2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
tubaslk tubaslk ben şu an ücretsiz izindeyim ama 32. Hafta çalışabilir raporu alıcam doğum izninden geç dönebilmek için. 32+1 de gidicem doktora o gün alıcam raporu. 31 de değil diye biliyorum. Banu çiftçinin uygulamasından kontrol edersen orada yazıyor sat girnce her şeyin tarihi çıkıyor 😂 ona güvendim valla.

Dediğim gibi herkesin çok farklı seyrediyor hastalık. Ve romatizma geçmez annenizin o dönem iltihabı söndürmüşlerdir kortizon vermişlerdir geçmiştir bir daha tekrarlamamıştır ama işte bir şekilde kalpten çıkmış.
Gebe olmaya engel değil ama ilaçları ağır biraz ve kısırılık yapabiliyor bu sebeple ben hiç ağır ilaç kullanamadım. Tutulduğum zaman bayağı yatalak gibi oluyordum. Evet şiddetli tutulma yaşamadım sadece hafif ağrı yaşıyorum o kadar. Eşine de çok geçmiş olsun 🙏🏻
Çok teşekkür ederim 💞

tubaslk tubaslk ben şu an ücretsiz izindeyim ama 32. Hafta çalışabilir raporu alıcam doğum izninden geç dönebilmek için. 32+1 de gidicem doktora o gün alıcam raporu. 31 de değil diye biliyorum. Banu çiftçinin uygulamasından kontrol edersen orada yazıyor sat girnce her şeyin tarihi çıkıyor 😂 ona güvendim valla.
32+1 de gideyim o zaman bende 😀 ama daha geç gitsem işyeri çalıştırırmı beni acaba ?

Ben de kıskanıp ütülerimi bitirdim şuncacık kıyafeti varmış yavrumun nevresim havlu ve battaniyelerle bu hurç doldu o kadar. Biraz ek yapmam lazım sanırım 🤗
Ohhh mis gibi tertemiz. Daha vaktin var beğendiğin zaman ek yaparsın canım . Kıyafet çok kestiremiyor insan bebek kilolu doğar sığmaz vs hepsi çok güzel güle güle giysin kirletsn 🥰😍

32+1 de gideyim o zaman bende 😀 ama daha geç gitsem işyeri çalıştırırmı beni acaba ?

İşte onu hiç bilmiyorum. 32+1 pazartesi oluyor benim. Bizim insan kaynakları ile konuştum. 32+1 de al raporunu gönder yeter dedi de tabi ben ücretsizde olduğum için çok önemli değil.

Ohhh mis gibi tertemiz. Daha vaktin var beğendiğin zaman ek yaparsın canım . Kıyafet çok kestiremiyor insan bebek kilolu doğar sığmaz vs hepsi çok güzel güle güle giysin kirletsn 🥰😍

Evet bir de annem kayınvalidem şimdi alır getirir doğum zamanı başka hediyler de gelir. ihtiyaç oldukça doğunca alırım ya da. Bilemedim arada kaldım Dün eşime seninkileri gösterdikten sonra. Çocuğuma kıyafet al diyip duruyor zaten kıskandı 🤣🤣🤣

Evet bir de annem kayınvalidem şimdi alır getirir doğum zamanı başka hediyler de gelir. ihtiyaç oldukça doğunca alırım ya da. Bilemedim arada kaldım Dün eşime seninkileri gösterdikten sonra. Çocuğuma kıyafet al diyip duruyor zaten kıskandı 🤣🤣🤣
Yaaa birazda babalar seçsin söyle ona git kendin al bebişimize bişeyler ben yoruldum de . Benim eşimde bana hep kafana göre takıl ne istiyorsan al diyor kendi geç çıkıyor işten bişey alabildiği yok yani 😂🤣

Yaaa birazda babalar seçsin söyle ona git kendin al bebişimize bişeyler ben yoruldum de . Benim eşimde bana hep kafana göre takıl ne istiyorsan al diyor kendi geç çıkıyor işten bişey alabildiği yok yani 😂🤣

Bizimki de 8de eve geliyor zaten 9da yasak. Hafta sonu kapalı her şey bana kaldı. Neyse ki ben şimdi evdeyim. Sen işe de gidiyorsun. Valla yok bıraktım sıkıldım. 🤣

Grup çöküşte ya resmen herkesin ağrısı sızısı ödemi vs var.🥴 Hepinize çok çok geçmiş olsun kızlar. Doğum yaklaştı artık şikayetler artıyor.

kızlar bi uzunluk bahsi geçmiş rahim uzunluğu sanırım hani şu 25 üstü olması gereken şey. Benim doktor hiç o uzunluktan bahsetmiyor acaba ölçmüyor mu yoksa normal olduğu için söylemiyor mu?

Grup çöküşte ya resmen herkesin ağrısı sızısı ödemi vs var.🥴 Hepinize çok çok geçmiş olsun kızlar. Doğum yaklaştı artık şikayetler artıyor.

kızlar bi uzunluk bahsi geçmiş rahim uzunluğu sanırım hani şu 25 üstü olması gereken şey. Benim doktor hiç o uzunluktan bahsetmiyor acaba ölçmüyor mu yoksa normal olduğu için söylemiyor mu?
Aslında çok şükür ciddi şikayetler değil ama ilk defa yaşanınca biraz nedeni merak ediliyor bir yandan:) sanki ilk çocuk:) ağrısa da sızlasa da onlar sağlıklı olur inş 🤗 o uzunluktan bana da hiç bahsetmedi doktor ama normaldir diye söylememiştir dedim hep çünkü aşağı aşırı baskısı var dediğimde sorun söylememişti🤷‍♀️

Bir de kızlar ben bebişin herşeyini hazırladım yıkama ütüleme beşik dolap yerleştirme vs. Ama şimdide diyorum ki çok mu erken oldu doğuma kadar o beşiğin içine hep toz dolar tekrar yıkamak gerekir mi uyku setini falan diye düşünüyorum 😟

bi de bir konuda kararsız kaldım size danışayım. Ben normalde ev temizliği için yardımcı almıyorum ama doğumdan önce evin dip köşe temizlenmesi lazım kaç aydır yüzeysel temizlik yapıyorum çünkü. Baya bahar temizliği gibi detaylı bi temizlik lazm. Ben yatakta sağdan sola dönerken bile zorlandığım için bu temizliği ben yapamam haliyle 😂 bi abla ayarladım ama bi türlü bu temizliğin vaktine karar veremedim.
Bi yandan diyorum nisan sonu yaptırayım hem bayram temizliği gibi olur ama sonra doğuma kadar yine kirlenir diyorum. Böyle kafam karmakarışık. Sizce temizlik için ideal vakit ne olmalı ?

Aslında çok şükür ciddi şikayetler değil ama ilk defa yaşanınca biraz nedeni merak ediliyor bir yandan:) sanki ilk çocuk:) ağrısa da sızlasa da onlar sağlıklı olur inş 🤗 o uzunluktan bana da hiç bahsetmedi doktor ama normaldir diye söylememiştir dedim hep çünkü aşağı aşırı baskısı var dediğimde sorun söylememişti🤷‍♀️
Benim bebiş de genelde aşağıda takılıyor bazen ciddi baskı oluyor dediğin gibi ama doktor herşey normal dediği için bende üzerinde durmadım canım.

Ne guzel islerini bitirenler var bende yavas yavas baslasam iyi olcak sanirim :) ben bu aralar asiri istahsizim kendimi zorluyorum yemek yemek icin😫
Benim de tam tersi canım her şeyi yemek istiyor ama midemde yer yok bebiş baskı yapıyor galiba mideme

Bir de kızlar ben bebişin herşeyini hazırladım yıkama ütüleme beşik dolap yerleştirme vs. Ama şimdide diyorum ki çok mu erken oldu doğuma kadar o beşiğin içine hep toz dolar tekrar yıkamak gerekir mi uyku setini falan diye düşünüyorum 😟

bi de bir konuda kararsız kaldım size danışayım. Ben normalde ev temizliği için yardımcı almıyorum ama doğumdan önce evin dip köşe temizlenmesi lazım kaç aydır yüzeysel temizlik yapıyorum çünkü. Baya bahar temizliği gibi detaylı bi temizlik lazm. Ben yatakta sağdan sola dönerken bile zorlandığım için bu temizliği ben yapamam haliyle 😂 bi abla ayarladım ama bi türlü bu temizliğin vaktine karar veremedim.
Bi yandan diyorum nisan sonu yaptırayım hem bayram temizliği gibi olur ama sonra doğuma kadar yine kirlenir diyorum. Böyle kafam karmakarışık. Sizce temizlik için ideal vakit ne olmalı ?
Bende temel kıyafet, battaniye vs yıkama ütülemeyi bitirdim ama 2 tane orta boy hurcun içine koydum dolaba kaldırdım. Açık şekilde yerleştirme bence şimdiden illaki açıp kapatıyoruz birde evde başka çocuk varsa ki benim var:) rahat bırakmıyor. Beşik içinde uyku setini vs hazır bir şekimde ayrı bir hurca koyup kaldırabilirsin sadece sermesi kalır doğunca.
Ev temizliği konusunda bende aynıyım birde eve hamike olduğumu öğrendiğimde taşındım yerleşemedim bile hala tam birşey kaldıramadığım için hem düzen hem temizlik lazım ki çok büyük geliyor bana 130m2 civarı artı teraslar 😳 ama kadın çağırsamda sanki istediğim heryeri temizleyemezmiş gibi geliyor çünkü 1 günde bu ev bitmez bence 🤣 sende bayramdan önce bi çağırıp kabası alınmış olur bçdoğumdan 1 2 hafta öncede tekrar çağırabikirsin ben öyle yapacak gibiyim. Biraz uzun oldu ama dertliyim bu konuda 🤣

Bende yıkama ütüleme falan yaptım ama hâlâ beşik almadım biraz geç kaldım galiba 🙊 istersen beşiğin üstüne çarşaf gibi bir şey ört böylece toz olmaz için rahat eder

X