2020 Şubat Anneleri

alihan ve ben

Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2019
620
887
31
Fırat ali 13 ay 22 günlük. Sabah 8 gibi kalkıyoruz uyanınca emiyor 9.30 -10 kahvalti başlangıç. 11 de kahvaltı faslı bitiyor 😊 12 gbi tekrar emme saati . 1 öğlen uyksuu . Tek uyku yapıyoruz. Uyandığında corba yoğurt/ meyve yoğurt vs yiyor. Sonra tekrar emiyor. Aksam 6-8 arası yemek. Yemek isteğine göre ek meyve muhallebi saati yapıyorum. Yani iyi yediyse o gün sadece meyve az yediyse iştahı yoksa muhallebi. Beslenmemiz bu şekilde. Gelişim olarak ise bir sonraki mesajda belirtecegim ☺

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 442 gün geçti.

alihan ve ben

Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2019
620
887
31
Allaha şükür yürüyor hatta koşuyor 😂 dengeyi sağlıyor. Koltuklar a çıkıyor bulduğu her yere tırmanıyor. Sık görüştüğümüz kişileri seçiyor bazılarını seviyor bazılarını ise görünce evden gitsin diye bağıra bağıra ağlıyor. Yabancı kavramı oluşmuş. Sapkani giy diyorum giymeye çalışıyor. Kopek ne der deyince hav hav diyor mesela. Kedi tavuk dinozor panda horoz civciv bunları tanıyor.masallah Kendi kendine ninni söyluyor ama kendi uyumuyor 😂 topu getir top oynayalım dersem gidip topu getiriyor aklıma gelenler bunlar. Birzz da olumsuz özelliklerden bahsedelim

alihan ve ben

Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2019
620
887
31
Cok ağlak çok miz miz . Ve inatçı. Sebepsiz ağlamaları o kadar cok ki. Sabrım taşıyor. Kızıyorum. Siz kızıyor musunuz. Yoksa o bebek diye sakın kalıyor musunz

askzor

canımın içi sevdiğim ♡ prenses kızım ❤️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2013
1.830
2.096
27
Öykü haftaya 15 aylık olacak
2 gündür filan elinden bişeyi Aldığımjzda çığlık çığlığa ağlıyor
Mesela dün dışardaydık arabanın anahtarı kızımdaydı anahtarlığıyla oynuyordu
Elinden alamadık sıkı sıkı tutuyor

sizinkilerde öyle mi

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 453 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 48 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 161 cm. Başlangıç Kilom :87 Kg. Şimdiki Kilom :73.6 Kg.

Alisdendef

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2019
3.527
6.000
36
Öykü haftaya 15 aylık olacak
2 gündür filan elinden bişeyi Aldığımjzda çığlık çığlığa ağlıyor
Mesela dün dışardaydık arabanın anahtarı kızımdaydı anahtarlığıyla oynuyordu
Elinden alamadık sıkı sıkı tutuyor

sizinkilerde öyle mi
Bizimkiler de öyle. Genelde abimiz alıyor elinden. öykü defne direkt yere yatıp basıyor çığlığı.
Denizde tehlikeli yada hassas bir malzemeyi elinden almak istediğimizde söyleniyor yeter artık bu hiç iyi bişey değil diyor 🤣🤣🤣 baya isyan ediyor bize.

Alisdendef

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2019
3.527
6.000
36
Kızlar aşının ilk gününden bildiriyorum🤪 Kolumda ağrı yaptı kaldırırken acıyor biraz. Sabah vücudum sıcaktı hasta gibiydim kalkmak istemedim. Onun dışında oruç olduğum için yan etki varsa da karıştılar birbirlerine. Öğretmenlere de açılmış ablam yarın yaptıracak.

Merve_onur _ hira

1 prens 💙 ve 1 prenses annesi 💖
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2017
2.093
3.101
23
Kızlar aşının ilk gününden bildiriyorum🤪 Kolumda ağrı yaptı kaldırırken acıyor biraz. Sabah vücudum sıcaktı hasta gibiydim kalkmak istemedim. Onun dışında oruç olduğum için yan etki varsa da karıştılar birbirlerine. Öğretmenlere de açılmış ablam yarın yaptıracak.
Kimlere yapılıyor aşı

mermermermer

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2014
944
1.317
Kızlar bizimki hiç bi oyuncakla doğru düzgün oynamıyor 2 dakika bile sürmüyor oynaması ne alacağımı şaşırdım valla😭😭

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 4 gün geçti.

askzor

canımın içi sevdiğim ♡ prenses kızım ❤️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2013
1.830
2.096
27
Kızlar bizimki hiç bi oyuncakla doğru düzgün oynamıyor 2 dakika bile sürmüyor oynaması ne alacağımı şaşırdım valla😭😭
Aynı bizimkide öyle çok çabuk sıkılıyor
Değişik şeylerle uğraşıyor tarakla oynuyor mesela 😄 balık avlama oyunu aldım çok ilgilenmedi yavaş yavaş yapar heralde

genelde evin içinde herşeyin yerini değiştiriyor
Demin mutfaktan tarak,saç kremi,çorap,oyuncak topladım😃

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 453 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 48 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 161 cm. Başlangıç Kilom :87 Kg. Şimdiki Kilom :73.6 Kg.

mermermermer

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2014
944
1.317
Aynı bizimkide öyle çok çabuk sıkılıyor
Değişik şeylerle uğraşıyor tarakla oynuyor mesela 😄 balık avlama oyunu aldım çok ilgilenmedi yavaş yavaş yapar heralde

genelde evin içinde herşeyin yerini değiştiriyor
Demin mutfaktan tarak,saç kremi,çorap,oyuncak topladım😃
Ay bizimkide öyle nerde saçma bişey var elinde o😂😂
Balıktan bende aldım ipini biraz kısaltınca yakalamayı öğrendi sonra ucundaki mıknatısı tutup balıktaki yere tutturdu oltayla fln uğraşmıyor artık ve artık oynamayı bıraktı😂
İnstagramdaki instamomlar da çok etkiliyor beni ya bissürü bişey alıyorlar yok şöyle ilgisini çekti yok böyle oynuyor diyolar bizimki oynamayınca bişeyi yanlışmı yapıyorum acaba diyorum çok oyuncakta almak istemiyorum ama ilgilenmedikçede başka başka şeyler alasım geliyor

Alisdendef

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2019
3.527
6.000
36
Bizde hep ilgisini çeksin oyalansın diye almıştık ama çok fazla oynamadı. Örneğin gerçek tamir aletleri ilgisini daha çok çekti. Şimdi oyuncaklara saklayacak yer arıyoruz. Birde çok oyuncak olunca konsantre olamıyorlar ilgileri dağılıyor. Öyküye deniz kadar almıyorum. Denizde oyuncaklar için dolap almış insanım 🤣 Öykü de tencereleri plastik kabları kaşıkları dökmeye bayılıyor. Kardeşimin kız bebeği olacak kıyafetleri ve ilk oyuncakları vereceğim. Sağolsun gelinimiz almam demedi. Kıyafet bile sonra insana yük oluyor. Herşeyi veresim var. Eşya diyeti varsa ona girmiş durumdayım. Evi gereksiz doldurmuşum 😂

mermermermer

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2014
944
1.317
Bizde hep ilgisini çeksin oyalansın diye almıştık ama çok fazla oynamadı. Örneğin gerçek tamir aletleri ilgisini daha çok çekti. Şimdi oyuncaklara saklayacak yer arıyoruz. Birde çok oyuncak olunca konsantre olamıyorlar ilgileri dağılıyor. Öyküye deniz kadar almıyorum. Denizde oyuncaklar için dolap almış insanım 🤣 Öykü de tencereleri plastik kabları kaşıkları dökmeye bayılıyor. Kardeşimin kız bebeği olacak kıyafetleri ve ilk oyuncakları vereceğim. Sağolsun gelinimiz almam demedi. Kıyafet bile sonra insana yük oluyor. Herşeyi veresim var. Eşya diyeti varsa ona girmiş durumdayım. Evi gereksiz doldurmuşum 😂
Ayy bizim yine okadar yok canım 🙈🙈 dediğin gibi bizim kullandığımız eşyalar daha çok ilgisini çekiyor. Valla benim iş yerinde arkadaşların çocukları var onlar olmayan kıyafetleri verelimmi dedi verin dedim 😂 bende onları giydiriyorum şu yaşlarda bana da çocuklara kıyafet almak gereksiz gibi geliyor çok çabuk büyüyorlar ve kıyafetler olmuyor hiç ben şimdi yamanınkileri kıza giydircem valla yeni bikaç hastane çıkışı aldım sadece

Zeyf

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2016
4.449
6.067
Bizimkide oyle oyuncakla isi yok evdeki tum aletlerle isi var ama 😃
Bugun kargo geldi kv yeni tv sehpasi almisti onun kurulumunu yapiyodu kaynim kaan illa cekicle vuracak tornavidayla vida sıkacak bir rahat vermedi bir de guzel taklit ediyo amcasini koca adam gibi hareketleri var gulmekten oldurdu bizi aksam 😃
Cocugun ilgisini boyle seyler cekiyo valla 😃

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 448 gün geçti.