2019 Ağustos - Devlet hastanesinde rapor ve tüp bebek süreci

dahiliye senden bazı tahliller isteyecek EKG kan Vs. onların sonucu çıktıktan sonra randevusuz gideceksin heyet için 200 TL yi yatırıp onay işlemlerini yapacaksın. bir seferde halletmek istiyorsan perşembe günleri git sana da söylerler zaten psikiyatri sadece perşembe hastanede ve bir onay dahi eksik olsa devam edemezsin. onaylar tamamlandıktan sonra raporunu verecekler + adet günlerini o aşamada sorgulayacaklar. ona göre de tedavi başlama tarihi verecekler. raporu aldığım gün bana hemen hemen 1 ay sonrasına gün verdiler. umarım sana da en kısa zamana verirler hemen başlarsın sende :KK76:
Bugün regli oldum gelecek ay muhtemelen 3-4 ekimde olurum. 1 ay derken ekime tedavim başlar mı..çok heyecanlıyımmmmm:KK17::KK76:

bence Perşembe günü gitmen daha mantıklı olur. sen yarın gittiğinde dr sonuçlara bakacak 1 sene boyunca kullandığın ilaçların listesini de istemiştir senden.. sonra sistemden onay verecek bir kağıda kaşe yapacak seni tüp bebek bölümüne yönlendirecek. tüp bebek bölümünde senin resmini çekecekler raporunu dökecek ve onaylatman gereken dr bildirecek. ben bu süreci 3 günde yaşadım :) 1. gün dahiliye ye gittim, sonra rapor onayına gittim, psikiyatri yok diye birde perşembe tekrar gitmek zorunda kaldım ve çalışıyorum peş peşe gidemediğim için 1 ayı buldu.( EKG ni çantanda bulundur bu raporlar sırasında anestezesi uzmanı senden isteyecek benim şans eseri çantamdaydı, sistem izin verse ve yanımda olmasa bir daha EKG çektirmek zorunda kalacaktım.)

Bugün regli oldum gelecek ay muhtemelen 3-4 ekimde olurum. 1 ay derken ekime tedavim başlar mı..çok heyecanlıyımmmmm:KK17::KK76:
yanlış yönlendirmek istemem ama muhtemelen Ekim sonu Kasım başı gibi olur senin.. ben Ağustos'ta gittim Eylül'ün başına verdi Adetin dönemime denk geldiği için. ama verdiği gün ilaç yazdıracağın gün. ilaçlar yazdırıp alıp adet olmayı bekleyeceksiniz. en kısa zamana verirler inşallah.. :KK16:

bence Perşembe günü gitmen daha mantıklı olur. sen yarın gittiğinde dr sonuçlara bakacak 1 sene boyunca kullandığın ilaçların listesini de istemiştir senden.. sonra sistemden onay verecek bir kağıda kaşe yapacak seni tüp bebek bölümüne yönlendirecek. tüp bebek bölümünde senin resmini çekecekler raporunu dökecek ve onaylatman gereken dr bildirecek. ben bu süreci 3 günde yaşadım :) 1. gün dahiliye ye gittim, sonra rapor onayına gittim, psikiyatri yok diye birde perşembe tekrar gitmek zorunda kaldım ve çalışıyorum peş peşe gidemediğim için 1 ayı buldu.( EKG ni çantanda bulundur bu raporlar sırasında anestezesi uzmanı senden isteyecek benim şans eseri çantamdaydı, sistem izin verse ve yanımda olmasa bir daha EKG çektirmek zorunda kalacaktım.)
Bende öyle yaparım o zaman,resim vermiştim aslında neden bir daha foto çekiyorlar ki..

yanlış yönlendirmek istemem ama muhtemelen Ekim sonu Kasım başı gibi olur senin.. ben Ağustos'ta gittim Eylül'ün başına verdi Adetin dönemime denk geldiği için. ama verdiği gün ilaç yazdıracağın gün. ilaçlar yazdırıp alıp adet olmayı bekleyeceksiniz. en kısa zamana verirler inşallah.. :KK16:
Aslında ben Ağustosta gitmeye başladım,reglide gel dediler..sonra bayram girdi araya evrakları verdik dosya yapıldı geçen ay sonu bu aya bunlar kaldı. Yani kasıma sarkmasını istemem açıkçası :110: ama hayırlısı ne ise o olsun tabi..

Aslında ben Ağustosta gitmeye başladım,reglide gel dediler..sonra bayram girdi araya evrakları verdik dosya yapıldı geçen ay sonu bu aya bunlar kaldı. Yani kasıma sarkmasını istemem açıkçası :110: ama hayırlısı ne ise o olsun tabi..
Bende 5. aydan bu yana gidip geliyorum. yönlendiren de olmayınca bilinçsizce gidip gelip ne denirse yapman gerekiyor. çalışıyorum her zaman gidemedim, regl dönemlerine denk getirmek gerekti onu bekledim araya bayram girdi onu bekledim. ama sonuç olarak diyorum ki demek ki zamanı var ve hep birşeyler neden oluyor. hayırlısı olsun hakkımızda.. Allah aratmadan hayırlısını versin.. :KK42:

Merhabalar Suseyse,ilaç tedavin başladı mı? kendin mi iğnelerini yapıyorsun
merhaba,

hayır regl bekliyorum hala.. geçen ay 1 hafta gecikmişti bu ay da ileri attı o yüzden. henüz başlamadım ama başlarsam muhtemelen kendim vurmam gerekecek. başlayınca bilgi veririm mutlaka..

merhaba bende gittim zeynep kmle elimize kağıt tutuşturdular dediğiniz gibi bütün evraklar ve testler var bunları oluşturup gelin ona göre tüp bebek mi aşılama mı karar verelim denildi

merhaba bende gittim zeynep kmle elimize kağıt tutuşturdular dediğiniz gibi bütün evraklar ve testler var bunları oluşturup gelin ona göre tüp bebek mi aşılama mı karar verelim denildi
evet bir de o an insan herşeyden habersiz elinde kağıtla kalıyor :) her gideceğinde sanırım bu sefer tamamdır diyorsun sonra süreci uzatacak başka birşey daha çıkıyor.

sen daha önce rahim filmi vs çektirmişmiydin? yada eşinde tahlil yaptırdı mı? herhangi bir sorun var mı bildiğiniz? yoksa yeni mi araştıracaksınız..

suseyse suseyse
Var canım eşimle alakalı sperm sayısı, hızı ve morfoloji % 1 olduğundan dolayı 6 senedir çocuğumuz olmuyor artık tüp bebeğe başvurduk ilk defa olacak bu süre zarfında hiç hamile kalamadım maalesef ..
Varikosel denildi düzelir dedik bir umut ameliyat oldu bir sene geçti artık düzelmeyeceğini anlayınca tüp bebeğe yöneldik ..
Rahim filmi hiç hayatımda çektirmedim ama özelde çektireceğim bu ayda adetim bitince
Doktor rahim filmi sıra olduğundan dolayı özelde çekilen kabul oluyor denildi
bu dosyayı tamamladıktan sonra sanırım bizde seninki gibi EKG psikoloji vesaire gibi şeylere yöneleceğim
Siz bunları tamamladıktan sonra mı Ekg vesaire için kağıt verildi sağlık raporu muhakkak çıkartmam lazım çünkü maddi anlamda iyi değilim

suseyse suseyse
birde sormam gerek birşey daha var bende progesteron hormunu adetin 21. günü yazıyordu kağıtta ben bugün gittim adetin 21. günüydü gittiğimde dedim ki ikisini bir halledeyim smear kültür testlerini de randevu almıştım onları da tamamlıyım tüp bebek bölümüne gittiğimde bana kayıttakiler dediki siz bugün progesteronu yaptıramazsınız sistem iki şeyi kabul etmiyor diyor bende nasıl yani randevunuz var jinekoloji bölümüne o yüzden iki randevuyu sistem kabul etmiyor dedi yani ilk defa böyle bişey duyuyorum
progesteron testi için pazartesi günü tekrar gel dedi görevli 24. günüm olmuyor mu ? yani testlerimde bir yanlışlık olmasın bununla ilgili gerçekten bilgim yok o yüzden soruyorum

Y yasemin773
aslında durumlarımız senin de dediğin gibi aynı nerdeyse.. benim eşimde ameliyat oldu yeterli düzelme olmadı ama ileri hareketlisi %1'di % 12 oldu sadece. Rahim filmini ben İstanbul'da oturuyorum Aksaray tarafından Hekimoğlu görüntüleme merkezinde çektirdim 1,5 olmamıştır. en uygun orasıydı. sonucu hemen alıyorsun. 350 TL idi. herkesin mahvolduk çok sancı oldu vs dediği o çekimde ben hiç acı hissetmeden 2 dk içerisinde çıktım. tüplerim açıktı bir sorun çıkmadı. umarım seninde ağrısız geçer.
listende ki evrakları tamamladıktan sonra 2. liste verecekler o listede sırayla yapman gereken herşey yazacak. Dahiliye'den başlayacaksın zaten EKG kan tahlili ve Röntgeni Dahiliye dr isteyecek. onları DR tamamlayıp götürdükten sonra sana tüp bebek heyetine girebileceğine dair onay verecek. ardından diğer dr uğrayacaksın ama onlar çok kısa sürüyor. odalarına girmen ve çıkman bir oluyor var mı bir sorunun gibi genel sorular sorup hemen onayı veriyorlar. sadece Antestezi dr sana form doldurttuyur, oda yumurta toplama işleminde anestezi alacağın için tüm belgeleri kontrol edip anestezi onayı verecek. sonra tarih alacaksın. :)

suseyse suseyse
birde sormam gerek birşey daha var bende progesteron hormunu adetin 21. günü yazıyordu kağıtta ben bugün gittim adetin 21. günüydü gittiğimde dedim ki ikisini bir halledeyim smear kültür testlerini de randevu almıştım onları da tamamlıyım tüp bebek bölümüne gittiğimde bana kayıttakiler dediki siz bugün progesteronu yaptıramazsınız sistem iki şeyi kabul etmiyor diyor bende nasıl yani randevunuz var jinekoloji bölümüne o yüzden iki randevuyu sistem kabul etmiyor dedi yani ilk defa böyle bişey duyuyorum
progesteron testi için pazartesi günü tekrar gel dedi görevli 24. günüm olmuyor mu ? yani testlerimde bir yanlışlık olmasın bununla ilgili gerçekten bilgim yok o yüzden soruyorum
ben onu dışarda yaptırdım 40 TL ye falan sanırım. eğer imkanın varsa bence yaptır. yada fiyat al sana uygunsa yaptırırsın. yada bekleyeceksin 24'ünü :KK43:

Y yasemin773
aslında durumlarımız senin de dediğin gibi aynı nerdeyse.. benim eşimde ameliyat oldu yeterli düzelme olmadı ama ileri hareketlisi %1'di % 12 oldu sadece. Rahim filmini ben İstanbul'da oturuyorum Aksaray tarafından Hekimoğlu görüntüleme merkezinde çektirdim 1,5 olmamıştır. en uygun orasıydı. sonucu hemen alıyorsun. 350 TL idi. herkesin mahvolduk çok sancı oldu vs dediği o çekimde ben hiç acı hissetmeden 2 dk içerisinde çıktım. tüplerim açıktı bir sorun çıkmadı. umarım seninde ağrısız geçer.
listende ki evrakları tamamladıktan sonra 2. liste verecekler o listede sırayla yapman gereken herşey yazacak. Dahiliye'den başlayacaksın zaten EKG kan tahlili ve Röntgeni Dahiliye dr isteyecek. onları DR tamamlayıp götürdükten sonra sana tüp bebek heyetine girebileceğine dair onay verecek. ardından diğer dr uğrayacaksın ama onlar çok kısa sürüyor. odalarına girmen ve çıkman bir oluyor var mı bir sorunun gibi genel sorular sorup hemen onayı veriyorlar. sadece Antestezi dr sana form doldurttuyur, oda yumurta toplama işleminde anestezi alacağın için tüm belgeleri kontrol edip anestezi onayı verecek. sonra tarih alacaksın. :)
Ya Allah im İnşallah bir an evvel nasip etsin sanada banada 😊 😍

Ozelde kabul ediyorlar mi sadece rahim filmini kabul ediyorlar diye biliyorum
Ediyorlar çunku sayili gun ve hafta sonuna denk gelebilir randevu bulamayabilirsin devlette.. ben rahim filmimi ve progestronu disarda yaptirdim.

Bugun regl ilk gunu pazartesi dr gidiyorum ignelere baslicam ☹ o kadar değısık biseyki herseyin Allah'tan geldigini inaniyosun.. hayirlisi ile olsun olacaksa diyorsun, hatta kendini olmazsa da Allah'tan diye de teselli ediyosun yeri geliyo.. Ama insaniz işte korkuyoruz yine de olmazsa diye.. Bu da bizim sınavımız 🤔

suseyse suseyse
ben pazartesi günü gideceğim inş.progesteron için adetim daha gelmedi onun için gelince gideceğim 2-3 günleri arasında diyordu ..
bazı şeyler gerçekten kısmet , hakkımızda herşeyin hayırlısını diliyorum
Eşimde geçen gün sordu ne düşünüyorsun tutacağını hissediyor musun dedi
Bende hayır öyle bişey hissetmiyorum , bu bir süreç sadece bu süreci gerçekleştirmek istiyorum
Olmayacağına kendimi inandırmışım gibi hissediyorum bu sadece bir aşama benim için ..
Biz ne zaman isyan ettik ki başımıza gelene
Sen önlemlerini al da Tevekkülünü Allah a bırak diyorlar ben deniyorum olursa olur olmazsa olmaz
olmadı burada başka bir yerde nasibimi arayacağım ..

X