2021 Eylül Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

Günaydın kızlar dün transferim gerçekleşti. 28 Eylül test günüm. Transfer sonrası nelere dikkat ettiniz. Gerçi daha deneyimliyim bu ikinci denemem ama yine de korkuyorum ya ters bişey yaparsam diye. Birde göbeğim çok sert enox yaparken çok zorlanıyorum. Bi çözüm önerisi olan var mı
Ben koluma yapmaya başladım göbekten çok daha rahat oldu. Transfer sonrasında da doktor özellikle yere eğilme yukarı uzanma gibi şeyler yapma dedi 🤷 her gün yarım avokado yiyorum.(Hiç de sevmem ama doktor özellikle ye dedi)

Ben koluma yapmaya başladım göbekten çok daha rahat oldu. Transfer sonrasında da doktor özellikle yere eğilme yukarı uzanma gibi şeyler yapma dedi 🤷 her gün yarım avokado yiyorum.(Hiç de sevmem ama doktor özellikle ye dedi)
Avokado rahim için yumurtalık gelişimi için çok önemli. Doktorum kadın yiyeceği der.
Bununla birlikte çiğ badem, ceviz, keçiboynuzu pekmezi, yumurta, balık-omega3 ve arı sütü.
Direk rahim sağlığı.

Bugün 5. Gün embriyolarına ngs işlemi yapılacak. Söylediklerine göre;
4tane 4AA,
2 tane 3AA kalmış.
İnşallah iyidir, ne diyorsunuz?
İçlerinden 2 tanesine genetik inceleme yaptırsak hata mı etmiş oluruz karar veremiyorum. Bu işlemin yapılma sebebi kimyasal gebelik yaşıyor olmam, onun dışında başka bir sorun yok zaten. Ama şuan çok stressli bir tercih bu, hepsine yaptırmamız mı gerekiyor sizce? Çok çok ciddi paralar, tanesi 300 dolar, tüpbebek ücretinden daha yüksek hale geliyor.
1900 tl biyopsi ücreti, 1400 tl dondurma ücreti, ebriyo başına da 2600 tl test ücreti isteniyor. 6 tanesine de yaptırsak 18500 tl oluyor.

Merhaba arkadaşlar bende yeni transfer oldum bugün 6günüm 5.gün 1 tane dondurulmuş embiriyo transferim yaoıldı bekliyorum bakalım sizin yaptıgınız şeyler var mı yada belirti 5.günümde sabahtan bu sabaha kadar kasık ve bel agrım vardı buhün yok gibi bilmiorum

Merhaba arkadaşlar bende yeni transfer oldum bugün 6günüm 5.gün 1 tane dondurulmuş embiriyo transferim yaoıldı bekliyorum bakalım sizin yaptıgınız şeyler var mı yada belirti 5.günümde sabahtan bu sabaha kadar kasık ve bel agrım vardı buhün yok gibi bilmiorum
Merhaba canım hayırlı olsun transferin ☺️ inşallah bebeğin sağlıkla gelir 🙏 ben bu transferimde hiç bir belirti yaşamadım. Kan tahlilime yakın kasık ağrılarım olmaya başladı açıkçası adet olucam sandım ama çok şükür pozitifmiş. Pozitifi gören tüm anne adayları gibi aynı şeyi söyleyeceğim kesinlikle belirti aramamak gerekiyor. Çok dinliyoruz kendimizi bir şey neden hissetmiyoruz diye strese giriyoruz yok yere 🤷

Merhaba canım hayırlı olsun transferin ☺️ inşallah bebeğin sağlıkla gelir 🙏 ben bu transferimde hiç bir belirti yaşamadım. Kan tahlilime yakın kasık ağrılarım olmaya başladı açıkçası adet olucam sandım ama çok şükür pozitifmiş. Pozitifi gören tüm anne adayları gibi aynı şeyi söyleyeceğim kesinlikle belirti aramamak gerekiyor. Çok dinliyoruz kendimizi bir şey neden hissetmiyoruz diye strese giriyoruz yok yere 🤷
Aynn öyle aslında ama elimde olan bişey degilki kafamı dagıtacak şeuler yapıorum ama tekrr tutacakmı die düşünmeden edemiorum

Merhaba herkese 😊
2021 Eylül ayında tüp bebek yaptırmayı planlayanlar bu topicte buluşalım 😊
Neden tüp bebek yaptırıyoruz? Kaçıncı denememiz? Başımızdan neler geçti? Burada paylaşıp, birbirimize destek olalım.

Bizim problemimiz eş kaynaklı morfoloji 0, ileri hareketli sperm 0, sperm sayısı 3 milyon, doktorumuz proxeed plus verdi. Keçi boynuzu kürü, çakşır otu suyu, çobançökerten gibi şeyler kullandık ama hiç bir faydası olmadı. Bu az sayılarla haliyle doktorumuz tüp bebek önerdi. Bu ay içinde transferim yapıldı tek embriyo ama malesef tutunmadı embriyomuz. Şimdi biraz ara verip Eylül ayında yeniden tedaviye başlamayı düşünüyoruz.
Allah hepimizin bu yolda yardımcısı olsun 🙏
Allah yardımcın olsun canımmm, çok zorlu stresli işler ama hayırlısı ile o çift çizgiyi gördüğünde hiç bir dert çekmemiş gibi olursun diyorlarrrr. umarım öyle olur. embiyoların nasıl? kalite ve gün durumu vs.

Benim E2 hormonum yüksek şuan doktor düşmezse hormonun mevcuttaki yumurtaların çatlayacak demek, çatlarsa transferi erteleriz dedi.. hayırlısı diyorum 2 senedir çatlamayan yumurtalarım bu ay çatlarsa transfer ertelenirse çıldırrım :d az önce kan verdim e2 hormunum düşmüsse yapılırmış transfer :)

Benim E2 hormonum yüksek şuan doktor düşmezse hormonun mevcuttaki yumurtaların çatlayacak demek, çatlarsa transferi erteleriz dedi.. hayırlısı diyorum 2 senedir çatlamayan yumurtalarım bu ay çatlarsa transfer ertelenirse çıldırrım :d az önce kan verdim e2 hormunum düşmüsse yapılırmış transfer :)
En hayırlı zamanda olsun inşallah geç olsun güç olmasın seni çok yormadan gelsin bebeğin inşallah 😊 hadi bakalım güzel haberlerini bekliyoruz 🤩

En hayırlı zamanda olsun inşallah geç olsun güç olmasın seni çok yormadan gelsin bebeğin inşallah 😊 hadi bakalım güzel haberlerini bekliyoruz 🤩
Ya benim adetimin 9.günü progestron 4 çıktı. Bu yüzden transfer iptal edilebilir deniyor şuan ne yapmam gerekli😩 çok odaklamıştım kendimi. Dondurulmuş 5.gün embriyo transferim olacaktı 12 ekimde..

Ya benim adetimin 9.günü progestron 4 çıktı. Bu yüzden transfer iptal edilebilir deniyor şuan ne yapmam gerekli😩 çok odaklamıştım kendimi. Dondurulmuş 5.gün embriyo transferim olacaktı 12 ekimde..
Evet psikolojik olarak kendini hazırladığın için şu an kötü hissediyorsun. Ama şimdi bebeğinin sıkıca tutnması için bedenin hazır değilse şimdi olmasının anlamı yok ki, tutmayınca daha çok üzüleceksin. Biraz dinlen bedenin transfere hazır hale gelsin ve bebeğin seninle olsun. Ha şimdi ha bir kaç ay sonra ne fark eder ki yeterki sağlıkla gelsin

Evet psikolojik olarak kendini hazırladığın için şu an kötü hissediyorsun. Ama şimdi bebeğinin sıkıca tutnması için bedenin hazır değilse şimdi olmasının anlamı yok ki, tutmayınca daha çok üzüleceksin. Biraz dinlen bedenin transfere hazır hale gelsin ve bebeğin seninle olsun. Ha şimdi ha bir kaç ay sonra ne fark eder ki yeterki sağlıkla gelsin
peki düşme ihtimali yok mu? 4 ten

Merhabalar arkadaşlar benimde eş kaynaklı tüp bebek dendi. Açıkcası beklemediğim bi haberdi. Bu ay klomen ile 3 yumurta gelişmişti ama eşimin sonuçları çıkınca şok olduk. Doktor direk tüp bebek yapın zaman kaybetmeyin diyor. Ama hen kendisi tüp bebek yaptığı için öyle dediğini düşünüyorum. İleri hız 0, morfoloji 0, toplam sayı 18 milyon… Şimdi keçiboynuzu suyu, çakşır suyu, proxeed plus, impryl aldık. Başlayacağız… 3 ay böyle bi doğal olarqk denemek istiyoruz ama sizce faydasını görüyor musunuz? Belki faydasını görmesek de tüp bebeğe hazırlık olur..

Tüp bebek serüvenine başlayan arkadaşlar beni bilgilendirebilir misiniz? Ne yapmam lazım nasıl bi yol izlemem lazım.. Doktor seçimim nasıl olmalı.. Sürece şimdiden mi başlayayım yoksa 3-4 ay bekleyeyim mi?

Merhabalar arkadaşlar benimde eş kaynaklı tüp bebek dendi. Açıkcası beklemediğim bi haberdi. Bu ay klomen ile 3 yumurta gelişmişti ama eşimin sonuçları çıkınca şok olduk. Doktor direk tüp bebek yapın zaman kaybetmeyin diyor. Ama hen kendisi tüp bebek yaptığı için öyle dediğini düşünüyorum. İleri hız 0, morfoloji 0, toplam sayı 18 milyon… Şimdi keçiboynuzu suyu, çakşır suyu, proxeed plus, impryl aldık. Başlayacağız… 3 ay böyle bi doğal olarqk denemek istiyoruz ama sizce faydasını görüyor musunuz? Belki faydasını görmesek de tüp bebeğe hazırlık olur..

Tüp bebek serüvenine başlayan arkadaşlar beni bilgilendirebilir misiniz? Ne yapmam lazım nasıl bi yol izlemem lazım.. Doktor seçimim nasıl olmalı.. Sürece şimdiden mi başlayayım yoksa 3-4 ay bekleyeyim mi?
Biz 3 ay denedik hiç bir faydasını göremedik. Faydasını gören çok olmuş yazıyorlar hep ama bizde etki etmedi.
Özellikle doktoruna danışmadan bunları kullanma etkileşime girenler olabiliyor. Çakşır suyu da faydalı olduğu kadar yanlış kullanımda daha kötü yapabiliyor. Kullanımı dikkat isteyen bir bitki.
Benim boş gebeliğim oldu bir tane vitaminleri içtikten sonra olmuştu ama doğal deneyelim amaçlı değildi bizim ki tesadüfen oldu. O yüzden sonrasında doğal denemeye cesaret edemedim direk tüp bebeğe başladık.

Şunu da eklemek isterim. Tüp bebeğe başlasanız bile biraz spermlerini kalitesini arttırıp başlamak daha iyi olacaktır. Belki vitaminlerle dediğiniz gibi 3 ay destekleyip sonra da tüp bebeğe başlayabilirsiniz. O sürede de doğal deneyebilirsin belki🤷

Şunu da eklemek isterim. Tüp bebeğe başlasanız bile biraz spermlerini kalitesini arttırıp başlamak daha iyi olacaktır. Belki vitaminlerle dediğiniz gibi 3 ay destekleyip sonra da tüp bebeğe başlayabilirsiniz. O sürede de doğal deneyebilirsin belki🤷
Bana pko teşhisi konmuştu ama hormonlarım herşey normal, kist yok. Doktor belki yumurtaların gelişmiyor dediği içğn klomen ve inofolic combi vermişti.. Tamam sorunu bulduk ve inş faydasını göreceğiz dedik ama olmadı..

Şimdi nasıl olacak Peki.. Rapor çıkarma işlemini devlette mi yapmam gerekiyor yoksa … Şimdi başlayacağım desem yumurta toplama işlemi kaç ay kadar sürüyor.. sperm toplama embriyo oluşturma.. O kadar çaresiz hissediyorum ki🙁 Son bir şey sorabilir miyim? Ben etrafımda kimseue anlatmadım ailemin zaten artık çocuk yok mu baskısı oluşmuşken bunu öğrenmek daha da üzdü. Aileleriniz ile paylaştınız mı tepkileri ne oldu?

X