2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
İyiyim canım sağol sen nasılsın? Selim nasıl? ❤️

Biz sürekli orta kulak iltihabı geçiriyoruz mayıs ayından beri. Mayıs temmuz kasım aralık 4. Orta kulak iltihabımız şu an. Ekimde de bronşit geçirdik. Kasım ayında orta kulağa herpanjina diye bir şey eşlik etti. El ayak hastalığının sadece ağızda olanı. Artık sinirlerim bozuldu biraz. Allah dermansız dert vermesin bunlar bir şey değil de. Sürecin içinde yoruluyor insan.

İyi olduğu zamanlarda çok keyifli sakin tatlış bir oğlan oldu. Arada denk gelirse işte 🥲😂

Siz neler yapıyorsunuz?

geçmiş olsun. büyük oğlum da alerjik bir çocuktu ve sık sık orta kulak enfeksiyonu geçiriyordu, sürekli antibiyotik kullanmak zorunda kalmıştık. bir doktorumuz "kulak burundan havalanır" dedi. burnu sürekli temiz ve nemli olmalı. bunu düzgün uyguladığımızdan beri kulak enfeksiyonu geçirmedi. oğlumun polen alerjisi olduğunu daha sonradan öğrendik. eve de bir hava temizleyici makinası aldım, ne kadar faydası oldu bilmiyorum ama en önemlisi burnunu temiz ve nemli tutmak.

N NilPerisi @denizana sizin çocuklarda da egzama vardı ne durumdasınız?

benim bebişde de atopik dermatit var. alevlendiği zamanlarda kortizonlu krem kullanıyorum, diğer zamanlar cildi oldukça nemlendirmeye çalışıyorum. nemlendirici için hem dermatolog hem de çocuk doktorumuz la roche posay tavsiye etti. egzamayı tetikleyen pek çok etken var, gıda alerjisi bunlardan biri, mite, aşırı terlemek, polarlı ürünler giydirmek vs de etkili. kullanılan deterjanlar, özellikle leke çıkarıcı ürünler egzamayı alevlendiriyor.

benim bebişde de atopik dermatit var. alevlendiği zamanlarda kortizonlu krem kullanıyorum, diğer zamanlar cildi oldukça nemlendirmeye çalışıyorum. nemlendirici için hem dermatolog hem de çocuk doktorumuz la roche posay tavsiye etti. egzamayı tetikleyen pek çok etken var, gıda alerjisi bunlardan biri, mite, aşırı terlemek, polarlı ürünler giydirmek vs de etkili. kullanılan deterjanlar, özellikle leke çıkarıcı ürünler egzamayı alevlendiriyor.
Doktordan çıktık kan verdik 23 ocakta deriden alerji testi olacak
Evet nemlendirme önemli dedi doktor da..

geçmiş olsun. büyük oğlum da alerjik bir çocuktu ve sık sık orta kulak enfeksiyonu geçiriyordu, sürekli antibiyotik kullanmak zorunda kalmıştık. bir doktorumuz "kulak burundan havalanır" dedi. burnu sürekli temiz ve nemli olmalı. bunu düzgün uyguladığımızdan beri kulak enfeksiyonu geçirmedi. oğlumun polen alerjisi olduğunu daha sonradan öğrendik. eve de bir hava temizleyici makinası aldım, ne kadar faydası oldu bilmiyorum ama en önemlisi burnunu temiz ve nemli tutmak.

Çok sağolun. Biz de her akşam her deliğe 5er cc serum sıkıyoruz. Hiç tıkalı uyutmuyoruz normalde. Zaten horlayan bir çocuk. Besin alerjimiz var bizim. Bir yerlerden kaçak mı oluyor bilmiyorum 2-3 hafta sonra deri testini tekrarlayacağız. 🥹🥹

N NilPerisi @denizana sizin çocuklarda da egzama vardı ne durumdasınız?
Yanak egzaması bisürü krem ilac derken hiç biri bir
İşe yaramadı, 10. Ayda kendiliğinden kayboldu ama ağız çevresinde sürekli kabarmalar egzamamsı bi sönüyor bi cıkıyor çözemedim yeniden doktora gitmedik alerjik bir seyler devam ediyor

succulentaski succulentaski N NilPerisi P planli kan sonuçları çıktı yumurta sarısı ve süte alerji pozitif imiş..
Ben de yaptırmıştım negatif çıkmıştı elimine etmek lazım tek tek denemek lazım demişti doktor ama bulamadım agız cevresinde oluyor son dönemde.

Kızlar konudan bağımsız bir şey soracağım. Benim bebenin iştahı çok kapandı bu sıralar ne pişirsem kafayı çeviriyor her seyden 2 kasık zar zor yiyor ve kesinlikle aç! Gelip gidip beni mutfaga götürüyor ama her şeyden yarım yamalak yiyor siz de durumlar nasıl ve favori yemekleriniz neler biraz fikir alayım sizden 😉

Yanak egzaması bisürü krem ilac derken hiç biri bir
İşe yaramadı, 10. Ayda kendiliğinden kayboldu ama ağız çevresinde sürekli kabarmalar egzamamsı bi sönüyor bi cıkıyor çözemedim yeniden doktora gitmedik alerjik bir seyler devam ediyor
asitli yiyecekler neden olabilir mi acaba? mandalina, kivi, portakal, limon, greyfurt vs. bunlardan yediği varsa yediği zamanlarda bir gözlemle istersen.

Ben de yaptırmıştım negatif çıkmıştı elimine etmek lazım tek tek denemek lazım demişti doktor ama bulamadım agız cevresinde oluyor son dönemde.

Kızlar konudan bağımsız bir şey soracağım. Benim bebenin iştahı çok kapandı bu sıralar ne pişirsem kafayı çeviriyor her seyden 2 kasık zar zor yiyor ve kesinlikle aç! Gelip gidip beni mutfaga götürüyor ama her şeyden yarım yamalak yiyor siz de durumlar nasıl ve favori yemekleriniz neler biraz fikir alayım sizden 😉
biz yemek konusunda oldukça seçiciyiz. kahvaltı: peynir, zeytin börek vs. gibi hamur işi şeylere bayılıyor. çorba: tarhana, yayla ve mercimek diğerlerini ağzına sürmüyor. tek protein kaynağımız köfte. sebzeyi çorbalara eser miktarda katarak yedirebiliyorum. meyve olarak sadece muz, o da bazen.

Harfi harfine ayni sey malesef mamma diye agliyo elimden tutup goturuyo mutfaga ama hic bisey yemiyor . sonra yine aglamaya basliyor aksama kadar mutfaga gidip geliyoruz ama yedigi iki lokma . zaten yaklasik iki aydir griple bogusuyorz ailecek . asla gecmiyo mahvetti hepimizi . tabi en agir atlatan kizim oluyo . ondan ablasina ,ordan bize derken kisir dongudeyiz .

Merhaba kızlar nasılsınız bebişler iyidir umarım, 1 haftalik bir gecikmem vardı evde test yaptım hemen pozitif çıktı sanırım hamileyim ve 1 haftadır midem bulanıyor cok erken bulanmaya başladı korkularım başladı hemen Defne daha emiyor yapabilirmiyim düşüncelere daldım hemen 😶

Merhaba kızlar nasılsınız bebişler iyidir umarım, 1 haftalik bir gecikmem vardı evde test yaptım hemen pozitif çıktı sanırım hamileyim ve 1 haftadır midem bulanıyor cok erken bulanmaya başladı korkularım başladı hemen Defne daha emiyor yapabilirmiyim düşüncelere daldım hemen 😶
Hayırlı olsun canım Allah tamamına erdirsin

Sağlıkla gelsin inşallah canım.
Valla herkesin ikinciler geliyor ne güzel.
Darısı başıma inşallah ❤️❤️
İstiyormusun canım inşallah ikinci bebegin olur Aliş abi olur.
Bende sprail vardı eylülde aldırdım çok ağrı yaptı kanama çoğaldı kasımda yeni evime taşındım bu arada oluvermiş 😅

İstiyormusun canım inşallah ikinci bebegin olur Aliş abi olur.
Bende sprail vardı eylülde aldırdım çok ağrı yaptı kanama çoğaldı kasımda yeni evime taşındım bu arada oluvermiş 😅

Yeni eve kısmetmiş 😀
Ben de yeni eve taşındım ama hiç arada oluvermedi 😂
İstiyorum canım ya. Ama cesaret gelmiyor bir türlü. İsteyerek yapamıyorum benim de yanlışlıkla olması lazım 😂

Yeni eve kısmetmiş 😀
Ben de yeni eve taşındım ama hiç arada oluvermedi 😂
İstiyorum canım ya. Ama cesaret gelmiyor bir türlü. İsteyerek yapamıyorum benim de yanlışlıkla olması lazım 😂
Evin hayırlı olsun cnm sana ailene cok iyi gelir insallah
Düşünüyorsan yap cnm zaten yorgunluğa alıştı bu vücud rahatlik görmeden bir tane daha aradan çıkart 😉

X