Popüler Konu 2021 Haziran Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    200

baby girlL

Bahar’ın annesi🌸
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
1.796
2.649
Yok yanlış ifade etmişim orda 😅 kendi kadin dogumcum radyolojiye yonlendirdi
ben de hemen o gun icinde mi ogreniyoruz radyolojiciden sonuclari yoksa kadin dogum doktorumuzdan mi ogreniyoruz diye sormaya calismistim.
Doktor ultrasonla bakarken tüm ölçümleri hemşireye söylüyor. O da bilgisayarda yazıyor. Hemen çıktı alıp size veriyorlar. Yani ben iki kez gittim, böyle oldu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-07-2021

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 128 gün kaldı.

Bebeğiniz erkek ise, bugünlerde testisleri pervis bölgesinden testis torbasına doğru inmeye başlayacaktır. Unutmayın yumurtalıklar ve testisler aynı dokudan meydana gelirler. Aynı dokular bir araya gelerek kızlarda geniş dudakları ve aynı dokular birleşek erkeklerde testis torbasını oluşturur. Doğum planınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

MrvCn

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2014
247
194
Slm kızlar kacınca haftada hareketleri hissettiniz
İlkinde 15 16 gibi hissetmiştim bu seferde o civarlarda başladı aslında daha öncede vardı ama belli belirsizdi :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-06-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 110 gün kaldı.

Bebeğiniz doğumundan sonra yaşamı için önemli olan refleks hareketlerini yapmaya devam ediyor. Bebeğinizin ağzı ve dudakları artık daha duyarlı. Eğer bebeğinizin eli ağzına yakın bir pozisyona gelirse hemen başparmağını veya diğer parmaklarını emmeye başlıyor. Bugünlerde yüksek bir ses olduğunda bebeğinizin zıpladığını hissedebilirsiniz. Bebeğinizin gözleri gelişimini bugün yarın tamamlayacak ve bebeğinizin gözleri açılacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

baby girlL

Bahar’ın annesi🌸
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
1.796
2.649
Bir de detaylıda şans söz konusu. Gittiğim perinatolog hiç net görüntü alamadı. Bir de radyoloji doktoruna gittim. Odaya girer girmez büyülendik. Duvarda o kadar çok bebeğin yüz resmi vardı ki 🥰 çok net ve hepsi hafif yandan çekilmiş görüntüler. Adam profesyonel olmuş. Hangi açıdan bebeğin yüzü güzel çıkıyor biliyor 😄 Bize kızımın resmini verdi ve direkt eşime benzediği belliydi. Aynı doğdu zaten 😊

Bebeğiniz erkek ise, bugünlerde testisleri pervis bölgesinden testis torbasına doğru inmeye başlayacaktır. Unutmayın yumurtalıklar ve testisler aynı dokudan meydana gelirler. Aynı dokular bir araya gelerek kızlarda geniş dudakları ve aynı dokular birleşek erkeklerde testis torbasını oluşturur. Doğum planınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

merwepdr

Baban, annen ve ablan; seni bekliyor mucizemiz 💖
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2014
410
436
Yok yanlış ifade etmişim orda 😅 kendi kadin dogumcum radyolojiye yonlendirdi
ben de hemen o gun icinde mi ogreniyoruz radyolojiciden sonuclari yoksa kadin dogum doktorumuzdan mi ogreniyoruz diye sormaya calismistim.
Hmm anladım ☺️ Ben aynı hafta içinde önce radyolojiye sonra kendi dr uma gitmeyi düşünüorm inş ☺️💕

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-06-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 112 gün kaldı.

Bu andan, bebeğinizin beklenen doğum tarihine kadar olan sürede bebeğinizin ayakları yaklaşık iki kat artarak 45 mm den 83 mm ye çıkacaktır.Bazı anneler doğum öncesi prova niteliğindeki Braxton Hicks kasılmaları (doğum öncesi kasılmaları) yaşayabilirler. Daha önce gebe kalmış kadınlarda daha erken başlar ve daha şiddetli olur. Gebelik sırasındaki baş dönmelerine karşı yan tarafınıza yatmanız size faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 63 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 159 cm. Başlangıç Kilom :74 Kg. Şimdiki Kilom :82 Kg.

Kekke

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2020
306
572
27
Kramp gibi bir agri mi kuzum ya bende de oluyor hatta benim kalcamin sag tarafından ayagima kadar agrim oluyor bazen yani sag ayagimin uzerine bile basamiyorum ama bu tarz agrilar bu aylarda normal icini ferah tut💙
İnşallah panikliyorum hemen 😔 ama hareketleri filan sık sık o içimi rahatlatıyor 🥰

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-06-2021

Bebeğimi kucağıma almama 106 gün kaldı.

Şu ana kadar tıkalı olan bebeğinizin burun delikleri açılmaya başladı. Bugün itibariyle bebeğinizin akciğerlerindeki kan damarları gelişimini tamamlamış olmalıdır. Doğumdan sonra bu damarlar akciğer içinde dolaşarak, akciğerlerdeki oksijeni kana alacak ve bebeğinizin diğer dokularına taşıyacak. Diğer kültürlerde doğum : Bazı kültürlerde baby shower denilen doğum öncesinde anneye hediye verme partisi düzenlenir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Havva Aras

Rabbim Ol Der ve Olur...
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2018
581
910
35
Merhaba, 24. Haftayı sata göre mi belirliyorlarmış sorabildiniz mi acaba
Canim ne zaman ayrilabilirim dedim doktoruma, cok acil dogumhaneye gitmek zorunda kaldi. Ben seni arayacam dedi. Doktorumla numaralarimiz birbirimizde var. Komsum ayni zamanda. Bana bilgi verecek
Merhaba, 24. Haftayı sata göre mi belirliyorlarmış sorabildiniz mi acaba

Elayagiz

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2018
2.298
2.574
26
Evin içindeyken tadilat çok zor oluyor. İnşallah bir an önce biter canım. Anladım sonra çocuk odası bakacağını. Onu severim demek istedim 😊
Hee pardon kuzum ben yanlis anlamisim 🙈genelde tadilat denilince hani evi komple sifirlarlar ya perdelere kadar bende istemsizce öyle bir algi biraktim sandim 🙈 evet zor olacak biraz ama cok şükür annem yakın o yardim edecek 💙

Bu andan, bebeğinizin beklenen doğum tarihine kadar olan sürede bebeğinizin ayakları yaklaşık iki kat artarak 45 mm den 83 mm ye çıkacaktır.Bazı anneler doğum öncesi prova niteliğindeki Braxton Hicks kasılmaları (doğum öncesi kasılmaları) yaşayabilirler. Daha önce gebe kalmış kadınlarda daha erken başlar ve daha şiddetli olur. Gebelik sırasındaki baş dönmelerine karşı yan tarafınıza yatmanız size faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Elayagiz

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2018
2.298
2.574
26
Çok geç gönderiyorlar canım böyle mağazalardan alcaksanız eğer bizimde anca sıra geldi 😀
Valla kuzum daha nerden alacağız karar veremedik bide önce su tadilat borçları bitsin diye bekliyoruz bakalim insallah yetisir nisana kadar hersey 💙 çünkü nisanda oğlum artik odasina gecmis olmali yavas yavas odaya adapte olmali ki kardesini daha cok suclamasin o geldi beni odadan çıkardıklar gibi bi algiya kapilmasin 🙈
İnşallah panikliyorum hemen 😔 ama hareketleri filan sık sık o içimi rahatlatıyor 🥰
İlkler de öyle canim ya ben surekli hastaneye giderdim dr en sonunda bu kadar sık gelme artik dedi firca atti🙈😂 cok sukur sag salim doğdu seninde oyle olacak harektleride varmis mis gibi işte tadini çıkarmaya calis❤️

Boncuk38

Evli Mutlu İnsallahta Çocuklu💑😍🤰
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2020
550
556
22

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-06-2021

Bebeğimi kucağıma almama 108 gün kaldı.

Bebeğinizin el ve ayak tırnakları yavaş yavaş uzuyor. Bebeğinizin başı ile poposu arasındaki mesafe 20 cm'den daha uzun. Bu noktada doğan bebeklerin yarıdan fazlasının yaşama şansı var.

Wings07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2020
2.525
2.163
Valla kuzum daha nerden alacağız karar veremedik bide önce su tadilat borçları bitsin diye bekliyoruz bakalim insallah yetisir nisana kadar hersey 💙 çünkü nisanda oğlum artik odasina gecmis olmali yavas yavas odaya adapte olmali ki kardesini daha cok suclamasin o geldi beni odadan çıkardıklar gibi bi algiya kapilmasin 🙈

İlkler de öyle canim ya ben surekli hastaneye giderdim dr en sonunda bu kadar sık gelme artik dedi firca atti🙈😂 cok sukur sag salim doğdu seninde oyle olacak harektleride varmis mis gibi işte tadini çıkarmaya calis❤️
Aynen canım halledersiniz daha var ne kadar önceden alısırlarsa o kadar iyi oğlusun için çok iyi düsünmüsün ☺️Bi an önce gelsinde o zamanlar ❤️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-05-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 90 gün kaldı.

Bebeğinizin kas elastikiyeti yavaş yavaş gelişmektedir. Ve bu gelişme bebeğinizin kavrama gücüne yansımaktadır. Bebeğiniz geliştikce ve kuvvetlendikce daha aktif hale gelecek ve bu aktiflik veya hareketlilik bazen sizi uykunuzdan uyandıracak kadar şiddetlenecektir. Bebeğinizin boyu ortalama 25 cm. ve bebeğinizin ağırlığı ortalama 1 kg. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Busra8134

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2020
118
126
30
İyi akşamlar geçen hafta yazmıştım bebeğimin suyu azmis diye perinatolojiye yönlendirecek doktor diye bu gün gittim çok şükür artmış suyu havuç suyu içiyordum ise yaramış çok şükür ki ☺ detaylı için randevu alıp gidicem inşAllah gelisimi güzel gidiyormuş çok şükür .

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-06-2021

Bebeğimi kucağıma almama 117 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğinizin cilt görünümünde değişiklikler olacaktır. Şu anda bebeğinizin cildi kırışmış durumda. Bebeğinizde daha fazla yağ biriktikce ve daha fazla kas geliştikce bebeğiniz daha yumuşak hatlı gözükmeye başlayacaktır. Hamilelikte bulanık görme ve kanama tehlike işaretidir. Bu durumlarda hemen doktorunuza başvurmalısınız.

nurprensess

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2020
359
180
26

Canım benım bebiş erkek tabloya girmemişsin 😊😊

Elayagiz

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2018
2.298
2.574
26

Elayagiz

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2018
2.298
2.574
26

baby girlL

Bahar’ın annesi🌸
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
1.796
2.649
İyi akşamlar geçen hafta yazmıştım bebeğimin suyu azmis diye perinatolojiye yönlendirecek doktor diye bu gün gittim çok şükür artmış suyu havuç suyu içiyordum ise yaramış çok şükür ki ☺ detaylı için randevu alıp gidicem inşAllah gelisimi güzel gidiyormuş çok şükür .
Ayy çok sevindim. Hadi geçmiş olsun 👏