2019 Ağustos - Devlet hastanesinde rapor ve tüp bebek süreci

Çok detaylı anlatmışsın tebrik ederim. Ancak ben izmir’ Heyete girmek icin ücret ödemedim. Bunun dışında amh dusuklugu veya yas gibi problemler varsa ortada 3 yillik evlilik aranmıyor. 1 yıl yeterli.

Raporunuz çıktıktan sonra ilk adetinizin 2. Günü muayeneye gidiyorsunuz. Uzun protokol uygulanırsa o ay Doğum kontrol ilacı kullanıyor ve ara ara kontrollere gidiyorsunuz. Aksi duyumda kısa protokolde hemen iğnelere başlanıyor. Bana verilen ilaçlar 2.500 tl tuttu ancak 1500 tl ilk ilaç kullandım. Gerisini almadım eczaneden. İğnelere başladıktan sonra 4. Gün kontrole gidiyorsunuz. Sonrasında gün aşırı hatta son donemde arka arkaya kontroller oluyor. İlk etapta yumurta buyutucu iğneler kullanılıyor. Tedavini ortasında ise bu iğnelere baskılayıcı iğne ekleniyor. Ortalama adetin 12 ya da 13. Günü çatlatma iğnesi vuruluyor. Diğer iğnelere son veriliyor. 36 saat sonra yumurta toplama işlemi icin merkeze gidiyorsunuz. Anestezi altında yumurtalar toplanıyor.
SiZe günlük olarak embriyo durumu hakkında Bilgi veriliyor. Taze ya da dönmüş transfer durumuna göre yapacağınız seyler belirtiliyor.

Benim 2. Gün transferi oldu yumurtam az olduğu icin. 12 gün boyunca verilen eni ilaçları kullanıyor ve test gününü bekliyorsunuz.

Aklıma gelenler bunlar. Bu arada yumurta toplama günü 900 tl ödeme yapılıyor hastaneye. Bende yumurta az olduğu icin transferde aldılar.

Devlette bana maliyeti 2500 tl oldu kısaca.
Canim hayırlı olsun ne güzel hangi devlethastanesi bu.masallah az yumurta ile hamile kalmissin.b3nimde raporumvar ve bende başlayacağım ama umutsuzum özele de gittim çok para harcadim.bukez devlet deneyeceğim

suseyse suseyse
hayırlı olsun canım Allah tutunmayı ve kucağına almayı nasip etsin
Birşey sorucam transferden sonra herhangi bir iğne yada tutunması için bişey verildi mi ?

Canim hayırlı olsun ne güzel hangi devlethastanesi bu.masallah az yumurta ile hamile kalmissin.b3nimde raporumvar ve bende başlayacağım ama umutsuzum özele de gittim çok para harcadim.bukez devlet deneyeceğim
Canim ben İzmir’de tepecik ege dogumevinde yaptırdım. allah tez zamanda kucağına almayı nasip etsin

Canim ben İzmir’de tepecik ege dogumevinde yaptırdım. allah tez zamanda kucağına almayı nasip etsin
Okadar umitsizim.ki artik.okadar yüksek diz yumurta iğnesine az yumurtam oluyor 4 tane oluyor zaten 2sinin ici boş kalitesiz oluyor. Diğerleri de ya dollenmiyo ya da dollendibi kez o da tutunmadi

Okadar umitsizim.ki artik.okadar yüksek diz yumurta iğnesine az yumurtam oluyor 4 tane oluyor zaten 2sinin ici boş kalitesiz oluyor. Diğerleri de ya dollenmiyo ya da dollendibi kez o da tutunmadi
Benim de 4 yumurta toplanmıştı biri döllenmedi bile. Allah ol dedikten sonra sen de alırsın kucağına merak etme

Maşallah ek birşey yaptimi canim.bagisiklik serumu vs ya dane bileyim farklı ne yaptı yumurtlama iğnelerinden baska.bana ümit oldun.
Hayır canim. Doktora sordum yok öyle bir şey inanmayın dedi o serumlar icin. Normal klasik tüp bebek tedavisi idi. Hem de kısa protokol yapıldı bana yasım geçiyor diye

Karıştırma işlemi evet öyle. Ancak söyle bir durum var karindan yapabilmen için inçe uçlu şırınga kullanman gerekiyor. Ama onların da haznesi küçük olduğu icin benim 2 toz 1 suyu bile almıyordu. O yüzden normal şırıngaya insülin ucu takıyordum.

Kilo aldım alıngan olmustum o dönemde. Çabuk da sinirleniyordum. Transfere kadar 1,5 kilo aldım
Bir de bana 2. İğne gonal f verdiler 300mg

X