2020 Şubat Anneleri

Onu kaldırabilmem için önce benim erken kalkmaya alışmam gerekiyor. Eskiden işe gidiyordum uyanıp evden çıkıyorum açılıyo uykum ama evdeyken erkn kalkınca pskolojim bozuluyo resmen yok yani alışamıyorum sinirli somurtkan oluyorum. Hamileyken doktor randevusunu erkene aldı diye kavga etmiştim eşimle 😂 Bade de en başından beri yani daha karnımdaykenden beri bu saatler arası uyuyup uyanmaya alıştı büyümesinde bi sorun yok çok şükür uzmanların her söylediğine kulak asmıyorum vallahi çünkü ben mutsuz olup çocuğuma verimsiz tahammülsüz olacağıma o bu şekilde uyusun diyorum kendimi böyle rahatlatıyorum 😂
Kisisel tercih meselesi saygi duyarim fikrine :) ama buyuklerin bile verimli uyku saati var kaldi ki minicik bebeklerimizin mi olmasin :) ahh bu gece uykulari konusunda grupta benim kadar vahim olan baska birisi daha yok sanirim ama inan Allah sabrinida kolayliginida veriyo bi sekilde döndürüyosun gunu bunyem artik alisti cunku uykusuzluga 😆

5 gecedir uyku yok kizlar ,ecenin ateşi 39 a kadar cikti.dun ateşi dustu vucudu döktü.doktora gonderdim fotografi.6.hastalik geciriyormus.aklimada gelmisti aslinda ,elada bu aylarda gecirmisti.
Cok gecmis olsun
Burada bizim de geçirdiler 6 hastalık Zeyf değil mi? Bir de Zeynep Serdar bebeği buna aylarda oluyor demek ki
Bizim dr muz allerji dedi canim ondan kaynakliymis zaten ishalide 6 gun surdu antibiyotikten dolayi

Kızlar bebekler geç uyuyorsa bir kaç gün erken kaldırarak sorunu çözebilirsiniz. Onları da yetişkin gibi düşünün. 12de yatıp 11de kalkıyorsa siz 10 da daha sonra 9da kaldırın.
12de yatıp 7 de kalkanlaraysa daha çözüm bulunamadı 😅
Biz ikinci gruptanız maalesef. Çok kısa uyuyup uyanıyor. Çok yoruldum gerçekten yemekte yemiyor artık bende söylenmeye başladım ben çile çekmeye mi geldim diye 🤣 şu an gözlerim acıyor.

Kisisel tercih meselesi saygi duyarim fikrine :) ama buyuklerin bile verimli uyku saati var kaldi ki minicik bebeklerimizin mi olmasin :) ahh bu gece uykulari konusunda grupta benim kadar vahim olan baska birisi daha yok sanirim ama inan Allah sabrinida kolayliginida veriyo bi sekilde döndürüyosun gunu bunyem artik alisti cunku uykusuzluga 😆
Ya kıyamam Allah biraz benim uykularımdan alsın senin miniğe versin 😁 Annelerde bebişlerde uyuyup dinlensin inş 🙏 benimkide bi süre daha böyle devam sonra zaten o da 8-9 saat arası uyumaya başlıcak büyüyünce ister istemez düşecek uyku süresi

5 gecedir uyku yok kizlar ,ecenin ateşi 39 a kadar cikti.dun ateşi dustu vucudu döktü.doktora gonderdim fotografi.6.hastalik geciriyormus.aklimada gelmisti aslinda ,elada bu aylarda gecirmisti.
Ay nerden bulaştı ki çok geçmiş olsun. Geçen yıl bence denizde oldu çünkü 1 hafta ateşi ile uğraştık. Kreşe gidiyordu.

Bizim oğlan da geç yatıyor gündüz uyuyor öğünler kaydı iştahı azaldı. Dun yemek yedirirken kustu 3 defa sulu olmayan çok fazla kaka yaptı kıymalı ıspanak yediriyorum çocuk hepsini çıkardı babamız da göreve yurtdışına gidecek şimdi Ankara'da annem yanimda 6 ay gelmeyecek inşallah zaman su gibi geçer. Çok da babaci Ababa deyip geziyor çocuk. Nasıl olacak bilmiyorum 🤷
Allah kavuştursun nereye gidiyor . Eşim bekarken gitmiş. Ailenin yanında mı kalacaksın. Çocuğunuz küçükken gitmesi iyi olmuş. 2 yaş civarı gitse sıkıntı olabilirdi. Bir tanıdığımın çocuğu çok etkilendi hatta çocuğun huyunun değiştiğini söylerdi.

6. Hastalık bulaşıcı kızlar. Solunum yoluyla geçiyor. Genellikle 6. Aydan sonra oluyor
Bende baktım da evet bulaşıcı diyor. Ama ilk alan nerden alıyor evdeyiz ya. Herpes falan demiş.
Allah muhafaza gelmesin zaten korktuğumuz bir salgın var.

Allah kavuştursun nereye gidiyor . Eşim bekarken gitmiş. Ailenin yanında mı kalacaksın. Çocuğunuz küçükken gitmesi iyi olmuş. 2 yaş civarı gitse sıkıntı olabilirdi. Bir tanıdığımın çocuğu çok etkilendi hatta çocuğun huyunun değiştiğini söylerdi.
Cook teşekkür ederim canım libyaya gidiyor. Biz evde kalicaz annemler bizde kalacak dönüşümlü kayınvalideler de gelir öyle öyle 6 ay geçer inşallah. Çok doğru küçükken anlamaz büyük olsa çok zor olurdu. Ben hiç istemedim gitmesini ama kendi çok istedi inşallah hayırlısı ile gider gelir.

Ya kıyamam Allah biraz benim uykularımdan alsın senin miniğe versin 😁 Annelerde bebişlerde uyuyup dinlensin inş 🙏 benimkide bi süre daha böyle devam sonra zaten o da 8-9 saat arası uyumaya başlıcak büyüyünce ister istemez düşecek uyku süresi
Ahhh cookkcaa amiinn 😆
Doğru ya alerjiydi sizinki aman çok şükür gelip geçti iyilestiler bebisler
Cok sukur canimm

Cook teşekkür ederim canım libyaya gidiyor. Biz evde kalicaz annemler bizde kalacak dönüşümlü kayınvalideler de gelir öyle öyle 6 ay geçer inşallah. Çok doğru küçükken anlamaz büyük olsa çok zor olurdu. Ben hiç istemedim gitmesini ama kendi çok istedi inşallah hayırlısı ile gider gelir.
Olsun sayılı gün çabuk geçer derler. Hem maddi olarak gelecekte çok işinize yarar. Hem yakınlarınızda destek verecekmiş. İnş göz açıp kapayıncaya kadar biter.

Ay nerden bulaştı ki çok geçmiş olsun. Geçen yıl bence denizde oldu çünkü 1 hafta ateşi ile uğraştık. Kreşe gidiyordu.
bende anlamadim vallahi ,kimseyle gorustugumuzde yok,
seninde oykude yasadigin gibi gece okadar cok agliyoki 5gecedir komsular rahatsiz olmasin diye alip salona fln gidiyorum
Cok gecmis olsun

Bizim dr muz allerji dedi canim ondan kaynakliymis zaten ishalide 6 gun surdu antibiyotikten dolayi
tesekkurederim zeyfcim

bende anlamadim vallahi ,kimseyle gorustugumuzde yok,
seninde oykude yasadigin gibi gece okadar cok agliyoki 5gecedir komsular rahatsiz olmasin diye alip salona fln gidiyorum

tesekkurederim zeyfcim
Allah şifa versin. Sana da kolaylık versin . İki çocuklu olunca hastalıkları atlatma süreci daha yorucu oluyor. Nasıl zamanlardan geçiyoruz her birimiz evlerde hapis hayatı yaşıyoruz ona rağmen bulaşıcı hastalıklardan korunamıyoruz. Bizim lojmanda o kadar çok çocuksuz aile var ki. Bu ortama çocuk getirip ne yapacak insanlar, ülkenin hali içler açısı. Ben kendi çocuklarımın geleceklerinden şu dönemde çok endişe ediyorum.

Allah şifa versin. Sana da kolaylık versin . İki çocuklu olunca hastalıkları atlatma süreci daha yorucu oluyor. Nasıl zamanlardan geçiyoruz her birimiz evlerde hapis hayatı yaşıyoruz ona rağmen bulaşıcı hastalıklardan korunamıyoruz. Bizim lojmanda o kadar çok çocuksuz aile var ki. Bu ortama çocuk getirip ne yapacak insanlar, ülkenin hali içler açısı. Ben kendi çocuklarımın geleceklerinden şu dönemde çok endişe ediyorum.
amin canim sagol.soylediklerine aynen katiliyorum,Allah cocuklarimiza güzel gunler gostersin

Bu gece 10:20’de uyudu tamam dedim kalkmaz. 11’de kalktı şaka mı bu ya.şimdi oturuyor.
Bugün evdeki herkes olduğu yerde uyumuş. Öykü yatak odasında uyuyordu. Deniz yanıma sokuldu. Eşimle karşılıklı kanepede uyuya kalmışız. Ben hemen uyandım hava kararmış eşimi uyandırdım deniz uyumuş gece uyumaz dedim. Adamcağız rüya görüyormuş 🤣 çok güzeldi uyuyan insan kaldırılır mı diye sitem etti . Deniz 1 saat kadar uyudu. Kısacık da olsa bu uyku ne kadar iyi geldi. Yarın aynı saatte yine denicem 🤣

Bizim uyku arasında uyanma sorunumuz dişide geçtim artık gaz galiba 😒
Az önce nasıl ağlayarak uyandı gözünden yaş geldi uyku sersemi gözünüde açmıyo biraz sersemliğini giderdim ben burdayım bak geçti annem falan bana baktı oturuyodu kucağımda sağlam bi gaz çıkardı önerisi olan varmı gaz için 😒

Olsun sayılı gün çabuk geçer derler. Hem maddi olarak gelecekte çok işinize yarar. Hem yakınlarınızda destek verecekmiş. İnş göz açıp kapayıncaya kadar biter.
Çok çok teşekkür ederim amin inşallah zaten maddi açıdan gidiyor sagolsunlar gelecekler çocukla düzenimiz bozulur biz gidersek zor olurdu. Çok teşekkür ederim canım iyi dileklerin için ♥️♥️♥️

X