2016 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    306
Hayir tekrar ısıtılmaz dolaba da konmaz bu bilgileri kızım küvezdeyken hemsireler anlatmsti oda sıcaklignda 25 derecede 3 saat disarda kalir eger bitmediyse atılir maleseff ben oyle cok süt döktüm :KK43:(
Teşekkür ederim. Benim problemim sütümün az gelmesi ilk 2 gün kuvezde kaldı bebeğim. 4.300 Doğdu. Şeker düşüklüğü var diye kuveze aldılar. Biberona alıştı snaırım hemen de sütüm gelmedi. Şimdi ise çok uyuyor bir görseniz hani günde 3 saatte bir uyandırın yedirin dedi doktor yok uyanması zaten yarım saat sürüyor. Ağlayıp duruyor zar zor memeyi tutuyor emiyor sonra doymamış gibi elimi emmeye çalışıyor aç kalıyor diye mama veriyorum gene. Ne yapmam lazım sizce ?

Aslında güzel fikir son zamanalarda o kadar çok doğum oldu ki kim doğum yaptı bilemiyorum, gerçi bununla I Ipek isik ilgilenmesi lazım sanırım ama onunda bebişi doğmuşsa çok zor artık, ya da biri tabloyu hazırlayacak ona gönderecek oda olabilir
Canim aynen dedigin gibi dogum yaptim cok zor bir donem gecirdim ancak girebiliyorum

Merhaba kizlar cookkk uzun bir aradan sonra herkese slm lar cok zor bir dogum sureci gecirdim o yuzden ancak toparlanabildim umarim sizlerde iyisiniDir. Dogum yapan arkadaslar nasil yaptiginizi paylasirsaniz listeye yeni ilave bolum yapalim

sinemnur sinemnur canım nasılsın? Selim tuna nasıl? artık normale döndün mü sancı bakımından? bizim günlerde yaklaşıyor hayırlısıyla topik olarak doğumlar başladı sana sormak istediğim hastaneye pike takımı götürdün mü canım? Ekstra neye ihtiyacım olabilir çantayı hazırladım ama hep bi eksik çıkacakmış gibi geliyor.
Canım benim iyiyiz çok şükür, günden güne toparlanıyoruz, sadece sağ kalçamda kramp şeklinde ağrım var, beni çok rahatsız ediyor, doktora danıştım, spinallerde olabiliyor, geçmezse beyin cerrahiye görünün, fıtık olbilir dedi, onun harici iyiyiz kuzum. Siz nasulsınız bebişle? Hastaneye pike takımı götürmedim canım, gayet temizdi, "leke oldu, değiştirin"dersen de hemen ilgileniyorlar. İçin rahat etmezse sen bilirsin ama bence gerek yok.bebek için alt açma ya da yatak pedi var ya ondan al mutlaka, yatağa çişledi bizimki altına serdik iyi oldu, 8 tane bez almıştım yetmedi, en az 10 olmalıymış, ağız mendili 3-4 tane lazım oluyor, bebeğe 3 tam takım olsun, 1 tane de parçalı yedekler iyi oluyor, 2kundak koydum, ikisi de kirlendi, 1 paket ıslak mendil yetmedi, hemşire sonda sonrası benim temizliği de ıslak mendille yaptı,2 paket ıslak mendil olmalı, kendime bir kat pijama takımı sabahlık ve depend külot yetti. Tarak, ayna, roll on vs. gözüm bile görmedi.

besyo_86 besyo_86 ısınan sütü 1 saat içinde tüketmesi gerekiyor. Tüketmezse verilmez dökmen lazım. Tekrar ısıtamazsında malesef. Isıtacağın sütü 2 ye bölüp bir kısmını ısıtıp doymazsa kalanını ısıtıp verebilirsin. Aklıma tek çözüm bu geliyor.
ya ölemi olucak gerci öle cok ısıtmadım iki kere ılıttıgım oldu şimdiye dek zaten bebegim 8 günlük daha ve evimde 4 gündür yanımda yenidogandaydı .

Canım benim iyiyiz çok şükür, günden güne toparlanıyoruz, sadece sağ kalçamda kramp şeklinde ağrım var, beni çok rahatsız ediyor, doktora danıştım, spinallerde olabiliyor, geçmezse beyin cerrahiye görünün, fıtık olbilir dedi, onun harici iyiyiz kuzum. Siz nasulsınız bebişle? Hastaneye pike takımı götürmedim canım, gayet temizdi, "leke oldu, değiştirin"dersen de hemen ilgileniyorlar. İçin rahat etmezse sen bilirsin ama bence gerek yok.bebek için alt açma ya da yatak pedi var ya ondan al mutlaka, yatağa çişledi bizimki altına serdik iyi oldu, 8 tane bez almıştım yetmedi, en az 10 olmalıymış, ağız mendili 3-4 tane lazım oluyor, bebeğe 3 tam takım olsun, 1 tane de parçalı yedekler iyi oluyor, 2kundak koydum, ikisi de kirlendi, 1 paket ıslak mendil yetmedi, hemşire sonda sonrası benim temizliği de ıslak mendille yaptı,2 paket ıslak mendil olmalı, kendime bir kat pijama takımı sabahlık ve depend külot yetti. Tarak, ayna, roll on vs. gözüm bile görmedi.
Geçmiş olsun canım. İnşallah geçer o ağrılarda. Bizimde 21 Ekim cumaya gün verdi doktorumuz. Ama kesin değil geçen hafta 2545 grdı bu hafta 2627 gr olmuş 82 gr almış sadece. Kilo alışımız yavaşlamış. Haftaya tekrar bakacak kilo alımı durursa yatışımızı yapacak. İnşallah biraz daha büyür yaramazımız. Beslenmeme dikkat ediyorum protein yoğurt muz peynir ceviz badem ama olmayınca olmuyor galiba:KK43:
Sandıklarının içinde ıslak mendil ve kullan at alt açma eksiğim var galiba bilgiler için sağol canım.

Walla bende çözemedim canim bu işi :) yarım saat emince doycak mi acaba şuan yarim saat emzirdim koydum elini emiyo agliyo emzigi verdim böğüruyo onu da almiyo ben yine basladim emzirmeye yanlış mi yapıyorum acaba bilmiyorum
Bizim oburcan da öyle canım, evde artık üst bölge sivil geziyorum kapatmamla açmam bir oluyor göğsümü. Doktor bize de memenin kokusu ve ılık ılık süt akışı hoşlarına gittiği için memeyi oyuncak yapar bebekler, emzik verin demişti, sorhie verdim çok sevmedi, alternatif chicco physio soft almıştım, onu daha iyi tuttu, doktorumuz da"50 tl lik emzik aldım kendi çocuğum tutmadı, 5 tl lik wee marka marketlerde bile olan emzik var, onu çoğu bebek severek alıyor" dedi.

Dogumdan sonra işe ara ara gidiyorum eşim bakıyor artık 20 günlüktü işe ilk gittigimde sütümü sağıp anneme bırakmıstm 40 ı çıkınca kızımıdq goturdugum oldu

sartlar ne gosterir belli olmaz ama en fazla birgun ara vermeyi dusunuyorum..yardimci bir bayan ayarlamayi dusunuyorym sabah acmama yardim etsin aksamda kapatmama bide yemeklerimizi hazirlasin bir hafta boyle calisirim sonrada duzene girer dusunuyorum kizimda kardesini oylar biraz ilgilenir..tabi planlamak kolay icraat nasil olcak bakalim

Yehuuuuu sonunda doğurdum kızlarrr grubu kapatan ben oldum.1 ekim 18 de kızımız nehir dünyaya geldi.10 saatlik normal doğum sancılarıyla kanala giremedi yavrum.sonumuz sezeryan oldu şükür iyiyiz.annelikte; tam anlatılan yaşanılan herşey gibiymiş gerçekten:anne::anne:
Canım kaç gündür giremiyordum foruma, aklım hep sendeydi, gözünüz aydın, Allah analı babalı büyütsün, hoşgeldi Nehir bebek, öpüyorum sizi:KK200::nazar::nazar:

Evet canim makat gelisli :KK43: önden de bakiyorum çevirip arkadanda ayaklarını birlestirip bakıyorum hersey eşit gibi duruyor. Bu arada kalin bez kullan derken o nasil oluyor ? Netten baktim bez bagladiktan sonra bi bez koyup zibini mi giydirmek lazim. O cift bez olayini da anlamadim nette dogru duzgun birsey yok.Korktuğum başıma gelmez umarim
merhaba çizgiler orantılıysa korkma bence çift bez iki kat bez bağlamak demek .ilk bezi bormal bağla ama üstüne bi bez daha bağla ve öyle giyindir

birde süt olması için klasik bollll su uyku stressiz hayattan baskaa :işsiz::KK53:alternatif neleer öneriyorsunuz ? humanada aldım hosafta içiyorum incir suyuda keza

Canim anne sutu isindiktan sonra 1 saat icinde tuketilmesine calisiyorum ben. Sagilmis isinmamis sut oda sicakliginda 3 saat. Ama isinmissa bakteri urememesi acisindan daha cabuk bitirtebilmeye calisirsan iyi olur.

Sut icin bu ara boza gormeye basladim gecen aldim sevmem ama iciyorum ara ara. Dereotu yine sut yaptigi dusunulen bi yesillik. Benim icin etsiz cogkofte ve maltana ikilisi bol yesillik ve komik bi diziyle garantili sut yapiyor :)) ama herkesi etkileyen seyler farkli tabi. Herkes icin ortak oladugunu dusundugum tek sey sik emzirmek sik enziremiyirsan arada mutlaka pompa ile gogsu bosaltmak bol sutlu gunler olsun.

X