2020 Şubat Anneleri

Vitamin takviyesiyle tedavi edilebilirmiş. Kullanırsınız geçer Allahın izniyle. Çok büyük bir sorun değil gibi anladım ben. Allah büyüklerinden esirgesin çocuklarımızı. Amin
Kalıtsal bir hastalık ömür boyu ilaç kullanmak zorundalığı var inşanlah sonuçlar temiz çıkar tekrar kan alınack🥺

Anneler merhaba benim çok büyük bir sorunum var. Bebeğim 20 günlük. 5inci gün topuk kanındaki sonuçlar için saglık ocagı beni aradı. Bebeğimde biotinidaz enzim düşüklüğü oldugunu ve hastane sevkinden bahsetti dünyam yıkıldı. Eğer doğuştan itibaren bu enzim biotin eksikliği varsa ilk olarak deri hastalıkları akabinde beyin gelişiminde bozukluklar olabilmektedir.) hastalık bu bebeğim çok açtı topuk kanı alındığında ve zayıflamıştı sütüm yoktu diye . Aranızda bu sorunu yaşayan geçiren varsa lütfen bilgi versin topuk kanı testi kesin tanı mı?
Fikir sahibi olduğum bir konu değil. Geçmiş olsun umarım korktuğunuz gibi değildir. 🙏🏾

Yürüme hızımız artıyo artık 1 hafta bi durgundu öyle çok çabalamıyodu ama son 3 gündür baya yol aldı yürüyerek gitmek istiyo heryere bayada gidiyo maşallah 🧿
Her anları çok güzel değil mii 🙈
Bu ara burun tıkanıklığı yaşıyoruz işin garibi eşimde bendede var dilimiz damağımız kuruyo biz rahatsız oluyoruz aryayı düşünemiyorum peteklerden sanırım suluk var kaseye su koydum fayda etmiyo buhar makinası almakta buldum çareyi henüz gelmedi inşallah iyi gelir
nem sorununu bende bu eve tasindigimdannberi cekiyorum.sabaha kadar buhar makinesi acik,peteklerin ustunde islak havlular koyiyorum kaseye su koyup petegin ustune koyiyorum yok yinede gece agzimiz burnumuz kupkuru kalkiyoruz ve artik eminim ecede bu yuzden cok uyaniyor.bir turlu care bulamadim

Geçmiş olsun canım inşallah ilaçsız atlatırsınız🙏
ben Yamana sabah 9-10 gibi kahvaltı veriyorum sonra ne zaman isterse meme öğlen 2 gibi yemekten ziyade ara öğün 2 kase yoğurt yanında yarım meyve veya kuru kayısı gibi akşam da 6,5-7 gibi akşam yemeği mesela dün akşam köfteli pırasa makarna ve 1 yk yoğurt verdim sonra yine meme veriyorum muhallebi hiç vermedim bu güne kadar genelde 9.30 gibi de uyuyor en uyurkende meme emiyor gecede belli olmuyor bazen 2 kere kalkıyor bazen 4 her uyandığında yine meme veriyorum birde ben hamileyim sütümün azaldığını düşünüyorum bende ama yetiyor sanırım çünkü bizimki de çok hareketli hiç durmuyor ve öyle bir ağlaması yok aç olsa ağlar diye düşünüyorum

Maşallah canım senin eşinde biraz fazla kuralcıymış🙈🙈 bence bazı şeylere göz yumulabilir ve sizin bu durumunuz da böyle eğer ailesi bukadar kıymetliyse sende bişey deme boşver bize anlat kardeşlerine anlat içinde kalmasın ama eşine söyleme çünkü sonuç değişmeyecek belki zamanla o da fark eder ailesi ile ilgili şeyleri ama sana tavsiyem sakın ailesinin yanına tayin olup gitme gibi bir hataya düşme🙈🙈 uzaktan böyleyse birde yakın olduğunuzda kim bilir nasıl olur🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
Valla sizde olmasanız ben buralarda iyice sıyırırdım. Aynen bende Konya’ya tayin düşünmüyorum. Ankara’ya dönünce bile sık sık gitmek isteyecek. Aynen kuralcı. Ailelerden bahsetmiyoruz. Bakalım ne kadar sürecek. Dün gece yine annemle konuştu. Ben kayınvalideyi arayıp konuşamam. Annem yine terapi yaptı herhalde bizimkine. 🤩

Nem sorununu gece yattığımız odada petek çalıştırmayarak çözmüştüm. O ev sıcak oluyordu iyice ısıtınca sabaha kadar idare ediyordu. Yenidoğanken tıkanıklık sorunumuz fazlaydı, iyiki şimdi öyle değil çünkü şuanki evim zor ısınıyor. Siz de evin ısı durumuna göre bunu düşünebilirsiniz. Doğalgaz su ile ısıtıyor malum. İçeri yapay bir hava doluyor ister istemez hava kuruyor.Yatmadan önce bikaç dakika cam açıp içeri temiz hava girmesini sağlıyorum. Bunu bebekten önce de yapardım,çok işe yarıyor.

nem sorununu bende bu eve tasindigimdannberi cekiyorum.sabaha kadar buhar makinesi acik,peteklerin ustunde islak havlular koyiyorum kaseye su koyup petegin ustune koyiyorum yok yinede gece agzimiz burnumuz kupkuru kalkiyoruz ve artik eminim ecede bu yuzden cok uyaniyor.bir turlu care bulamadim
Sogani 2ye bolun yattiginiz odaya koyun o da ise yariyormus ama kotu koyuyomus oda sabaha oyle diyolar 😌 bir de kaya tuzunu oneriyolar

Sogani 2ye bolun yattiginiz odaya koyun o da ise yariyormus ama kotu koyuyomus oda sabaha oyle diyolar 😌 bir de kaya tuzunu oneriyolar
Soğan mı 😫 bizde buhar makinası var. Dekor olarak aldık herhalde açtığımız yok. Ama geceleri boğazım kuruyor su içiyorum hep. Öykü de kana kana su içiyor gece. Artık açarım. Erzurum’da pencereyi açınca nem artıyor ama hava çok soğuk kar da yağmadı. Bu kötü gribal enfeksiyonlar artar bu durumda.

Soğan mı 😫 bizde buhar makinası var. Dekor olarak aldık herhalde açtığımız yok. Ama geceleri boğazım kuruyor su içiyorum hep. Öykü de kana kana su içiyor gece. Artık açarım. Erzurum’da pencereyi açınca nem artıyor ama hava çok soğuk kar da yağmadı. Bu kötü gribal enfeksiyonlar artar bu durumda.
Denemedim ama bi yerde okumustum soganin bu durumda kullanildigi yaziyodu

Şu korona illeti bir bitseydi. Bugün yasak diye herkes kendini temizliğe verdi. Biri yine erkenden süpürge açtı. Üst komşu çoştu yerleri kazıdı. Ay bir bitseydi komşularım gezmelere AVM’lere gitseydi 🤪 bende çıkardım kimse kimseyi dinlemezdi. Üst komşunun evinde halı yok galiba terlikle tıkır tıkır geziyor. Tez zamanda bebeğin emeklerde halı almak zorunda kalırsın diye dua eder oldum 😝 tırlatmama az kalmış galiba 🤪

Emiyo muydu senin cimcime?

bugun bende okudum kaya tuzunu az omce koydum petegin ustune bakalim ise yaricakmi ,eger oda yaramazsa selinin dedigi gibi petegi kapaticam.yine olmazsa taşinacam bu evden 🤔

Şu korona illeti bir bitseydi. Bugün yasak diye herkes kendini temizliğe verdi. Biri yine erkenden süpürge açtı. Üst komşu çoştu yerleri kazıdı. Ay bir bitseydi komşularım gezmelere AVM’lere gitseydi 🤪 bende çıkardım kimse kimseyi dinlemezdi. Üst komşunun evinde halı yok galiba terlikle tıkır tıkır geziyor. Tez zamanda bebeğin emeklerde halı almak zorunda kalırsın diye dua eder oldum 😝 tırlatmama az kalmış galiba 🤪
bugun bizim mahalledende butun evlerden elektrik supurgesi sesleri geliyordu.millet kendini temizlige verdi sanirsam

Gece su vermiyorum ben ondan sordum. Vermem mi gerekiyor acaba?
Su istediğini nerden anlıyosun?
Gece Boğaz’ım kuruyunca su içiyorum. Onunda susamış olduğunu düşünüyorum. Bazen su içince geri uyuyor. Aslında vermemek daha iyi ilerde çiş eğitiminde bu verilen sular başa bela oluyor 🤪 bu gece buhar makinası açıcam su vermeyebilirim

bugun bizim mahalledende butun evlerden elektrik supurgesi sesleri geliyordu.millet kendini temizlige verdi sanirsam
Bizim burda bir ara elektrik kesildi herkes nasıl yüklendiyse. Valla üst komşudan onun üstünden de gına geldi hiç gürültüleri bitmiyor yalıtım sıfır en üst komşunun oğlu gece gündüz demiyor koşuyor bize kadar geliyor. Çünkü benim üstün bebeği var. En üst süpürge açıyor sabah 7’de .Bende çocukları sıka sıka paranoyak yaptım deniz artık gürültü yapınca komşular gelecek sanıyor. Bende saldım çocuğu. Üst komşum şu an eşya çekiyor bir insan neden sürekli eşyaları hareket ettirir. Askeri lojman olunca şikayet merci de yok. Herkes söylene söylene oturuyor . Geçen gün biri kapıya 12’den sonra çamaşır makinası çalıştırmayın yazmış. Kocaya bana yazıcı al bende yazıp asacam dedim. Gülüyor 🤪

Bizim burda bir ara elektrik kesildi herkes nasıl yüklendiyse. Valla üst komşudan onun üstünden de gına geldi hiç gürültüleri bitmiyor yalıtım sıfır en üst komşunun oğlu gece gündüz demiyor koşuyor bize kadar geliyor. Çünkü benim üstün bebeği var. En üst süpürge açıyor sabah 7’de .Bende çocukları sıka sıka paranoyak yaptım deniz artık gürültü yapınca komşular gelecek sanıyor. Bende saldım çocuğu. Üst komşum şu an eşya çekiyor bir insan neden sürekli eşyaları hareket ettirir. Askeri lojman olunca şikayet merci de yok. Herkes söylene söylene oturuyor . Geçen gün biri kapıya 12’den sonra çamaşır makinası çalıştırmayın yazmış. Kocaya bana yazıcı al bende yazıp asacam dedim. Gülüyor 🤪
benim alttakide temizlik hastasi,gece 10_11_12 farketmez ev supurur durur ,
bende koyverdim artik .hersey karsilikli sonucta 😅
millet bukadar rahatsa sende boşuna sıkma cocuklari yazik

Benim evimde aynı aynı canım annemde böyle bi sorun olmamıştı geçen sene kışın ordaydım çoğu zaman, ben eşim çok etkileniyoruz çocuklar daha çok etkileniyodur gece uyandığında su vermeye çalışıyorum buhar makinası yeni geldi denedik bakalım yatmadan bi daha çalıştırıcam fazlasıda zararmış her petekte 2 tane suluk var yatak odasında bide kaseye su koydum fayda etmemişti havalandırmakta tabi bende gece uyanmasını ona bağlıyorum diş dönemindeyiz gerçi ondanda olabilir 🤷🏻‍♀️ İki günde bi soğan karanfil koyuyorum canım benim oda iyi geliyo

Benim evimde aynı aynı canım annemde böyle bi sorun olmamıştı geçen sene kışın ordaydım çoğu zaman, ben eşim çok etkileniyoruz çocuklar daha çok etkileniyodur gece uyandığında su vermeye çalışıyorum buhar makinası yeni geldi denedik bakalım yatmadan bi daha çalıştırıcam fazlasıda zararmış her petekte 2 tane suluk var yatak odasında bide kaseye su koydum fayda etmemişti havalandırmakta tabi bende gece uyanmasını ona bağlıyorum diş dönemindeyiz gerçi ondanda olabilir 🤷🏻‍♀️ İki günde bi soğan karanfil koyuyorum canım benim oda iyi geliyo
bu eve tasinana kadar nem sorunu yasamamistim bende hic ,soylediklerinin hepsini yapiyorum bende canim ama sogan kokusuna dayanamam ☺️

bu eve tasinana kadar nem sorunu yasamamistim bende hic ,soylediklerinin hepsini yapiyorum bende canim ama sogan kokusuna dayanamam ☺️
Soğan candır canım yaa ilk baş ağır oluyo evet ama bana bile etkisi oluyo 😂 Arya bugün 12 gibi uyandı baya ağladı falan uyuttuk 8 15 uyandı şaşırdım uyanmadı sık buhar makinasının etkisimi bilemedim bugün nasıl olucak bakalım

X