Aşılama 2021 NİSAN AYINDA AŞILAMA YAPTIRANLAR

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Kaset test , erken gebelik değil
Canım bence de beklemelisin çünkü burda çoğu topikte testlerin hep yanılttığı geç gösterdiği bazılarının gebeliği adetten 20 gün sonra öğrendiği kan testlerinin bile negatiften pozitife döndüğünü 2 senedir burda okuyorum o yüzden bence moralimizi bozmayalım 🌸

Belki aşılamadan sonra gebe kalınmış olma ihtimali de var gün aşırı ilişki önerdiyse doktorunuz o yüzden de geç çıkabilir

Belki aşılamadan sonra gebe kalınmış olma ihtimali de var gün aşırı ilişki önerdiyse doktorunuz o yüzden de geç çıkabilir
Evet önerdi ama dedin ya canım hem. Erken yaptırdım hemde diğer bthcglere gode 1.4 hamilelik için yeterli olmasada benim için yüksek çünkü önceden 0.5 cikiyordu

Canım bence de beklemelisin çünkü burda çoğu topikte testlerin hep yanılttığı geç gösterdiği bazılarının gebeliği adetten 20 gün sonra öğrendiği kan testlerinin bile negatiften pozitife döndüğünü 2 senedir burda okuyorum o yüzden bence moralimizi bozmayalım
Regl olana kadar ufakta olsa umudum var 🙏🙏 bakalım gecikme olursa direk gidip kan vericem

Kiyamam ya.bu süreçte biraz insan alıngan oluyor.bende kafama olmayacak ufacık şeyleri takip cok stres yapmıştım sen yapma 😞😞 stres herseyi etkiliyor bolca sabir et.bebişin saglam kuvvetli anneye sana ihtiyacı olacak canim
Keske benim alinganligim olsaydı canim durumun biliniyor olmasına rağmen.. neyse Allaha havale ediyorum tek umudum bebegim insallah vardır ve ona sarılırım.

Aynen bende sabah ilk ıdrar ile yaptım dayanamadım elimde kaset test vardı. Malesef bembeyaz hic ufacık bile olsa gölge bile yok. Hakkımızda hayırlısı olsunn🙏🏻
Benimde aynı ufak bir gölge bile yok, inşallah olmuştur da testte çıkmamıştır, sen nasılsın ne hissediyorsun, belirtin var mı

Kızlar pazartesi öğlen ilk aşılamamı oldum öğleden sonra kasıklarımda adet ağrısı gibi ağrı vardı ilk gün oldugu için dedim. Çarşamba oldu hala ağrım var ilk günkü gibi şiddetli değil ama adet ağrısına benziyor aynı durumu yaşayan oldu mu?
Canım bende aynı şekilde pazartesi aşılama oldum hala ara ara ağrım oluyor

Kızz noldu kimler üzdü seni 😠😠😠😠
Klasik bir senaryo yorumunuzu bekliyorum canim kayinvalide her zamanki gibi tavsiye nasihat adi altında güya bizim mutlulugumuz icin ama sadece oğlunun hakkini mutluluğu gözeterek bir takim seyler soyledi ben de çok uzuldum normalde gidip esime söylemiyorum he diyip geçiyorum bu sefer soyledim. Esimde sagolsun güya cümleyi yanlış anlamış gitmis hesap sormaya ayni evdeyiz suanda rezil etti . Cumlemiz şu:
O gece onlardaydik corona testi olduk ben ve eşim negatif cikti kayinvalidem pozitif ben de korktum çünkü Aralık ayında corona geçirmiştim ve bebek dusurmustum önce gitmeyi ima ettim esime (gizliden) cunku asilama olmusum bebegim var belki neyse ben maske takıp telaslaninca annesi sen neden korkuyorsun hem gençsin hem siz antikorlusunuz diyo ben de dedim ben tedavi olduk ondan korkuyorum doktor kesinlikle corona olma dedi dedim neyse biz hala ayni evdeyiz ertesi gün ev büyük allahtan eşimle tartıştık evdekiler duydu bunu neyse biz eşimle 1 saat sonra hallettik zaten optum koklastik bitti sonra annesi yine nasihat verirken bana dedi ki sen çok üzerine gittin korktuğunu söyledin cit kırıldım olma bu kadar oda strese girdi ben de dedim ki ben bebegim icin korktum bu onunda bebegi dedim oda " ONUN IÇIN DOGMAMIS BEBEGI ANNE BABASINDAN ONEMLI DEGIL DEDI.. " ben de tamam dedim kalktım ama buna cok uzuldum esime soyledim sonra annesi diyor bunda ne var her kayinvalkde soyler.... Allah buyuk...

Klasik bir senaryo yorumunuzu bekliyorum canim kayinvalide her zamanki gibi tavsiye nasihat adi altında güya bizim mutlulugumuz icin ama sadece oğlunun hakkini mutluluğu gözeterek bir takim seyler soyledi ben de çok uzuldum normalde gidip esime söylemiyorum he diyip geçiyorum bu sefer soyledim. Esimde sagolsun güya cümleyi yanlış anlamış gitmis hesap sormaya ayni evdeyiz suanda rezil etti . Cumlemiz şu:
O gece onlardaydik corona testi olduk ben ve eşim negatif cikti kayinvalidem pozitif ben de korktum çünkü Aralık ayında corona geçirmiştim ve bebek dusurmustum önce gitmeyi ima ettim esime (gizliden) cunku asilama olmusum bebegim var belki neyse ben maske takıp telaslaninca annesi sen neden korkuyorsun hem gençsin hem siz antikorlusunuz diyo ben de dedim ben tedavi olduk ondan korkuyorum doktor kesinlikle corona olma dedi dedim neyse biz hala ayni evdeyiz ertesi gün ev büyük allahtan eşimle tartıştık evdekiler duydu bunu neyse biz eşimle 1 saat sonra hallettik zaten optum koklastik bitti sonra annesi yine nasihat verirken bana dedi ki sen çok üzerine gittin korktuğunu söyledin cit kırıldım olma bu kadar oda strese girdi ben de dedim ki ben bebegim icin korktum bu onunda bebegi dedim oda " ONUN IÇIN DOGMAMIS BEBEGI ANNE BABASINDAN ONEMLI DEGIL DEDI.. " ben de tamam dedim kalktım ama buna cok uzuldum esime soyledim sonra annesi diyor bunda ne var her kayinvalkde soyler.... Allah buyuk...
Nasıl cahil bir kadın ya canım kusura bakma ama ben burda sinirlendim korona olan birisiyle aynı evde olup bişey olmaz siz antikorlusunuz demek nasıl bir cahilliktir hiç tv açıp bakmıyor mu bu insanlar bide doğramamış çocuk bizden önemli değil ne demek deliriyorum şöyle insanları duydukça 🤦🏼‍♀️ Eşinizden dolayı uzak da durulmaz bu tarz insanlarla Allah sabırlar versin size gerçekten ama çok yüz vermeyin bence sizde cevabını verin

Ayrıca sağlık personeli olarak söylüyorum son varyant gebeleri ve çocukları çok fazla etkiliyor lütfen tedavi sürecinde koruyun kendinizi ben izin aldım nöbete bile gitmiyorum şu süreçte aynı evde maskesiz oturmak nasıl bir akıl tutulmasıdır

Nasıl cahil bir kadın ya canım kusura bakma ama ben burda sinirlendim korona olan birisiyle aynı evde olup bişey olmaz siz antikorlusunuz demek nasıl bir cahilliktir hiç tv açıp bakmıyor mu bu insanlar bide doğramamış çocuk bizden önemli değil ne demek deliriyorum şöyle insanları duydukça 🤦🏼‍♀️ Eşinizden dolayı uzak da durulmaz bu tarz insanlarla Allah sabırlar versin size gerçekten ama çok yüz vermeyin bence sizde cevabını verin
Bu daha ne ki oyle cumleler var bir soylesem sok olarak dinliyorum sadece bana yapmiyor ezebildigi herkese kizina diger geline evde calisan hizmetcisine
1.5 yillik evliyim esimi cok seviyorum ama bu cumleler beni hasta etti belde boyunda sinir skismasi yasiyorum...
Bide inanilmaz dinci guyaaa 24 saat Allahim agzindan dusmuyor suna yok suna yardim yapalim surekli namaz kilalim hep boyle ben de icimden diyorum Allah bilmiyor mu senin ezebildiklerini nasil ezdigini kibrini ... ogluna asik anneler varya tam anlamiyla o esime ayri bi duskunlugu var asiri dercede... dogmamis cocuguyla bile kendini yaristirdi. Bu lafi omrum boyunca unutmayacagim ve affetmeyecegim Allah affediyorsa o affetsin..

Ayrıca sağlık personeli olarak söylüyorum son varyant gebeleri ve çocukları çok fazla etkiliyor lütfen tedavi sürecinde koruyun kendinizi ben izin aldım nöbete bile gitmiyorum şu süreçte aynı evde maskesiz oturmak nasıl bir akıl tutulmasıdır
Ben ve esim maske takiyoruz canim biliyorum nasil bir tehlike oldugunu benim hakkimi sadece Allah soracak buna eminim ona emanet bebegimde ben de ki 4 gundur ayni evdeyiz dun test yaptirdik corona cok sukur negatif 🤲🏻 Rabbim bizi koruyor.

Eminim niyeti iyidir ondan şüphem yok. Ancak niyetten bağımsız bir şekilde ifade edilen cümleler sözler bazen yerinde olmayabiliyor, kalp kırabiliyor. İki kardeş bile kavga ederken karışmayın halletsinler diyorlar(birbirlerine zarar vermedikleri sürece). O yüzden tartışmalara siz istemediğiniz sürece bir başkasının karışmasını doğru bulmuyorum. Çünkü karışsalar dahi tarafsız olamıyorlar. Bir de bazen denge önemlidir. Örneğin annem gelininin yanında oğlu birşey söylerse abim haklı olsa dahi abime çıkılır. Burası yeri değil hoş değil yaptığın der. Çıt kırıldım demek yerine bu aralar biraz hassas olabilirsin bu çok normal birbirinizi idare etmeye çalışın konuşun anlaşın derse yine sorun olmayacak. İşin özü karışmayacsk, karışsa da daha özenli seçilmesi gerek kelimeler. Ayrıca covit olmuş kendisi ve sen endişe ediyorsun bu çoook normal. Bugün ben bile arkadaşımın 'kendimi iyi hissetmiyorum' istersen birkaç gün görüşmeyelim sen tedavi görüyorsun ne olur ne olmaz demesine çok mutlu oluyorum. Yoksa düşünsene eve alıp hoş beş konuşup aman birşey olmaz zaten sende geçirmiştin dediğini. Apayrı şeyler. Hele ki sen düşük yapmışsın bununla ilgili fiziksel ve psikolojik altyapın var. Hastayken görüşmemek seni ömür boyu reddediyorum demek değil ki. Seni ve kendimi düşündüğüm için gelmeyin demek daha doğru olur diye düşünüyorum. Biz mi çok ince düşünüyoruz yoksa insanlar mı umursamaz bilemedim ki 🙄 Sen yine de sıkma canını ❤️

Merhabalar. Benim bugün 3. Günüm ilk iğnemi oldum. 5 gün gonal f iğne olacağım. Pazartesi kontrole gideceğim. Aşılamada anesteziye gerek var mı?

X