2021 Haziran ayı tüp bebek yaptıracaklar toplanalım 🤗

Canım benim 5 başarısız tüp bebek denemem var .İlk 4’ü negatifti , sonuncusu pozitifti ama kalp atışını göremedik .Ben İzmir’deyim forumda araştırırken izmir’de tedavi olduğunuzu gördüm,pgt’li tedaviyi hangi doktor ve klinikte oluyorsunuz.Ben araştırıyorum ama rastlayamadım forumda izmirde pgtli tedavi gören 🤷🏻‍♀️
Allah kolaylık versin benim de yaş 34 oldu 2 tüp bebek 2 aşılamadan sadece biri tuttu diye sevindik o da boş gebelik çıktı.Artık tedaviyi bıraktım manevi olarak devam edecek gücü bulamıyorum kendimde.

Allah kolaylık versin benim de yaş 34 oldu 2 tüp bebek 2 aşılamadan sadece biri tuttu diye sevindik o da boş gebelik çıktı.Artık tedaviyi bıraktım manevi olarak devam edecek gücü bulamıyorum kendimde.
Canım yaşın genç.Vazgeçme 2 denemede.Ben 40 oldum ve asıl bu yaşlarda artık umudu kesmeye başlıyorsun.Biraz dinlen , vitaminlerini al, kendini hazırla, güzel bir doktor bul ve başla ❤️💜Ben artık umudu kestim ama sen kesin devam et çünkü yaşın çok genç.

Canım yaşın genç.Vazgeçme 2 denemede.Ben 40 oldum ve asıl bu yaşlarda artık umudu kesmeye başlıyorsun.Biraz dinlen , vitaminlerini al, kendini hazırla, güzel bir doktor bul ve başla ❤️💜Ben artık umudu kestim ama sen kesin devam et çünkü yaşın çok genç.
teşekkür ederim kendim umut etmeyi bıraktığım için sizi anlıyorum gerçekten yıpratıcı bir süreç her iki durumu da kabullendim artık olsa da olmasa da hakkımızds hayırlısını dilemek lazım,dünyanın gidişatını, insanların birbirine karşı bu kadar kin ve nefret dolu hale geldiğini gördükçe olmaması daha hayırlısı belki de..Allah yardımcımız olsun🙏

Sağlıkla alın inşallah kucağınıza
Benimde 9.kromozomda var. Gen Dr bunun kesinlikle kayıplarımı sebebi olmadığını söylemişti. Pıhtılaşmam da var. Ancak 4 defa bebek kaybettim gelişimleri aynı haftada durdu. Son ikisini kan sulandırıcı kullanmama rağmen kaybettim. Hiç Bi çözüm de bulamıyorlar
Merhaba, 3 gebelik kaybı yaşadım aynı haftalarda. 2 düşüğüm sonrasında genetik test yaptırdım bende pıhtılaşma, eşimde ise 16. kromozom inv. tespit edildi. Üçüncü düşüğü kan sulandırıcı kullanmama rağmen tekrar yaşadım. sonrasında iyi bir doktora gittim rahim filmi çekildim rahimde perde olduğu anlaşıldı ve kürtaj kaynaklı yapışıklıklar var dedi doktor. Şuanda da tüp bebek mi doğal yolla gebelik mi karar veremiyorum. Düşüğün büyük olasılıkla rahim kaynaklı olduğunu belirtti doktor

Merhaba, 3 gebelik kaybı yaşadım aynı haftalarda. 2 düşüğüm sonrasında genetik test yaptırdım bende pıhtılaşma, eşimde ise 16. kromozom inv. tespit edildi. Üçüncü düşüğü kan sulandırıcı kullanmama rağmen tekrar yaşadım. sonrasında iyi bir doktora gittim rahim filmi çekildim rahimde perde olduğu anlaşıldı ve kürtaj kaynaklı yapışıklıklar var dedi doktor. Şuanda da tüp bebek mi doğal yolla gebelik mi karar veremiyorum. Düşüğün büyük olasılıkla rahim kaynaklı olduğunu belirtti doktor
Bende çektirdim sıkıntı yok
Tüp aşamasındayız
Bilmiyorum çözüm olur mu

Kayıplarınız için çok geçmiş olsun
Sizinki kaçıncı haftalarda oldu
Kanamalı kendiliğinden düşük mü yoksa kalp durması mı
Benimki 6.haftalarda gelişimi durdu hep son ikisinde iğne ilaç hepsini kullandk
9 haftaya geliyoruz bebek 6 haftalık kalıyo

Bende çektirdim sıkıntı yok
Tüp aşamasındayız
Bilmiyorum çözüm olur mu
PEki gittiğiğin doktorlar genetik prob. için illaki tüp bebek mi önerdiler, yani genetik sonucunuz mu düşük yaptırıyor? Bize bebek engelli bile olabilir falan dedi genetik doktoru. Fakat kadın doğumcu öyle çok risk görmüyor gibi, kafamız çok karışık

Kayıplarınız için çok geçmiş olsun
Sizinki kaçıncı haftalarda oldu
Kanamalı kendiliğinden düşük mü yoksa kalp durması mı
Benimki 6.haftalarda gelişimi durdu hep son ikisinde iğne ilaç hepsini kullandk
9 haftaya geliyoruz bebek 6 haftalık kalıyo
Size de geçmiş olsun. ilki kanamalı 7. hafta 2.si kalbi yavaş attı 6. hafta 3.sü 8.hafta kalp atışını duymuştuk yani biri kanamalı diğer ikisi kalp durması

PEki gittiğiğin doktorlar genetik prob. için illaki tüp bebek mi önerdiler, yani genetik sonucunuz mu düşük yaptırıyor? Bize bebek engelli bile olabilir falan dedi genetik doktoru. Fakat kadın doğumcu öyle çok risk görmüyor gibi, kafamız çok karışık
Biz 3.yü genetiğe gönderdik sorun çıkmamıştı
İnversiyon u pek dikkate almadılar en başka gen Dr sakın canını sıkma gebeliğin kayıpları bu değil demişti
Sonra kaç Dr gittik
Biri pgt li tüp yapcaz bundan olabilir dedi
Opu da yumurtalar boş çıkınca devam etmedik
Şimdi de Aret kamer deyiz
Amh sorunu da çıktı bende adetlerim düzensizleşti yumurtam Bir iki çıkıyo
Bu yüzden
Gebeliğin zamansız oluşuyor zamansız yumurtladğn için dedi
Rahim kendini hazırlarken bebeği geliştirmiyor tüp yapcaz olcak dedi ama bilmiyorum
Genetik tarama falan bunla ilgili değil dedi
Size de geçmiş olsun. ilki kanamalı 7. hafta 2.si kalbi yavaş attı 6. hafta 3.sü 8.hafta kalp atışını duymuştuk yani biri kanamalı diğer ikisi kalp durması
Anladm canm
Peki büyüklükleri haftasıyla uyumlu muydu
Yani 8 haftalık olan mesela

Biz 3.yü genetiğe gönderdik sorun çıkmamıştı
İnversiyon u pek dikkate almadılar en başka gen Dr sakın canını sıkma gebeliğin kayıpları bu değil demişti
Sonra kaç Dr gittik
Biri pgt li tüp yapcaz bundan olabilir dedi
Opu da yumurtalar boş çıkınca devam etmedik
Şimdi de Aret kamer deyiz
Amh sorunu da çıktı bende adetlerim düzensizleşti yumurtam Bir iki çıkıyo
Bu yüzden
Gebeliğin zamansız oluşuyor zamansız yumurtladğn için dedi
Rahim kendini hazırlarken bebeği geliştirmiyor tüp yapcaz olcak dedi ama bilmiyorum
Genetik tarama falan bunla ilgili değil dedi

Anladm canm
Peki büyüklükleri haftasıyla uyumlu muydu
Yani 8 haftalık olan mesela
Evet haftasiyla uyumluydu

Sağlıkla alın inşallah kucağınıza
Benimde 9.kromozomda var. Gen Dr bunun kesinlikle kayıplarımı sebebi olmadığını söylemişti. Pıhtılaşmam da var. Ancak 4 defa bebek kaybettim gelişimleri aynı haftada durdu. Son ikisini kan sulandırıcı kullanmama rağmen kaybettim. Hiç Bi çözüm de bulamıyorlar
Rahim filmi çekildiniz mi belki rahimle ilgili sorun vardır

çektirdim temizdi
Ben de rahim perdesi ve önceki kürtajlardan yapışıklıklar vardı. Bu ay histeroskopi oldum. 2 ay sonra doğal yolla denemeyi düşünüyoruz. Bir yandan da eşimde çıkan 16. kromozom tekrar düşüğe sebep olur mu tüp bebek mi düşünmeliyiz direk bilemiyorum. Doktor da net birşey söylemiyor, ama perdeyi kesin düşük sebebi görüyor.

Ben de rahim perdesi ve önceki kürtajlardan yapışıklıklar vardı. Bu ay histeroskopi oldum. 2 ay sonra doğal yolla denemeyi düşünüyoruz. Bir yandan da eşimde çıkan 16. kromozom tekrar düşüğe sebep olur mu tüp bebek mi düşünmeliyiz direk bilemiyorum. Doktor da net birşey söylemiyor, ama perdeyi kesin düşük sebebi görüyor.
bak perde varmış sende bu da düşük sebebi
amh n kaçtı
iyiyse bi kere daha normal dene bence

Kızlar bende rahim filmi çektirdim adet 3 gün gecikti ama doktor sökücü vermeyecek 1 hafta bekle adet olmazsan tekrar test verceeksin dedi ama 3 gündür adet olacakmış gibi aşırı bir bel ağrısı var ama adet yok ortada sizce hamile olabilir miyim birde ara ara sol kasigimagriyor

Kızlar bende rahim filmi çektirdim adet 3 gün gecikti ama doktor sökücü vermeyecek 1 hafta bekle adet olmazsan tekrar test verceeksin dedi ama 3 gündür adet olacakmış gibi aşırı bir bel ağrısı var ama adet yok ortada sizce hamile olabilir miyim birde ara ara sol kasigimagriyor
test yapmadan sakın adet söktürücü içme
bir test yap varsa zaten çıkar :KK15:

X