2021 Nisan Anneleri

Peditus duydum cocuklara da veriyorlar.Ama ben bizim yas araligi icin iburamin zero aliyorum parasetamol ayni zamanda burun akintisi bogaz agrisi vs icin etkili ayni parol gibi.
Doktor yazdi tabi bana.Bende grintuss ile birlikte bu tarz durumlarda kullaniyorum.Buyuk oglumada iburamin cold kullaniyorum.
Cold mixte serumpa burnunu temizleidkten sonra yastigina damlatiyorum.
Evet ben de iburamin zero aldım doktor tavsiyesiyle. Ama zaditen iyi gelince onu vermedim

Peditus duydum cocuklara da veriyorlar.Ama ben bizim yas araligi icin iburamin zero aliyorum parasetamol ayni zamanda burun akintisi bogaz agrisi vs icin etkili ayni parol gibi.
Doktor yazdi tabi bana.Bende grintuss ile birlikte bu tarz durumlarda kullaniyorum.Buyuk oglumada iburamin cold kullaniyorum.
Cold mixte serumpa burnunu temizleidkten sonra yastigina damlatiyorum.
Ben de calpol haricinde yine calpolun calprofeni var ibuprofenli ondan verdim bu gune kadar ihtiyac olunca. Bize de saglik merkezinden calpolle donusumlu kullanabilirsiniz ates inatci cikarsa demislerdi. Pazartesi genel kontrol icin cocuk doktorundan randevu almistik mesaj atmislar, covid19 vakalarinda artis goruluyor tedbirleri tekrar arttirdik diye. Terapi merkezinde de ozellikle cocuklarda gorulen vakalarda artis var diye uyariyorlardi. Hic hastalanmasa cocuklar 😞

Kizim bir anda kusmaya basladi.Kan temiz enf yok.Pirt yapio kokulu acile gittik gece sabah 4 tu ciktim ordan serum verdiler.İshale cevirmedi probiyotik veriyorum.Mottilum verdiler onu alana kdr metpamit basladim aksam gelecek ilac cunku.Hafif atesi varla yok arasi.Valla yarinda is var oylr yorgunumki hic uyuyamadim.Yarin napicam bilmiorm.

Kizim bir anda kusmaya basladi.Kan temiz enf yok.Pirt yapio kokulu acile gittik gece sabah 4 tu ciktim ordan serum verdiler.İshale cevirmedi probiyotik veriyorum.Mottilum verdiler onu alana kdr metpamit basladim aksam gelecek ilac cunku.Hafif atesi varla yok arasi.Valla yarinda is var oylr yorgunumki hic uyuyamadim.Yarin napicam bilmiorm.
Hep aynı şikayetleri duyuyorum etraftan. Kusma ishal uzun sürmüyormuş.Bir iki güne kadar geçiyor diyorlar. Bizde ishal vardı ama kusma yoktu olurmu sonradan bilmiyorum. Şimdi göz iltihabıyla uğraşıyoruz. Grip sonrası başladı bu da çoğu kişide görülüyormuş. Normalde almanyadaydım Türkiye’ye geleli iki hafta oldu 10 gündür salgınlarla cebelleşiyorum.

Hep aynı şikayetleri duyuyorum etraftan. Kusma ishal uzun sürmüyormuş.Bir iki güne kadar geçiyor diyorlar. Bizde ishal vardı ama kusma yoktu olurmu sonradan bilmiyorum. Şimdi göz iltihabıyla uğraşıyoruz. Grip sonrası başladı bu da çoğu kişide görülüyormuş. Normalde almanyadaydım Türkiye’ye geleli iki hafta oldu 10 gündür salgınlarla cebelleşiyorum.
Göz enf da oldu arada 2 kez kizim arada capaklanio hem kizimin hem oglumun gozu hemen netira diye bir damla var flakton seklinde ondan damlatiorm.Bazen fzla must geldigi gun bnm bile kasiniyor heryer mikrop gibi gelmeye basladi bana psikolojim bozuldi.Hala dezenfektan kullaniyorum isyerinde.Cok bunaltici.Ellerimde egzamayo azdirio surmesem pislik icindeyz nasil olcak bilmiyorum.

Gecmis olsun, cok yorucu oldu sizin icin. Elinizden gelen her seyi yapiyorsunuz. Anneler butun ilaclara hakim oluyor bu zamanlarda...Insallah gelip gecicidir.

Kizlar nasilsiniz deprem bolgesinde olanlar var mi?
Ben elbistanda görev yapıyordum eşimin işinden dolayı yurtdışındaydım dönüş yaptık. Dün işe başlama yapıp arkasından hemen izne ayrılacaktım ama yollar çok kötüydü pazar gidemedim pazartesi erken saatte gideriz dedik ne yazık ki deprem oldu. Her şerde bir hayır var. Ev eşya herşey gitti ama insanın gözü görmüyor rabbim bir daha böylesini yaşatmasın

Ben elbistanda görev yapıyordum eşimin işinden dolayı yurtdışındaydım dönüş yaptık. Dün işe başlama yapıp arkasından hemen izne ayrılacaktım ama yollar çok kötüydü pazar gidemedim pazartesi erken saatte gideriz dedik ne yazık ki deprem oldu. Her şerde bir hayır var. Ev eşya herşey gitti ama insanın gözü görmüyor rabbim bir daha böylesini yaşatmasın
Rabbim korumus durum cok kotu.

Yurt disinda yasiyorum ama hatayda tüm tanidiklarim arkadaslarim koca mahalle gitti hepsini kaybettik 😭2 hafta oldu hala el degmemis birsürü enkaz var. İnsanlar göcük altinda ölüme terkedildi 😔
Başınız sağolsunn ontk ne diyeceğimi bilmiyorum 😔

Sagol canim giden gitti göz göre göre yasayanlarda enkaz altinda ölüme terkedildi elimizden hicbirsey gelmiyor 😔
Halk olarak insan olarak ne yapabilirdik boyle bir felakette. Insanlar elleriyle enkaz kaldirmaya calisti, gucumuz nasil yetsin? Ivedilikle profesyonelce hareket edilemedi. Ne yazik ki tum kurumlar islevligini yitirmis, birinin agzindan cikacak talimata bakiyorlar. Cok yazik. Esimle Hatay'da tanistim, dunyanin en guzel, en sevgi dolu insanlarinin yeri. Benim icin cok ozel.

Olenlere ayri yandik kalanlara en cok ama en cok da ah o refakatcisiz kalan cocuklar bebekler...

Insallah bundan sonrasi icin akli yerinde kararlar alinir. Bitmeyen tukenmeyen bir siki takip ve destege ihtiyaci var bolgenin.

Herkese sabir ve dirayet diliyorum.

Halk olarak insan olarak ne yapabilirdik boyle bir felakette. Insanlar elleriyle enkaz kaldirmaya calisti, gucumuz nasil yetsin? Ivedilikle profesyonelce hareket edilemedi. Ne yazik ki tum kurumlar islevligini yitirmis, birinin agzindan cikacak talimata bakiyorlar. Cok yazik. Esimle Hatay'da tanistim, dunyanin en guzel, en sevgi dolu insanlarinin yeri. Benim icin cok ozel.

Olenlere ayri yandik kalanlara en cok ama en cok da ah o refakatcisiz kalan cocuklar bebekler...

Insallah bundan sonrasi icin akli yerinde kararlar alinir. Bitmeyen tukenmeyen bir siki takip ve destege ihtiyaci var bolgenin.

Herkese sabir ve dirayet diliyorum.
Sadece birkac kisi sag kaldi koca mahalleden. Onlarda elleri hep kan yara icinde cünkü cehennem gibi insanlarin enkaz altindaki bagrislarina cigliklarina kostular günlerce ama okadar agir molozlar varki hangi birinin gücü yetsin vinc lazimdi yardim lazimdi gelmedi ve 3 günden sonra sesler azaldikca azaldi tamamen sessizlik olana ve insanlar can verene kadar😭 Cok aci cokkk. Depreme uygun dayanikli diye fazla para ödeyelim diyen herkese mezar oldu yeni binalar😔

Arkadaşlar son bir hafta on gündür bebeklerinizde bir farklılık hissettiniz mi? Benimki asla uyumuyor ne gündüz ne gece. Hasta falan değil genel durumu maşallah çok hareketli ama uyku yok. Gündüz uykusunu 10 gündür bıraktı. Gece de aynı durum söz konusu. Devamlı hareket ediyor abartısız olacak belki 100 defa yatak içinde yer değiştiriyor en sonunda kendi de uyanıyor.Sizce neden olabilir?

Arkadaşlar son bir hafta on gündür bebeklerinizde bir farklılık hissettiniz mi? Benimki asla uyumuyor ne gündüz ne gece. Hasta falan değil genel durumu maşallah çok hareketli ama uyku yok. Gündüz uykusunu 10 gündür bıraktı. Gece de aynı durum söz konusu. Devamlı hareket ediyor abartısız olacak belki 100 defa yatak içinde yer değiştiriyor en sonunda kendi de uyanıyor.Sizce neden olabilir?
Merhaba Alyaliya.
Benimki uyumamayı da geçtim artık.
Çığlık çığlığa hayırrrrrr acıyoooo diye bağırıyor.
Onun öncesinde 1 haftadır filan zaten uyumak istemiyordu.
2 gündür çok şiddetli bir şekilde ağlıyor.
Ağrı kesici verince susuyor.
Dün doktora götürdük ultrasonuna kadar çektirdik bir şey çıkmadı sadece idrar tahlili bir türlü alamadım.
Geceleri 2 kez ağrı kesici veriyorum.
Acıyooo diye ağlaması beni mahvediyor ve baston gibi oluyor tutamıyorum atıyor kendini.
Ultrasonda sadece gaz çıktı.
Of valla ya gerçekten hiç bu kadar çaresiz kalmamıştım.
Parka götürüyorum gelmek bilmiyor…
O kadar huysuz ki.
Kayarken tutarsam kıyameti koparıyor.
Çıkarmasam hep evde olmaz.

Merhaba Alyaliya.
Benimki uyumamayı da geçtim artık.
Çığlık çığlığa hayırrrrrr acıyoooo diye bağırıyor.
Onun öncesinde 1 haftadır filan zaten uyumak istemiyordu.
2 gündür çok şiddetli bir şekilde ağlıyor.
Ağrı kesici verince susuyor.
Dün doktora götürdük ultrasonuna kadar çektirdik bir şey çıkmadı sadece idrar tahlili bir türlü alamadım.
Geceleri 2 kez ağrı kesici veriyorum.
Acıyooo diye ağlaması beni mahvediyor ve baston gibi oluyor tutamıyorum atıyor kendini.
Ultrasonda sadece gaz çıktı.
Of valla ya gerçekten hiç bu kadar çaresiz kalmamıştım.
Parka götürüyorum gelmek bilmiyor…
O kadar huysuz ki.
Kayarken tutarsam kıyameti koparıyor.
Çıkarmasam hep evde olmaz.
Açıkçası ben de idrar yolu enfeksiyonundan şüphe ettim ama sadece gece sıkıntı çekiyor gündüz normal.bi de kulağı mı ağrıyor acaba diye düşündüm daha geçen hafta doktora götürdüm birşeyi yoktu. Devamlı bir hastalık çok yordu artık

X