2021 Nisan Anneleri

Benim kiziminda hastaliklar sonrasi bitmeyen ishal ve pisik sorunu devam ediyor ara ara ve ilk dogum kilosu az olmasina ragmen arayi kapasada suan onu eritiyor.Elime alinca baya kemiklrri gelmeye basladi boy attikca dahad belirginlesio hastaneden biktim ara verdim simdi kontrole goturcem ins.Belki bisiler der her cocuk cok farkli cidden ins saglikli olsunalrda napalim.
Saglik olsun 🌻

Cennet anaların ayağı altında diye boşuna demiyorlar çok ilgili sevgi dolu bir annesin inşallah bu emeklerinin karşılığını alacaksın canım.her bebek bir değil biliyoruz ama yinede insan benimki de yesin uyusun oynasın huzurlu olsun istiyor çevreden gelen sesleri ne kadar duymak istemesemde karışan çok oluyor bu da etkiliyor kendim için öyle en azından.sağlıklı merhametli dürüst insan olsunlar inşallah.parkta arkadaş ortamında bi dene istersen arkasından gezip yedirmekde hiç istemiyorum ama bazen hayal ettiğimiz gibi gitmiyor hiç bişey ben bide öyle yapacağım
Bir cocugu bir koy buyutur demisler ne dogruymus kendimce gordum. Anne baba bakim veren disinda baskalarini da gorup izleyince bebekler cok faydasi oluyor. Insallah faydasini gorursunuz.

Merhabalar, biz Ankara'da dr gormeye gittik. Olcumleri yapti. Kafasina boyuna kilosuna bakti. Kafasi boyu iyi de kilo 7100,13 aylik iste. Kilosu daha iyi olabilirdi dedi. O kadar cok sey yapiyorum ki yemesi icin, birden gozlerim doldu aglamaya basladim. Dr moral vermek icin normal olur dedi 😳 O kadar yorucu ki o dengeyi tutturmak. Israrci olmayip cocugu biktirmadan guzel ve cesitli seyler hazirlamak, sonucunda da bogazindan ne gecerse gecsin kardir kafasina girmek. Tek mesaim yemek hazirlamak. O uyudugunda da uzun vadede hazirlanacak seyleri hazir hale getirmek...
Doktorun tavsiyesi meme verme oldu. Gece asla meme verme, yemek az yerse veya yemezse yine verme!! Cabaliyorum...

Doktordan sonra esimin memleketinde bir koye gittik. Balkanlarda cok guzel bir koy. Orada yemeye basladi. Sanki mucize oldu. Cocuk birden toparlanmaya basladi. Her sey dogal, biraz kalabalik da gordu tabi. Yolda arabasinda gezinirken manavda kirazi isaret ediyor veriyorum arka arkasina yiyordu. Simdi evimize geldik oradan ayrildk tekrar ayni duzen yemekler hep yerde 🤦🏻‍♀️ Iklimin yemeklerin etkisi mi oldu anlamadim ama islerden vakit ayirip gun sayiyorum tekrar gitmeye. Orada da yemeklerini ben hazirladim ben yedirdim, nasil oldu anlamadim. Geceleri de uyandi emzirdim ustelik baska turlu sakinlestiremiyorum zaten.
Orada ilk defa muzige eliyle ritim tutar gibi tepki vermeye basladi. Yemek yiyip de guclenince ozguveni de yerine geldi. 1 haftada gozle gorulur bicimde nasil da degisti minigim.

Istah, yemek, beslenme konularini tekrar tekrar acip caninizi sikmak istemem ama kafayi takmis haldeyim, benim gundemim de bu.

Seni o kadar iyi anlıyorumki kızımda aynı ben sürekli mutfakta bişeyler hazırlıyorum ama yok yememek için sürekli ağlıyor aslında aç biliyorum. Kendim yediriyorum istemiyor, önüne koyuyorum yere atıyor en son aç kalmasın diye mecbur kaşık mamalarından veriyorum. Doktorda bana yemekten 2 saat önce emzir sonra emzirme acıksın dedi onuda yaptım ama asla yemiyor çok üzülüyorum. Temmuzda bizde bulgaristana gidicez eşimin köyüne orda belki temiz havada biraz iştahlanır diye umut ediyorum. Evde sadece meme ve suyla besleniyor. Kendimi çok yetersiz hissediyorum acaba ben mi bakamıyorum diye. Çalışmıyorum tüm gün kızıma yemek hazırlamakla geçiyor resmen 😔

Kızlar bide kızımı her gün yıkıyorum havalar sıcak diye sadece zıbınla duruyor zaten evde ama isilik oldu 2 gündür. Omuzlarında kollarında minik kabarcıklar oluştu. Öneriniz var mı geçen yaz hiç olmamıştı o zamanda her gün yıkadım şimdi neden oldu anlamadım herşeyinide çift durlama yaptırıp ütülüyorum kıyafetlerden değildir diye düşünüyorum.

Kızlar bide kızımı her gün yıkıyorum havalar sıcak diye sadece zıbınla duruyor zaten evde ama isilik oldu 2 gündür. Omuzlarında kollarında minik kabarcıklar oluştu. Öneriniz var mı geçen yaz hiç olmamıştı o zamanda her gün yıkadım şimdi neden oldu anlamadım herşeyinide çift durlama yaptırıp ütülüyorum kıyafetlerden değildir diye düşünüyorum.
Bende bugun kizimda farkettim.nokta nokta kirmizi var ensesinde saclaroda oyle uzun fln deil daha az yani kivircik ama asiri deil.Bus ene yaz bi anda geldi ve derece anormal artti.Sabah su gibi kalkti ki ustude acik uyudu gece.
Bem oglmda yapardim oyle suan sadece hipoalerjen deterjan kullaniorm oyle esktra utuleme vs de yapmiorm.İsilik zaten bunlarla ilintili deil direk sicakla ve terle baglantili.
Ben ufakken vucudumda mikrop yok die hastanelik olmusm doktor anneme demiski birak az mikrop gorsun😂😂🤣Bu sene bence olacak isilik pisik vs cunku resmen sicak ufluo heryer.

Kızlar ben anne ve bebek buluşması yapalım çocuklarımız sosyallessin diyorum herhangi bir park olur görüşelim yüzyüze tanışalım çocuklar kaynassin

5 damla.beeo nun aliorm ben itu onayli diye gecen instagramda guncel annede paylasmiss 1 yas ustu 5 damla die.
Ya direk agzinin icine atip su veriorm ustune yada karistiriorm bisilere.Hersyede cozuluo
Suda çözüneni filan var hangisini kullanıyorsun bende alayım?

Bize kızımın doktoru propolis önermemişti östrojen var erken ergenlik yapıyor diye. Gerçi ben propolisi kışa girerken konuşmuştum kış geliyor bağışıklığını nasıl kuvvetlendirebiliriz diye sormuştum.

Bize kızımın doktoru propolis önermemişti östrojen var erken ergenlik yapıyor diye. Gerçi ben propolisi kışa girerken konuşmuştum kış geliyor bağışıklığını nasıl kuvvetlendirebiliriz diye sormuştum.
Bizim doktorumuz karsi degil intagramda guncel anne re gecen yazmis ondanda okudum.bem oglumada kullandim 8.5 yasinda suan ergenlikle ilgili bi sorun olsa erken ergenlik doneminde tam ama tabi bilimsel kismini bilmiorm.Sadece cok iyi geldi bize bagisiklik yonunden onu biliorm

Selam kızlar valla iki çocuklu hayat kosturmasindan giremedim çok uzun süre.nasilsiniz herşey yolundadir inşallah.dogurduk büyüttük resmen bebeleri🤭

Bizim doktorumuz karsi degil intagramda guncel anne re gecen yazmis ondanda okudum.bem oglumada kullandim 8.5 yasinda suan ergenlikle ilgili bi sorun olsa erken ergenlik doneminde tam ama tabi bilimsel kismini bilmiorm.Sadece cok iyi geldi bize bagisiklik yonunden onu biliorm
İyi gelmiştir mutlaka. Benim bebeğim bu kışı rahat geçirdi hasta olmadı ben tedbir amaçlı sormuştum ona da sadece uykusuna beslenmesine dikkat et okul kreş çağı çocuklarla biraraya getirme dedi belki çok sık hasta olsa fayda zarar olarak düşünür müydük bilemedim.

İyi gelmiştir mutlaka. Benim bebeğim bu kışı rahat geçirdi hasta olmadı ben tedbir amaçlı sormuştum ona da sadece uykusuna beslenmesine dikkat et okul kreş çağı çocuklarla biraraya getirme dedi belki çok sık hasta olsa fayda zarar olarak düşünür müydük bilemedim.
Evet okula gidince basliyor zaten bu is.Evdeyken etrafta cocuk vs yoksa daha sakin oluyor ama okula giden varsa is bozuluyor.Ya da kendi krese baslayinca.Elbet bi sekilde dahil olunuyor.blBeslenmesine dikkat et demek dogruda yemegen cocuga ne yapsak bos anne sutu bir faktor tabi.Oglum uyumazdida benim mesela.Valla her cocukta bir degil kizim daha ilimli uykuya.

Evet okula gidince basliyor zaten bu is.Evdeyken etrafta cocuk vs yoksa daha sakin oluyor ama okula giden varsa is bozuluyor.Ya da kendi krese baslayinca.Elbet bi sekilde dahil olunuyor.blBeslenmesine dikkat et demek dogruda yemegen cocuga ne yapsak bos anne sutu bir faktor tabi.Oglum uyumazdida benim mesela.Valla her cocukta bir degil kizim daha ilimli uykuya.
Yememe sorunu iki haftadır benim bebeğimde de var. Çözümü şöyle buldum çok sık yemek teklif etmiyorum acıktığından emin olana kadar vermiyorum o zaman mecbur yemek Zorunda kalıyor. Hem sıcaklar hem diş derken oldu sanırım bu durum. Suyu önceden az içiyordu şimdi eskiye nazaran daha çok içmeye başladı.

Yememe sorunu iki haftadır benim bebeğimde de var. Çözümü şöyle buldum çok sık yemek teklif etmiyorum acıktığından emin olana kadar vermiyorum o zaman mecbur yemek Zorunda kalıyor. Hem sıcaklar hem diş derken oldu sanırım bu durum. Suyu önceden az içiyordu şimdi eskiye nazaran daha çok içmeye başladı.
Muhtemelen bizimde oyle.Azilar cikiyor su icmekten bi hal oldu cocuk.Sicakta bir anda bastirdi birde annem biraz sık besliyor sanirim acikinca yiyor bencede.ama ben arada emziriormda pek anlayamadim suresini

X