2018 yılı sıfırdan birikime başlayanlar

Dediğim gibi tek hayalim ev alabilmek Türkiye'de ama zor uzun yıllar sabırlı olmam lazım bu arada cocuklarda büyüyor onların evliliği ehliyeti veya okurlarsa masrafları derken hangine yetişirim bilmiyorum allah yardimcim olsun dediğim gibi çok geç kaldım
Bu kadar karamsar olma canım. Çoğumuz aynı durumdayız. Ev için peşinat biriktirmeye yeni başladım sayılır bende. Yaşım 30 nerdeyse. Bir hedef ne güzel. İnşallah başlarsın birikime şimdiden sonra

Bu kadar karamsar olma canım. Çoğumuz aynı durumdayız. Ev için peşinat biriktirmeye yeni başladım sayılır bende. Yaşım 30 nerdeyse. Bir hedef ne güzel. İnşallah başlarsın birikime şimdiden sonra
İnşallah sizde gönlünüze göre bir ev sahibi olursunuz evet karamsar bir yapım var eşimde söyler hep ama nebiliyim maaş belli giderler belli kenarı çok fazla bsy atamam

Merhaba arkadaşlar bende aranıza katılmak istiyorum aslında hedefim ev almak evimiz var allah'a şükür kayinvalidem o kadar çok kalkti ki basimiza o evde oturamadim kiraya çıktım eşim yıllardır çalışmış biriktirdiginin üstüne ailesinde yardım ederek aldı evi gel gorki hiç mi susmaz insan her azını açtığında ev de ev aldık. Bide esim daha iyi bir ev icin ailesine kredi cektirecekti kendi cekemiyordu ogrenim kredisi nin odemesi yuzunden ben de salak gibi yok dedim simdi 250 binlik bir mustakil evde oturacaktim 130 binlik daire aldik odeyemezler bizde calismiyoruz dedim iyi niyet sonu husranla bitti tabi .Neyse her ay en az 1 çeyrek 50 tl yakın bozuk para biriktirmek hedefim eşim çalışıyor bende ise başlayınca en az 3 çeyrek her ay biriktiricem

Merhaba arkadaşlar bende aranıza katılmak istiyorum aslında hedefim ev almak evimiz var allah'a şükür kayinvalidem o kadar çok kalkti ki basimiza o evde oturamadim kiraya çıktım eşim yıllardır çalışmış biriktirdiginin üstüne ailesinde yardım ederek aldı evi gel gorki hiç mi susmaz insan her azını açtığında ev de ev aldık. Bide esim daha iyi bir ev icin ailesine kredi cektirecekti kendi cekemiyordu ogrenim kredisi nin odemesi yuzunden ben de salak gibi yok dedim simdi 250 binlik bir mustakil evde oturacaktim 130 binlik daire aldik odeyemezler bizde calismiyoruz dedim iyi niyet sonu husranla bitti tabi .Neyse her ay en az 1 çeyrek 50 tl yakın bozuk para biriktirmek hedefim eşim çalışıyor bende ise başlayınca en az 3 çeyrek her ay biriktiricem

Hosgeldiniz bende bugün üye oldum buraya bizde yıllarca ailelerimize destek olduk yaş geçiyor 3 tanede çocuk var baktim ki onlara bir gelecek yapamıyorum aklım başıma geldi ama çokta zaman kaybı oldu tamam aileler canımız büyüklerimiz bsy demiyorum ama en azından beklerdimki kızım seninde çocukların var gurbettesin sende onlar için bişeyler yap desinler ama her dile getirdigimde amaaaan yaparsın küçükler daha yaşınız genç gibi şeyler söylediler bende bosverdim herşeyi birde gurbette yanliz olmanın verdiği sıkıntıyla hesapsızca harcadım sonuç şu anda köşemde 1 çeyrek bile yok şimdi basliycam nasipse insallah

Hosgeldiniz bende bugün üye oldum buraya bizde yıllarca ailelerimize destek olduk yaş geçiyor 3 tanede çocuk var baktim ki onlara bir gelecek yapamıyorum aklım başıma geldi ama çokta zaman kaybı oldu tamam aileler canımız büyüklerimiz bsy demiyorum ama en azından beklerdimki kızım seninde çocukların var gurbettesin sende onlar için bişeyler yap desinler ama her dile getirdigimde amaaaan yaparsın küçükler daha yaşınız genç gibi şeyler söylediler bende bosverdim herşeyi birde gurbette yanliz olmanın verdiği sıkıntıyla hesapsızca harcadım sonuç şu anda köşemde 1 çeyrek bile yok şimdi basliycam nasipse insallah
Insallah hedefllerinize ulasirsiniz ben 1 tl bile hesabini yapiyorum evlenirkenevlenirken çok sikinti cektik ailem nişanı atmak istiyordu bizde kaçtık sonuç o melek kayivalidem oldu şeytan ev alinmasa nisan öncesi onu bile aldirmazmis düğün yapmak istemedi bide en ilk çocuğu eşim çok üzüldü araları bozuk şimdi daha kotu olaylarda oldu tabi kadının resmen zoruna gidiygidiyor elimizde para olması baglarimizi koparan olayda alyanslarimin çalışmasıydı. Allah'a şükür şimdi kenara 5 10 tl koyabiliyoruz esimde birikim istiyor askere gidecek off off disardan gördüm yeşil türbe içine girdim tobe bismillah uzun oldu biraz k.b

Sizde ulaşırsınız inşallah tesekur ederim galiba en iyisi uzak durmak böyle insanlardan merak etmeyin kimsenin hakkı kimsede kalmaz bende herseyin kıymetini bilcem artık har vurup harman savurduk
Kimsesiz olmak bazen gerçekten daha iyi yanlizim diye dusunme bence çocuğun var en güzel aile bu .:anne: hadi hayırlısı bu azimle biriktiririz insallah

hosbulduk aylardır hep okuyordum msjlarinizi yazmadan olmucak dedim bir adım attık bakalım hayirlisi
Burayı sürekli takip etmek hem büyük motivasyon sağlıyor hem de birbirimizden tasarruf, birikim, alisveris pratik bilgiler öğreniyoruz. Kesinlikle aktif kullanıcı olmak giderleri azaltıyor

Öncelikle bir defter ya da telefon uygulaması ile giderlerinizi yazarak nerelere ne harcadiginizi görebilir, kisabileceginiz şeyleri tespit edebilirsiniz
Ve maaş ya da gelir geldiğinde o ayın birikimi ayrılıp kalan para giderler için kullanılacak. Anahtar bunlar :KK76:

Öncelikle bir defter ya da telefon uygulaması ile giderlerinizi yazarak nerelere ne harcadiginizi görebilir, kisabileceginiz şeyleri tespit edebilirsiniz
Ve maaş ya da gelir geldiğinde o ayın birikimi ayrılıp kalan para giderler için kullanılacak. Anahtar bunlar :KK76:
Evet az önce ortalama bir hesap yaptım ayda 500 euro gibi bir miktar arada kaynıyo resmen yani ihtiyaç dışı harcanıyor demek şok oldum simdi

X