2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Kızlar merhaba
Kontrolden çıktım bebişim 1810 gr. 42 cm olmuş 🥰
Tokluk şekerim istenen düzene girmediği için dahiliyeciye insülini yükseltme önerisinde bulundu.. Bebeğimin karın ölçüsü 1 hafta ileride çıkıyor kesin olmamakla beraber bu şekerle alakalı olabilir dedi.. Ultrasona göre tahmini doğum 3 haziran görünüyor ama bilemiyorum nasip kısmet 😊
yaa kocaman adam olmuş maşallah. sağlıkla gelsin çok az kaldı desene. ayy senin yerine ben mıtlu oldum. inşallah şekerde düzene girer canım ❤

Belde şimdiden simit bölgesi oluşmuş doğunca spor yaptıralım eritsin 😄 şaka bi yana kimisi şekere bağlı diyor kimisi önemsemiyor bende anlamadım bunu. Boyuna göre mi 2 hafta önce olarak oranlıyorlar acaba🤔 benimki 4 5 gün geri diyor karnı ya da boyu diye belirtmiyor

2 haftaya kadar limit içi sanırım. şekeri olanlarda kontrollü olmaya çalışıyorlar gibi anldım ben de.
Boya göre değil haftasına göre karın boşluğu ölçülüyor. O fazla geliyor. Benim doktorum boya bakmıyor çok farazi bir ölçü o artık bebek iki büklüm olduğundan dedi. Femur kemiğini 6.5 ile çarpıyor o da güvenilir değil dedi. 🤷‍♀️
Bizim karın boşluğu 1 hafta geri gözüktü doktor bana bir şey demedi ben görünce sordum da yapı dedi geçti.
Mesela genel 4-5 gün geri olabilir senin yani hem baş çevresi hem karın boşluğu ölçülüyor. Eğer öyleyse zaten sorun yok.

Kızlar benim ütüm bitti ballah canım çıktı üç gecedir bunları yapıyorum hepsini yıkadım ütüledim jiletttt gibi katladım 😅 ama böyle kalırmı bilemiyorum 🙈

Eklentiler

• BCBAFEA0-72C5-40E4-9D03-5DB8019205D9.jpeg
    BCBAFEA0-72C5-40E4-9D03-5DB8019205D9.jpeg
    181,6 KB · Görüntüleme: 114
  • 53CB33F7-C89E-450B-9FED-A32D3B9799AF.jpeg
    53CB33F7-C89E-450B-9FED-A32D3B9799AF.jpeg
    129 KB · Görüntüleme: 116
  • 71A97AA7-D35A-47F4-95F6-261531A8E361.jpeg
    71A97AA7-D35A-47F4-95F6-261531A8E361.jpeg
    138 KB · Görüntüleme: 115
Belde şimdiden simit bölgesi oluşmuş doğunca spor yaptıralım eritsin 😄 şaka bi yana kimisi şekere bağlı diyor kimisi önemsemiyor bende anlamadım bunu. Boyuna göre mi 2 hafta önce olarak oranlıyorlar acaba🤔 benimki 4 5 gün geri diyor karnı ya da boyu diye belirtmiyor
Benim.dr bebeğin kilosuna göre 2 hafta önde olduğunu söylüyor. Bacak boyuda uzun dedi. Ben de babası da uzun . Demekki genetik bizde bilemedim.

Benim.dr bebeğin kilosuna göre 2 hafta önde olduğunu söylüyor. Bacak boyuda uzun dedi. Ben de babası da uzun . Demekki genetik bizde bilemedim.
Ben ölçülere hiç takılmıyorum kızlar ilk gebeliğimde takıldım , takıldıkça resmen sorunları çektim.

Benden size tavsiye takılmayın kendinizi de hiç üzmeyin , hafif eli oynasa doktorun bi hafta on gün önde çıkıyor veya geride . Şekerede hep bağlı olmaya bilir anne baba minyon olan bebek 4 kilo doğmaz doğal olarakta genetik . Ama doktorumun bana dediği şey bu : 2,500 kg doğupta 4,000kg doğan bebekten daha sağlıklı olan bebekler var . Önemli olan kilo değil bebeğin sağlık sorunları olmaması . Zaten her uygulamadada belirtiyorlar atıyorum şuan benim haftam 30+3 ve bu haftada kilo 1300 ve 2200 arasında olabiliyormuş . resmen 1 kilo fark var . Genetik . Herkese sağlıklı doğumlar nasip etsin Allahım tek temennim ♥️💙♥️💙♥️😘

Ben ölçülere hiç takılmıyorum kızlar ilk gebeliğimde takıldım , takıldıkça resmen sorunları çektim.

Benden size tavsiye takılmayın kendinizi de hiç üzmeyin , hafif eli oynasa doktorun bi hafta on gün önde çıkıyor veya geride . Şekerede hep bağlı olmaya bilir anne baba minyon olan bebek 4 kilo doğmaz doğal olarakta genetik . Ama doktorumun bana dediği şey bu : 2,500 kg doğupta 4,000kg doğan bebekten daha sağlıklı olan bebekler var . Önemli olan kilo değil bebeğin sağlık sorunları olmaması . Zaten her uygulamadada belirtiyorlar atıyorum şuan benim haftam 30+3 ve bu haftada kilo 1300 ve 2200 arasında olabiliyormuş . resmen 1 kilo fark var . Genetik . Herkese sağlıklı doğumlar nasip etsin Allahım tek temennim ♥️💙♥️💙♥️😘
Amin inşallah canım 🤲hepimiz sağlıkla sıhhatle kucagimiza alalım inşallah. Benim tüp bebek her aşaması çok zordu. Dediğin gibi çok kafaya takmamak lazım.❤💕

Amin inşallah canım 🤲hepimiz sağlıkla sıhhatle kucagimiza alalım inşallah. Benim tüp bebek her aşaması çok zordu. Dediğin gibi çok kafaya takmamak lazım.❤💕
Hiç takma kuzum bazen çok takınca gerçekten uğursuzluk çekiyoruz. Artık keyfini çıkarma aşamasına geldik son haftalar sonra bebeğimizi mecbur babalarıyla dedeleriyle neneleriyle paylaşmak zorunda kalacağız🙈 şimdilik sadece bizimler bol hatıra biriktirelim hamileliğimizden ve tadını çıkaralım 😍

2 haftaya kadar limit içi sanırım. şekeri olanlarda kontrollü olmaya çalışıyorlar gibi anldım ben de.
Boya göre değil haftasına göre karın boşluğu ölçülüyor. O fazla geliyor. Benim doktorum boya bakmıyor çok farazi bir ölçü o artık bebek iki büklüm olduğundan dedi. Femur kemiğini 6.5 ile çarpıyor o da güvenilir değil dedi. 🤷‍♀️
Bizim karın boşluğu 1 hafta geri gözüktü doktor bana bir şey demedi ben görünce sordum da yapı dedi geçti.
Mesela genel 4-5 gün geri olabilir senin yani hem baş çevresi hem karın boşluğu ölçülüyor. Eğer öyleyse zaten sorun yok.
Anladım canım biraz ultrasonun hata payına göre önemsemiyorlar o zaman. Şeker vs de olmayınca normalsin diyorlar demek 🤷‍♀️ bizim doktor o yönden iyi kafa karıştırıcı birşeyler demiyor ayrıntıya girdiklerinde bazen insanda soru işareti kalıyor 🤔

Teyzeleri ya ben bunu görünce ısırmak istiyorum ya çok sabırsızlanıyorum o dudişlerini ısırasım var yaa 🥰😍😅 resmen aşk yaşıyorum kurban olurum yaradana 😂♥️ Bana benziyor diyip eşimi kıskandırıyorum 😂😂

Eklentiler

• 9AF2E4B0-B03C-4A6F-8652-08AD74101D8E.jpeg
    9AF2E4B0-B03C-4A6F-8652-08AD74101D8E.jpeg
    9,9 KB · Görüntüleme: 89
Kızlar benim ütüm bitti ballah canım çıktı üç gecedir bunları yapıyorum hepsini yıkadım ütüledim jiletttt gibi katladım 😅 ama böyle kalırmı bilemiyorum 🙈
ayy valla maşallah ne hamaratsınız ben daha alışverişini bile yapmadım desem yeridir :KK70: bu ay sonuna doğru almayı planlıyordum :KK70: hazırda alışveriş listeniz varsa paylaşabilir misiniz ? yoksa hiç zahmet etmeyin

Benim bebeğiminde göbek çevresi 2 hafta önce. Şeker yok bende. Doktora sordum yediklerimle mi alakalı diye. Yok genetiktir diyor. Anlamadim bir türlü
Şeker yüklemesi yaptırdın mı canım , kaç haftalıksın ? Bana baktı gövdesinin iki hafta önde olduğunu görünce direk şeker yüklemesi yaptrdın mı dedi şekerden şüphelendi ,bende yaptırmadım dedm,sonra şeker yüklemesi yaptırdık şeker çıktı malesef ,bende genetiktir babasının ailesi de öyle göbekten kilo alıyor sonra kimsede şeker yok bende de çıkmaz diye düşünüyordum ama şeker çıkınca şaşırdım..Şimdi diyete başladım bir hafta sonra endokrine gidicem bakalım ...

Teyzeleri ya ben bunu görünce ısırmak istiyorum ya çok sabırsızlanıyorum o dudişlerini ısırasım var yaa 🥰😍😅 resmen aşk yaşıyorum kurban olurum yaradana 😂♥️ Bana benziyor diyip eşimi kıskandırıyorum 😂😂
Yaa çok tatlı maşallah ,bizimde var bir tane siyah beyaz ultrasondan çıkan resmi yanakları sarkıyor tombiş tombiş mşlh,nasıl mıncıklayıp ısırasım geliyor ,dayanamıyorum, sabırsızlanıyorum senin gibi 🤩😍🥰😆🤤 az kaldı inş ,sen bütün hazırlıkları da tmm etmişsin ,darısı başımıza 🤣 Rabbim hayırlısı ile sağlıklı sıhhatli bir şekilde bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin 🥲🤲🏻🤲🏻🌸

Eli ayağı şişen var mı hiç? Gece her uyandığımda uyuşmuş kalkıyorum. Oynatıyorum falan ama geçmiyo şişmiş yumamıyorum bile elimi. Penguen gibi tuvalete yürüyorum 😄 tuzlu falan da yediğim yok başka ne bh kadar ödem yaparki?
Hamur işleri, sağlıksız karbonhidrat grubu ödem yapıyor şeker vücutta fazla suyun tutulmasına sebep oluyor canım🥰 hamileliğin kendisi de zaten ödeme sebep oluyor fazla hareket halinde olmadığımızdan

Maaşallah hepsine bir sürü aynı ayda doğan bebişimiz olacak ya hepsini de sevesim var 😍🥰 :emir_bebek: :anne:

Hamur işleri, sağlıksız karbonhidrat grubu ödem yapıyor şeker vücutta fazla suyun tutulmasına sebep oluyor canım🥰 hamileliğin kendisi de zaten ödeme sebep oluyor fazla hareket halinde olmadığımızdan
Şişliğim aşırı değilde bu uyuşmalar sinir bozucu olmaya başladı biraz. Elimi 2 dk hareket ettirmesem uyuşuyo karıncalanıyor. Ödem konusunda, dün gece yatmadan bi tartılayım dedim 69 olmuşum 😳 sabah kalkınca tartıldım 67.9 a düşmüş 🤣 ah bu tuvalete kalkmalar öldürüyor beni gece bile hareketsiz kalamıyoruz 🤣

Şişliğim aşırı değilde bu uyuşmalar sinir bozucu olmaya başladı biraz. Elimi 2 dk hareket ettirmesem uyuşuyo karıncalanıyor. Ödem konusunda, dün gece yatmadan bi tartılayım dedim 69 olmuşum 😳 sabah kalkınca tartıldım 67.9 a düşmüş 🤣 ah bu tuvalete kalkmalar öldürüyor beni gece bile hareketsiz kalamıyoruz 🤣
Daha aktif olsak eskisi gibi nefes kesilme problemi falan olmasa ödem filan da kalmaz

X