2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Selam kizlar, hepinize hayirli ramazanlar.

Bezi birakan oldu mu aranizda?
Merhaba ben yaza düşünüyorum çünkü hala hazır değil oğlum sinyalleri yavaştan vermeye başladı ama…Şu an çalıştığım için yaza tatilde halledeceğim.Bu arada hala emiyoruz inşallah bu ay bırakacağım emzirmeyi ama ikimiz de halen hazır değiliz 😂

Benim oğlumda sinyalleri veriyor " anne kaka yapayım mı " gbi. Yapma desem napicak acaba 🤣 havaların ısınmasını bekliyorum acelem yok. Kizİm 32 aylıkken öğrenmişti 3 günde çözmüştük. O yüzden hiç acele etmedim.

Benim oğlumda sinyalleri veriyor " anne kaka yapayım mı " gbi. Yapma desem napicak acaba 🤣 havaların ısınmasını bekliyorum acelem yok. Kizİm 32 aylıkken öğrenmişti 3 günde çözmüştük. O yüzden hiç acele etmedim.
Ne kadar güzel .. benim oğlan hala kakayı kaçıp kendi odasında yapıyor ve geri dönüp hiç bir şey olmamış gibi oyun oynamaya devam ediyor :) Bilmiyorki kokusu ondan önce odaya geliyor 😂

Benim oğlum da kakasını söylüyor ve başka yerde yapıyor ama sonra alt değiştirmek tam bir ölüm.Asla değiştirtmek istemiyor çok zor ikna ediyoruz.Genel olarak bezini değiştirmeye çok inat ediyor böyle olan var mı???? Normal mi

Benim oğlum da kakasını söylüyor ve başka yerde yapıyor ama sonra alt değiştirmek tam bir ölüm.Asla değiştirtmek istemiyor çok zor ikna ediyoruz.Genel olarak bezini değiştirmeye çok inat ediyor böyle olan var mı???? Normal mi
Var 🤦🏻‍♀️ Bizimki degistirelim istiyor ama sonra altini acinca kacmaya calisiyor.

alt degistirirken esimle karsilikli oturuyoruz ben oglumun kollarindan tutarken bir yandan da sirtindan tutuyorum. Esim de kendi iki bacagiyla oglumun bacaklarini tutarken bir yandan da kakasini temizlemeye calisiyor 🤣 Tek kelimeyle rezillik. Her zaman boyle degil ama cok sık yasiyoruz bu durumu. Yani sanirim normal bir sey.

Bir de bantlari arkaya gelecek sekilde bezini ters bagliyoruz biz. Cunku kendisi yuz ustu yatmayi tercih ediyor bezi degistirilirken. Oyuzden kakayi temizlemek biraz daha kolay oluyor. Bazen onune oyuncak veriyorum oyalaniyor degistirirken. Belki denemek istersiniz.😁

Merhaba ben yaza düşünüyorum çünkü hala hazır değil oğlum sinyalleri yavaştan vermeye başladı ama…Şu an çalıştığım için yaza tatilde halledeceğim.Bu arada hala emiyoruz inşallah bu ay bırakacağım emzirmeyi ama ikimiz de halen hazır değiliz 😂
Masallah ne guzel baya uzun sure emmis 😁 Benimki 4 aylikken birakti. Ne yaptiysam emmeye geri donduremedim.
Benim oglum da gecen yil Eylul ayinda tuvaletini soyledi, ikinciye soylediginde hemen klozete oturttum oraya yapti ama sanirim hata yaptim. Tam hazir olmadigi icin korktu galiba cunku kac ay gecti bir daha soylemedi 🤷🏻‍♀️

Dinleyecegi tutup, tutarmis bir de 🤣
Haklisiniz acele etmeden tam hazir olana kadar beklemek en dogrusu. Benim oglum soyledi hemen klozete oturttum ve o son oldu. Cunku cok erkendi ve tam hazir degildi.. Daha 2 yasinda bile degildi. Simdi yaptiktan sonra soyluyor.😅
Kiz yegenim var, annesi hic acele etmedi. O da asagi yukari sizin kiziniz kadardi biraktiginda ve 2 gunde hemen ogrendi.

Var 🤦🏻‍♀️ Bizimki degistirelim istiyor ama sonra altini acinca kacmaya calisiyor.

alt degistirirken esimle karsilikli oturuyoruz ben oglumun kollarindan tutarken bir yandan da sirtindan tutuyorum. Esim de kendi iki bacagiyla oglumun bacaklarini tutarken bir yandan da kakasini temizlemeye calisiyor 🤣 Tek kelimeyle rezillik. Her zaman boyle degil ama cok sık yasiyoruz bu durumu. Yani sanirim normal bir sey.

Bir de bantlari arkaya gelecek sekilde bezini ters bagliyoruz biz. Cunku kendisi yuz ustu yatmayi tercih ediyor bezi degistirilirken. Oyuzden kakayi temizlemek biraz daha kolay oluyor. Bazen onune oyuncak veriyorum oyalaniyor degistirirken. Belki denemek istersiniz.😁
En az bizimki kadar fenaymış 😅 yalnız olmadığımızı bilmek iyi geldi..yüzüstü yatmak da denebilir 🤣 teşekkürler. Bu yaz inşallah kurtuluruz bezden.Kasımda anaokuluna başlayacak bezli almıyorlar

Bu yaşların ortak özelliği o aslında..bizde de durum aynı...hadi bezini değiştirelim diyorum daha bitmedi diyor hep..yalan aslinda

Abowww siz bildiğin savaş halinde siniz 🤣🤣
Dinleyecegi tutup, tutarmis bir de 🤣
Haklisiniz acele etmeden tam hazir olana kadar beklemek en dogrusu. Benim oglum soyledi hemen klozete oturttum ve o son oldu. Cunku cok erkendi ve tam hazir degildi.. Daha 2 yasinda bile degildi. Simdi yaptiktan sonra soyluyor.😅
Kiz yegenim var, annesi hic acele etmedi. O da asagi yukari sizin kiziniz kadardi biraktiginda ve 2 gunde hemen ogrendi.
Aynen acele etmemek gerek. Ne onlar yipransin nede biz

Bu yaşların ortak özelliği o aslında..bizde de durum aynı...hadi bezini değiştirelim diyorum daha bitmedi diyor hep..yalan aslinda

Abowww siz bildiğin savaş halinde siniz 🤣🤣

Aynen acele etmemek gerek. Ne onlar yipransin nede biz
Ne zaman geçiyor peki

Amin canım inşallah alırım alırız 🤲🏻 bir ömür mutlu sağlıklı hayırlı evlat olsunlar inşallah 🩵🩷 yürütece koymaya başladım biraz daha rahat ettim sıra emekleme de 🥰

Bu hafta benim büyük de sık uyanıyor.iki oda arasında gelgit yapmaktan feleğim şaştı 😅 başına kuran koydum okuyup yatıyorum ama uyanıyor.çizgi film izlettirdiğim için oluyor sanırım ama nasıl bırakıcaz bilmiyorum

Oy maşallah inşallah hep böyle anlaşırlar 🥰🧿🩷 ben de doğumdan sonra 1 2 ay çaresizlikten hiçbir şeye yetişememekten ağladım.tek başına ekstra zor ama çok şükür geçti 🤲🏻 benimki 5 buçuk aylık oldu bile daha iyiyiz çok şükür 🤲🏻 artık ikisiyle parka gitmeye bile başladık 🥰
🤲❤ inşallah o dönemleri ben de en az hasarla atlatırım 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim zaten istediğimiz birşeydi ama insanın içinde hep soru işaretleri oluyor 🤗

Yaza düşünüyorum ben de acele etmek istemiyorum uğraşmaktansa kolaylıkla olsun tamamen hazır olunca o da ben de ve havalar da ısınınca daha iyi olur diyor herkes

🤲❤ inşallah o dönemleri ben de en az hasarla atlatırım 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim zaten istediğimiz birşeydi ama insanın içinde hep soru işaretleri oluyor 🤗

Yaza düşünüyorum ben de acele etmek istemiyorum uğraşmaktansa kolaylıkla olsun tamamen hazır olunca o da ben de ve havalar da ısınınca daha iyi olur diyor herkes
Oyyy minicik bir bebiş mi geliyor 🥹❤️ çok çok sevindim canım Allah sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin 😍❤️ o soru işaretleri doğuma kadar sürer ama kucağına alınca hepsi yoluna girer merak etme.biz kadınlar çok güçlüyüz her şeyi hallederiz 🥰 yaş aralığı da iyi senin adına çok sevindim

Yapacağını söylediğinde neden tuvalete götürmüyorsun canım.hazır olduğunu nerden anlarız başka. Benimki henüz söylemiyor ondan merak ettim

Biz bıraktık 1,5 yaşından beri kakasını söylüyordu çişini bezine yapıyordu geçen ben okula gidicem diye tutturdu bende öylesine bezin olduğu için şuan gidemezsin tuvalete yapmaya başladığında gidebilirsin dedim taktirmadi bezi sadece ilk gün 2 kez kaçırdı bı daha hiç kaçırmadı 1 ay filan oluyor işte aslında bende yaza düşünüyordum ama böyle gelisti

Ne zaman geçiyor peki

Ne zaman geçiyor peki
Umitliyim yakında geçer diye
Yapacağını söylediğinde neden tuvalete götürmüyorsun canım.hazır olduğunu nerden anlarız başka. Benimki henüz söylemiyor ondan merak ettim
Havaların ısınmasını bekliyorum. O ne kadar hazır olsa da illa ki kaçıracak cnm. Islak durmasın ,havalar sıcak olsun, isim daha kolay olur üşür mu diye dert etmeyeyim istiyorum o yuzden

X