2021 Haziran ayı tüp bebek yaptıracaklar toplanalım 🤗

Kızlar selam , bende dün biontech ilk doz aşısı oldum çok kararsızdım ne yapmam gerektiği konusunda ama doktorum önerdi ve zaman kaybetmeden aşı olmam gerektiği konusunda beni uyardı . virüs bulaştığı zamanki risklerinin çok daha fazla olduğundan bahsetti böyle bir dönemde hamilelik yaşıyoruz bence herkesin aşı olması gerekli tedbirleri alması gerektiğini düşünüyorum.

Bende dün biontech ilk doz aşımı yapıldım kol ağrısı dışında bir yan etkisi olmadı şu ana kadar çok şükür.İnşallah bizi ve bebeklerimizi korur 🤲

Kızlar selam , bende dün biontech ilk doz aşısı oldum çok kararsızdım ne yapmam gerektiği konusunda ama doktorum önerdi ve zaman kaybetmeden aşı olmam gerektiği konusunda beni uyardı . virüs bulaştığı zamanki risklerinin çok daha fazla olduğundan bahsetti böyle bir dönemde hamilelik yaşıyoruz bence herkesin aşı olması gerekli tedbirleri alması gerektiğini düşünüyorum.
Ben de bugün gördüğüm haberlerden sonra olmaya karar verdim. Allah sonunu hayretsin. Büyük ihtimal sinovac seçicem

Arkadaşlar ben de 07 Haziran’da tüp bebek yaptırdım. Pgtli. Öncesinde iki tane düşüğüm var. Genetik sorun var bizde. Cerrahpaşa Getam’da bedava yaptırdık genetik testleri 2 ayda çıktı. Eşimin 1. Kromozomda inversiyon var. Düşükler onunla alakalı mı bilmiyoruz. 2. Tüp bebek demememiz bu geçen hafta pozitifi gördük şükür fakat önceki gebeliklerde de düşükler olduğu için endişe bitmiyor. Arkadaşlara fikir olur diye yazıyorum tekrarlayan düşük var ise mutlaka genetik test yaptırın para, zaman, emek kaybı bu süreçte çok yıpratıcı.
merhaba.inversiyon hangi kromozomda
kaç gebelik kaybınız oldu şuan sağlıklı ilerliyor mu

Merhaba. 1.kromozomda. 2 gebelik kaybım oldu. Şu an sağlıklı ilerliyor 2 hafta sonra üçlü test yapılacak.
Sağlıkla alın inşallah kucağınıza
Benimde 9.kromozomda var. Gen Dr bunun kesinlikle kayıplarımı sebebi olmadığını söylemişti. Pıhtılaşmam da var. Ancak 4 defa bebek kaybettim gelişimleri aynı haftada durdu. Son ikisini kan sulandırıcı kullanmama rağmen kaybettim. Hiç Bi çözüm de bulamıyorlar

Benimde 9.kromozomda var. Gen Dr bunun kesinlikle kayıplarımı sebebi olmadığını söylemişti. Pıhtılaşmam da var. Ancak 4 defa bebek kaybettim gelişimleri aynı haftada durdu. Son ikisini kan sulandırıcı kullanmama rağmen kaybettim. Hiç Bi çözüm de bulamıyorlar
9.kromozomda inversiyon sık rastlanan bit durum diye biliyorum. Bizim 1. Kromozom en büyük kromozom olduğu için daha çok risk barındırıyormuş. Ama dediğiniz gibi 2. Kaybımda bebekte turner sendromu çıkmıştı ve bana da bunun 1. Kromozomla alakalı olmadığı cinsiyet kromozomuyla ilgili bir sendrom olduğu söylenmişti. Bizim de kafamız karışmıştı. Ama ne olursa olsun genetik taramalı tüp bebek yaptırmak tek çözüm yolu gibi göründü bize. Sizin çok kaybınız varmış Allah kolaylık versin çok zor bir süreç çok yıpratıcı. Ben 7 yıl uğraştım inşallah bebeğimiz sağlıkla doğar.

9.kromozomda inversiyon sık rastlanan bit durum diye biliyorum. Bizim 1. Kromozom en büyük kromozom olduğu için daha çok risk barındırıyormuş. Ama dediğiniz gibi 2. Kaybımda bebekte turner sendromu çıkmıştı ve bana da bunun 1. Kromozomla alakalı olmadığı cinsiyet kromozomuyla ilgili bir sendrom olduğu söylenmişti. Bizim de kafamız karışmıştı. Ama ne olursa olsun genetik taramalı tüp bebek yaptırmak tek çözüm yolu gibi göründü bize. Sizin çok kaybınız varmış Allah kolaylık versin çok zor bir süreç çok yıpratıcı. Ben 7 yıl uğraştım inşallah bebeğimiz sağlıkla doğar.
Evet de bize de öyle demişti. Ancak şaştık kaldık yani ne yapsak olmuyor. Diyorum kromozom sıkıntısı olsa aynı haftada kalmaz biri 8 olur diğeri 10 olur diğeri 6 olur yani gelişmesi farklı haftalara kadar sürebilir diye düşünüyorum
Aynen canm zor Allah kimseye yaşatmasın. İnşallah Rabbim kolaylık verir de bizde sağlıklı Bi şekilde hayırlısıyla kucağımıza almak nasip olur.biz Bi tanesini genetiğe gönderdik problem çıkmamıştı anne baba genetiğe gitsin demişti e biz öncesinde zaten gittik testlerimizi yaptırmıştık.Allah yardımcımız olsun

Kızlar selam , 14+4 günlük bebişim hareketlerini hisseden var mı bu haftalarda daha erken mi henüz hissetmedim merak içerisindeyim sağlıklı mı gelişimi iyi mi diye randevuma da daha 4 gün var :dua:

merhaba.Ben de mozaik turner sendromu taşıyıcısıyım.%4 oranında ve 2 kaybım var ikiside 9 haftalıktı.Dr pgt ile tüp bebek önerdi ve başladık.Yumurta toplama işemi yapıyoruzz.Fakat taşıyıcılığa bağlı yumurta rezervim az.Bu süreç çok zor ama en garanti yol bunun olduğunu düsünüyorum.

merhaba.Ben de mozaik turner sendromu taşıyıcısıyım.%4 oranında ve 2 kaybım var ikiside 9 haftalıktı.Dr pgt ile tüp bebek önerdi ve başladık.Yumurta toplama işemi yapıyoruzz.Fakat taşıyıcılığa bağlı yumurta rezervim az.Bu süreç çok zor ama en garanti yol bunun olduğunu düsünüyorum.
Böyle bir taşıyıcılık mı var bu sonucu hangi test ile elde ettiniz?

turner sendromu nedir geçmiş olsun
hangi merkezde başlicaksın

Kızlar selamlar, geçenlerde aşı ile ilgili endişelerimizi konuşmuştuk. Ben sonunda oldum yaklaşık 15-20 doktora danıştım bir çoğu şirketimizde birlikte çalıştığımız doktorlar ve olma diyen çıkmadı. korkunun bir faydası yok. Yakalanma ihtimali daha kötü. hiç evden çıkmayacaksanız kimseyi de kabul etmeyecekseniz olmayın tabii ama bu da çok çok zor bir ihtimal. Biontech için WHO hamilelere onay vermiş olsa da canlı aşı olduğu için onu tercih etmedim. Sinovac oldum hiç bir etki hissetmedim. En kötü karar kararsızlıktan iyidir. stres bu dönemde daha çok etkiliyor maalesef korkudan karnıma ağrılar giriyordu valla. Allah sonumuzu hayır etsin

Kızlar selamlar, geçenlerde aşı ile ilgili endişelerimizi konuşmuştuk. Ben sonunda oldum yaklaşık 15-20 doktora danıştım bir çoğu şirketimizde birlikte çalıştığımız doktorlar ve olma diyen çıkmadı. korkunun bir faydası yok. Yakalanma ihtimali daha kötü. hiç evden çıkmayacaksanız kimseyi de kabul etmeyecekseniz olmayın tabii ama bu da çok çok zor bir ihtimal. Biontech için WHO hamilelere onay vermiş olsa da canlı aşı olduğu için onu tercih etmedim. Sinovac oldum hiç bir etki hissetmedim. En kötü karar kararsızlıktan iyidir. stres bu dönemde daha çok etkiliyor maalesef korkudan karnıma ağrılar giriyordu valla. Allah sonumuzu hayır etsin
bende oldum özellikle doktorum biontech olmamı istedi , hiç bir sorunla karşılaşmadım çok şükür ve delta varyantına karşı koruyuculuğu sebebiyle bu aşıyı olmam gerektiğini belirttiler . Covide yakalanıp ağır atlatma riski çok fazlaymış

bende oldum özellikle doktorum biontech olmamı istedi , hiç bir sorunla karşılaşmadım çok şükür ve delta varyantına karşı koruyuculuğu sebebiyle bu aşıyı olmam gerektiğini belirttiler . Covide yakalanıp ağır atlatma riski çok fazlaymış

Evet aşı olurken hastanedeki doktor da biontech olmam konusunda bilgi verdi bana. hatta ailemde yakınımda olan hamilelere de gönül rahatlığıyla biontech yaptırdık dedi. ama ben yine de cesaret edemedim ona

Canım benim 5 başarısız tüp bebek denemem var .İlk 4’ü negatifti , sonuncusu pozitifti ama kalp atışını göremedik .Ben İzmir’deyim forumda araştırırken izmir’de tedavi olduğunuzu gördüm,pgt’li tedaviyi hangi doktor ve klinikte oluyorsunuz.Ben araştırıyorum ama rastlayamadım forumda izmirde pgtli tedavi gören 🤷🏻‍♀️

Merhabalar benimde ilk denemem ve bugün ilk iğnemi oldum arkadaşlar hakkımızda hayırlısı olsun acıbadem atakent turgut aydın hocayla başladık ☺️
Merhaba umarim pozitifi gormussunuzdue. Bende turgut beye gitmeyi düşünüyorum ama siz memnun kaldiniz mi size rapor cikardilar mi. Ücret ne kadardi bu arada

X