi ettim..
Bu son trimester bizde zor olacak gibi geliyo ama hadi hayirlisi bakalim.

Iyi dilekleri için herkese çok teşekkür ediyorum. Ayy heves ettim birkaç fotoğrafta ben ekleyeyim :))

Bunların hepsi annanemizin hediyeleri :)

Eklentiler

• 4513400.jpeg
    4513400.jpeg
    20,5 KB · Görüntüleme: 125
  • 20141017_140749.jpg
    20141017_140749.jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 140
  • 20141017_141254.jpg
    20141017_141254.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 132
  • 20141017_140615.jpg
    20141017_140615.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 118
  • 20141017_135336.jpg
    20141017_135336.jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 115
  • 20141017_135803.jpg
    20141017_135803.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 120
Slm canlarim hepinizin sikayetlerini okudum merak etmeyin hepsi bu aylarda olması gereken normal şikayetler dogumdan sonra hepsi birden gecicek inşallah şuan en zor zamanlardayiz ve her geçen gün daha da zorlasacak malesef bebeklerimiz dogumda olması gereken kilonun 3 te 2 sine ulaştı haliyle agirlastik ve hareketleri daha sert artık.temizlik ve diğer islerinizi yaparken iki kez dikkat edin evde yanlizken sakin banyo yapmayin ani bi durumda yardimci olacak biri olsun mutlaka evde.
Ben ikinci hamileligimde banyoda kayip kafami kuvetin kenarına vurmustum esim evdeydi o yardimci olmasa banyoda kalirdim herhalde.
Benim sol göğüs altimda agrim cok etim geriliyor bicak saplaniyor sanki oraya persembe gunu kontrolum var ayrıntıli olucak inşallah burda 3 defa yapılıyor ayrıntılı ultrason bu sonuncusu inşallahh herseyi yolunda ve sagliklidir yavrumun.
Kan uyuşmazlığı olanlar igne vurulma zamanımız geldi sakin ihmal edip unutmayın cok onemli !!!
Öpüyorum koca gobeklerinizden :)

Sılammm canım arkadaşım nasılsın?

selam annişler

dun kontrolümüz vardı oğluşum iyi çok şükür bugün de şeker yüklemesi yapıldı o da normalmiş açlık 78 tokluk 121

ama tam kurtuldum derken yine yoğun enfeksiyon çıktı sanırım yine antibiyotik başlicak dr um

oğluşum 870 gr 31 cm olmuş ve ayaklar aşağıda sezeryan olacağı için çok önemli değil sanırım bide bana benziyomuş yüzü de amcaamız öyle:KK68: dedi

kızlar hesap ettim bebe-anne bütün ihtiyac listesi fiyatı toplamda 1000tl ye maloluyor
en azından bende öyle oldu:KK70:
park yatak hariç tabi o hediye geldi:KK68:
ayrı ayrı parca parca çok masraflı gibi duruyordu ama
gayette makul aslında genel toplama bakınca:emir_bebek:
sizin masraflar ne kadar tuttu?
ne kadar iyi tutmuş ben hesapladım şimdiden 3000 falan harcadık ki alınacak daha baya var ateşölçer göğüs pompası elektrikli salıncak hava nemlendirici falan almadık ki daha küçük küçük alıncaklar da var

Son üç aya girerken dökülmeye başladık bende 4 gündür bir şişlik baş agtrıdı sol elimin 3 parmağında uyuşuyo hiç hissetmiyo sonra bir halsizlik tansiyonum Başlarda yükselmişti şimdilerdede küçük 90 Çıktığı an boynumun arkası catlıyolar kızımda preklamsı tehlıkesi vardı inş bundada olmaz ama erken başladı belirti allahım saglıklı sıhhati kucağımıza almayı nasip eyle
Geçmiş olsun cnm bu son 3 ay problemsiz olmayacak herhalde herkes yavaş yavaş dökülüyor ama şifa Allah tan ,hepimize sağlık versin inş.
Preeklamsi demişsin bu hastalık senin ilk gebeliğinde mi oluşmuştu ve sonucu ne oldu ? şimdi benim karaciğer enzimlerim tahlillerde yüksek çıkıyor alt ve ast hormonları bunlarında az veya çok yükselmesine göre tansiyonda yükseliyormuş preeklamsi oluşuyor yani tansiyonun fazla yükselmesi de erken doğuma kadar gidiyor.Şimdi 15 günde 1 tahlil yaptırıp o hormonlara baktırıyorum. Evde akşam sabah tansiyonuma bakıyorum eskiye göre daha yüksek ama bakalım 15 gün sonra sonuçlar ne gelecek korkuyorum daha doğrusu tedirgin oluyorum bu durumdan belki hafif düzeyde geçecek ama ya artarsa diye:110:

ne kadar iyi tutmuş ben hesapladım şimdiden 3000 falan harcadık ki alınacak daha baya var ateşölçer göğüs pompası elektrikli salıncak hava nemlendirici falan almadık ki daha küçük küçük alıncaklar da var
cnm şu elektrikli salıncakları araştırdın mı kullanışlı mıymış acaba?ben araştırdım ama bir sonuç elde edemedim.
birde süt pompası için ne marka düşündün ben avent istiyorum çok iyi diye söylediler hep. yalnız internetle dükkan satışları arasında ciddi fiyat farkı var internette 209 tl dükkanlarda 259,279 diye gidiyor.
süt pompasını doğumdan önce mi sonra mı alacaksın? ben çalışıyorum onun için benim için şart bu alet ve doğumdan önce almayı düşünüyordum ama geçen biri doğumdan önce alma sütün gelmez veya kesilirse yazık olur nasıl olsa belli süre evdesin alıverirsin gerekirse 1 günlük iş dedi. e o da mantıklı geldi ah şu tecrubesizlik

cnm şu elektrikli salıncakları araştırdın mı kullanışlı mıymış acaba?ben araştırdım ama bir sonuç elde edemedim.
birde süt pompası için ne marka düşündün ben avent istiyorum çok iyi diye söylediler hep. yalnız internetle dükkan satışları arasında ciddi fiyat farkı var internette 209 tl dükkanlarda 259,279 diye gidiyor.
süt pompasını doğumdan önce mi sonra mı alacaksın? ben çalışıyorum onun için benim için şart bu alet ve doğumdan önce almayı düşünüyordum ama geçen biri doğumdan önce alma sütün gelmez veya kesilirse yazık olur nasıl olsa belli süre evdesin alıverirsin gerekirse 1 günlük iş dedi. e o da mantıklı geldi ah şu tecrubesizlik
canım benim 15aylık bi bebeğim var. lansinoh kullandım pompayı gayet memnun kaldim. çok sağlam çıktı şimdi uçlarını değiştirip oğlumada kullanacağım tavsiye ederim. buarada bebeğim küçük olduğu için bilgilerim taze soru sormak isteyen olursa tavsiye verebilirim. öpüldünz.

Guzel anneler selam herkese :) bu da bizim yatak odamiiizzz :) duvar rengimiz acik gri ama koyu cikmis foto'da. Tullerimin siparisini verdim kirik beyaz olcak hali almadim henuz.

çok güzel olmuş annesi bizim daha yatağımız bile yok .(

Tunaydin anniskolar. Sozde ders calisacam diye izin aldim. Sabah dokuzda uyandim ve uyandigimdan beri temizlik yapiyorum ama bi tek oturma odasini supurmusim :s

oda güzelmiş daha ne olsun :))

Bunların hepsi annanemizin hediyeleri :)

amanda aman insan bişey gelince ne çok seviniyor dimi :) bizede ananemiz bir kaç parça bişey almış başkada yok :KK43:

selam annişler

dun kontrolümüz vardı oğluşum iyi çok şükür bugün de şeker yüklemesi yapıldı o da normalmiş açlık 78 tokluk 121

ama tam kurtuldum derken yine yoğun enfeksiyon çıktı sanırım yine antibiyotik başlicak dr um

oğluşum 870 gr 31 cm olmuş ve ayaklar aşağıda sezeryan olacağı için çok önemli değil sanırım bide bana benziyomuş yüzü de amcaamız öyle:KK68: dedi

gözün aydın canım benimkide babasına benziyomuş kızımda ona benziyo zaten yaaa haksızlık bu bari gözleri bana benzese de mavi olsa gerçi sağlıklı olsun önemli o tabi de yinede insan azıcık kendisinede benzesin istiyo hani :))

canım benim kızımdan kalan vardı medela
upload_2014-10-22_15-20-45.jpeg
buna kullandım memnunda kaldım yine onu kullanıcam elektrikli başka markalar nasıldır bilemiyorum

X