2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sizinki demekki intoleransla alakalı. Ama benim öyle olduğunu sanmıyorum. Sadece ayak parmaklarım ve el parmaklarım kaşınıyor bacaklarımda yok. Ayak altlarım da kaşınıyor ve sabah uyandığımda çok fazla şişmiş oluyor el ve ayaklarım. Sanırım ödemin artmasıyla vucudun en üç noktalarındaki kan basıncı aşırı artıyor ve o sebeple oluyor. TAbi kendi yorumum doktora gidip gelince sonucu yazarım. Size de geçmiş olsun çok zor bir durum. Ama ben sizin yerinizde olsam yine de bir tam kan sayımı yaptırırıdım. Gebelik zehirlenmesi veya kolastaz da aynı belirtileri veriyor ve ani bebek ölümlerine sebep oluyormuş. Korkutmak istemem ama baktırmakta fayda var diye düşünüyorum.
Bu mesajı siz yazmadınız ben de okumadım sayıyorum . Korkutmak istemeyen haliniz buysa korkutanı merak ettim 🤪🤪🤪
Tüm bebekler Allah’a emanet olsun inşallah selametle gelsinler .
napıyoruz hayır konuşup hayır bekliyoruz veya büyüklerin dediği gibi üç düşünüp bir konuşuyoruz ☺️☺️☺️😉😉😉
Bu arada Dipnot kan sayımı defalarca yaptırdım çok şükür Her şey yolunda ...

Ya normalde hiçbir şey aşermeyen ben toprak, kil, kömür aşeriyorum. Böyle saçma şeyleri yeme isteği olan var mı? Kömür yazınca bile ağzım sulanıyor korkuyorum bebeğimde siyah siyah lekeler olur diye
Kağan Kocatepe’nin bir videosu veya yazısı vardı bununla ilgili . Evet canı çekip yiyen ve hiç bir şey olmayan varmış ama yenmesi tavsiye edilmiyormuş. Bi bak istersen

0B76E89E-A9E8-4F1E-B54A-0F6AE2AF350F.png
Kızlar bu uygulamaları indirin bence sizde ben breastfeeding i indirdim bide happy kids i de indiricem. Diğer bebek uyutucu için budii bebek aldık uyku arkadaşıı😍 Ortadaki uygulamada hangi memede kaldığını falan işaretleyebiliyosun tam incelemedim ama çok işimize yarıyabilir❤️ Aktiviteler falanda var😘

Eklentiler

• A1C766A5-F732-4F3F-87D4-F6113CD32EE5.jpeg
    A1C766A5-F732-4F3F-87D4-F6113CD32EE5.jpeg
    36,9 KB · Görüntüleme: 31
  • 6DE84037-E370-487F-BAC9-843F355EC6FE.jpeg
    6DE84037-E370-487F-BAC9-843F355EC6FE.jpeg
    38,9 KB · Görüntüleme: 30
  • 1922121F-F343-4659-9BD1-DB64919F8FFC.jpeg
    1922121F-F343-4659-9BD1-DB64919F8FFC.jpeg
    42,6 KB · Görüntüleme: 31
Çok tatlı gözüküyorlar, ellerinize sağlık 😍
Çok teşekkür ederim 😊
Çok güzel olmuşlar ellerine sağlık maşallah sana ne güzel yapmışsın. Ben ilkinde çokdağıttım bunda niye bilmiyorum hevesim yok yapmadım da yaptırmadım da 🙈
Aslında böyle hediyelikler konusunda çok hevesli sayılmam. Nişan, nikah, bebek hediyelikleri genelde gereksiz gelir bana. En yakınlarımın haricinde saklamam da dağıtılan hediyelikleri. Ama işte yapmadı olmayalım dedim 😊
Ellerine sağlık çok güzel olmuşş :KK200: Bende amigurumi seti aldım denizci koala diye kafası şapkası bitti vücudunu da bitirdim mi tamamm. İnsan çok hevesleniyor ya bebeğine bişeyler yaparken. Tek zincir çekmeyi bilen ben neler yapıyorum şaşırıyorum kendime :KK70:
Ben de bebeğime bir kız bebek, küçük prens ve tavşan ördüm. El emeğimiz oyuncakları var ne güzel 😍
Yaaa çok güzel olmuş ellerine emeğine sağlık 🙏🏻🥰 zamanım olsa bende yapardım ama benim kendi işim olduğu için evden çalışıyorum henüz bebeğin kıyafetlerini bile yıkamaya zaman bulamadım 🤭 hediyelik bende istiyorum kızlar bildiğiniz site var mı yaptırayım
Canım çalışıyorsan zaman ayırman zaten zor, benim vaktim var, yapacak bir şey de yok canım sıkılıyor zaten evde. Ama urfa zaten sıcak, sen ne ara yıkayacaksın o kıyafetleri? Allah kolaylık versin 🤲
Bi yerde okumustum parmaginizdaki alyansı hangi taraftan emzirdiysen o parmagina tak diye Ben hic alyans takmadim ama takanlar varsa bence guzel bir yontem
Canım ben ödemler geçince bile evde alyans,yüzük takamam sanırım. Rahat edemiyorum. Bileğe toka takma fikri daha kolay benim için. 😉

Ben de bebeğime bir kız bebek, küçük prens ve tavşan ördüm. El emeğimiz oyuncakları var ne güzel 😍
Yaa öyle mi ne güzel😇Bide doğal olduğu için bebekler çok seviyormuş amigurumileri🤩Evden çalıştığım için artan kalan zamanda yapmaya çalışıyorum inşallah biter ya😅 Şuan ki halini atayım bi dk🤣

Eklentiler

• 7AD73BB7-80BB-456A-B5FE-A2DCC749F16A.jpeg
    7AD73BB7-80BB-456A-B5FE-A2DCC749F16A.jpeg
    89,2 KB · Görüntüleme: 48
Yaaa çok güzel olmuş ellerine emeğine sağlık 🙏🏻🥰 zamanım olsa bende yapardım ama benim kendi işim olduğu için evden çalışıyorum henüz bebeğin kıyafetlerini bile yıkamaya zaman bulamadım 🤭 hediyelik bende istiyorum kızlar bildiğiniz site var mı yaptırayım
Ben de bebeğimin kıyafetlerini yeni yeni yıkamaya başladım, son olarak renklileri kaldı ve sonrasında ütüleme kısmı var. Annem ve rşimin ablası biz yaparız sen uğraşma deseler de kimseye zahmet vermek istemediğimden kendim halletmek istedim. Yine de bu konuda geç kaldığımın farkına vardım çünkü giderek ağırlaşıyorum😁 naçizane tavsiye, ara azar da olsa yıkamaya başlaman, tabii sen daha iyi bilirsin...☺️🌸

Selam kızlarrrr👋 Bugün işte son günümdü doğum iznine ayrıldım çok şükür. Dün ebeye gittim muayene oldum. Çok şükür bebeğim doğum pozisyonunu almış çok sevindim çok korkuyordum miyomdan dolayı dönmezde sezeryan olur diye. 😍 şimdi sıra ev temizlemede, ben çalışırken eşimde evde çalışıyordu salosun pencere perde temizliğini yapmış bugün söyledi süpriz oldu 😁 bundan sonra da oturup doğumu beklerim ne güzel… ama çok ağırlaştım ya hiçbir pozisyon rahat vermiyor artık oturmakta yaymakta 😏 inşallah son günlerimiz göz açıp kapayıncaya kadar geçerde bir an önce doğurup rahata erişiriz .

Nidicard aslında bi tansiyon ilaciymis ama doğum kasılmaları erken baslayanlara da veriyolar, baya etkili oluyor. İlk günler cok çarpınti yaptı bende, günde 3ten 2te düşürdük o yüzden
Benim de tansiyonum biraz yüksek çıkmıştı kuzum 14/8 sancım varken , allah yardımcımız olsun inşallah 🙏

Progestan kullanan arkadaslara bi sorum var, dr bana progestan verdi aldık, fitil olarak kullancaksin dedi ama prospektusunde ağız yoluyla alınır yaziyor. Kiminin ağiz yoluyla kiminin vajinal yoldan kullandığını biliyorum ama ayrı ilaclar mi bunlar yoksa aynı ilaci iki farkli sekilde kullanabiliyo muyuz?
Aynı ilaç kuzum 2 farklı şekilde kullanılıyor bi ağız yoluyla bi fitil olarak

İyi canım şükür, 2874 gram olmuş. Geçen hafta 49 santim olan çocuğum bu hafta 48 santime çekmiş 😁 yan yattığı için su gelince kanalı tıkayacak bişey olmuyormuş ona biraz üzüldüm ama ilk kizim da yan yatıyordu o zamanki doktorum bunu sorun yapmamıştı. Bu doktor sürekli bişey olursa hemen beni ara diye uyarı yaptığı için gerildim biraz ama yolunda şükür herşey 🙏
Ölçümler yanlış çıkabiliyor kuzum bende ilk 2600 demişti dün gittiğim de 2579 dedi nedenini sorduğumda hergün ölçüm yapılmaz normalde üst üste yapınca farklı çıkabiliyor kilosu gayet iyi dedi 34+5 dik , senin adına çok sevindim kuzum bebeğinin iyi olmasına

Bebeğin çenesi daha guçlu ve daha iyi sut getiriyor bence boşuna para verme önce sut durumuna bsk öyle bir hfta dogum yaptığın hastane o hizmeti veriyor diye biliyorum hastanenin makineleri çok guçlu onlardan sağınca göguste sut kalmıyor ama ik markadan sut sağdım yani onlar gelmeyen sutu gettir mi bilmiyorum avent açıtıyor biraz loshinon benim makinem ama sute faydası oldu mu bilmiyorum
Kuzum benim kızım 3 gün emdi emişi de güzeldi fakat gelmedi sütüm 3. Günün sonunda çığlık çığlığa kaldı kakasını yapamıyordu 2 ay kendi kendine kaka yapamadı

X