2020 Şubat Anneleri

Merhaba hanımlar. Bizde öykü de çiş olayını tam bitiremedik. Gece halen takıyoruz bir de eşim dışarı çıkarken takıyor denizi okula bırakırken. Çünkü öykü çişi gelince hiç sabır gösteremiyor avaz avaz ağlıyor azıcık tut diyoruz bizi yapmakla tehdit edip başlarda baya üstüne yaptı. Şimdi de üzerine yapacağını söylüyor biz pek ilgilenmeyince gidip kendi yapıyor. Gündüz baya yol kat ettik büyük tuvaleti de biraz rayına oturdu. Ama öykü şahsına münhasır bir çocuk Deniz gibi süreci tamamlayamıyor. Ayrıca kız çocuğu olduğu için pet şişeye yaptırma imkanı olmuyor. Allah eşime sabır versin öykünün kendisini çok zorladığını söylüyor herşeye ağlıyor sebepsiz küsüyor. Deniz anaokuluna başladı süreci güzel gidiyor haftanın çocuğu filan oldu bizde destek olduk. Kitap okuyoruz çizgi çalışması boyama yapıyoruz . Baya hayatına renk geldi. Öykü de gelecek yıl kesinlikle gidecek. Evde çocuk hiçbir şey öğrenemiyor muş.
Kız çocuklarında çiş gerçekten sıkıntı. Biz yamanı nerde çişi gelse bi kuytu bulup şişeye yaptırıyoruz. Kızlar içinde şişe gibi özel lazımlıklar varmış bi bak istersen internette. Yaman artık bez takmak istemiyor rahatsız ediyor onu bez acaba sizde öyküye küçük bez alsanız dışarı çıktığında fln rahatsız olsa bezden belki o zaman biraz tutar🤷🏻‍♀️ Çok sevindim anaokulunun iyi gitmesine bende seneye yamanı gönderirim kesin gerçekten evde hiç bişey yaptıramıyoruz zaten işten yorgun geliyoruz nekadar etkinlik yaptırabilcez ki
Emzirmeyi bırakan arkadaşlar ben temmuzda bitirdim süreci ama halen süt geliyor normal mi yoksa hormonlarımda bir problem mi var bilemiyorum. İşten fırsat bulup doktora gidemedim. Başlarda azıcık elle sağdım rahatsızlık hissi azalsın diye. Yanlış mı yaptım doğrusu nedir bilen var mıdır.
Ya bi doktora mı gitsen mastit fln olmayasın benimde hiç bilgim yok ama tedbir olur

2020 Şubat Anneleri 😍 nasıl zamana geçti 🤗
Ya biz büyüdük sürpriz abi oluyoruz.Ama evin hakimiyeti halen oğlumda 😁 İstemediği hicbirseyi yapmıyor ve istediği herşeyi yapıyor ne yaparsak yapalım sonucu degsitiremiyoruz.Halen konuşmuyor ama abisi de bu yaşlarda konuşmuyordu.

Emzirmeyi bırakan arkadaşlar ben temmuzda bitirdim süreci ama halen süt geliyor normal mi yoksa hormonlarımda bir problem mi var bilemiyorum. İşten fırsat bulup doktora gidemedim. Başlarda azıcık elle sağdım rahatsızlık hissi azalsın diye. Yanlış mı yaptım doğrusu nedir bilen var mıdır.
Uzun bir sure geliyor canım.

2020 Şubat Anneleri 😍 nasıl zamana
Ya biz büyüdük sürpriz abi oluyoruz.Ama evin hakimiyeti halen oğlumda 😁 İstemediği hicbirseyi yapmıyor ve istediği herşeyi yapıyor ne yaparsak yapalım sonucu degsitiremiyoruz.Halen konuşmuyor ama abisi de bu yaşlarda konuşmuyordu.
Bizde abla oluyoruz 😄 bir kızım daha olacak nasipse 🥰
Hala bezi bırakamadık malesef etraftan inanılmaz baskı görüyorum 3 yaşına girecek artık bıraktır filan diye
Ama hiçbir çabası yok öykünün
Bezini çıkarmak istemiyo
Lazımlığa oturmuyor
Sabahları kuru kalkmıyor
Vallahi şaştım siz bıraktınız mı nasıl bir yol izlediniz
İyice ağırlaşmadan bıraktırsam iyi olacak galiba

Bizde abla oluyoruz 😄 bir kızım daha olacak nasipse 🥰
Hala bezi bırakamadık malesef etraftan inanılmaz baskı görüyorum 3 yaşına girecek artık bıraktır filan diye
Ama hiçbir çabası yok öykünün
Bezini çıkarmak istemiyo
Lazımlığa oturmuyor
Sabahları kuru kalkmıyor
Vallahi şaştım siz bıraktınız mı nasıl bir yol izlediniz
İyice ağırlaşmadan bıraktırsam iyi olacak galiba
Oğlumda çok çabaladım inanın bu yapamaz dedim.Diger çocuklarmda böyle yasamamistim.Asiri inat dediğine dönmeyen bir çocuk fakat sabredince mecbur kaldı hatta çok daha iyi öğrendi yanlız çok uzun sürdü.Yani uzun süre yatak yorgan yıkadık ablasının pijamalarindan giydirmek zorunda kaldım bazen sadece boxer la gezdi sürekli isiyordu hatta bilerek yapıyordu.Baslayinca pes etme kaç ay sürerse sürsün eninde sonunda yapacaktır.

Birde gecelri bez bağladım uzun süre sonra Alex muşamba filan ne varsa sonrada gece 2 kez çise kaldırdım.Ama wc ye değil,şundan aldım wcye bile götürmedigim zamanalrda çok işime yaradı.

Eklentiler

• images (13).jpeg
    images (13).jpeg
    26,7 KB · Görüntüleme: 29
Birde gecelri bez bağladım uzun süre sonra Alex muşamba filan ne varsa sonrada gece 2 kez çise kaldırdım.Ama wc ye değil,şundan aldım wcye bile götürmedigim zamanalrda çok işime yaradı.
Bugün sabah çıkardım bezi kilot giydirdim 😄 markete gitmiştik en son eve gelirken yaptım anne dedi
Eve geldik değiştirdik pembe kilot getir tamam mı diyo 😂 3 tane kilodu var zaten almamıştım daha 😂
Üstünü değiştirirken yapcam tuvaletimi dedi oturdu ama yapamadı bende yeni yaptığındandır dedim 😄 bakalım artık hayırlısı
Geceleri bağlasam mı ilk günler acaba
Daha ALEz filan almadım çünkü

Bunlar kız çocuk için nasıl olur acaba

Selam kızlar regl dönemiyle ilgili bir dip not eklemek istiyorum;

Bu dönemde yediklerimize dikkat edersek metabolizmanızı bu dönemde hızlı çalıştığı için kilo vermemiz bile mümkünmüş
.

İki gündür regl dönemim ve 2 gündür yürüyüş yapıp bol su içiyorum. Normalde bu dönem kilolu çıkmam gerekirken nerdeyse 100 gr eksik çıktım .

Bugün sabah çıkardım bezi kilot giydirdim 😄 markete gitmiştik en son eve gelirken yaptım anne dedi
Eve geldik değiştirdik pembe kilot getir tamam mı diyo 😂 3 tane kilodu var zaten almamıştım daha 😂
Üstünü değiştirirken yapcam tuvaletimi dedi oturdu ama yapamadı bende yeni yaptığındandır dedim 😄 bakalım artık hayırlısı
Geceleri bağlasam mı ilk günler acaba
Daha ALEz filan almadım çünkü

Bunlar kız çocuk için nasıl olur acaba
Çarşafının altına alt açma örtüsü koyabilirsin. Normalde sabah kuru kalkıyor muydu? Kuru kalkıyorsa gece takma, kuru kalkmıyorsa yarın yatmadan muhakkak bu konuyu konuş . İkisini beraber bırakması daha doğru olur, mümkün olmazsa mecbur takarsın ama şimdilik şans vermeli

Çarşafının altına alt açma örtüsü koyabilirsin. Normalde sabah kuru kalkıyor muydu? Kuru kalkıyorsa gece takma, kuru kalkmıyorsa yarın yatmadan muhakkak bu konuyu konuş . İkisini beraber bırakması daha doğru olur, mümkün olmazsa mecbur takarsın ama şimdilik şans vermeli
Kuru kalkmıyordu
Bugün de 1 kere lazımlığa Yaptı diğerleri hep altına 🤦🏻‍♀️
Çabucak atlatırız inş yaaa

Seso35 ten giremedim. Yeni hesaptan yazayım dedim 😄 özlemişim buradaki konuşmaları ☺️ Benim kızım da abla olacak inşallah. 5 haftalık hamileyim ☺️ memeyi zar zor bıraktık. Ama bez hala devam. Görenler kınar gibi baksa da umursamıyorum artık
Hayırlı olsun 🥰
Memeyi haziranda 3 günde bırakmıştık zordu tabi baya
İnşallah bezi de bırakırız
Çevre baskısı çok kötü valla bende aynı dertten muzdaripim ☹️

Hayırlı olsun 🥰
Memeyi haziranda 3 günde bırakmıştık zordu tabi baya
İnşallah bezi de bırakırız
Çevre baskısı çok kötü valla bende aynı dertten muzdaripim ☹️
Amin çok teşekkürler ☺️ Evet bezi farkettiklerinde attıkları bakış bile yeterince baskı hissettiriyor üstünde ama gerçekten umursamıyorum artık. Bez ile ilgili konuşurlarsa bizler nasıl bıraktıysak elbet o da bırakacak bu yaşa gelip hala bez kullananını görmedim diyorum susuyorlar

Amin çok teşekkürler ☺️ Evet bezi farkettiklerinde attıkları bakış bile yeterince baskı hissettiriyor üstünde ama gerçekten umursamıyorum artık. Bez ile ilgili konuşurlarsa bizler nasıl bıraktıysak elbet o da bırakacak bu yaşa gelip hala bez kullananını görmedim diyorum susuyorlar
Ben cumartesi başladım eğitime 😄 hadi bi gaz sende başla 😂
Valla ben çok laf söylemem ama eşim kayınvalidemler laf edecek olursa bezini bek alıyorum ıslak mendili ben alıyorum size noluyor karışmayın illa ki bırakacak diyo
Ama gene de susmuyorlar arada derede laf sokuşturuyorlar

Ben cumartesi başladım eğitime 😄 hadi bi gaz sende başla 😂
Valla ben çok laf söylemem ama eşim kayınvalidemler laf edecek olursa bezini bek alıyorum ıslak mendili ben alıyorum size noluyor karışmayın illa ki bırakacak diyo
Ama gene de susmuyorlar arada derede laf sokuşturuyorlar
Keşke benim eşim de milletin ağzına lafı tıkanlardan olsa ama maalesef o görev bende o öyle bakar sadece 🤦🏻‍♀️ bugün 3-4 seferdir çişim var diyip elimden tutup beni de götürdü. Klozete oturtuyorum yapmadığı halde yapmış gibi sevinip oley diyor ben de artık hevesini kırmıyorum aferin kızıma diyorum 😂 arada böyle atakları var ama yine de yapmıyor

Keşke benim eşim de milletin ağzına lafı tıkanlardan olsa ama maalesef o görev bende o öyle bakar sadece 🤦🏻‍♀️ bugün 3-4 seferdir çişim var diyip elimden tutup beni de götürdü. Klozete oturtuyorum yapmadığı halde yapmış gibi sevinip oley diyor ben de artık hevesini kırmıyorum aferin kızıma diyorum 😂 arada böyle atakları var ama yine de yapmıyor
İlk gün benim kızımda yapmadı hep altına yaptı tuvalete oturttum yapamıyorum dedi
İkinci gün bir tık daha iyiydi akşamına çişim var dedi çok sevindim 😂
Ama kakasını altına yapıyor hala ona alışamadı
Ama tutmadığına şükrediyorum artık ona da alışır Elbet

Senin kız iyi gene oturuyormuş benimkinin hiç
Merakı yoktu tuvalete lazımlığa filan Bezsiz durmak dahi istemiyordu

Kızlar merhaba nasılsınız? Biz kızımda tuvalet eğitimini tamamlamak üzereyiz. Aslında Ağustosta başladık güzel de gitti. Ama sonra kakayı bez dışında yapmak istemedi. Gündüz dışarı çıkarken ve gece bir süre beze devam ettik. Günler geçtikçe çişini daha uzun tutmaya başladı kakayı tuvalete yapmaya başladı. Gündüz dışarı çıkarken bez olayını bitirdik. Şimdi geceyi de bitirmek üzereyiz. Babası ile uyurken bir iki kaçak olmuş. Gece sıvı alımını azaltmak bu işte püf nokta. Sürekli su istiyor ama bir iki yudum içiriyoruz. Çarşaf ve yastık alezi kullanıyoruz. Yorgan yerine battaniye örtüyorum. Uyku tulumu var kaçak olursa onları yıkamak kolay oluyor. Öykü genelde yastık üzerinde uyuyor.

X